Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Munkas

    aktív tag

    190+ cm-hez kellene valami jó szék. Hosszabb ülőfelület, kisebb lépcsőkben is állítható billenő mechanika, fejtámla. Az oldaltartós gamer székek nem jönnek be. A minden mindenhova állhatóság sem cél, de ne is akarja kitalálni és rám erőltetni, hogy milyen testtartás lenne számomra kényelmes. A huzat mindegy (most felváltva ülök egy bőr és szövet borításúban), de azért legyen kényelmes még rövid nadrágban is. A fő cél, hogy lehessen benne egész nap ülni. Az ár is mindegy (ésszerű határokon belül), most épp 80-180 eFt modelleket nézegettem. Meg persze ki is kellene próbálni.
    Szívesen veszek konkrét tippeket javaslatokat is, hogy hol érdemes megnézni, milyen modellekre célszerű fókuszálni.

  • Munkas

    aktív tag

    Ez a nagy piac okozza a problémát. Széket nem vesz olyan gyakran az ember, mint pl. telefont vagy autót. Így nekem pl. fogalmam sincs a márkákról. Az árakkal nyilván van valamilyen minőségi korreláció, de ez nem feltétlenül jelent szoros összefüggést. Manapság sok olyan funkció jelent meg, ami kényelem szempontjából nem sokat ér, az árat viszont emeli, pl. a gamer székeknél a csatlakozóknak és állítási lehetőségeknek még lehet létjogosultsága (bár általában épp az hiányzik, ami kellene), de az olyan oldaltartás, mint a versenyautókban, tuti, hogy parasztvakítás.
    Én az utóbbi két évben már 3 középkategóriás széket vettem (vidéki vagyok, nagyon nem mentem utána, és az áruházakban, ezek jelentik a felső szintet), de mindegyik a gyerekeknél kötött ki. Nekik jó, mert fiatalon jobban bírja az ember a terhelést, viszont 40 felett, napi 10-15 óra használat mellett már nem.
    Egy általános összefoglaló olyan szempontból jó lenne, hogy kiderüljön milyen irányban érdemes nézegetni.

  • Munkas

    aktív tag

    válasz Rayyy #3979 üzenetére

    Nagyjából így van. Ahogy fiatalon kényelmesen aludtunk hálózsákban és ültünk egész napokat fa székeken, ma már egyiket sem választanánk.
    Az öregek szokták mondogatni, hogy azért fáj a hátuk, mert fiatalon megerőltették magukat, vagy megfázott derekuk, mert nem tűrték be az ingüket stb. De (a szélsőségektől eltekintve) az öregkori állapotra nincs számottevő hatással, hogy fiatalon min ült, hogy öltözött, vagy mit evett az az ember.

Új hozzászólás Aktív témák