Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibor.sz

    tag

    Sziasztok!

    Vezérlés témában kérnék ismét segítséget. Komplett vezérléscsere lenne egy 2010-es gyártású V60 D5 AWD-ben.

    Én a Lángban tudok kedvezményt intézni, így ott nézegettem.
    Vezérműszíj készletből (vízpumpával együtt) van INA 74 ezer, Gates 80 ezer, Continental 84 ezer és SKF is 72 ezer Ft-ért (ezek természetesen a teljes árak, de összehasonlításnak jók).

    Hosszbordás szíj készletből viszont jelenleg csak a Conti elérhető 32 ezerért, Gates-ből INA-ból úgy kellene összeválogatni a szíjat és a feszítőgörgőt, és így már jóval drágább is lenne.

    A klímakompresszort hajtó hosszbordás szíj is Contiból van raktáron 10 ezerért vagy Gates 18 ezerért.

    A kérdésem a következő lenne: Ti melyik márkát preferálnátok, melyik az, ami jó. (Korábban a fórumon elhangzott már az INA, a Conti is).
    Illetve számít-e az, hogy mindegyik szíj (szett) ugyanattól a gyártótól legyen, vagy lehet bátran variálni. Pl. INA vezérműszíj készlet + Conti hosszbordás szíj készlet + Gates klímakompresszor szíj.
    A vízpumpa jó-e így a készletben, vagy azt inkább külön kéne megvenni spéci gyártótól (pl. Graf).

    Mellesleg kértem a Volvotól árajánlatot a komplett vezérléscserére, abban benne sem volt a vízpumpa. Azt mondták, a gyári előírás szerint nem kell cserélni. Csak ha folyik.

    Köszi

Új hozzászólás Aktív témák