Radeonok a középmezőnyben

Résztvevőink


A Sapphire és a Club 3D Radeon X1900 GT körítése [+]

A szerkesztőségbe két X1900 GT érkezett, az egyik az ATI legnagyobb partnerének keze nyomait viseli magán, és Sapphire márkanéven kerül forgalomba, míg a másik kicsit puritánabb de olcsóbb is, és Club 3D márkájú. A Sapphire-től már megszokott stílusú dobozban a kártya mellett egy felhasználói kézikönyvet, egy PowerDVD 6-ot, egy PowerDirectort, 6 tűs PCIe-tápcsatlakozót, két DVI-átalakítót, és egy-egy S-Video és RCA-kábelt, illetve VIVO-kábelt találtunk. Ne felejtsük el azt a plusz CD-t, ami Sapphire Select néven demójátékokat tartalmaz (Tony Hawk's Underground 2, Prince of Persia: Warrior Within, Richard Burns Rally és a Brothers in Arms), melyek közül egyet aktiválhatunk a mellékelt CD-kulccsal, a többit pedig megvehetjük online, ha úgy tartja kedvünk.

A Club 3D megoldása sokkal egyszerűbb, már a doboz is mentes minden csicsától. A Club 3D X1900 GT-je mellé egy driver-CD-t, játékos CD-ket, egy PowerDVD 5-öt és PowerDirectort tartalmazó CD-t, szintén 6 tűs PCIe-tápcsatlakozót, két DVI-átalakítót, egy-egy RCA-és S-Video-kábelt és egy VIVO-kábelt kapunk.


X1900 GT a Sapphire-től... [+]


...és a Club 3D-től [+]

Mit is mondhatnánk, mindként kártya centiről centire megegyezik, ráadásul komoly hasonlóságot mutat az igen népszerű előddel, az X1800 XL-lel, még a hűtő is ugyanolyan. A Sapphire-ön van egy matrica, de ha azt levesszük, akkor ugyanaz a Ruby-kép található alatta, mely a Club 3D-n is látható. Érdekességként megemlítjük, hogy a nyák hátuljának bal oldalán található matricán X1900 GTO szerepel (mindkét kártyán), lassan már az ATI sem tudja, hogy milyen nevet adjon a kártyáinak.

Bármennyire is hasonlóan néz ki az X1800 XL, azért mégis van egy fontos külső különbség is a két kártya között, méghozzá a ventilátor fordulatszáma és hangja. A Radeon X1800 XL 2D-ben mondhatni halk, de 3D-ben nagyon hirtelen fel tud hangosodni, ellenben az X1900 GT esetében az ATI a ventilátor-fordulatszám felszabályozásához előírt hőmérsékleti értéket fentebb tolta, így az csak később kezd el zajosodni. Valójában nekünk csak hosszas oblivionozás után sikerült gyorsabb munkára késztetni a ventilátort. A halk működésnek ára van, az X1900 GT (mint később kiderült) alig tuningolható, és nagyon melegszik.


A Sapphire X1800 GTO csomagolása [+]

Szintén a Sapphire-től származik a nálunk járt X1800 GTO, a dobozon látható ufonautákkal lassan haveri viszonyban leszünk... A Sapphire az X1800 GTO mellé ugyanazokat a kellékeket adja, mint az X1900 GT-hez.


Sapphire Radeon X1800 GTO [+]

Ha a kártya felépítését nézzük, akkor ezúttal is megállapíthatjuk, hogy egy Radeon X1800 XL-replikával van dolgunk (lásd itt). Ráadásul a Sapphire mind az X1800 XL-re, mind az X1800 GTO-ra ugyanazt a matricát ragasztotta.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Fél tucat AGP-s videokártya tesztje

    Közkívánatra megvizsgáltuk, mi a helyzet a végnapjait élő AGP körül.

  • Bemutatkozik a GeForce 7900 GS

    Az eddig csak PC-gyártók rendelkezésére álló grafikus gyorsító már önálló termékként is megvásárolható; a Point of View kártyáját teszteltük.

  • A legnépszerűbb videokártyák tesztje

    Az elmúlt időszakban az ATI és az NVIDIA is átrendezte a csúcskategóriás grafikus kártyák kínálatát – a tesztet a megújult Radeon X1900 GT-vel és a GeForce 7900 GTO-val bővítettük.

  • Galaxy: tuningos kis GeForce-ok

    A kimondottan túlhajtott NVIDIA grafikus kártyákkal foglalkozó Galaxy hét GeForce 7300-7600-át teszteltük a tuningra koncentrálva.

Előzmények

Hirdetés