Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Undoroid #34 üzenetére

    Nem beszélve arról, hogy valószínű már az első használat közben lejön róla a mágnesezhető réteg és végigszennyezi annak a masinának a szalagpályáját, amiben használni szeretnék volna... :O

    Hidd el nekem, hogy nem jön le a mágnesezhető réteg a fóliáról :K

    A szalagos magnóimon lévő szalagok mindegyike több, mint 50 éves, de a kazetták is már 40 évesek, semmi bajuk a mai napig sem :R

    Pár hete láttam itt az aprón egy, még bontatlan csomagolású magnókazettát! Nem linkelem, mert annyira nevetséges (négy jegyű!!!) árat jelölt meg az eladója, hogy az több volt, mint vicces!

    Még jó, hogy ennyi az ára, ezek szerint gazdag ember vagyok, mert vagy 300-400 bontatlan magnókazetta pihen a ládafiában 20-30 bontatlan magnószalag és 40 - 50 bontatlan minidisc mellett :R Persze van ott pár walkman is, hogy ontopik legyek :)

    Hidd el, hogy van ilyesmire kereslet, persze nem tolonganak a vevők, de a jobb darabokat simán el lehet adni 2000 - 5000 Ft körüli áron :K Persze eszem ágában sincs eladni az enyémeket ;]

    [ Szerkesztve ]

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz sm4e86 #39 üzenetére

    A magnózás régen a kreativitás jelképe volt.

    Régen is volt rengeteg konzerv zene, pl. a hanglemez (akkor volt az életpályája csúcsán, és persze akkoriban senki sem hívta bakelitnek ;) ), vagy a rádiók műsora, de az ezeken hallgatható zenék sorrendje nem a hallgatótól függött.

    A magnózás ezen segített, az emberek olyan zenéket vettek fel olyan sorrendben, ami nekik tetszett.

    Ez a szalagos magnókkal indult, de a dolog pont a kazettás magnók elterjedésével csúcsosodott ki, nem csak a hallgatott zenék témája, sorrendje, hanem a zenehallgatás helye is szabadon megválasztható lett :K

    Ezt a mai fiatalok nem értik, a korlátok régen ledőltek, nem is tudnak a mai emberek belegondolni az akkori technikai kötöttségekbe :U

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz sm4e86 #41 üzenetére

    A kazettás magnók népszerűségének hanyatlását a programozható CD játszók elterjedése indította el.

    A magnó ugyan kreatív eszköz, azt veszel fel a kazettára, amit akarsz és olyan sorrendben, ahogy akarod, de ha egyszer felvetted, akkor a sorrend többet nem változtatható, egymás után jönnek a zenék rögzített sorrendben. Ezt ma szekvenciális elérésnek hívják, akkor nem ismerték a szót, de a dolog kicsit zavarta az embereket :K

    Csináltak ugyan "programozható" kazettás deckeket, de ez egyrészt nagyon esetleges volt, másrészt a szalag ide-oda tekergetése időigényes és zavaró hanghatásokkal járó folyamat volt.

    A programozható lejátszási listát kínáló CD játszók oldották meg a problémát, de az igazán szabad felhasználást (azt veszek fel, amit akarok és olyan sorrendben hallgatom, ahogy akarom) az írható CD-k, majd a kisebb méretű, tehát mobilabb minidisc nyújtotta.

    Ezeknek persze erősen korlátos volt a maximális játékideje, ezért találták ki a hiMD-t (nagyjából 1 GB kapacitással), majd a minidisc fejlesztése során elért hangtömörítési fejlesztési eredmények továbbvitelével dobták piacra az MP3 lejátszókat.

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz sm4e86 #43 üzenetére

    Aki legkésőbb a 90-es évek végéig nem kazettázott, az már nem is fogja megszeretni, persze már az is jó, ha valaki egyáltalán érdeklődik iránta.

    2-3 éve egy tengerparti nyaralásra elvittem egy jobb walkmant, hát volt döbbenet a parton, amikor kazettát cseréltem benne :C

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák