Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyogo83

    senior tag

    válasz csabi94 #3318 üzenetére

    Konkret Tempra motort nem ismerem, de en is a balansz tengelyre tippelnek. Kulon szijjal hajtott olajpumpat meg nem lattam(altalaban a hosszbordas hajtja a generatorral meg egyeb sallangokkal egyutt).
    Raadasul ha nem ment volna az olajpumpa, amellett hogy az olajnyomas visszajelzo vilagitott volna, csattogas, kopogas, minden lett volna. Nem hogy meg azzal te jarkaljal is.

    [ Szerkesztve ]

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz csabi94 #3318 üzenetére

    ez a balansz tengely eleg ritka, nem is tudtam hogy 1.8-n is volt mar
    en csak 2.0-snal hallottam rola eddig

    de valoban, sokan lekotik meg ki is szedik a motorbol a tengelyt es ledugoznak egy olajjaratot, ami ehhez vezet

    probaltam erkesni kepeket rola, hogy hogy lehet ez nalad, de nem talaltam
    az DOHC 8v 1.6-set lattam csak, de azon meg ilyen nem volt

    több drón kell ;P

  • csabi94

    őstag

    válasz csabi94 #3318 üzenetére

    Sziasztok, amire válaszolok, az az előzményem (csak a tisztánlátás miatt). :)

    Elmentem tegnap a szerelőhöz, utánanézett, és Ő is rájött, hogy valóban csak a balance tengely szíja az, ami el van szakadva. Kiszedte a darabjait, így tuti, hogy a vezérlés szíja nem tudja bekapni, felcsavarni a szíjdarabokat. Nagyon jó kérdés, hogy mikor szakadhatott el a szíj, illetve, hogy ez mikor lehetett cserélve... Maga a vezérlés az 2 éves lehet max, de egy 2 éves szíj nem szakadhat el, ráadásul olyan állapotban van maga a balance szíj, hogy ha kicsit kézzel meghajlítom, látszik rajta, hogy öreg. Most filózok, hogy mi legyen. 2-3 hete csinálja azt az autó, hogy 1-es fokozatban (ÓVATOS) indulásnál is rángat, olyan 1-2 mp-ig, majd megy rendesen. Ez az autó nagyon hajlamos a rángatásra, kicsit olyan néha vezetni hideg motorral, mint valami traktort (sose vezettem amúgy még traktort, szóval nem is tudom, hogy az milyen :D ), de ha óvatosan megyek vele, sosem rángatott korábban. Kicsit rá kell érezni, mert 23 éves, meg Fiat, de utána nagyon kezesbárány. :)
    Ez a fajta rángatás viszont még új. Lehet, hogy ezt okozza az, hogy a balance tengelyek nem forognak?
    Mert akkor kb. 2-3 hete szakadhatott el.

    A kérdés: Szerintetek érdemes a balance szíjat pótolni, vagy használjam boldogan, évekig nélküle az autót? Ha egyszer 2 éve volt cserélve kb. a vezérműszíj, és azóta ment az autó kb. 15 ezret, akkor hülyeség teljes vezérlést cserélni, ugye? A szerelőm ezt javasolta.

    Köszönöm a segítséget! :R

    u.i.: Klímás kérdésekkel kapcsolatban milyen topikba érdemes menni? Vagy fárasszam itt a közösséget? Kéne egy szaki, aki ért a különböző gázokhoz, stb. :U :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák