Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz Digitalis #12880 üzenetére

    Az a baj, hogy minden pénzt felemészt ennek az elavult rogyadozó eü rendszernek már a puszta üzemeltetése is. Így bármennyi pénzt beletolhatnak azonnal elnyeli a feneketlen kút és annak a túlnyomó hányada nem is a konkrét betegellátásra fog fordítódni hanem pusztán a rendszer életben tartására.

    (#12892) Csatravi: Egyetértünk. Konkrét személyes példa: 2005-ben vesztettük el apámat. 57 évesen agyvérzést kapott, a Kalocsai kórházban befektették egy szobába és mindenféle érdemi vizsgálat nélkül konkrétan végignézték ahogy éjszaka meghal. Sosem fogom elfelejteni mi rá egy napra hajnalban értük haza egyenesen mentünk be a kórházba és ott mentegetőzött nekünk az osztályvezető doki, hogy sajnos nincs ct a kórházban és az állapota miatt nem volt szállítható és nem tudtak vele mit kezdeni. A boncolás után kiderült, hogy ct ide vagy oda semmi esélye nem volt apámnak. Kalocsán már ekkor és ezt követően többször is pályáztak ct gépre de folyamatosan elutasították őket. Aztán valami csoda folytán rá jó tíz évre került Kecskemétről egy használt ct gép ami ezután még éveket állt kihasználatlanul letakarva mert nem volt hozzá szakképzett személyzet. Azon tűnődöm ezalatt az idő alatt vajon hány család volt kénytelen keresztülmenni ugyanazon mint mi... :((( Egyszerűen egy rossz vicc ami az egészségügyben folyik. Folyamatosan tömködik befelé a kisebb nagyobb lyukakat de mire egyet betömnek másik kettő keletkezik. Évtizedek óta táncolnak a teljes összeomlás határán nem tudom mi értelme van így ennek a kínlódásnak. Az egészségügyre fordított összeget azonnal minimum meg kellene háromszorozni és akkor is évtizedek kellenének, hogy elérjünk arra a szintre ahol ma, 2020 tavaszán tart néhány nálunk szerencsésebb pénzügyi/gazdasági helyzetben lévő nyugat európai ország. Rendesen dühít, hogy minden halál felesleges idióta f*szságra van pénz ebben az országban csak pont erre nincs... :W Mentő technikus barátomék rohamkocsijában tönkrement a szívmasszázst végző gép azóta felváltva kézzel végzik a szívmasszázst míg be nem érnek a kórházba a sérülttel. Ez helyszínre érkezéstől számítva szélsőséges esetben akár egy óra is lehet. Nem egy vészesen nagy tétel egy új gép és az konkrétan napi szinten emberéleteket ment. Szerinted kaptak újat? Költői kérdés volt, a válasz nyilvánvaló.

    (#12938) Dyingsou: Tovább megyek. Én eleve azt nem értem miért nincs idehaza maszk és lélegeztetőgép gyártás. Le tudnánk gyártani magunknak mindent amire szükségünk van ehelyett most pánikba esve kapkodva rendeljük Kínából meg ki tudja még honnan méregdrágán a szükséges eszközöket. Ebben is más országoktól függünk holott ha exportra is jutó mennyiséget elő tudnánk állítani még profitálhatna is belőle ez ország. Tegyük fel a jövőben berúgja az ajtót egy olyan vírus ami az összes korosztályra egyaránt ugyan olyan veszélyes. Na akkor nem tudom mi a francot csinálnánk.

Új hozzászólás Aktív témák