Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macy49

    tag

    Üdvözlök minden Fórum tagot.
    Itt a fórumon kezdő vagyok, ebből ered a következő kérdése(i)m:
    4 éves hibátlan működés után megadta magát az NF7-Sv 2.0 alaplapom. Egyik nap még hibátlanul működött, másnap viszont már esze ágában sem volt indulni. A rendszergazdám szerint alaplaphibás ezért vettünk egy azonos, használt alaplapot. Mindent átraktunk, indult és működik. Ez idáig rendben is van, de a fórum régebbi helyein olvasottak alapján lehetséges változatként felmerült bennem kettő kérdés, amire szeretnék választ kapni:
    1- Írtátok(régebben), hogy lehetséges hiba lehet az, ha a processzor hűtő összesül a procival (a hűtőzsír ráég). Az átszerelés során feltűnt nekem, hogy a r.gazda szokatlanúl sokat kinlódott a hűtő és a proci kivételével. Ezt csak az eddigi gyakorlathoz tudtam hasonlítani mert úgy évenként 1* biztos mindig jött, szétszedte, levegővel kitisztította az érzékeny részeket és a procihoz mindig kent új pasztát. Igazán azt szeretném megtudni, hogy akinek már volt ilyen jellegű problémája az, hogyan jelentkezett és mi volt a megoldás. Nálunk csak az alaplap lett cserélve, minden alkatrész működőképesen került át rá.
    2- Szintén írtátok, hogy időzített bombaként van egy kondenzátor amely, ha fölpúposodik, akkor ausz-pausz. Megpróbálok egy képet is ide varázsolni arról a kondiról amit én gyanúsnak tartok a régi alaplapunkon. Kérdéseim vele kapcsolatban: ez-e az a kondi amelyik beszokta adni a kulcsot, ha igen, akkor hol és mennyi pénzért lehet ezt a kondit cseréltetni (én nem igazán válalkoznék ennek a cseréjére). Köszönöm előre is a segítséget.
    (A kép az majd később, mert csak hittem, hogy fog sikerülni.)[OFF][/OFF]

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    Volna egy nagy kérésem is: Valaki lefordítaná nekem a súgó-ban lévő "kép-beszúrás" sorait. Én nem tudom megérteni és megoldani. :W :W

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    [IMG_4906-1/IMG]

    [ Szerkesztve ]

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz Jarod1 #743 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ, de ez még csak az ára, remélem majd összejön a kérdés többi részére is a válasz. Köszi

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz (Bundás) #745 üzenetére

    Köszönöm! :C :C :C :DD

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz (Bundás) #749 üzenetére

    Lehet, hogy már tényleg késő van és én voltam az írásba eléggé értelmezhetetlen. A helyzet az, hogy megszünt működni a régi alaplap. Vettünk helyette egy másikat, mindent átraktunk és most az új (használt) alaplapon működik a gép. Most viszont van egy olyan alaplapunk, amit lehet, hogy mégse kellene kidobni. Ezért olvasgattam itt a hozzászólásokat, és elgondolkoztam rajtuk és megnézegettem is az érintett részt. A megpusztult lapon érdekes módon minden kondiba egy K betű van ütve, csak abba van X amit kissé púposnak véltem és fényképeztem is. Tehát én csak azon filozófálok, hogy érdemes-e javitatni vagy se, és azon is, hogy mi lehet igazán a gyors halálának oka. Sok pénzt már nem akarok rá költeni mert ez a csere is 8500 Ft-be volt, és még ebbe az évbe úgyis sajnos cserélni kell az egész pack-ot. Köszi a képet és a segítséget, nagyon hasznos volt.

    [ Szerkesztve ]

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz poffsoft #752 üzenetére

    Sajnos igaz, hogy nem volt olcsó a műtét, de: most legalább van működő gépünk, mégis olcsóbb volt mint egy új gépet vásárolni (ami persze hamarosan úgyis bekövetkezik) mondjuk úgy 80 000 - 100 000 körüli áron. Az Athlon 2400+ Thor pedig 2000 MHz-n járt, és az Általad leírtak szerint történt a műtét. Ennek sikerességét igazolja, hogy az új lapba gond nélkül működik.

    [ Szerkesztve ]

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz andorfy #754 üzenetére

    Hali! Ötletem sajnos csak nagyon drasztikus lenne (alaplapcsere) de nagy kiváncsisággal várom a számodra küldött válaszokat, mert első olvasatban arra jutottam, hogy kb. hasonló hibában szendved mind a kettőnk gépe. A mi gépünk is hasonló módon (CPU changed, F1-re tovább ment) kezdte és egy hét után már se kép, se hang. Végül az alaplapcsere segített és minden régi alkatrész változtatás nélkül működött (még az XP is). :Y

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz Sir McMonk #739 üzenetére

    Hali! A modemhez adtak egy CD-t is, azon nincs olyan ami hiányzik az XP-nek? Nállunk a szervizesek tudom, hogy használták a telepítésnél. Esetleg nem kell újra regisztráltatni a gépet a szolgáltatónál? :))

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz Sir McMonk #739 üzenetére

    Nem szeretnék okoskodni csak segíteni: nekünk szintén Scientific Atlanta modul van a sómenektől, XP-SP2-n működik igaz nem az USB kábellel, hanem a sima alaplapi csatlakozóba dugva. A gépen már telepítve volt az SP2 amikor beköttetük az internetet, tehát Budapesten működik az NF7-S alaplapon lévő IEEE 1394-es csatlakozón keresztül a SA modem. Úgy tudom, hogy Miskolcon is a legjelentősebb internet szolgáltató a sómenek társulata, tehát feltételezem, hogy ott is illene működnie. Az USB-s csatlakozásra nincs tapasztalatom, pusztán annyi, hogy a shó-manok a bekötéskor nem is kisérleteztek az USB-vel pedig volt szabad 2.0-ás csatlakozóhely. Ennek lehet valami rejtet oka amit nem árulnak el.

    [ Szerkesztve ]

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz antikomcsi #776 üzenetére

    Bocs! Baromságot írtam. Nem a IEEE-1394 hanem a LAN-ba dugták. :W

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    Kedves Mindenki!
    Újra több kérdéssel állok elő.
    Van egy NF7-S v2.0-ás alaplapú gépünk. Idáig egy Kingston 512 Mb-os DDR 400 C3A jelű memóriával működött. Elérkezettnek láttam az időt ennek a megduplázására, ezért megnéztem, hol lehet olcsón kapni. Elmentem az Erzsébet körútra, de mivel itt már olvastam róla, hogy mennyire fontos az azonos portéka, vittem magammal az eredeti dobozát is. Megmutattam az eladónak, hogy annak a párját legyen szíves adni. Megnézte, bűvöl egy sort a gépén és már mehettem is fizetni. Kaptam garancia jegyet és a memóriát. Meg se fordúlt a fejembe, hogy nem jót ad. Otthon elővettem, hogy akkor beépítés elött megnézegetem, akkor láttam, hogy amit ma adtak az: DDR 400 C25 jelű. Tehát az én hiányos ismereteim szerint nem a párja. Kérdéseim:
    1) Ilyen formában berakhatom-e az új MeM-et?
    2) Ha beépíthető, akkor milyen értéken fognak működni? Most 400 Mhz-n megy az egy C3A-s memória.
    3) A most működő memória a könyv szerint a sötétkék slot-ba van. (DIM3, az Everest szerint: DIM1) A párját melyik slot-ba tegyem? Szeretném elérni, hogy nem duál-ba 1 Gb memória legyen a gépen. Üdv. Mindenkinek. :F

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz Thrawn #797 üzenetére

    Nagyon köszönöm a gyors és kimerítő Válaszod. Üdv. :R

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz Gitros #801 üzenetére

    Kedves Gitros! Köszönöm a segítséget, közben Thrawn segítségének felhasználásával sikerült megoldani a memóriák behelyezését, és beüzemelését. Szeretnék,néhány tapasztalatról beszámolni, (nem akarom a már régóta húzódó duál, nem duál behelyezési vitát folytatni csak a tapasztalatomat írom le): a User's Manual 2-3. Install System Memory oldalon a használható memóriák táblázata alatt van egy feketével kiemelt sor, amely arról szól, hogy a memóriák berakását a DIMM3-tól a DIMM1 felé sorrendbe kell betenni. Én ennek megfelelően helyeztem be az alaplap csere után az 1db 512Mb memóriát a DIMM3-ba.(Sötétkék, a procitól legtávolabbi) Ebben a variációban az EVEREST a DIMM1 ben érzékelt 512 Mb memóriát. A második 512 Mb vásárlása után a leírtak szerint eljárva megpróbáltam a DIMM2-be tenni az új memóriát. Sajnos ez többszöri próbálkozás után sem sikerült, ezért tartva attól, hogy valami maradandó sérülés történik, fölhagytam a kisérletekkel és betettem a DIMM3-ba. (Ide gond nélkül bement.) Ez a procihoz legközelebbi. Elindítottam a gépet, gond nélkül indult és 1024 Mb memóriát jelzett Duál-ban. Én csak azért írtam, hogy "nem duál-ban" akarom járatni, mert nem akartam vitát nyitni a duál, nem duál kérdésről, nekem mindegy hogy megy, csak legyen 1024 Mb RAM. Megemlítem még, hogy a régi lapon a DIMM3- ba volt az 1 db 512 Mb memória, akkor az EVEREST azt írt, hogy a DIMM2- ben van 512 Mb. Most az EVEREST szerint a DIMM1 és a DIMM2-be van 512 - 512 Mb RAM. Szerintem az EVEREST-nél valami nem igazán stimmel össze az alaplappal. (NF7-S v2) Készítettem egy képet a MeMtest első kör futása utáni eredményről, ha Valaki lát benne valami elítélendőt, akkor szivessen veszem az észrevételeket. Köszönöm, hogy Segítettetek és, hogy időt fecséreltek az írásomra.[link]Üdv. :U

    [ Szerkesztve ]

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz poffsoft #803 üzenetére

    Én csak a Manual-ba leírtak, az EVEREST reportjai és a fórumon irtak közötti anomáliákat próbáltam összefoglalni. Üdv. :( :(

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz poffsoft #806 üzenetére

    Köszönöm! Igyekeztem! :R

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz zso73 #805 üzenetére

    Üdv.
    Tulajdonképpen a Normál vagy Duál Chanel igazán nem is izgat nagyon mivel már régebben is olvastam itt, hofy nincs lényegi különbség köztük. A mostani felállásba sikerült valahogy bepaszírozni őket, így maradnak.
    EVEREST: nekem még a 2.2 van (ez volt úgytudom az utolsó ingyenes verzió) most (mert az EVEREST régi) a Siw 2008-04-02 -t szoktam használni. Érdekes módon ez is a Slot1 és Slot2 -ben lát memóriát.
    Proci a már 4 éve működő proci:AMD AThlon XP 2400+ (Thoroughbred 2000 Mhz, 2x133, 256K) /ez van a vásárlási számlán feltüntetve/. Ez az egyedüli OEM-es dfarab a gépbe, ezért nem tudok többet róla. Idáig jól ment.
    A vásárláskor egy olyan (volt) kollégám rakta össze a gépet (és azóta is szervizelgeti, ha szükséges tisztítani) aki nagy AMD rajongó és már közel 6 - 8 éve magán vállalkozásban is gépek össze szerelésével és szervizelésével egészíti ki a keresetét, tehát én joggal hittem azt, hogy mindent jól állított be. Én viszonylag alulművelt vagyok a BIOS-os beállításokhoz és ezért nem is mélyedtem el benne.
    Olvastam máma a Válaszod és utána megnéztük egy másik (műkedvelő) kollégámmal az AMD honlapját és ott 266 FSB-t írt az AMD. A közeljövőben jön a " házi rendszergazdánk" és akkor megpróbálom vele ezt az anomáliát feloldatni. A baj az, hogy 4 éve ilyen (gyenge) beállítással szenvedtünk.
    Köszi a Válaszod. :O

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz Gitros #810 üzenetére

    Kedves Gitros és Zso73!
    Köszönöm, hogy Válaszoltatok nekem. Az írásokat áttanulmányozva most már én is eret fogok vágni magamon vagy a számítógépen, mert egyre bonyolultabb lett az életem. Idáig azt hittem, hogy egy viszonylag jól beállított gépünk van. Most olvasom, hogy egy frászt! :W
    A válaszokból látom, hogy Ti sokkal biztosabban hajóztok az FSB-k tengerén, ezért szeretnék választ kapni Tőletek arra, hogy mit mire állítsak, hogy egy olyan gép legyen a kezünk alatt, ami:
    1- nincs húzva (ezt már az életkora és a 300W-os /4 éves/ CODEGEN táp nem biztos, hogy károkozás nélkül bírná)
    2- a képességeinek a maximumát tudjuk kihozni belőle.
    A segítséghez raktam ide 6 képet. Az 1 -2 a mostani BIOS beállítások, a 3 - 6 pedig a mostani CPU-Z által készített és szerintem lényeges eredmények.[link][link][link][link][link][link]
    Előre is köszönöm, ha segítséget Nyújtanátok. :F

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz zso73 #821 üzenetére

    Kedves Zso73 és Gitros!
    Nagyon köszönöm a gyors, részletes és teljeskörű Válaszotokat. :R
    Remélem, hogy a hétvégén vagy még ma sikerül is kipróbálni. Majd megírom a tapasztalatokat.
    Kettő észrevételem illetve kérdésem van: hol találom meg az NV tune-t?
    Az új alaplap beállításakor először a MeM beállításánál az Autó-val próbálkoztam és akkor a régi Kingstonra írta a gép, (és EVEREST) hogy 266 Mhz-en működik. Emlékeimbe pedig az volt, hogy 4 éven keresztül mindig 400 Mhz-t írt induláskor a gép és azért próbáltam olyan beállítást találni, ami újra 400 Mhz-t ír. Én nem tudtam, nem tudhattam, hogy ezzel az értékkel viszonylag gyengébben muzsikál a gép.
    Kedves Gitros!
    Köszönöm a dicsérő szavakat. Én már a DOS 6.0-tól a számítógépek napi 8 -10 órás nyaggatásával keresem a kenyérre és számítógépre valót, így bizonyos mennyíségű ismeret és összefüggés ragadt rám csak sajnos angol tudásból nagyon kevés, így hiányos a mélyebb tudás.
    Üdv Mindenkinek :R :R

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz zso73 #821 üzenetére

    Kedves Zso73!
    Most kezdtem, hozzá a szíves Segítségetek feldolgozását (mert még volt egy kevés sűrgős munkám és nem kockáztattam, hogy esetleg meg kukul a gép) és máris egy kérdés: a CPU/ FSB ratio-t csak a 6/3 beállítással tudom, 133-ra állítani. Lehetséges ez? Én valahol úgy olvastam, hogy ez az érték valamilyen osztás, szorzás eredménye.
    Most áttettem Autó-ra, ennél induláskor az írja: Memory Frequency For DDR266. Lehetséges az, hogy így jó lenne? A CPU Interface át lett állítva Enabledre. A memória piszkálása majd ezután jön.
    Üdv.

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz zso73 #828 üzenetére

    Kedves Zso73 és Gitros!
    Érzésem szerint sikerült elérnem azt az ideális állapotot a gépünkön, amellyet hiányoltatok illetve sikerült megszüntetni a kifogásolt hibákat. [link]
    [link]
    [link]

    Zso73: a Thermal-Throtting beállítását áttettem Disabled-re, ezután a tapasztalatom: régi beállítással a CPU sebessége az EVEREST szerint: 1996 Mhz volt, a mostani beállítással ez az érték: 2004 Mhz. Én ezt úgy értékelem, hogy egy kicsit igaz de gyorsult.

    Gitros: csak gratulálni tudok Neked, hogy már 5 éve nyúzod az elmédet a hozzám hasonló emberek oktatásával. :C :C Én nagyon köszönöm a segítségeteket. :R :R
    Különben: digitális világban élünk, egy digitális fénykép több és pontosabb információt ad, mintha azt írásban akarjuk közölni.
    Valószínű, hogy hamarosan egy másik problémával fogok jelentkezni: miért nem működik rendesen az ABIT EQ a gépemen? Ezt majd részletezni fogom.
    Addig kellemes pihenést és jó Pünkösdölést kívánok Mindenkinek. ;) :K

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz poffsoft #831 üzenetére

    Kedves poffsoft!
    Elérkezett az idő, hogy én is hozzáférhetek a géphez, így próbálom vázolni a gondomat, de először: nem tudom, sőt valószínű, hogy nem a TT nélküliség miatt lett stabilan 2004 Mhz a proci sebessége mert: az összes állítást egy körben végeztem és csak a végén futtattam az EVEREST-et, ami írta a 2004 Mhz-t, de még az este során vissza tettem a TT 50%-ra mert, eszetlenűl megnőtt a CPU hőmérséklete:64 65 fokra. A visszavétel után a CPU hőmérséklet lement 53 -54 fokra. Ezért most így jár. A CPU hőmérséklet régen 45 -50 fok között volt, még tavaly nyáron a nagy forróságban sem ment 55 fok fölé. (Megjegyzem egy gagyi Spire WhisperRock IV hűtővel működik 4 éve)

    Tehát az ABIT EQ.
    A régi alaplapon gond nélkül működött és a helyes hőmérsékleti adatokat írta. Annak a BIOS-a: 12/24/20.
    Az új (használt) alaplap beüzemelése során derült ki, hogy minden program gond nélkül indult az új configban csak az ABITEQ volt az, amelyik indításakor: Open File error üzenettel válaszolt. Ekkor töröltük és újra telepítettük az eredeti ABIT CD-ről. Ekkor is ugyanazzal válaszolt. Ekkor az Abit honlapjárol letöltöttük a legújabb ABITEQ programot ( Abiteq_1.232w_nvidia). Ezt telepítve már elindult, de a mellékelt képen látható értékeket írja, amiben például a CPU 208 fok Celsius az egy kicsit durva! :Y Mellékelem a BIOS beállításokat, amelyen látszik, hogy nem 208 fokos a CPU.
    [link]
    [link]
    A mostani alaplapon a BIOS: 11/22/04
    Kérdésem az: miért ír ilyen badarságot amikor az EVEREST és a SpeedFan is a BIOS-ban látható értékeket érzékeli és írja.
    Az érzékelő típusa: Winbond W83627HF (ISA 290h)
    Az ABITEQ normális működése csak azért izgat, mert az eltelt 4 év alatt igen csak megszoktam és gyorsan megbízható adatot küldött.
    Most, ennyi. Köszönöm, ha Tudsz segíteni. :R

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz poffsoft #834 üzenetére

    Kedves Poffsoft!
    Megpróbálom összegezni a gondolataimat:
    1) Köszönöm a reklám anyagot, de sajnos nem tudtam vele igazán mit kezdeni mert: a kicsomagoláskor azzal fejezte be a WinRaR hogy, nincs vége a fájlnak.
    2) A régi alaplapon eredeti gyári BIOS ment 4 éven keresztül, frissítve nem lett.
    Régi
    Alaplap tulajdonságai:
    Alaplap azonosítója 12/24/2020-nVidia-nForce-6A61BA1BC-22
    Alaplap neve Abit NF7-S v2.0 (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN, IEEE-1394)
    3) Az új alaplapon csak valószínűsíteni tudom, hogy egy frissített és talán nem piszkált BIOS van.
    Új
    Alaplap tulajdonságai:
    Alaplap azonosítója 11/22/2004-nVidia-nForce-6A61BA1BC-27
    Alaplap neve Abit NF7-S v2.0 (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN, IEEE-1394)
    Ezeket az adatokat az EVEREST írta. (Véletlenül megvan egy 2007.01 hónapi report fájl, tehát a régi lapra vonatkozó adatokat onnan szedem)
    Az ABIT honlapján a régi BIOS neve: nf7d22, Bios id:22
    A kiadás dátuma:12-24-2003 tehát, az ABIT-os fijjug itt valamit eltoltak a dátumba.
    Az új BIOS neve: nf7d27, Bios id:27
    Ennyit sikerült a BIOS-ról begyűjteni.
    Volt nekem is egy sejtésem, hogy a BIOS és az ABITEQ között összefüggés lehet valahol a BIOS-ban ezért írkáltam róluk már előbb.
    Most összegezve: jelenleg nekem is a SppedFan megy, de van egy érzésem, hogy a hiányos angol tudásom miatt a rengeteg beállítási lehetőség közül valószínű, hogy fontos dolgok nincsenek beállítva, ezért lehet, hogy megbízhatatlanul vagy mélyen a tudása alatt járatom. Az alap beállításokhoz pusztán az alaplap típusának a beállításánál nyúltam, más lehetőséget nem módosítottam.
    Köszönöm az eddigi sSegítségeteket. :R

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz poffsoft #834 üzenetére

    Kedves Nagy Jó Uram!
    Próbáltam megfogadni a gyenge Unszolásodat, és letöltöttem a Honosítóműhely honlapjáról az MBM 5.3.7.0-t és a hozzátartozó magyarítást. Remélem, hogy a leírásnak megfelelően maga a program is ingyenes (én ezt olvastam ki a Honosítőműhely honlapján írtakból).
    A baj szokás szerint most kezdődik, mert hiába telepítettem, nem jutok közelebb ahhoz, hogy a lehetséges beállításokat megtudjam oldani. A voltokat mutatja, a CPU venti fordulatszámát mutatja, a CPU Mhz értékét mutatja, de a hőmérsékleteket nem sikerült előcsalogatni. Szertnék pár keresetlen mondatban valami tanácsot kapni Tőled arra, hogy mit kell mire állítani, hogy tökéletesen működjön. (Vagy valahol megtalálom már kifejtve minden részletét?):W :W

    [ Szerkesztve ]

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz zso73 #839 üzenetére

    Kedves Uraim!
    Megint csak köszönni tudom a Segítséget. :R
    Elsőnek az MBM-ről: a tegnapi segélykérésem megírása után még kutakodtam az MBM-ben és sikerült elérni, hogy a CPU hőmérsékletét is mutatta. A magyarítás is letöltésre került, ezzel legalább a lényeges dolgokat kezdtem megérteni, de még így is sok a hiányosság. Ma a munkahelyemen elbeszélgettünk a kollégámmal az MBM-ről és kiderült, hogy Ő is ezt használja otthon. (Ő viszont igen jól ért angolul) Megigérte, hogy holnapra készít valami összefoglalót a beállításokról (ha marad rá ideje). Elkészülte után, ha Valakit érdekel, szívessen tovább küldöm.
    Ma végre beszerelésre került az É-i hídra egy Zalman NB47J hűtő. Igy már egy kicsit hallkabb lett ez a gép és remélem a hídnak is jobb érzése támad. A szerelés során derült ki, hogy az alaplapcsere idején sjnos nem tökéletesen került föl a CPU hűtő. Ez most korrigálva lett, és ennek eredménye meglátszik, mert a cPU hőmérséklet visszament a régi szokott hőmérsékletre. Szakértő kezekkel elvégzésre került a gép finpmhangolása. Az eredményről szokás szerint néhány fényképes melléklet:
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    Urak! Várom a Véleményeket. Az eddigi eredmény az, hogy egész este stabilan működött a gép (még játék közben is /bár a gyerek most csak az Empire Earth II-t nyúzta/)
    Üdv Mindenkinek. :C :K

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz Gitros #845 üzenetére

    Üdv Gitros!
    Köszönöm a gratulációt, majd továbbítom az igazi illetékesnek, a házi rendszergazdánknak.
    Ezeket a beállításokat Ő találta illetve kisérletezte ki. Viszont, ha nem lettek volna a Hozzászólásaitok a problémához, akkor nem biztos, hogy föltudtam volna piszkálni a hiúságát, hogy még ezt se tudja megoldani. A levelezéseink közben én néhányszor elmeséltem Neki, hogy áll a kérdés megoldása. Ezután Elővette az NF7-es lapján végzett régi kisérleteinek a feljegyzéseit és azoknak felhasználásával Hozta ki ezt az eredményt. Van még néhány kérdés: ez a beállítás most tuningnak számit-e? Ezt a gondolatot ültette be ma az egyik kolégám a fejembe: "most ez jól megvan tuningolva". Hozzátartozik, hogy (látszik is) a feszültségekhez sehol sem nyúlt.
    Mennyi időt jósoltok egy már négy éves procinak ilyen beállítások mellett?
    Még egy kérdés: én elhiszem amt Írtál, hogy lock nélküli a proci, de hol lehet ezt írásban is olvasni? (Setup, EVEREST, CPUZ)
    Üdv. :DD

    [ Szerkesztve ]

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz poffsoft #847 üzenetére

    Kedves Poffsoft és Zso73!
    Köszönöm az elismerő szavakat, hamarosan továbbítani fogom az illetékes Úr részére, Aki megtalálta ezeket a beállításokat.
    Egy rövid kis kitérő: én ezt a fórumot akkor találtam meg, amikor az alaplapunk bedobta a kulcsot. Addig nem is tudtam róla. Ez igen nagy hiba volt, mert 4 évig a lehetőségek határa alatt működött a gépünk, ha olvasgatok itt már előbb, akkor már korábban is megpróbáltam volna kierőszakolni ezeket a változtatásokat.
    Igaz viszont az is, hogy az általunk használt programoknál úgyis csak a betöltés, mentés során tapasztaltuk volna az érezhető változást. A mi írási és egérnyomkodási sebességünk már úgy is a lehetőségeink határán járnak. Gyorsabb gépen se leszünk jobbak. Viszont: a Kölök meg közben korosodik és ezzel járó, hogy ujjabb játékokat ismer meg és kér. A játékgyártók viszont nem érdekeltek abban, hogy minden nyomoronc Sulinetes gépen menjenek az újjabb játékok. A kezdet kezdetén még csak Legó, Star Wars, FIFA, Harry Potter játékokat használt, ahhoz viszont még jó volt az 512 Mb memória és a gyengébb sebességű működés. Közben megismerte és megszereztük a II. Világháborús és egyébb FSB játékokat, ehhez viszont már kell a több memória és a gyorsabb működés. Közben megszüntetésre került a Win 98 használata is a gépen, tehát megszünt a memória méretét befolyásoló tényező is.
    Ezekért izgatott a kérdés, hogy milyen formában lehet még további működésre bírni ezt a gépet, amiről most a rengeteg ismeret beszerzése után megállapítottam, hogy egy igen jó középkategoriás géppé rakta össze a házi rendszergazdánk. Nem sajnálom és nem is sajnáltam, hogy nem egy már vásárláskor 3 - 4 éves roncsot vettünk Sulinetre. Ez megérte szerintem az árát. Ezek lettek volna még a gondolataim.
    Köszönöm az MBM-re való figyelem felhívást, most nagyon jól jön, hogy a tálcán kint van a hőmérő, mert a rg. mondta, hogy legalább egy hónapig figyeljem, hogy nem melegszik-e nagyon a proci és, hogy a memóriák is bírják-e gond nélkül a hajszát.
    Mégegyszer köszönöm a segítséget, és maradok hűséges olvasótok, ha tudok, akkor beleszólok a dolgokba.
    Üdv. :K :U :R

    [ Szerkesztve ]

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz zso73 #851 üzenetére

    Bocs!!
    Én is az FPS-re gondoltam, de az elmúlt napok történései megzavarták az elmém és már késő is volt.
    Üzenem Mindenkinek, hogy nem maradt le semmiről, csak már megint én voltam a baromarcú. :W :W :W

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz hoducz #856 üzenetére

    Hali Hoducz!
    Segítségnek a következőket mondanám: Lapozzál itt vissza a 802 hsz-ig, onnantól kezdve a Tiédhez hasonló problémát vesézgettek az Urak. Az adott útmutatásokat felhasználva végül sikerült egy nem túlhajtott, de optimalizált gépet kapni. A különbség annyi, hogy nekünk Abit NF7-S v2-es alaplapon megy egy AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred-B proci. Ezek végül is jelentősnek is mondható különbségek, de, ha figyelmesen végig Olvasod az akkori levelezésünket, akkor szerintem nagyon sokat lehet adaptálni a Te géped optimalizálásához. Én még most is köszönöm az Urak segítségét, sikerült jó néhány összefüggést megérteni.
    Üdv. ;) :K

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz Tonyo #899 üzenetére

    Kedves Tonyo!
    Amenyiben van Ráérő időd és türelmed, akkor Nézd meg az alaplapodon lévő kondikat és a 747, 748 -as hozzászólásokat. Azért merem ajánlani, mert a leírt hiba kisértetiesen hasonlít a nálam jelentkező hibával. Azt a 747-es képen látható púpos kondi okozta. Megoldás az alaplap cseréje volt. Lehet a kondit is cseréltetni (Rive).
    Üdv. :F

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz Tonyo #901 üzenetére

    Helo!
    Én sajnos egy drága műtétbe bonyolódtam, 8500 Ft-ért vettem egy új (használt) azonos alaplapot. Azon minden mtökéletesen működik most.
    A probléma kezelésének idején ajánlották itt a forumozók RIVE-t, aki foglalkozik az ilyen jellegű hibák javításával.
    Üdv. :U

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz Tonyo #903 üzenetére

    Én is ebben a cipőben jártam, most úgy működik mint 4 évvel ezelőtt, újkorában. Az új géppel még várok egy kicsit, ha sikerült a műtét Légyszíves Közöld velünk.
    (Csak tanulságnak)
    Üdv. :K

    [ Szerkesztve ]

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz Tonyo #905 üzenetére

    Hali!
    Ez egy gyors és sikeres műtét volt.
    Üdv. :C :C :C

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz Tonyo #911 üzenetére

    Heló!
    Kettő kérdésem volna:
    1) Működik-e már stabilan a gép?
    2) Melyik kondi volt a hibás, csak nem az AGP kártya melletti?
    Üdv! :F

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz Tonyo #913 üzenetére

    Hali!
    Pontosan az volt nálam is a bűnös.
    Próbáld meg kimérni az elemet, ha megvan a min. 3V, akkor az jó, Próbáld meg többször kivenni és visszatenni. Lehet, hogy érintkezési hibája van, ha durván nincs meg a 3V, akkor, ahogy Írtad, nem szarakodni hanem kicserélni újra. Pár száz forint, megéri.
    Az is lehet, hogy vissza kellene olvasni itt, és úgy az 500 körül vannak válaszok arra, hogy hasonló esetben (BIOS frissítés után) mi a teendő.
    Üdv. :B

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    Kedves Uraim!
    Tudom, hogy nem igazán jó helyen érdeklődöm, de itt már nagyon sok hasznos segítséget és tanácsot kaptam Tőletek ezért mégis fölteszem a kérdésemet.

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    (Folytatom, sajnos régen jártam itt és össze vissza nyomkodok mindent)
    A kérdésem lényege: a konfigban leírt gépben működik egy Club 3D ATI Radeon 9200-es AGP-s 128 Mb-os VGA. A baj ott van, hogy a gyermek rájött, hogy a történelem ismeretek jobb megértéséhez neki szüksége lenne az EUROPA UNIVERSALIS helyett az EUROPA UNIVERSALIS III-ra. Megvettük. Az üzletben nagyon korrektül megkérdezték, hogy rendben van-e a gépigény, én úgy gondoltam, hogyha a hasonló korabeli játékok mennek a gépen akkor nem lehet gond. Előtte az interneten tájékozódtam és az ott leírtak szerint nem is lehetne gond, csak azt nem láttam, hogy PS2 tudású VGA kártyát írnak.
    A játék elkezdésekor a befutó videók lejátszása után jött egy üzenet This game require PixelShader 2.0 or higher to run, és kiszállt.
    Telepítve van a DirectX 9.0c, és valamikori ATI driver a kártyához (XP-s)
    A gépen mennek a következő játékok: CoD, CoDUF, CoD2, War3, Panzers, Soldiers, Battlefield 1942, B Vietnam, EUROPA UNIVERSALIS.
    A következőkre szeretnék választ kapni: jól gondolom-e, hogy ezt a játékot el kell rakni azokra az időkre, amikor lessz jobb VGA-val rendelkező gépünk? Van-e valamilyen számomra ismeretlen beállítás vagy új driver ami lehetővé tenné ennek a VGA kártyának is a PS2 működést (és persze a játék működését).
    Köszönöm a türelmet és az esetleges segítséget. :R

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz tzsolesz #957 üzenetére

    Kedves Tzsolesz és Poffsoft!
    Köszönöm a gyors és kimerítő segítséget, annak ellenére, hogy nem igazán jó helyre írtam. (Azért bíztam benne, hogy itt is kapok számomra megfelelő választ.)
    Most ott tartok, hogy töprengek egy keveset, hogy mi történjen: a játék volt 4000 Ft, egy új kari az aprók alapján 4000 - 6500 Ft között van. A gondom az, hogy nem tudom előre megálmodni, hogy mikor jön össze egy új gépre a pénz. (Bár biztos, hogy idén nem)
    Lehet, hogy karácsonyra mégis meglepjük a kölköt egy új VGA kártyával.
    Kérdésem viszont az, hogy a doboz szerint DirectX 9.0c -t tudó VGA kell PS2 tudással. Kedves Tzsolesz viszont azt Írtad, hogy a Radeon 9550 az DirectX 9 -et tud. Akkor ez már csak telepítés kérdése, hogy menjen a 9.0c is? A PS2 tudás az hardveresen benne van a kártyában?
    Kedves Poffsoft! A tavaszi cserélt alaplapú gép egész nyáron (majdnem folyamatos üzemben) max 54 C fokon működött, pedig nincs légkondi, csak egy ventillátor kavargatta a levegőt. Ezt csak azért írom, mert ezek szerint sikerült egy ideális állapotra hozni ezt az őslényt, a hathatós Segítségeddel. Köszönöm. És azóta működnek a játékok is és nincs kékhalál.
    Köszönöm a Segítségeteket. :R :R

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz L4rs #1002 üzenetére

    [link]

    Kedves L4rs! A kért fényképet itt küldöm, de ez egy NB47J, Abit NF7-sV2 lapon.
    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz L4rs #1026 üzenetére

    Hali!
    Nem vagyok nagy szakértő csak írásban gondolkodom.
    Nem emlékszem rá, de valószínű, hogy igaz az, hogy a karokkal lehet az elhelyezés irányát állítani. Csak egy kérdés: nem fog akkor a hőátvétel lényegesen csökkeni, ha a hűtőnek a talpa csak kb 2/3 részén érinti az északi hidat? A képen látható módszer szerint a 100%-át érinti.
    Üdv. :F

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz Thunderzolee #1035 üzenetére

    Hali!
    Olvasásra és megfontolásra ajánlom a 741 - 757 hozzászólásokat. Üdv :(((

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz nemcsa #1074 üzenetére

    Hali Nemcsa!
    Örülök, hogy Te is rátaláltál erre az NF7 lapok birtoklóinak igen hasznos fórumára.
    A felmerült Problémádra a következőket tudom kipróbálásra és átgondolásra ajánlani.
    Első körben csak egy modullal Próbáld ki, úgy, hogy a DIMM 3-ba rakod. Ez az FDD csatlakozóhoz közeli slot (nálam sötét kék). Lásd a fénykép [link]
    Második körben, ha véletlenül így indul, akkor a DIMM 1-be Tegyed a második memóriát. Ez a professzor melletti slot (nálam világos kék).
    Ilyen formában nem DUÁL módban kell működnie és 2 Gb memóriát kell majd jelezni a gépnek.
    A kép még akkor készült amikor nálunk csak egy 512-es Kingston volt a gépbe. A második megoldást pedig, akkor sikerült kipróbálni, amikor bővítésre került egy másik 512-es Kingstonnal. Az ABIT könyvben az van a memóriáknál, hogy az 1-től a 3 felé kell berakni a modulokat. (A slot neveit a könyvből vettem.) Ezzel ellentétben nekem a leírt módon működik. (Persze lehet, hogy igen hiányos angol tudásom vezet meg és nem is az általam leírt sorrend van a könyvbe írva, le kellene ellenőrizni) A könyv pdf-ben megtalálható az ABIT honlapján. A középső slott-ba én nem tudtam bele erőszakolni a memóriát, így jöttem rá, hogy így is működik. Sajno én is csak Kingstonnal használom a gépet, tehát nem tudok véleményt mondani arról, hogy mire kényes ez az igen jó lap.
    Üdv. :F

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz nemcsa #1091 üzenetére

    Hali!
    Ezt a kettő képet értelmezze valaki. Ez úgy készült, hogy a kettő szélső slot-ba vannak a memóriák, és mégis 1-es és 2-es slot-ról ír a CPU-Z.
    [link]
    [link]
    Üdv. :F

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz nemcsa #1091 üzenetére

    Hali!
    Csak mondanám még, hogy az Everest is DIMM1 és DIMM2-ben lát memóriát. Ilyen formában ez teljes ellentmondásban van az átnézeti vázlaton látható jelöléssel. Ott egymás után jön DIMM1, DIMM2 és DIMM3.
    Üdv. :(((

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz nemcsa #1097 üzenetére

    Hali!
    Csak egy kérdés: nem lehet, hogy az előző memóriák más feszültségen jártak, az újjak meg nem bírják azt a feszültséget?
    Üdv. :(

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz antikomcsi #1102 üzenetére

    Kedves Antikomcsi!
    Először is szeretnék Neked és a többi Fórum Társ-nak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet Kínánni. Azért teszem most mert holnaptól év végéig nem leszek gép közelben (lehet, hogy szerencsére?).
    Az Általad leírtakra: a szomorú igazság az, hogy valami miatt bennem az ragadt meg nyár óta, hogy a mi gépünkben a leírt módon single módban működnek a RAM-ok. Valami végzetes baromságból kifolyólag nem vettem észre (csak tegnap este) azt, hogy bizony nálunk is Dual módban működik a 2 X 512 Kingston. Ezt láthattam volna például a 839-es hozzászólásom utolsó képén is. Ezt a végzetes hibát csak a tegnap esti hozzászólásom megírása (lezárása) után láttam meg, amikor még keresgéltem a fényképek között, hátha találok még használhatót. Késő volt és úgy gondoltam, hogy máma helyesbítek. Hála a Te figyelmednek ez előbb megtörtént.
    A Családunk 4és 3/4 évet használta az NF7-S v2 alaplapra épített gépet, igen nagy megelégedéssel. Szerencsére egy számítástechnikában és a herverekben nálam sokkal jártasabb kollégánk vállogatta össze az alkatrészeket és ennek okán lényegi változtatás (a nyári alaplap csere kivételével) hibátlanul működött. (Munka és játék)
    Sajnos a számítógépes játék gyártók (és technika haladása) miatt már közel egy éve megérett a cserére, ez most következik el. Az ünnepek között megtörténik a válltás egy MSI K8 SLI PLATINIUM alaplapra építve AMD Athlon 64 3500+ procit és Sapphir Radeon X1800 GTO2 (DDR III, 512 Mb) videókártyát és 2 Gb Hynix DDR400 memóriát. Sikerült a 2 gépet egy cserével megoldani és viszonylag kezelhető áron tudjuk tovább finanszírozni a gyermekünk informatika világában való további fejlődését.
    Végül: mégegyszer elnézést azért, hogy már megint baromságot írtam, (így van késő éjjel) és köszönöm, hogy helyettem is Megtedtted a kiigazítást és Nemcsa kolléga is Olvasta.
    Üdv. :W :R :R

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz zso73 #1104 üzenetére

    Kedves Zso73!
    Én csak a hibás hozzászólásom okait akartam kimagyarázni. (Nem tartom egészséges dolognak, hogy saját figyelmetlenségemből Másoknak okozzak esetlegesen fölösleges újabb fejtörést)
    Különben engem nem igazán zavart az, hogy Duál, vagy Single. Én igazán nem is akartam a Duált, de sajnos a középső slot-ba nem tudtam beerőszakolni a modult. Így lett akaratomon kívűl a Duál.
    Saját véleményem (aki a gépet leginkább munkára használja): a gépek teljesítménye sebesség terén már rég meghaladták az emberi teljesítőképesség határát, tehát mindig a gép vár az emberre és nem úgy mint a régi XT, AT-s időkben. Ebből kifolyólag már csak a játékok megszállotjai törjék a fejüket az 5 - 10 %-os gyorsítás miatti hokusz-pókuszokon.
    Üdv. :K

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz ra^ven #1178 üzenetére

    Heló!
    Csak egy példa beszéd: tavaly nyáron sor került az NF7-S v2.0-s lapunkon a szokásos hűtő és egyébb poros részek tisztítására. (Szakember csinálta) Csodálatos módon a hűtő a tisztítás után hibásan került vissza a helyére. Valahogy el volt csúszva vagy mi. Na az eredménye az lett, hogy a bordák enyhén langyosak voltak és a hőmérő mégis a tisztítás előttinél is magasabb hőmérsékletet mutatott. A végén már emelni kellett a riasztási hőmérsékletet is, hogy működjön. Ezután jött a szakember szétszedte meg pasztázta és akkor jött rá, hogy mi volt a hiba. Utána jól összerakta és hibátlanul működött a régi értékeken. Nem lehetséges valami ilyen hiba?
    Üdv. :N

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

  • macy49

    tag

    válasz Gitros #1181 üzenetére

    Uraim!
    Itt valami félreértés van. Először és is filóztam rajta, de aztán rájöttem, hogy a CPU hűtésről van szó. Tehát a 1181-es hsz-ban lévő kép az Északi híd hűtője, a 1177-es képe viszont a CPU hűtője. A mi gépünkön húzás nélkül is volt olyan időszak amikor megált ez a kis bizbasz, aztán egyszer csak elindult. Szerencsére semmi baj nem történt. Itt olvastam valami régi hozzászólásban, hogy elvileg nem is érdekes mert nincs olyan hőtermelés. Ott ajánlották a Zalman bordát, ki is cseréltük és tökéletesen működött. Amit én írtam az viszont a CPU hűtőjére vonatkozik.
    Üdv. :U

    [ Szerkesztve ]

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

Új hozzászólás Aktív témák