Hirdetés

Aktív témák

  • JaniS

    senior tag

    válasz Dufresne #1798 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat, neked is Dufresne. Már kezdtem aggódni, hogy nem él ez a topic, pedig most léptem be az NF7-es táborba.

    Ha nem ment volna a dual channel az nem lepett volna meg, mert a RAM-ok nem voltak válogatva, nem is azonos a jelzésük. Azt viszont érdekesnek találtam, hogy az alap 2,6V-on nem bírják csak 180MHz-es FSB-ig. Revoltec hűtő van rájuk pakolva a biztonság kedvéért, így 2,9V-on a memtest alatt melegedtek rendesen, de úgy tapasztaltam, hogy normális használat mellett (nem ennyire memória intenzív alkalmazásoknál) csak langyosak. Azt hiszem használom őket így, remélem bírni fogják. Everest szerint a memória olvasás sebessége 3100MB/s körüli, az írásé 1100MB/s. (Közvetlenül az AMD64 3000+ PC3200 referencia alatt jelzi ki.) Az utolsó időzítésnek (2,5-3-3-x) én úgy láttam semmiféle hatása nincs a sebességére, most 5-re raktam, de nem értem, hogy a 2-t hogyan bírhatja, nem olvastam ilyet a topicban. Az összes többi a határon van: vagy hibázik alacsonyabb értékeken, vagy el sem indul a gép. Tudja esetleg valaki, hogy ez az utolsó érték mit jelent a működés szempontjából? (A nevét tudom, meg mit takar, de nem értek sajnos a szakmai részéhez.)

    JaniS

Aktív témák