Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PpenoO

    őstag

    válasz alphamooncam #34566 üzenetére

    Két különböző akusztikus hangszert eléggé egyszerűen meglehet különböztetni. Ha erre akartál utalni a Stradivaris példáddal, akkor az elég rossz példa volt. A cikkből kiderül, még akkor is ha a címe más témára utal, hogy szinte lehetetlen megmondani, sem élőben sem hangkeltőn keresztül, hogy épp Stradivari vagy egy másik mesterhegedű szól egy adott darabban. Rengeteg ilyen Stradivari vakteszt cikk van. Arról nem tehetek, hogy nem helytálló példával próbáltál az akusztikus hangszerek által keltett hangok komplexitására rávilágítani.

    Azért örülök, hogy felkeltettem/tük az érdeklődésedet, linkeltem is egy elég komoly weboldalt, abban vannak hangminták is dögivel. Amennyiben egy youtube linkre vársz, azt kaphatsz, de ahogy egy mesterhegedű hangja is elvész, ugyanúgy sérülnek az elektronikus hangok a tömörítés során. Itt van például ez a remekmű. Korán sem szól úgy mint wav formátumba így felesleges is alapul venni.

    dudika10 #34567: elöbb kezdtem el írni a hozzászólást, minthogy láttam volna a tiédet, sorry.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák