Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hattrickuser

    tag

    Egy Intel Pentium G3220 mellé milyen vga kártya lenne az ajánlott amit még ki tudna hajtani?
    HD7850-et nézegettem, de attól tartok az sok lenne neki, talán HD6850? Mit gondoltok?

    Választ előre is köszönöm!

  • hattrickuser

    tag

    válasz Taposo #775 üzenetére

    Jól megmosolyogtattál, köszönöm! :)

    "Az a proci kevés lesz bármilyen munkához illetve játékhoz"

    Tapasztalatom alapján egy HD7770-el az alábbi játékok hibátlanul mennek 1600x900 felbontás mellett többnyire "High", vagy rosszabb esetben közepes beállításokkal: Wolfenstein - The New Order, Assassin's Creed 4: Black Flag, Sleeping Dogs, Ultra Street Fighter IV, Street Fighter X Tekken, sorolhatnám még, de nem látom értelmét.

    Akkor inkább úgy tenném fel a kérdést szakértő fórumtársaknak, hogy processzor csere nélkül (nem költenék további 30k-t cpu cserére, a vga kártyán felül), milyen videokártyát lenne célszerű vásárolnom a használt piacon ahhoz, hogy összhangban legyen a G3220-as cpu és a vga, amellyel elkerüljem a cpu limitet?

    [ Szerkesztve ]

  • hattrickuser

    tag

    válasz Taposo #778 üzenetére

    Alapvetően az a baj, hogy elbeszélünk egymás mellet...

    Tisztában vagyok vele, hogy a jelenlegi játékok tippem szerint 2%-ának futtatására már most kevés ez a cpu, és ebből a szempontból "sötét" jövő várható. De hiába tudok mondani talán 5-6 olyan játékot amivel képtelenség játszanom már most, ha tudok mondani számtalan olyan másik játékot, amivel akarok és gond nélkül tudnék játszani egy megfelelő vga kártyával. Nem tudom, hogy így a szándékaim érthetőek-e, de a lényeg az, hogy nem a "topjátékok" miatt vásárolok most vga kártyát, hanem azért, hogy a jelenlegi cpu-ba integrált HD Graphics helyett legyen egy olyan kártya is a gépbe, amivel ha van hétvégén pár szabad órám el tudjam ütni az időt. Gyakorlatilag egy HD Graphicsnál erősebb kártya kell, amit még cpu limit nélkül ki tud hajtani ez a cpu. Eddig egy HD7770-et használtam erre a célra, de egy korrekt ajánlatot elfogadva eladtam. Így most van lehetőségem helyette egy másikat vennem, és ha van értelme akkor +~10k ráfordításával egy erősebb vga-n gondolkodtam. Mivel nem tudom, hogy ennek a cpu-nak az említett HD7770 volt-e az ésszerűség határa, ezért tettem fel a kérdés a "Processzor - VGA párválasztó topik"-ban, remélve hogy egy hozzáértő tud rá választ adni.

    Továbbra sem opció, hogy +30k-t költsek még cpu-ra, egyszerűen nincs rá szükségem.

    A mosoly pedig ahhoz a kijelentésedhez szólt, hogy ez a cpu gyakorlatilag semmire nem jó. Ezt én nem így vettem észre. ;)

Új hozzászólás Aktív témák