Hirdetés

Aktív témák

  • alpihun

    senior tag

    két kiló viccrovat csemege
    egy kávéskanál megtörtént eset (leendő unokanevettetők)
    másfél csomag to-do (csak nehogy megnézni is elfelejtsem)
    ízlés szerint só

    ezt mind ledaráljuk és az ablakon kiöntsük
    Ámen.

    Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

  • alpihun

    senior tag

    A nagy orosz polgárháborúban Csapajev mielőtt támadásba indul a fehérek ellen parancsot ad Kuzmin Kuzmicsnak :
    - Kuzmics elvtárs, neked csak egy feladatod van, megőrizni minden körülmények között ezt a vasládát. Ha kell, az életed árán is!
    Kuzmics vitézül védi a ládát, elveszti két karját és az egyik lábát a csatában, de a láda sértetlen marad.
    Csata után Csapajev odamegy hozzá :
    - Derék dolgot vittél véghez Kuzmin Kuzmics! Mit kérsz jutalmul?
    - Szeretném most már tudni, mi van ebben a ládában! - nyöszörgi a nyomorék.
    - Párizs bevételének tervei! - suttogja a fülébe Csapajev.
    - Láthatnám? - hörgi a nyomorék. Csapajev kinyitja a ládát és kivesz belőle négy szem krumplit.
    - De hát? - rebegi csalódottan Kuzmin Kuzmics.
    - Ej, hát ide figyelj! Csapajev leteszi az egyik krumplit a földre, a másik hármat pedig köréje.
    - Látod?! - mutat a középső krumplira - Ez itt Párizs, ezek meg a csapataink.

    Mennek a farkasok egy csapatban az erdőben. Egy bokorból eléjük toppan a nyuszika:
    - Farkasok! Van közöttetek vagány?!?
    A farkasok összenéznek, senki se mer szólni. Nagyon kemény ez a nyúl, hogy csak úgy kiáll ide.
    - Nincs? Akkor mindenki fizet egy húszast, és húzzatok innen a francba!
    A farkasok fizetnek, és mennek. Így megy ez egy álló hétig minden nap. A sokadik incidens után a farkasok összegyűlnek, és megbeszélik, hogy ez így nem mehet tovább. Elhatározzák, hogy másnap a nyuszika kérdésére a három legkeményebb farkas kiáll. Mit szól majd ehhez a nyúl?
    Másnap szokás szeritn elébük lép a nyuszika:
    - Farkasok! Van közöttetek vagány?!?
    A három legnagyobb farkas előlép:
    - Igen nyuszika, van!
    A nyuszika hátraszól a válla felett:
    - Medve, mit is fizetnek a vagányok???
    A bokorból egy mély hang:
    - A vagányok egy ötvenest, a többiek egy húszast, aztán húzzanak innen a francba...

    -Anyu kimegyek meggyet szedni.
    -De hát tél van kisfiam!
    -Tudom...sapka, sál...

    A nyuszika bemegy a gyógyszertárba, odamegy a patikushoz, és megkérdi:
    - Van valami problémája?
    A patikus csudálkozva felel:
    - Nincs... Nincs semmi problémám...
    A nyuszika köszönés nélkül el. Másnap megint jön nyuszika:
    - Van valami problémája?
    A patikus némileg ingerülten:
    - Nincs semmi problémám!!
    Harmadnap a nyuszkó jön, kérdez, a patikus dühösen üvölt rá. Így megy ez egy hónapig minden nap, végül a patikus bedilizik, és felköti magát a csillárra. A nyuszika bemegy a gyógyszertárba, látja lógni a patikust, és elégedetten megszólal:
    - Na, mégiscsak volt valami problémája...

    A hasbeszélő fellép. Egész idő alatt a ''bábu'' szidja a szőke nőket. Egyszer csak hirtelen felugrik egy szőke nő a nézőtéren:
    - Ide figyeljen, elegem van abból, hogy a férfiak humor ürügyén semmibe veszik a nők méltóságát! Maga is miből gondolja, hogy a hajszínnek bármi köze is lehet az intelligenciához? Minden nő nevében kikérem magamnak!
    A hasbeszélő felhökken és szabadkozni kezd. Erre a szőke ráförmed.
    - Maradjon csöndben! Nem magához szóltam, hanem ahhoz a kis köcsöghöz ott az ölében!

    Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

  • alpihun

    senior tag

    Nyuszika bemegy az erdei cukrázdába, és így szól az eladóhoz (aki természetesen a Medve):
    - Jó napot kívánok! Banán van?
    - Nyuszika, ez itt egy cukrázda, nem tartunk banánt.
    A nyuszkó illedelmesen elköszön, és elmegy. Másnap ismét megjelenik, banán után érdeklődve, a Medve koma némileg ingerülten megismétli az előző napi mondandóját. Harmad- és negyednap is visszatér a nyuszika, a medve egyre idegesebb. Elhatározza, hogy kitesz egy nagy táblát, banán nincs felirattal, hogy véget vessen a zaklatásnak. Másnap berohan a nyuszika az üzletbe, dől róla a víz, és lihegve kérdezi:
    - VOLT BANÁN?!?

    A kisgyerek szülei elmennek otthonról. A gyereknek feltesznek egy mesét a lemezjátszóra. Este mikor hazaérnek, látják hogy a gyerek tépi a haját és azt kiabálja, hogy igen -igen -igen -igen.
    Nem tudnak rájönni, hogy mi baja, egészen addig amíg meg nem hallják, hogy mi megy a lemezjátszón: gyerekek akartok hallani egy mesét...gyerekek akartok hallani egy mesét...

    -Miről lehet felismerni a repülő nyulat?
    -Sast visz a hátán...

    Vonatszerencsetlenseg tortenik, 200 ember meghal es nincs mas szemtanu, csak Jozsi bacsi, Pista bacsi es a mozdonyvezeto. Rendorok kerdezik Jozsi bacsit, hogy mi is tortent:
    - Haat latom, hogy gyun a vonat, oszt egysze' csak le a sinrul, at a mezun, oszt be a szenakazalba.
    Megallapitjak Jozsi bacsirol, hogy nem normalis es kerdezik Pista bacsit:
    - Haat latom, hogy gyun a vonat, oszt egysze' csak le a sinrul at a mezun, oszt be a szenakazalba. - mondja Pista bacsi.
    A rendorok megallapitjak Pista bacsirol is, hogy nem normalis, es megkerdezik a mozdonyvezetot:
    - Jovok a kanyarban es latom, hogy egy cigany fekszik a sinek kozott.
    -mondja amozdonyvezeto.
    Mire a rendor:
    - Ember, ha eluti a ciganyt akkor ez a 200 ember eletben maradt volna!
    Azt mondja mozdonyvezeto:
    - Igy gondoltam en is, de aztan a cigany egyszercsak le a sinrol, at a mezon, oszt be a szenakazalba...

    A postás becsönget az ajtón, amit az 5 éves Pistike nyit ki, égő szivarral a szájában, félig teli konyakospohárral a kezében.
    - Szervusz Pistike! Ajánlott leveletek jött. Itthon vannak a szüleid?
    - Szia! Te mit gondolsz?

    Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

  • alpihun

    senior tag

    -Csokolom,Petike vagyok és Pistikét keresem.
    -Petike! Pistike a mult heten meghalt ....
    -A labdaját azert elkerhetném?

    Szemorvosnál:
    A beteg letolja a gatyáját és csupasz fenekét az orvos felé fordítja.
    - Jóember! Tudja ön, hogy hol van? A szemorvosnál!
    - Tudom, tudom. De látja a doktor úr azokat a kis szorszálakat a
    fenekem
    körül?
    - Igen látom.
    - És azok végén a pici kis gombócokat?
    - Azt is látom!
    - Nahát! Ha azokat megpróbalom leszakítani, könnybelábad a szemem!

    XY vállalathoz új kollegát keresnek.
    Önéletrajzok alapján kiválasztják az egyetlen alkalmas jelöltet, behívják meghallgatásra
    A jelölt egy „idősebb” úr.
    Mivel a végzettsége, képzettsége és gyakorlata szerint mindenben meg is felelne az elvárásoknak, az elbeszélgetés gördülékenyen zajlik. Már-már fel is vették, mikor a humánpolitikus egy záró kérdést tesz fel a jelöltnek. Ekként szól:
    „Nos, az önéletrajzában szereplő egyik tényre szeretnék még rákérdezni, ha megengedi.
    Sőt NEM is MAGÁRA a tényre, hanem annak MIÉRT-jére. Tehát: MIÉRT tartotta fontosnak az önéletrajzában szerepeltetni, hogy Ön 1956-ban a harcokban megsebesült? Mert, ha ennek bármi POLITIKAI oka van, akkor köszönjük szépen a jelentkezését, de…”
    A Jelölt közbevág:
    „Áh dehogy! (nevetve legyint!) DEHOGYIS van ennek politikai oka! SŐT!
    Hiszen én 1956-ban még csak négy éves kisgyerek voltam! A Corvin-köz mellett laktunk akkortájt és éppen az utcán kis tejeskannával mentem a Mari nénémékhez tejért, amikoris lövöldözés volt az utcában és engem is eltaláltak. Szerencsétlen ügy, de ellőtték a tökeimet! Hogy a MIÉRT-re is válaszoljak csak azért tartottam fontosnak, hogy megemlítsem, merthát ugye azóta nekem minden hónapban egyszer orvoshoz kell mennem felülvizsgálatra, ami egy pár órányi munkából való távollétet eredményez…”
    Megérve álláspontját a cég vezetői bólogatnak, és úgy döntenek felveszik a jelentkezőt.
    Közlik is vele:” Hát akkor Uram Ön a holnapi naptól kezdve cégünk alkalmazottja, és ha holnap munkába áll akkor holnap valamint ezentúl mindig 11 órára kell munkába jönnie.”
    Mire az új kolléga:
    ”TIZENEGYRE????!!! Hiszen én úgy tudom, hogy Önöknél – illetve nálunk – mindenki reggel nyolcra jár dolgozni ???!!!??? ”
    A válasz nem késik: „Igen! Mi nyolcra járunk! De nálunk nyolctól – tizenegyig mindenki csak a tökeit vakarja!”

    ''...és mondja Apuka, Anyósom drága hogy van?''
    ''De fiam, Anyósod már három éve meghalt!''
    ''Tudom, tudom! De olyan jó ezt hallani!''

    Piroska a nagymamája és még néhány ember postakocsin utazik az erdon
    keresztül. Egyszer csak rablók támadják meg oket.
    Bandavezér: Mindenki szálljon le!
    Piroska: A nagymama is?
    Bandavezér: Kuss, azt mondtam mindenki! Mindenki szálljon le és vetkozzön
    le!
    Piroska: A nagymama is?
    Bandavezér: Kuss, azt mondtam mindenki! Mindenki vetkozzön le, ugyanis
    mindenkit megeroszakolunk!
    Piroska: A nagymamát is?
    Nagymama: Kuss, azt mondta mindenkit!

    Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

  • alpihun

    senior tag

    A cigány vezetni tanul. Nyomja neki ezerrel, lámpát-táblát figyelmen kívül hagyva vezet. Az oktató teljesen kiakad, szóhoz sem jut. Amikor a roma már a sokadik stoptáblát hagyja figyelmen kívül, csak megszólal az oktató:
    - Te Gazsi, hát milyen tábla volt az előbb???
    A cigány keményen ráfékez:
    - Hííííííí... Alumínium!!! Visszatolassak???

    Maradjunk a nyuszinál...
    Nyuszika bőszen beront a kocsmába és elkiáltja magát:
    -Akar itt valaki verekedni?
    Felpattan a medve a székéről, erre a nyuszika->
    -OK medve te velem vagy!

    Hatgyermekes apuka játékutalványt nyer egy sorsoláson. Egybehívja a gyerekeket, hogy ki kapja az ajándékot.
    -Na, ki volt a legszófogadóbb? Ki az, aki soha nem beszélt vissza Anyának? Ki csinálta meg mindig, amit mondott neki?
    A hat gyerek egyszerre lemondóan:
    -Jól van, Apu, tied a játék...

    Marketing:
    A vállalatnál a karbantartók kihívják kispályás focira a marketingeseket. A meccsen a karbantartók nyernek x:y-ra. Másnap a faliújságon a marketingesek beszámolója:
    ''Tegnap vállalat kispályás focibajnokságán a Marketing Osztály nagy küzdelemben a kitűnő 2. helyet szerezte meg. A Karbantartók az utolsó előtti helyen végeztek.''

    Házaspár xx. házassági évforduló, ugyanaz a kis szálloda, ahol a mézesheteiket töltötték. Érkezés után, laza kis ébéd közben, az étteremben:
    - Szívem! - mondja a feleség - Hát ez nagyon romantikus... xx évvel ezelőtt is ugyanebben a szállodában, ugyanennél az asztalnál ültünk... Ugye te is érzed azt a melegséget a szíved körül?
    - Nem. - válaszol a férj - Neked lóg a melled a levesbe...

    Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

Aktív témák