Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rozsaf

    csendes tag

    válasz rozsaf #5329 üzenetére

    Valaki ötlet?

    Korábbi írásom:
    Sziasztok!
    A "OpenWrt vargalex v1.1.7 r35342" használom egy TP-Link WDR4300-ason.
    Média szervernek a miniDLNA-t állítottam be, mely felindexelte a beállított könyvtárakat. Be van állítva a "Engedélyezze az új fájlok automatikus felfedezéséhez szükséges inotify monitorozáshoz." opció is (melyről azt gondoltam, hogy az új állományok felderítésére szolgál).
    A szerver az indexelt elérésékre bemásolt új állományokat nem indexeli fel, nem érzékeli, hogy új elemek kerültek be.
    Kérdéseim:
    1.) Ha új elemet másolok a megadott elérésekre akkor azt a miniDLNA nem ismeri fel? Minden esetben újra kell indexeltetnem az egészét?
    2.) Törlésnél is ugyan ez a helyzet?
    3.) a szervernek fel kellene ismernie a változásokat csak valami beállítás hiányzik?
    Köszönöm előre is az észrevételeket.
    Üdv.
    RF.

    [ Szerkesztve ]

  • maestro87

    őstag

    válasz rozsaf #5329 üzenetére

    Üdv!
    Én is ugyanezzel a problémával bajlódtam pár napig és a megoldást pigster fórumtárs hozzászólása hozta. Sajnos tényleg van valami hiba a firmware-ben, mert csak a webes felületet használva nem fog működni elsőre egy hozzá nem nagyon értő embernek, de lehet másnak sem. (bár vargalex szerint nem panaszkodott még senki erre a hibára én mégis találtam vagy 3 tagot itt a topicban aki ugyanezzel a hibával szembesült és megoldást természetesen nem kaptak rá...)
    Tehát én valami hasonló eljárást alkalmaztam és most már ahogy átmásolom a fájlt, egyből megjelenik a miniDLNA szerveren is, sőt vissza se tudom már csinálni az eredeti állapotot!:
    SSH-n:
    /etc/init.d/minidlna stop
    /~var/run/minidlna/files.bd fájl törlése (ez szerintem nem szükséges)
    /etc/init.d/minidlna start -r
    Router újraindítása

    Viszont amit nem értek:
    '/etc/init.d/minidlna stop' parancs kiadása után csak másodszori '/etc/init.d/minidlna start' parancs után indul újra a szerver! Szóval itt is hibádzik valami!:
    root@OpenWrt:~# /etc/init.d/minidlna stop
    root@OpenWrt:~# /etc/init.d/minidlna start
    [2015/02/15 12:12:00] getifaddr.c:69: error: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Cannot assign requested address
    [2015/02/15 12:12:00] getifaddr.c:69: error: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Cannot assign requested address
    [2015/02/15 12:12:00] getifaddr.c:69: error: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): No such device
    root@OpenWrt:~# /etc/init.d/minidlna start
    root@OpenWrt:~#

    Ezenfelül nálam még az a probléma is fennáll, hogy mindig leválasztja x idő után az usb eszközömet a routerről... Ilyenkor szoktam kihúzni, majd vissza be. Már keresem rá a megoldást...

Új hozzászólás Aktív témák