Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Parci #82144 üzenetére

    Azt lenne jó tudni, hogy milyen az a adjunváns [*], meg, hogy, ha valaki ilyet kap, akkor lesz-e rá valami korlátozás, hogy akár, ha pl. 70 vagy 80%-os a hatékonysága, és valaki egy a 2-3-ból, akinél nem igazán működik, az mikor kaphat másikat. Azt tudjuk, hogy 2 ilyen után kaphat másikat valamikor, de akkor abból a másikból újra 2 adag kell.
    Amíg mindegyikből hiány van, addig a semminél azért egy 70%-os is jobb.

    Én 89-es vagyok, 96-04 jártam általánosba. Ekkor minden kötelezőt és 1-2 opcionálist megkaptam. 9 éve kapok hastífusz ellen oltást a cégnél, meg kértem kullancsencephalitis ellen. Nemrég kötelező lett a hepatitis-ből valamelyik.
    Az utóbbit úgy tudom, hogy megkaptam gyerekként is, kb. 1-2 éve meg újra. Az aszem elölt vírus volt.
    A hepa B az vírus egyik alegysége.
    A járványos gyermekbénulás elleni oltás inaktivált kórokozó.
    Kanyaró, mumpsz az élő, gyengített vírus.
    Bárányhimlő ellen nem kaptam aszem, de az meg voltam. Vagy lehet, hogy azt is kaptam, mert elvileg ezek is tudnak olyat, hogy néha csak a lefolyása sokkal enyhébb.

    Eddig nem nagyon volt téma ez, azt sem tudom, hogy melyik hepát kaptam, és sem én sem senki a cégnél nem kérdezte meg sem azt, hogy milyen elven működik, sem azt, hogy milyen nemzetiségű szakik fejlesztették és melyik országban gyártják.
    A legtöbb orosz lehetett a kötelezőkből, főleg, akik nálam idősebbek, azok tele vannak verve elölt, élő, stb. orosszal.

Új hozzászólás Aktív témák