Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sbwolf

    aktív tag

    válasz #79335424 #379 üzenetére

    Az a helyzet, ez annyira új telefon, hogy szerintem még nincs hozzá be vált metódus. Ugye nincs hozzá CWM, root.
    Az MtkDroidTools 2.5.3-vel csak akkor tudsz menteni, ha kap root jogot.(De ugye nincs hozzá.) Azt viszont nem tudom, hogy a Marsapa féle romot letudja-e menteni. (Nekem nincs fent.) A flash tool a readback opciójával elméletileg tudsz menteni, de kell hozzá a saját scatter fájlja, amit az MtkDroidTools csinálna meg, de nem csinálja meg.

    Úgyhogy ezzel még várni kell.
    Driver a telóhoz.
    Nem tudom milyen op. rendszered van, de mindegyikhez tartalmaz drivert.
    Úgy tudod ellenőrizni, hogy " System settings>>Fejlesztői lehetőségek>>USB hibakeresés-nél pipa.


    Ha nincs olyan opciód, hogy "fejlesztői lehetőségek", akkor " System settings >>A telefonról>>Build-szám" -ot taperolni sokszor.

    Számítógépes USB-kapcsolatnál, kiválasztani média eszköz.

    Telefon kikapcs.>>Számítógépen hang bekapcsolva>> Eszközkezelő megnyitva >>Telefon csatlakoztatása.

    Ekkor kell hallanod az új hardver csatlakoztatása hangot és az eszközkezelőben megjelenik az új hardver."PreLoader USB VCOM Port", de csak egy pillanatra. kb 1-2 sec. Utána eltűnik.

    Ha nincs sárga felkiáltó jel, akkor megfelelően van telepítve a driver, ha van akkor valami nem jó.
    Ha rendben van telefon leválaszt >> flash tool elindít>> marsapa v3 rom C:\ meghajtóra kicsomagol >> flash toolba scatter betalóz>>optionsban-connection USB high speed bejelől >>download-ra rányom >> telefon kikapcsolt állapotban USB-re rádug >> Alul először piros csík> utána talán zöld(nem biztos) > majd sárga > csík végig ért > sárga kör megjelenik> rányomsz OK > flash tool bezár> telefon USB-ről lehúz > telefon bekapcsol > vár míg a rendszer betöltődik > telefon belak és kész.


    Hozzá kell tennem én ezzel a telóval még nem csináltam végig. Az nem baj, ha laptoppal csinálod, mert közben egy áramszünet telefon kuka lesz. Én minden pipát benne hagynánk, de aki már végig csinálta, vagy meg erősít, vagy cáfol.
    Az eredeti romot nem tudom vissza lehet-e tenni hasonló módszerrel. A ZOPO oldaláról letöltöttem, de az eddigiektől eltérően van benne egy plusz database könyvtár és nem tudom mit kell vele kezdeni.

    Ennyit tudtam segíteni.

    Még annyit hozzá. Itt azt olvastam, hogy marsapa v3 rom egyből mehet a telóra nem kellenek az előző verziók.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák