Intel Ivy Bridge i3 teszt: a legkisebb "i"-s számít!

Összegzés

Cikkünk végéhez közeledve térjünk rá az eredmények összesítésére!

Az összegzésből kiderül, hogy az i3-3220 (és ezzel együtt az i3-3225) pusztán CPU-erőben átlagosan 7%-kal múlja felül az azonos magórajelen üzemelő elődöt, az i3-2120-at. Érdekesség, hogy a korosodó Phenom II X4 980-tól már csak egy 2%-os karnyújtásra van az új kétmagos Ivy Bridge.

Az új i3 kicsivel gyorsabb, és kicsivel kevesebbet is fogyaszt, mint közvetlen elődje, így sok kicsit sokra megy alapon a teljesítmény/fogyasztás mutató esetében összessen 16%-os előrelépésről beszélhetünk. Ezzel szemben a négymagos Ivy modellektől eléggé leszakad az i3, mert annyival nem fogyaszt kevesebbet, mint amennyivel lassabb azoknál.

Az IGP teljesítményét tekintve egyelőre kevésbé jó az Intel helyzete. Itt az AMD Llano továbbra is utcahosszal vezet, ráadásul már az ajtóban toporog az azt leváltó Trinity is. Ahogy korábban megjegyeztük, a kisebb méretű L3 cache, az alacsonyabb turbó órajel, valamint a szűkösebb TDP-keret miatt két HD 4000 között is akad különbség, ami számszerűsítve nagyjából 15% körüli. A HD 2500 teljesítménye sajnos rendkívül gyenge, mivel a korábbi HD 2000-nél csak 26-28%-kal gyorsabb, és ezzel még a Sandy Bridge HD 3000-es GPU-ját sem éri utol.

Ez egyben azt is jelenti, hogy pusztán a grafikus teljesítményt tekintve még a magasabb fogyasztás ellenére is sokkal jobb teljesítmény/fogyasztás mutatót produkál az AMD jelenleg megvásárolható leggyorsabb megoldása. Mindent összevetve elmondhatjuk, hogy pusztán a CPU-erőt tekintve új i3-ak egy kisebb előrelépést jelentenek Sandy Bridge alapú elődjeikhez képest. Ez önmagában még semmi rosszat nem jelent, sőt!

Tavalyi tesztünkben elmondtuk, hogy az akkori legkisebb Sandy Bridge, a Core i3-2100 is bőségesen elég a felhasználók döntő többségének, és ez szerintünk az Ivy Bridge esetében is ugyanígy áll. A mindössze 55 wattos TDP ráadásul nagyon alacsony fogyasztást eredményez, ami a hűtés és a zajszint tekintetében is előnyös. A grafikus szekciót tekintve már nem ilyen egyértelmű a helyzet. Akinek fontos a 3D-s megjelenítés sebessége, annak szerintünk kizárólag a HD 4000-rel szerelt i3-3225 jöhet szóba, mivel a HD 2500-zal csak a régebbi, legalább 6-7 éves játékokat lehet élvezhető minőségben és sebességen futtatni.


[+]

Persze a HD 4000 sem fenékig tejfel, de még mindig lényegesen jobb, mint a HD 2000 vagy a 2500. Mivel az i3-as modellek jelölésének végén nem látunk "K" betűt, valamint a turbót sem támogatják, így a tuningról szinte teljesen le kell mondanunk – ez azt jelenti, hogy azzal kell beérnünk, amit a pénztárnál kifizettünk, ám ez a legtöbb felhasználót nem fogja zavarni. Mindezek alapján a nagyjából 31 000 forint környékén megvásárolható Core i3-3220-at elsősorban azoknak ajánljuk, akik egy viszonylag jó számítási teljesítményű és alacsony fogyasztású processzorra vágynak, és nem érdekli őket különösebben a processzorba integrált GPU 3D-s megjelenítési sebessége. A 36 000 forintos i3-3225 ezzel szemben a HD 4000 képében már egy belépőszintűnek nevezhető GPU-t tartalmaz, ami alacsonyabb felbontás és részletesség mellett még a szerényebb igényekkel rendelkező alkalmi játékosokat is kiszolgálhatja.


Intel Core i3-3220 processzor
Intel Core i3-3225 processzor

Oliverda

  • Kapcsolódó cégek:
  • Intel

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés