Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • twine

    addikt

    Sziasztok...segítséget szeretnék kérni,,
    Haver MAcbook(white) 2009 late gépébe jól látom, hogy DDR3 1066Mhz RAM-ok vannak(2x1Gb)?
    Azt olvasom, hogy max 4Gb-ig(2x2gb) lehet ezt a méretet növelni...ez igaz? 8GB-ot(2x4) nem tudunk bele rakni? Vagy teljesen felesleges?
    Áthozta, Mavericks volt a gépen....mondta, hogy rakjuk fel a "gyári" rendszert, amivel a gépet kiadták, hátha azzal gyorsabb lesz...(ahogy utána olvastam azt láttam Snow leo-val adták eredetileg ezt a gépet..) Nekem ezt a műveletet nem sikerült megoldanom... :( A yosemitet tudtam felrakni végül egy clean installal,,,partició törléssel, formázás után...
    Ezzel azt értük legalább el, hogy a kb 4 felhasználói fiók ami a gépen volt eltünt, és végre teljes jogú ura lett a gépnek...Mert eddig ez is bajos volt....(Nem, nem lopott a gép, csak akitől vette, azzal valami kényelmetlensége volt a múltban, és nem kívánt vele eszmecserélni a jelszavakról)
    Doboz sorszám,tiszta stb,,,szóval ha lehet ezen ne rugózzunk plíz...
    Ti mit javasolnátok, hogy minél fürgébb legyen a masina? Maradjon a Yosemite és vegyen bele (mennyi?) RAmot? Én ezt mondtam neki első körben az SSD vásárlása előtt...csak nem tudom mennyi RAMot tud bele rakni... :B
    Van a srácnak apple TV-je, Iphone 5s,,,Szóval ha ki tudja használni a Yosemite előnyeit, gondolom az lenne a jó ha maradhatna ez az OS rajta,,,,

    Szóval a kérdések összeszedve:
    -HOgyan, milyen rendszerrel lenne a legfürgébb neki a masina?
    (Átlagos felhasználás, böngészés, filmezés, néha egy kis fotó szerkesztés hobbi szinten)
    Mennyi, és milyen RAmot lehet ebbe a gépbe rakni?
    Ha Régebbi rendszert kellene neki vissza rakni, azt hogy lehet megcsinálni?
    Elképzelhető, hogy azért nem sikerült a 10.6.7-et felraknom(ezt a rendszert nem tudja erre a gépre felrakni hibaüzenet) Mert az még vásárlós/fizetős volt redetileg,,nekünk viszont nem volt hozzá gyári lemez? azaz kétes forrásból származott?Míg a Yosemite már ingyenes?

    Úhh de hosszú lett...elnézést,,,ezt teszi a tudatlanságom... :B

    Előre ois köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat... :R Sajnos haver még hülyébb hozzá mint én,,,így a vak vezet világtalant,,dolog van jelenleg...De remélhetőleg én legalább megértem amit javasoltok ;) :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák