Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cheesy

    őstag

    Sziasztok!

    Autóvásárlás került a képbe, az bővebb előzményeket inkább csak linkelem. 1 , 2
    Szívünknek kedves a Volvo márka, biztonság, design, megjelenés és letisztult belső miatt, de személyes tapasztalatunk nincs vele. Tény, hogy XC széria lenne az álom, de a 4M-nál meghúzott határvonal ezt teljesen kizárja, élőhalottakat nem akarok életben tartani.

    A topikban rákerestem az "1.6"-ra és végigolvastam a hozzászólásokat.
    molnarpeter fórumtárs többször kiemelte az olajszivattyú szívókosarának az eltávolítását, mint kötelező műveletet.
    Az 1.6 diesel motor 114 lóerejének az autó alapból is kb. 1600 kg-jához való elégtelenségén kívül viszont nem láttam túl sok negatív kritikát.

    Ez az autó keltette fel a figyelmem.
    Mivel van céges autó, az új "családtag" a családi utazásokhoz és a cégtől való függetlenedéshez és az egyre kevesebb magánhasználat pótlására lesz vásárolva. Zárt garázsban lesz tárolva és akkor lesz használva, amikor kell, illetve ha a kedves feleségem méltóztatik a jogosítványt megszerezni, akkor ő fogja használni.
    Ezért gondoltam azt, hogy az 1.6 D talán megfelelhet, illetve a képeken az autó állapota kifogástalan, valamint a leírás stílusa a saját mérnök-kockaságom miatt közel is hozta a szívemhez. Viszont nem volt még Volvónk. Nem vagyok az utak vadállata, de szeretek haladni, nyugalomban, vágyom a csendet.

    Olvastam azért teszteket is a S80-ról, BMW-t javasolják alternatívának, de attól a márkától irtózok. Mercedest pedig túl kényesnek gondolom. Nem volt még a családban Merci se.

    www.vakbelmutet.hu

  • Cheesy

    őstag

    válasz haxxika #13552 üzenetére

    Most egy kb. 200kg-al könnyebb Skodát hajtok 1.6Tdi-vel, közel ennyi LE. Lehet vele szabálytalan sebességtartományban közlekedni. Már csak ezért is kíváncsi vagyok arra, hogy egy S80-at mennyire tesz használhatatlanná. Anélkül, hogy megnéznénk és kipróbálnánk, nem tudok véleményt formálni róla...

    [ Szerkesztve ]

    www.vakbelmutet.hu

  • Cheesy

    őstag

    Csak most lett időm leírni a tapasztalatokat.

    Az eladó egy szimpatikus, fiatal srác, elmondása szerint a Volvo forumon is aktív "őstag".
    A S60-tól számomra a hangsúlyosabb csomagtartó hossz választja el, külsőre "autósabb" a formája. Egyébként pedig egy gyönyörű, remek kiállású típus. Megjegyzem, eddig még nem volt dolgom soha testközelből Volvo-val és a családban sem volt még a márka. Tehát feltétlenül szükségesnek éreztem a rózsaszín ködöt eloszlatni a fejemben a típus iránt, még akkor is, ha éreztem, hogy a szív ami benne van kissé alulméretezettnek tűnik. Úgy gondoltam, hogy a Volvo csak nem volt olyan felelőtlen, hogy életképtelen motort szerel az akkor korban legkomolyabb szedánjába.

    Az autó a képeknek megfelelő, nekem iszonyatosan bejön a formája. Kívülről a !korához képest! makulátlan, kerékjárati ívek, ajtók alja, díszlécek. A két hátsó lámpa az előző tulaj hanyagsága miatt minkét esetben a belső saroknál megrepedt, elmatekozhatta a garázsba betolatást. A beltér "volvo-szűz" szememnek egy dőzsölés, feleségemmel eldöntöttük, hogy ha találunk autót, akkor leginkább a világos belsőt részesítjük előnyben. Rengeteget dob a hangulaton a világos belső még akkor is, ha a kosz is jobban és gyorsabban látszik meg rajta.
    A 9 év nem múlt el nyomtalanul, de olyan, leginkább az első tulaj (idős úr) hanyagságából eredő hibákat és az összképpel kapcsolatban kijózanító dolgokat találtam, ami javítható, kisebb-nagyobb költségek árán helyrehozható. Ilyen az, amikor valaki használati tárgynak veszi az autót és nem egy családtagként kezelt, féltett, nagy értékű ingóságra gondol.

    Az első ülések kényelme tökéletes, gyakorlatilag bőrfotel, a beltér hangulata kiváló, a hossznak köszönhetően hátul is megfelelő a lábtér, a csomagtartó a szedán esetében is mély, a dönthető hátsó üléseknek hála bővíthető.

    A motor: éreznem kellett, hogy véleményt tudjak formálni és igazat adok azoknak, akik szerint ehhez az autóhoz ez alulméretezett. Az autó üresen többm int 1600kg, benne van az anyag. A Skoda Rapid amit hajtok, üresen 1200kg, ugyanekkora lökettérfogatú és teljesítményű motorral. A próbaúton volt alkalmam kipróbálni az autót, éreztem hol a határa. Nem halott, erről szó sincs, de ekkora tömeget utasokkal, nem tud magabiztosan mozgatni. Ez nem jelenti azt, hogy száguldozni akarok az autóval, de igenis előfordulnak olyan helyzetek, ahol kell az erőtartalék ahhoz, hogy kihúzzon belőle az autó. Egyébként porszáraz a motortér, olajfolyás sehol, de akkor is úgy gondolom, hogy az álalam elvárt menetdinamikát csak erőlködve tudná teljesíteni és az egyik motornak sem használ hosszú távon.

    TL;DR: nagyobb motorral keressük a következőt.

    Közvetlen konkurenciái az Audi A6, BMW 5 széria, Mercedes E osztály, de a Volvo ezek alatt van árban és az alkatrészek is olcsóbbnak tűnnek, amit eddig néztem. A Merci még ami 'talán' szóba jöhet, de arról kényes autó, betegágy képe kering a fejemben, de mivel merci sem volt soha a közelemben, ez is lehet csak egy tévképzet.
    Továbbra is S80 lenne amit nézünk, kibővítve a V60-asok kevésbé halottaskocsi végű változataival... 2.0 dízel motorral.

    Bár a feleségemnek haza fele jövet megtetszett a Volkswagen Tiguan. De a VW beltere szerintem a Volvohoz képest egy lélektelen céges beltér. Mint a mostani Skodáé. Pedig láttam a hahun bézs beltérrel is :)

    www.vakbelmutet.hu

  • Cheesy

    őstag

    válasz mustang08 #13565 üzenetére

    Vannak álomautók az ember életében, nekem az egyik egy Saab 9.5 Aero Turbo volt :U
    A Saab és a Volvo között a designt leszámítva milyen érdemi különbségek vannak műszaki, alkatrész ellátottsági, szerviz és fenntarthatóság szempontjából?

    Közben már 2.0D vagy 2.4D motorokkal keressük az igazit V60, S80 körökből... 4M-nál húztam egy közepesen határozott vonalat. Ebbe már belesétál néhány XC60 is, de ott nagyobb veszélyt érzek a lehetségesen elhanyagolt AWD+automata váltó páros javítása esetén...

    www.vakbelmutet.hu

  • Cheesy

    őstag

    Ennél most felbuzgott bennem a birtoklási vágy, pont ilyet keresek :)
    Igaz látványra és felszereltségre céges autó volt, de azokat amíg be vannak fogva szerződött márkaszervizbe kell hordani, különben ugrik a gari. Vonóhorog hiányzik róla, de azt egy vizsgával lehet rá rakni utólag is.
    Az a 2.0 D3 dízel mennyire erőtlen? 136 LE egy ekkora bódéhoz. Feltehetőleg D5204T2 kódú.

    [ Szerkesztve ]

    www.vakbelmutet.hu

Új hozzászólás Aktív témák