Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bartuc

    csendes tag

    Üdvözlet!
    Egy Aspire 5535-ös laptop büszke tulajdonosa vagyok, lassan egy éves, eddig gond nem volt vele. Viszont mostanában sorozatosan eljátssza, hogy bármilyen játékot futtatok rajta, 10 percenként két percig elkezd zúgni-búgni, a játék beszaggat, lemegy az fps, látszik, hogy kínlódik, utána nagy levegő, és megint jó vagy 10 percig. Aztán megint ugyanez. Tudom, hogy nem game config, elsősorban nem is arra használom, de néha beficcen egy kis cs 1.6 vagy age of empires a haverokkal, amiket simán vinnie kéne (régen nem is volt gond), és olyankor agybajt kapok. Még a chessmasternél is ezt csinálja, pedig ott aztán nincs izzasztó grafika. 64 bites vistát használok, gondoltam, hogy már régi a rendszer, úgyhogy újraraktam, de zsír új windowson is ugyanezt csinálja. Hardver hiba lehet esetleg? Túlmelegszik valami? Nem tudom, mit csináljak, valaki segítsen pls!

  • Bartuc

    csendes tag

    válasz Rotor82 #14665 üzenetére

    Megnéztem everesttel, és ha nem csinálok semmit,a cpu hőmérséklete 70-80 C között van, ha elkezdek játszani felmegy 90 fölé. Aztán időszakosan a cpu kihasználtság 90% fölé emelkedik, és olyankor jön a szaggatás. Gondolom ezek a kelleténél magasabb értékek. Okozhatja a magas hőmérséklet, hogy a cpu kihasználtság folyton megemelkedik majd vissza?

    Egyébként meg nem vagyok járatos a gép "portalanításában", főleg egy laptopéban nem. Örülnék, ha valaki leírná, hogy lehet ezt biztonságosan elvégezni, lehetőleg úgy, hogy a gari se vesszen el. Vagy bízzam inkább szakemberre? Mennyiért vállalnak egy ilyet?

Új hozzászólás Aktív témák