Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LZs?!

    aktív tag

    válasz LZs?! #4396 üzenetére

    Alfa GT mizéria 3. fejezet - A katarzis...

    Tegnap visszakaptam a GT-t, 362k-ba fájt....DE...

    ...már nem folyik az olaj és megy is mint a hülye.

    Mind a váltó, mind az olajpumpa oldalán jött belőle; lakapták mindkét "végét" a problémának és kicserélték tömítéseket: első-hátsó főtengely szimmering és a szivattyú.

    Ha már úgyis ott jártak, akkor kicserélték:

    - a kuplungtárcsát kinyomóval együtt,
    - a vezérlésmódosítót és ha már le volt bontva, akkor a vez-szíjjat is, illetve egy (?) feszítőt. Érdekes, hogy a vezérműszíjjal kapcsolatban jelezték, hogy ott v'mi nem kóser és mintha az kissé régi lenne, ugyanakkor a vezérlés más elemei láthatóan "frissek" voltak (elvileg decemberben volt komplett csere, ugye...)
    - gyertyák; Bosh volt benne, NGK-k vannak most
    - vízhőmérséklet jeladó
    - tkp. egy friss olacsere + szűrő, plusz egy liter a csomagtartóba

    Ezen felül "bontottan új" klíma konzol (végre látom is, hogy mi van beállítva, nem csak tudom, hogy valami be van) és kormánykonzol/kapcsoló/agy/bármi, mivel a balra indexem kissé darabosan működött.

    Kiderült, hogy a klíma csövezése lyukas, de legalább maga rendszer működik (-dött, amíg el nem szökött a gáz)... :)

    Pozitív meglepetésként ért, hogy van a kocsiban menetstabilizáló rendszer, ami onnan derült ki számomra, hogy a kormánykonzol cseréje óta folyamatos VDC hibával baxtat a gép... :C Mostanra mondták, ha eddig nem talált magára, akkor val'sz'eg már nem is fog, sz'al az majd nekik egy új kör.

    A hazaút pikantériája volt, hogy én naívan elindultam a IX. kerületből világító benzin visszajelzővel, miszerint majd É-Budán tankolok a megszokott OMV kutamon. Ugyanakkor azzal nem számoltam, hogy itt egész más dimenziót képvisel a "húzzá' tankolni" lámpa, mint a GP-ben: mire az Erszébet hídhoz értem a budai alsón, már lefelé függőlegesben állt a mutató, én meg az egyes-majd-vitorlázás koreográfiában igykeztem araszolni a tömeggel. Kétségbeesetten gondolkadtam az opciókon, majd feljöttem a Batthyányi térnél, hogy majd bevitorlázok a Külügy melletti OMV-hez...de fent még nagyobb volt a dugó, mint lent. Aztán bevillant, hogy a Csalogányon felfele van egy "valamilyen" kút a Moszkva (tudom, hogy Széll K.) mellett...mint kiderült az egy Shell kút, ahol sikerült 57.5 litert tankolni az elvileg 56 (63) literes tankba...nem kívánom senkinek.

    Mindenestre tegnap este be kellet még mennem a városba, és ha már úgy alakult, akkor hazafelé csaptam egy XIII. kerület - Kerepes - Solymár kört, majd haza.

    Jó... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Nevermind...

Új hozzászólás Aktív témák