Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xmansysy

    csendes tag

    Hello mindenkinek!
    Nemreg talaltam erre a forumra,de miutan elolvastam minden hozzaszolast ami az Acer 5310-rol szolt(es nemcsak ;) )kijelentem hogy nagyon tetszik ez a hely :C
    Az en Story-m a kovetkezo:-4 honapja vagyok szerencses tulajdonosa egy Acer 5310-es gepnek amin Win Vista Home Basic fut,de mivel hogy olaszorszagban tartozkodom es innet vettem a Win is olasz.Mondjuk ez nem annyira rossz nekem,de nagyon nem vagyok elegedett nemelykor a Vistaval, idegesito dolgokat muvel amikor pont nem kellene :Y
    Szoval en is szeretnek visszaterni a jo oreg XP bacsihoz, csak szeretnem biztonsagosan tenni, anelkul hogy nagy hulyeseget muveljek es aztan mar Vista sem legyen.
    Ugyanis egy nagy hulyeseget mar el is kovettem mar:formataltam azt az atkozottul fontos particiot amin a recovery dolgok voltak. :W
    Hogy sikerult? En sem tudom mikent tudott ilyen konnyen megtortenni.Egy nap mit gondoltam magamban es beraktam az XP cd-t,nem bootolt igy bementem a Biosba es modositottam a boot sorrendet,masodszor mar sikerult es nekilendult az XP,elkezdte a kezdo folyamatot de kis ido mulva kiirta hogy nincs hard-disk.Most mar tudom hogy miert de nem is ez a tema.Mikor lattam hogy ez kisse bonyolultabb mint gondoltam leallitottam az egeszet es elhataroztam hogy legkozelebb csak jol felkeszulve indulok meg neki.Masnap mikor inditom a gepet latom hogy van egy uj particiom valami furcsa neven.Mondom magamban ezt biztos az XP tehette mert mielott betettem volna az XP cd-t azert utanaolvastam egy kicsit es megtudtam hogy kell egy formatalt particio es azt D-nek kell hagyni.Ez nekem akkoriban 32 giga volt, es latom hogy ez az uj furcsa particio 9-majdnem 10 giga.Mivelhogy olvastam furcsa dolgokat tud muvelni az XP ha elotte Vista van a gepen, akkor azt gondoltam hogy kitepett egy darabot a 32 gigas particiobol,de nem ellenoriztem semmit es azon helyben formataltam.
    Kitalaljatok mit formataltam??? :W ....Hat igen.Szepen formataltam azt az atkozottul fontos recoverys particiot ami rejtett kellett volna maradjon.REJTETT ertitek?
    Ismetlem semmi formatalo programot nem hasznaltam,csak egyszeuen az XP cd-t ami aktivalta nekem a rejtett particiot ...amelyik mar TORTENELEM az en gepemnek.
    Mondhatjatok hogy ez csak egy nonek sikerulhet , es lehet igazatok is van,de meg kell mondjam nem vagyok epp kezdo ...95-tol kezdetem az elso gepemmel es sok embert kioktattam mar hogy mit es hogyan csinaljanak de miota a VISTA-ra tertem csak hulyesegeket csinalok. :U
    Ugyhogy most a helyzetem nagyon szar mert nem tudom ujra instalani a Vistat veszhelyzet eseten mivelhogy nincs lemezem(ugy ertem bootolhato Vista).
    Szereztem egy ismerostol egy Vista lemezt ....es pont ez a kerdesem ha valaki ert ehhez.

    Az en eredeti instalat Windows VISTA-m: Microsft Windows Vista Home 6.00.6000 mig ez a Vista lemezen a Propertiesban azt irja hogy Microsft Windows Vista 6.0.6000.16386

    Most mondja meg nekem valaki (de csak aki ert ehhez, nem velemenyek erdekelnek hanem profi hozzaszolasok ha lehet link-el) hogy van e a ketto kozott kulombseg .
    Es ha tudnam e hasznalni hogy instalajam a gepemre ujra a Vistat, vagy ez valami beta valtozat es nem fogadja el a PRODUCT KEY-omat??? :F
    Ugyanis az en Vista-m ami most fut (meg)mint emlitettem az eredeti amit 4 honappal ezelott rendesen aktivaltam is a microsftnal,szoval teljesen legalis.
    Honnet a francbol szerezzek en Vista lemezt itt olaszban,mikor meg a neten is ha megtalalnam,akkor sem engedhetnem meg magamnak hogy letoltsem mivelhogy kartyas netem van es fizetek minden kiloert.Egyebkent mekkora lenne meretben?

    Elnezest kerek a hosszura sikerult szovegemert,de igazan kinos helyzetben vagyok mert kell az XP nekem es ha nem sikerul minden ahogy kellene akkor nincs mar VISTA-m se,es ezt igazan nem engedhetem meg magamnak.Kosz a megertest es remelem valaki tud jo tanacsot adni. Udv mindenkinek

    Annyit meg hozzateszek hogy ez a Vista is olasz mint az enyem.Ennyit tudok rola.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák