Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • morphin

    tag

    Sziasztok!
    din90 kérdéséhez/gondolatmenetéhez kapcsolódva én is kérdeznék.
    TV mellé szeretnék valami "komolyabb" hangfalpárt venni. 50e a keret.
    Valamiért nekem a Solo 7C ragadt meg, hetek óta ezen pörgök. A szoba viszont nem túl nagy. Nagyjából 16-17nm lehet szerintem, ráadásul az egyik fal a tetőtér miatt félig ferde. Ott van az ágy, vele szemben a TV állvány.
    Tulajdonképpen a Solo 6C és 7C között vacillálok. Egy raspberry pi-ról megy minden, amit a TV megjelenít, illetve van még egy PS4 Pro is. Ezt a két kütyüt kellene kiszolgálnia a hangfalaknak.
    Elsősorban filmekhez szeretném, másodsorban néha zenét is hallgatnék, ha úgy van.
    Ezen felül, egyelőre nem tudom még azt sem, hogy hogyan kötném össze a dolgokat.
    Egyik opció egy olyan külső DAC lenne, ami optikai/toslink alakít át analóg RCA-ra. Ebből létezik Bluetooth-os verzió is. 8-10e HUF lenne ebay/aliról. Ezeknek viszont a minőségét nem tudom megítélni. Nem találni konkrét teszteket. Vissza térve, a TV kapja a képet és hangot HDMI-n keresztül, majd kitolja optikain és kész is.
    Másik opció, hogy a málna PC-hez lehet venni kiegészítő DAC "felépítményt", amikről jókat olvasni, jó minőségben adják ki az analóg jelet. Viszont így ugrott a PS4 hangja és a Bluetooth is.
    Valaki segít eldönteni, hogy a két Solo közül melyik lenne ideálisabb? Barátom szerint (aki már hallgatott 6C-t) bőven elég a kisebbik is ebbe a kis szobába. Nem tudom...egyszer akarok venni egy olyat, ami kielégíti az igényeimet. Az a differencia ami árban van köztük nem számít.
    Köszönöm! :R
    ui.: a félelmeim nagyjából ezek: a 6C túl kevés lenne, a 7C pedig túl sok :))

  • morphin

    tag

    válasz Borzika #50307 üzenetére

    Köszönöm szépen a kimerítő választ! :) Tulajdonképpen magamtól kapom szülinapomra. Kerek dátum, pont nem érdekel az a 10ezer Forint. :DDD
    Végül is akkor eldőlt a kérdés. Nézem még egy hétig, ha nem megy lejjebb az ára akkor megrendelem a 7C-t. :R
    A hanganyaggal történő táplálást még megálmodom. Ez a WMW Magic tulajdonképpen micsoda? Google nem segített.
    Nekem kicsit összetettebb a dolog, mert egyszerre kellene kiszolgálja a telefonom (edzéshez arról szólna néha zene), a TV-m és a PS4-et. Ezt úgy összehozni, hogy ne lógjon ezer kábel/tyúkbél és fogyasszon áramot minden külön céleszköz nehéz lesz...de talán teszek egy próbát egy kínai BT-s DAC-vel.
    Konkrétan ez tudna mindent egyben: [link]

  • morphin

    tag

    Sziasztok!
    Egy kis helyzetjelentés...még meleg a szituáció, szó szerint. Heteket töprengtem a Microlab Solo 7C-n. Volt itt egy kedves kolléga, aki elég pozitívan nyilatkozott, hát meg is rendeltem Emagról. :K
    Ma érkezett meg, illetve tegnap vettem át hozzá egy Fiio D03K-t és holnap mentem volna még egy Logitech Bluetooth vevőért.
    Egy raspberry pi-kodi-ról megy HDMI a tv-be, majd optikain PCM ki a Fiio-ba és RCA->Solo 7C.
    Már amikor bekapcsoltam az egész sztorit, fura pattogásokat hallottam. Na mondom nem kezdődik jól, de gondoltam halk hangerőn (30 körül) elkezdem pár FLAC-kal tesztelni. Még csak egész számokat sem hallgattam meg, csak bele tekergettem mindbe, mert nem volt az igazi. Loreena McKenitt, Journey és Edda volt az alany. Egyik sem tetszett. A szép magasak mintha dobozba lettek volna zárva.
    Jöjjön valami film, Batman vs Superman. Direkt a végére tekertem egyből, legyen egy kis izgalom. Na az megvolt... :Y
    Gyakorlatilag 2 percet nem ment a jelent...pukkanás, majd a hang elnémult. :W
    Optikai? RCA? Valamit nem jól dugtam össze? Mire az aktív párost kezdtem el vizslatni megcsapott egy szúrós füst szag...elosztó azonnal le, tápkapcsoló szintén...hátul mindkét csőből füst szállingózott még percekig (készítettem róla videót is)...elcsomagolni sem merem most.
    Normális (10e kategória) túlfeszvédős elosztóba volt dugva minden.
    Nem volt elég haza cipelni...pláne az állványként funkcionáló zsaluköveket...ki vagyok akadva teljesen.
    Nyilván nem az összes Microlab rossz/hibás/gagyi, de ezek után valahogy nem kérek többet belőle. Sőt, hanyagolom ezt a projektet...
    Valamelyik nap volt itt téma, hogy le kellene venni az ajánlottak közül a márkát, de meg lett védve...hát gondoltam bele vágok.
    Kezdhetek reklamálni. :O Remélem nem lesz gond. :U

  • morphin

    tag

    válasz lezso6 #50511 üzenetére

    20-ról indult amikor bekapcsoltam és 38-ig "nyomtam" fel. (talán 60 a max)
    Treble és Bass gyárilag maxon volt, ezeket levettem 4-re.
    A videót vissza nézve csak az alsóból jött a "füst". Bemelegedni sem volt ideje, nemhogy túlterhelődni...
    A router nincs tőle messze, a pattogás lehetett az igen.

    [ Szerkesztve ]

  • morphin

    tag

    válasz lezso6 #50513 üzenetére

    Igazából azt kell, hogy mondjam (persze jelenleg méregből) engem már hidegen hagy mitől füstölt el...nem vagyok se teljesen laikus, se egy ökör vérpisti (már csak az említett zenékből sem ez jöhet le szerintem) aki full kakaón üvölteti a rave zenéket.
    Több ilyet nem engedek a lakásba hozni. Muszáj leszek más alternatíva után nézni. Ez a páros (Solo + Fiio DAC) egyszerűnek és nagyszerűnek tűnt nekem. Nincs már se kedvem, se időm házimozit építgetni. Külön erősítőnek pedig nincs hely a TV állványon és külön állványt sem tudok már hova rakni.
    Bedugom és üssön meg egy szintet a hang, más nem kell... ;)

    #TechN7ne: helyeselhetnék, de direkt nem teszem :( , ismerősnek van Solo 6C és nagy örömmel használja, nincs baja. Nagy számok törvénye alapján mindig lesz hibás darab, gyakorlatilag mindenből...csak ugye akkor van ciki, ha az adott példány nálad vendégeskedik. :U

    [ Szerkesztve ]

  • morphin

    tag

    válasz solfilo #50523 üzenetére

    Ismerős is használja a 6C-t rendesen és nincs baja. Én egyelőre hanyagolom a történetet. Különben pedig láttam pár képen "új fajta" távirányítót a Microlab-okhoz...reméltem azzal küldik. Hát nem, a sima szürke kétpálcás bóvlival kaptam...ez szerintem 20-30 éve is vicc kategória volt, nem hogy a 21. században.
    Lehet hülyének néztek, de egy szobával arrébb van egy komplett 5.1 szettem egy Denon erősítővel a sarokba depózva.
    Nemrég elváltam, szüleimhez költöztem vissza és teljesen más bútoraim vannak, mint régen, emiatt akartam az egyszerűbb utat járni.
    B terv, hogy a TV felköltözik a falra és akkor a TV állványon pedig rendesen be lesz kötve a Denon+két front. Más kávéház azért, mint a Microlab.
    A nagy frontok mondjuk nem híresek (AcousticSolutions), de van még a házban két Wharfedale és két Mission is ami nem igazán van használva. Van opció...
    Más: azt hiszem itt eléggé ellenzik a soundbarokat/hangprojektorokat...ma egy szabad fél órámban beszaladtam a MM-ba.
    200 Szent Istvánért szólt éppen egy kritikán aluli Bose...a vurstliban különbet lövök szerintem. Na és aztán csaknem szerelembe estem. Egymás mellett volt két Denon Heos. A 300ezres meggyőző volt, de ami meglepett az az, hogy a 200ezres "kistesó" nem maradt el semmiben sem. Nyilván nagy tér, a forrás sem tudom milyen volt (2 perces Transformers intro részlet), de nah...tudnak ezek normálisan is szólni...csak ne lenne 200ezer. Annyiból még jobb külön szettet lehet venni. :W

Új hozzászólás Aktív témák