Hirdetés
- Computex 2023: megreformálta az SFF tápszabványt a Streacom
- Computex 2023: futurisztikus köntösben tér vissza az ASUS Matrix VGA szériája
- Computex 2023: monitorok és mesh rendszer is előkerültek az MSI kalapjából
- Computex 2023: előre és hátra is lép a Kingston
- Computex 2023: az Acernél középpontban a fenntarthatóság
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Apple notebookok
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Computex 2023: megreformálta az SFF tápszabványt a Streacom
- Tripla hűtéssel: MSI GeForce RTX 4060 Ti Gaming X Trio videokártya
- Vezetékes FEJhallgatók
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen TV-t vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Asztrofotózás
Új hozzászólás Aktív témák
-
Busterftw
veterán
"Ennek egyik fő oka, hogy sikerül jelentősen redukálni a hibás kijelzők számát, amivel rengeteg pénz spórolható meg."
Ez csak az amúgy is drága panelek számát növeli, mitől lesznek olcsóbbak?
-
Csabis
tag
Kölség csökken végfelhasználói ár nővekszik
-
catlaca
senior tag
A samsung 30% -al növelni szeretné a profitját, a vásárlókat nem fenyegeti az árcsökkentés réme.
“Hülyeségre nincs diéta” (Rejtő Jenő)
-
StyIe
újonc
Hajra, mar unalmas az LG..
-
Robi BALBOA
őstag
Kinek kell már 77, 83, 88 colos LG OLED fujjjj
Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /SLOT A lapot és Procit Keresek!/
-
StyIe
újonc
válasz
Robi BALBOA #9 üzenetére
Mintha csak LG letezne 😂 megvettek a szabadalmat, de ez mar keves, jon a Samsung.
-
Segal
veterán
Mi a fenét nem értesz ezen?
Ha most 1100 dollárra jön ki úgy 1 panel ára hogy 10-ből mondjuk 3-4 eladhatatlan, akkor ha a jövőben csak 2 lesz hibás akkor 1 panel fajlagos költsége csökken mert kevesebb lesz a selejt..."Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)
-
h-yle
addikt
(jó amit írsz csak kiegészíteném)
Haugye 1 000 legyártott panel mittomén $500 panel áron készül el, és ebből 500 panel kula, akkor egy jó panelt a samsung $1000 áron tud legyártani, mert egy jó panelre jut egy selejt.
Ha változatlan gyártási költség mellett már csak 250 db az 1000 panelből a selejt, akkor $750-ért lehet 1 db jó panelt gyártani, mert csak 0.5 selejt jut rá.
A végtermék árát ez negatívan befolyásolhatja, de nem szükségszerű. A kapitalizmus erre találta ki az árversenyt, hogyha a Samsung meg szeretné ezt tartani magának mint profit, azt megteheti, de akkor jön az LG, és szépn 10%-al aláígér ami miatt megy az egyszeri user, és inkább az olcsóbbat (tételezzünk itt fel egy viszonylagos felszereltség és minőség paritást) veszi. Árkartelt, monopolizált piacot most zárjuk ki, ha meg tényleg annyival jobb a Samsung megoldása, hogy ezért több pénzt kérhet, és ezt a vevők ki is fizetik, akkor a többieknek kell belehúzni.
Ennyike.
[ Szerkesztve ]
Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven
-
Segal
veterán
Az egy teljesen más kérdés hogy megtartja e a nagyobb profitot a Samsung. Amíg megteheti addig persze hogy meg fogja, hisz nem lesz a saját maga ellensége, ha meg nem veszik a terméket akkor árat csökkent. Ez így volt mindig is és így is lesz.
Tv-nél ugye mindig januárban jelentik be az újat ami általában áprilisban jelenik meg. Akkor még célszerű is nagyon vad számot írni eladási árként. Egyrészt mert úgyis lesz pár vásárló aki megveszi és az ugye extra profit, másrészt meg a későbbiekben annál nagyobb kedvezménnyel lehet majd árulni. Eleinte csak valami beragadt szemetet mellé dobni "ajándékba", aztán lehet árat csökkenteni, majd megint adni valami extrát vagy esetleg még egy kicsi árcsökkentés. Aztán jönnek a néphülyítő "leárazások" (fekete péntek és karácsony), majd végül ami még ezután is beragad arra már tényleg valódi akciót adni, mert addigra bejelentik az újabb szériát és lassan annak kéne majd a hely a polcokon, így a tavalyi már útban lesz."Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)
-
Busterftw
veterán
Nem így nézem, és sok a ha a képletben.
Egyszerűen, 1100 dollárba kerül egy panelt előállítani (áram, anyag, költség), a selejt az kuka, de tegyük fel az is 1100 dollárba kerül, hiszen elkészül.
Ha kevesebb lesz a selejt, a költség ugyanúgy 1100 dollár, hiszen nem változik a gyártástechnológia, nem olcsóbbak az anyagok, vagy nem használnak olcsóbb anyagot valami egyszerűbb eljárással.
Tehát több 1100 dolláros panelt fognak gyártani, nem lesz olcsóbb a panel, csak több lesz a jó.Olcsóbb Pistikének ebből max úgy lesz, hogy az 1100 dolláros panelt 3000 dolláros TV-ként árulták, de ezentúl 30%-al olcsóbban, 2100 dolláros áron kínálja a Samsung.
Ettől még a panel 1100 dollár marad. -
Chibass
tag
Pedig már hárman is leírták a matekot.
Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!
-
Balika911
félisten
A példában 750 panelnél nem 750, hanem ~666 dollár költség jut egy panelre. (Az 1/x függvény nem lineáris, hanem hiperbolikus.)
Amit a Samsung csinál, hogy a kihozatal növelésével olcsóbban termelnek többet, az rögzített körülmények közt árcsökkentő hatású lesz. Az egy másik dolog, hogy a tévék nyitóára több más okból összességében mégis emelkedett pl. az idén.
#14 Busterftw
"Egyszerűen, 1100 dollárba kerül egy panelt előállítani (áram, anyag, költség), a selejt az kuka, de tegyük fel az is 1100 dollárba kerül, hiszen elkészül."Akkor nem 1100, hanem 2200 dollárba került egy panel, mert a selejt árát is ki kell termelni.
[ Szerkesztve ]
-
powerup2
őstag
-
Ribi
nagyúr
válasz
Busterftw #14 üzenetére
Szóval nekik az is mindegy, ha minden panel kuka, mert legyártani ugyan annyi. Szóval egyáltalán minek is adnak el bármit azzal csak macera van
Iskolában miért tanítanak irodalmat meg hasonló haszontalan dolgokat, mikor alapvető dolgokkal nincsenek tisztában.
[ Szerkesztve ]
-
Robi BALBOA
őstag
Örülök neki, hogy jön más gyártó is, de attól még az LG nem lesz unalmas, max az eddigi egyeduralma volt az, de arról nem csak ő tehet, hogy más nem ebbe az irányba mozdult, hanem inkább nyalogatták a LCD paneleket.
Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /SLOT A lapot és Procit Keresek!/
-
Balika911
félisten
válasz
Robi BALBOA #20 üzenetére
Azért nem sok mindent újítottak az utóbbi generációk alatt, és finoman fogalmaztam. Engem mondjuk ez kevésbé érdekel, amikor 1,5 millió 2023-as forintért már 83"-os OLED tévét is lehet venni. Viszont az idén a QD-OLED után hopp, lett MLA panel, jó dolog azért a konkurencia.
[ Szerkesztve ]
-
StyIe
újonc
válasz
Robi BALBOA #20 üzenetére
Nyilvan a tobbi gyarto hozott egy rossz dontest.
Nem nagy megfejtes az LG.. megvette a KODAK szabadalmat, ezaltal a tobbi gyarto nem tudott mit tenni.
Gondolom tudod, mi miert tortent..[ Szerkesztve ]
-
Balika911
félisten
válasz
Busterftw #22 üzenetére
Ezt írtam:
"Akkor nem 1100, hanem 2200 dollárba került egy panel"
Te meg ezt:
"Két jó panel esetén is 2200 dollárba kerül a két panel"A különbség pedig a félkövérrel szedett rész. Van valamennyi költségük, és nem mindegy, hogy az hány jó panelen oszlik meg.
[ Szerkesztve ]
-
Ribi
nagyúr
válasz
Busterftw #23 üzenetére
Szóval legyen 10 legyártott panelből 5 rossz.
Legyártani mondjuk 500/db dodo, akkor 5000 dodo legyártani ezeket. Eladni pedig 1100-ért adják az 5500dodo, akkor marad nekik 500 dodó nyereség a végén.
Eddig oké?
Ha viszont 8 jó panel van akkor az már 8800 dodo és marad nekik (dobpergés) 3800 dodó nyereség. Érted mi a különbésg 500 és 3800 dodo nyereség között?
Ha ugyan úgy a mostani 500 dodo nyereség "elég nekik" akkor egy jó panelt elég nekik 687 dodoért is adni, hiszen ugyan úgy marad a mostani 500 nyereség.[ Szerkesztve ]
-
aginor
addikt
válasz
Busterftw #22 üzenetére
Igen, de nem mindegy, hogy a két panelből csak egyet tud eladni (ezáltal az el nem adott darab árát ráterhelik a jóra, és mindjárt 2400 lesz az "egy" panel), vagy mindkettőt.
A selejt előállítási költsége megegyezik a jó termékével és azt is ki kell fizetni, és mivel egy gyártó sem szeretetszolgálat, az adott egységnyi selejtet ráterheli adott egységnyi jó termékre. Hogy ez az arány mennyi, azt a kihozatal határozza meg.
Pl.: Ha legyártasz 10 terméket, termékenként 1000 egységáron, akkor ha ebből mindet el tudod adni, akkor az egységár marad 1000 minden jó termék esetében, ellenben ha csak a felét, akkor -hogy kikompenzáld az el nem adható de legyártott (tehát kifizetett) darabokat- a jó termékek egységára megduplázódik, jelen példánál 2000 lesz.
Ez nem kvantumfizika, nem olyan nehéz megérteni, erőltesd meg magad kicsit..Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/
-
aginor
addikt
válasz
Busterftw #29 üzenetére
Az attól függ, hogy mit tekintünk előállítási költségnek. Ha az általam jó terméknek nevezett egységek árát, akkor ha egy sorozatban több a jó és kevesebb a rossz darab, akkor a kikompenzálandó összegnek többfelé kell eloszlania, ami csökkenti a jó termék árát.
Fenti példában, ha 10-ből 7,5 a jó, akkor a jó termék ára már nem 1000, nem csak 1500. Tehát, minden egyébb módosítás nélkül, csupán a kihozatal javításával is csökkenthető az egységár ( a"jó terméké" természetsen).
Ettől még persze továbbra is 1000 egy termék előállítása, de mivel kevesebb a ráeső kompenzáció, így csökken az "átadási" vagy "bekerülési" ár, mindegy minek nevezzük.Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/
-
Balika911
félisten
válasz
Busterftw #28 üzenetére
"Nem, mindkét esetben két panel készül el, darabonként 1100 dollárért"
Azaz mindkét esetben 2200 dollár a költség."csak első esetben 1 jó - 1 rossz panel az eredmény, második esetben pedig 2 jó panel."
Vagyis az első esetben egy panelt tudnak eladni 2200 dollárért, a második esetben pedig két panelt tudnak eladni, darabját 1100 dollárért ahhoz, hogy ne veszítsenek rajta. -
Lacccca87
őstag
Szerintem egnedjétek el
Igaza is van meg nem is.
A gyártási költség az fix, az nem fog változni ( anyag, munkaóra, R&D stb.., kivétel ha ezeknek az ára csökken)
Ami változik az az 1 jó panelra jutó költséghányad , ennyi. Nem kell túlmatekolni. -
aginor
addikt
válasz
Busterftw #35 üzenetére
Nem, valóban nem változik, viszont nem csak ez határozza meg a végárat. Hozzá jön a k#f, termeléselőkészítés, logisztika, nyereség, licenszdíjak, stb.
Amúgy mivel csak trollkodsz, így ezt én el is engedtem, gondolt ahogy akarod.Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/
-
Low Noise
senior tag
A selejt jelentősen növeli a költségeket, pl nyomda iparban, ha a te hibádbból leadott anyagot hibásan nyomtatják ki, leállnak, szólnak, hogy gáz van, átállítják a gépet, vagy átszekeszted az anyagot, aztán elindul a nyomtatás jól. Ez esetben is ki kell fizetni a nyomdának a hibás nyomatokat. Pont most volt egy podcast a checkpoint nál a Guru újságról csak onnan jött a példa.
-
Busterftw
veterán
-
Low Noise
senior tag
-
-
aginor
addikt
válasz
Busterftw #39 üzenetére
De trollkodsz. Többen leírtuk, több szemszögből, többféleképpen, de rohadtul nem akarod megérteni. Olvass vissza, már mindent leírtunk a témában szerintem..
Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/
-
W.Wilson
aktív tag
válasz
Busterftw #42 üzenetére
A selejtet ne outputnak vedd. Az előállítási költség csak az eladható termékre számolandó (összes ráfordított költséget elosztod az eladható termékek számával), tehát a selejt pont, hogy az előállítási költségedet növeli.
%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel
-
Dragon3000
veterán
válasz
Busterftw #45 üzenetére
Szerintem rosszul közelíted meg a dolgot. Nem a tv méretében gyártják a panelt, hanem egy sokkal nagyobb panelt gyártanak, amiből vágják a szükséges méreteket, így a nagy panelnek van egy gyártási költsége, ami nem változik, viszont ezt a selejteket is nézve osztják le a kisebb méretekre, így ha kevesebb a selejt, akkor a kisebb panelek egységnyi ára is kisebb lesz.
[ Szerkesztve ]
-
Busterftw
veterán
válasz
Dragon3000 #46 üzenetére
Olvass vissza, ezt nem én hoztam fel,nem ez volt a kiinduló kérdésem és nem is erről szól a cikk.
-
Dragon3000
veterán
válasz
Busterftw #47 üzenetére
A cikkben a már kivágott 65 colos méretű és működő panel árát írták, de akkor is egy sokkal nagyobb panelből vágják ki. Pl mint a bútor lap, van egy nagy tábla és abból vágják a kisebbeket, nem külön gyártják a kisebb méreteket. Tegyük fel 10000 dollár a nagy panel gyártási költsége, ha kijön belőle 10db 65 colos panel, akkor panelenként 1000 dollárt fognak számolni, ha viszont ebből csak 9 működik, akkor már ~1111 dollár, ha csak 8, akkor 1250 dollár.... Vagyis, ha a 65 colos panelekből kevesebb a selejt, akkor azoknak a gyártási költsége csökken.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
ph A vállalat komoly erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy olcsóbban tudja adni a készülékeit.
Állásajánlatok
Cég: Servergarden Kft
Város: Budapest
Cég: Test Innovation Technology Zrt.
Város: Budapest