Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soulfly842

    addikt

    válasz #73959936 #415 üzenetére

    Igen, de statisztikailag akkor is jelentősen javítja az esélyeket, ami a tovább NEM terjedést jelenti - ez meg magával vonja a terjedés százalékos esélyeinek csökkenését is. És ezt nem értik meg sokan... sem az olaszoknál, sem itt Magyarországon. A kínai ezzel szemben, ha bárkit meglátott maszk nélkül a tömeg azonnal szólt neki, hogy ne, ne tedd ezt - azonnal vegyél fel egyet. Egyszerűen, javítottak az esélyeiken. A magyar erre azt fogja mondani, hogy nem azon az egy emberen fog múlni, én meg úgyis kiheverem, mert egészséges vagyok. A sok egyes esetből meg tömeg lehet és még erősebb fertőzöttség. De nem csak a magyarokra, hanem úgy általánosságban igaz ez.

    Az ázsiai emberek higéniája sok szempontból azért sokkal jobb (azon kívül, hogy az izzadás, testszag genetikából adódóan nem intenzív náluk), mert ők eleve a privát (intim) zónát is máshogy kezelik, nagyobb távolságságtartás, más az érintés kultúrális szerepe. Ugyanígy ösztön szinten jobban odatudtak figyelni szerintem arra is, hogy a tömeg odafigyeljen ezekre a részletekre...

    Ha jártál már dél-olasz, vagy olasz WC-kben (nem egy felsőkategóriás Ristorante-ben, hanem egy általános olasz családias étteremkben, vagy étkezdében), akkor ezzel szemben az olasz higéniát nem kell magyaráznom. másak a személyes terek is, sokkal jobb melegágy a terjedéshez. És az olasz jellemzően nem vesz fel maszkot, mert nem azon fog múlni..

    Azok, akik azt mondtják, hogy nem kell maszk (senkinek!), mert rá úgysem köhögnek közvetlenül elemzzék magukat kb. egy napig, de szerintem pár óra is elég - hogy hányszor nyúlnak ösztönösen az arcukhoz, szemükhöz... és gondolják át egy kicsit. :) Arról nem is beszélve, hogy a tünet nélküli fertőzött, vagy a lappangási idő alatt lévő ugyanúgy fertőzhet.

    Bár hozzá teszem: én sem vagyok a félős fajtából való. Az erősebb, vírusos lebetegedést, influenzát (amitől más másfél hétre kidől) is 2-3 nap alatt ki szoktam heverni.

    Sőt tegnap tárgyaltam egy olasz cégvezetővel, aki most jött haza Olaszországból. 1000* elmondtam magamnak, hogy kézfogás, bemutatkozást követően, ne nyúljak az arcomhoz, de zsigeri szinten ezt az ember nem tudja átkódolni magában. Ösztönösen félig ökölbe szorítva a kezemet, tárgyaló pozícióba 'gondolkodó kéztartássel' 'az államhoz értem és tetten értem magamat, hogy a számhoz is.

    Kézfertőtlenítőt egy órás tárgyalás után használtam a kocsiban, 'félnedvesen' inkább még az arcomat is áttöröltem, hazaérve meg egy szájöblögető. Ez van. Azért jobb most óvatosnak lenni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák