Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cwolf

    újonc

    Sziasztok. Ha jól látom, itt kell hagyományos Samsung telefonok kapcsán érdeklődni. Remélem látja egy tapasztalt öreg róka a problémám.

    Vettem egy SM-B312-t (zsír új, független, single sim, magyar firmware-rel) és van egy komoly hibája, amivel nem tudok mit kezdeni. A behelyezett memóriakártyára átmásolt zeneszámok (sőt könyvtárak) közül többet nem lát se a telefon intézője, se a zenelejátszó alkalmazás. Van, amit lát, van amit nem. Egyes mappákból csak egy-egy szám hiányzik, de van, ahol komplett mappákat nem lát a telefon. A probléma mértékére jellemző, hogy a teljes zenemappát 310 MB-nak látja, miközben 1GB-nyi zene van benne.

    - az új telefonba egy alig használt, 16GB-os, frissen FAT32-re formázott micro SD-t tettem
    - a csatlakoztatott telefont a fájlok másolása után szabályosan távolítottam el
    - az "eltűnt" zeneszámok számítógépre kötve, háttértár elérési üzemmódban, a számítógép intézőjéből láthatóak a kártyán, játszhatóak is (tehát hibátlanul ott vannak!)
    - a látható és nem látható fájlok között látszólag nincs jellemző különbség, úgymint bitráta, ékezetes név, metadata vagy méret tekintetében
    - a kérdéses számok eddig minden telefonomon, számítógépemen és egyéb eszközömön látszottak, játszhatóak voltak.
    - van úgy, hogy adott mappából egyes számok látszanak, mások meg nem: a probléma tehát nem mappaspecifikus.
    - igen, újraindítottam a telefont
    - igen, eltávolítottam és visszahelyeztem a memóriakártyát

    lehetőség szerint körüljártam és kizártam a kapásból szóba jöhető problémákat, így szerintem joggal fordulok a fórum szakértőihez: ilyenkor most mégis mi van?! Minden segítő választ nagyon köszönök!

    Ez már a második újonnan vásárolt butatelefon, amivel 1 hónapon belül befürdök, és az előző Samsung 1280-asomat is háromnegyed év után szoftver-beszarás miatt kellett lecserélnem, kezdek megbolondulni. Emberek, én azt hittem, a butatelefonok stabilak és megbízhatóak. :W :W

  • cwolf

    újonc

    válasz cwolf #24 üzenetére

    Úgy néz ki, megtaláltam az okát, csak azért írom le, hogy más megspórolja a fáradságot: a Samsung B312 fájlkezelője a 43 karakternél hosszabb fájlneveket nem veszi figyelembe. Nem lerövidíti, nem figyelmeztet, egyszerűen nem látja őket. 2015-ben. Gratulálok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák