Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz Reggie0 #100758 üzenetére

    Lehet kicsit félreérthető voltam de bennem eleve nem volt kétség, ha felajánlották volna első nap simán mehetett volna belém a szuri az egészségügyisekkel együtt, minden jobb mint megfertőződni és lógni a levegőben hogy akkor sima náthatünetek, ágyba ledöntés vagy kórház legyen kimenetelben - vagy egy temetés. :) Már csak a családomban is láttam hogy mit művel ez a szar, nem akarok senkit sem a saját temetésem intézésével terhelni...

    Azt nem értem hogy egy most először használt technológia esetén miért nincs para a hosszútávú hatásoktól, mert ugyanúgy lehetne mint az AZ-nál a vérrögtől. Persze tudom, média, meg a Pfizer az új iPhone... de azért elég szar hogy ez befolyásolja ilyen szinten az embereket, főleg ilyen kis esetszám mellett is.

    #100759 HellGreg: Az érdekcsatáknak nem látom nyomát ennél, az AZ egyértelműen nem tudja teljesíteni a vállalt mennyiségeket, de ez sem látszik az EMA kommunikációján ami még mindig azt mondja hogy az előnyök meghaladják a hátrányokat. (A vakcinaútlevél már más kérdés persze, szerintem nettó ízléstelen hogy nem a "sablont" adják az országoknak hanem kőkemény politikát csinálnak belőle - hogy szopathassák a csutit, lefogadom ez a végcél ezzel is. Csak megint ártatlan embereken csattan ugye.)

    A Sputnikról azért lehet hallani eleget hogy mennyire elbaszták az engedélyezési folyamatot, már csak a kérelmet se jó e-mail címre küldték el ha jól emlékszem. :DDD Meg nyilván voltak-vannak egyéb bakik is ezen kívül ami hátráltatja az egészet (lehet itt majd besegítenek valahogy a németek most, hogy használni szeretnék az oltásukat), de nyílván nem von le semmit a hatásosságából, az oroszok nyílván értenek hozzá, ahogy a kínaiak is mert van elég know-how mögöttük már csak a lakosság száma miatt is - csak ők basznak az engedélykérést is beadni hozzá, inkább a COVAX-on át próbálnak bekerülni a világ disztribúciós hálózatába, mert valamiért nem akarnak transzparensek lenni a vakcinájukkal. Pedig vszeg az EU is szeretne jobban haladni az átoltottsággal, már csak presztizsből is jó lenne a kontinensnek ha minél előbb be lenne oltva mindenki...

    Mondjuk így, a jelenlegi helyzetből kiindulva nem tudom mi lesz ha elérünk odáig hogy lesz saját fejlesztésű oltóanyaga az országnak... :F Lehet nem is lesz belőle semmi kiindulva abból hogy mekkora mennyiségű Pfizert kötött le az EU.

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

Új hozzászólás Aktív témák