Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz LuckyL #102988 üzenetére

    Nekem a hatékonyság a fő bibi. Most tolják ezerrel az elavult vuhani strainre fejlesztett cuccokat, de már a brit variáns is a múlté - indiaira meg az 1 dózis bizonyítottan harmatgyenge, a súlyos/halálos covid esélyeit is csak 30-40%-al csökkenti. Én valamikor ősszel kapnám a második adagot: addira már tuti lesz valami új delej, amivel az extra dózis spájzer se fog jobban elbírni. És ha tolnak mutánsokra fejlesztett vakcinát, azt tuti azoknak adják előbb, akik addig nem oltattak - szóval amikor jön egy emberes őszi-téli hullám, két szék között fogok ücsörögni fél évig, mire a kriptaszökevényeket újra végigoltják és a korábban oltatlanokat egy tényleg működő oltóanyaggal ráveszik az oltásfelvételre.

    Illetve az oltás "rizikóiból" engem az imprinting-jelenség izgat leginkább (=későbbi oltásnál ahelyett, hogy a szervezet megtanulná az újfajta tüskefehérjét, inkább v1.0-ás antitesteket dobál rá. influenzaoltásoknál figyelték meg). SzVsz a következő 3-4évben lenyomja az emberiség a covid nagyját és milliárdnyi fertőzött híján lelassul az evolúció, így egy viszonylag későbbi "mutáns" oltással esélyesen sokáig ki lehet majd húzni. Viszont ha az ember az első lépésnél elgáncsolja az immunrendszerét, az nem jó. Ez persze elmélet, de mire biztosat tudnánk, addigra késő.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák