Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacos001

    senior tag

    válasz Ricardo #23955 üzenetére

    Azt már nehéz volt leirni az indexen, h mik az enyhitések..... Fordító biztosan lehalt... :DDD
    Egy vicc amit ott irnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Csókolom

    tag

    válasz Ricardo #23955 üzenetére

    01.05.2020, 9.45 Uhr
    Infektionen gesamt: 161.097 || Todesfälle: 6514 || Genesene: 119.487 (teilweise RKI-Schätzungen)
    aktuell Infizierte: 35.096
    161097 - 6514 - 119487 = 35096 beteg van ma Nemetorszagban a tesztek szerint, ezek közül nincs mindegyik korhazban es megkevesebb intenzivosztalyon.
    Forras: [link]

    A 2017/18 -as nemetorszagi influenzajarvany 25100 halottat okozott nehany honap alatt az influenzaszezonban.
    Forras: [link]
    Akkor 182000 ember volt inluenzas fertözöttkent lejelentve es 25100 halt meg. Ez azt mutatja nekem, hogy a 2017/18-as (ösztöl tavaszig) terjedö idöszakban egy halalosabb virusvarians volt aktiv mint a mai covid19. En is megkaptam az influenzat abban az evben.

    A 2017/18-as influenza abban hasonlit a maira es hasonlithato össze, hogy abban az evben ahogy hallottam a tv-ben egy vedöoltasbol eredö-teves elörejelzes miatt masik törzsekre oltottak be a lakossagot. Igy a lakossag akkor ugyonolyan vedtelen volt az akkori korona ellen (hasznos vedöoltas hianyaban) mint ma a covid19-nel.
    Ezert gondolom, hogy ha akkor immunizalasi vedelem hianyaban 25100 beteg meghalt (a 182000-böl) akkor az a virus halalosabb volt mint a covid19, ami szinten immunizalas nelküli lakossagnal 161097-böl 6514- emberre volt eddig halalos.

    Most jön a tulajdonkeppeni szerintem lenyegesebb pont: 2017/18-ban is kint voltam mint ma is es nem volt semmi influenza cirkusz, egyszerüen felolvastak a hiradokban, hogy 25000 meghalt es a lakossag ugyanugy nem volt immunizalva a virustörzsre, mint ahogy ma sem. Leszamitva, hogy akkor nem volt szo gazdasagi leallasrol, kötelezö karantenrol, kötelezö maszkviselesröl, es smartphone corona-beteg követö app-rol sem. Ebböl eredöen sem volt gazdasagi recesszio sem 2017/2018-ban mint ahogy ma van.

    A különbseg az akkorhoz es a mahoz kepest:
    Ebben az evben mar raszaltak az ujsagirok a temara (valoszinüleg, mert valaki akkor felirta a noteszra, hogy legközelebb raszallunk erre a temara, ha jön), es csunya statisztikakkal szo szerint beszarattak a politikat; itt azzal inditottak a mediak az elejen, hogy "egy halott is tul sok lesz". Szerintem ezert szart be a politika, de nagyon es ezert allt le kenyszerüen minden.

    Valamit tenni kellene mar a media tulzott hatalma ellen, minden evben csinal a sajto itt egy bazinagy nemzetközi, europai balhet:
    -Görög valsag (Dominoeffekt tehat nagy beszaras effektus a politikaban)
    -Menekültvalsag
    -Dizelvalsag
    -Koronakrise
    ez igy ne menjen mar tovabb. Nem jo ez igy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák