Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #1088 üzenetére

    Örülök, hogy hirtelen ilyen fontos lett minden apró részlet, és egyben engedd meg, hogy gratuláljak, hogy végre, életedben először hibát találtál az okfejtésemben.

    Nem,ez már sok volt nekem is elméleti síkon azzal ahogy számoltál és most már belekötöttem az elméletbe,de a mostani hozzászólásodba is volt ilyen,majd a szövegben megtalálod...

    A réz sűrűsége 8,94 kg/l, a sárgarézé 8,4...8,7 kg/l. Vegyük a legrosszabb esetet, a teljes radi sárgarézből készült, aminek a sűrűsége 8,4 kg/l. Ekkor az alu radiban lévő anyag térfogata 2,2-szerese a sárgaréz radiban lévő anyag térfogatának. Ez durván kétszeres anyagvastagságban mutatkozik meg.

    A dolog bökkenője ott van ha már szőrszáhasogatunk akkor hasogassuk rendesen... A két radi legfőbb tömegét a befoglaló keret teszi ki...A gond ezzel csak az ,hogy az alu radi befoglaló kerete 0,5 centivel nagyobb magasságra (és ugye teljes szélességében a radinak) mint a a réz társa... Naszóval...A keret többi részéről annyit ,hogy míg a réz radinál ez 1mm-es lemezből van az alunál 1,5 mm-es... Újabb effektív súly csökkenés az alu radinál... Továbbiakban az alu radi vízgyűjtője kb. 3-szor akkora mint a réz társáé...A továbbiakban már csak apróságok vannak,de még van pár dolog,ezeket nem sorolom...De az is gond ,hogy ez nem tiszta alu mert tiszta alu nincsen,szóval biztos valami AlSi (szerintem AlSi0,5) ötvözet aminek a mechanikai tulajdonságai lényegesen jobbak de a hővezető képessége nem marad el az alutól igazából... Ennek az ötvözetnek pedig nagyobb a fajsúlya mint a tiszta alué...Tehát amire akartál utalni az itt bukott teljesen...Erről ennyit...

    Tudod, ha az életben valamit PONTOSAN akarsz meghatározni, az nem szőrszálhasogatás, hanem precizitás. Az én szakmámban sokszor tized-század-ezred milimétereken múlik, hogy működik-é valami.
    Ennyi.


    Tökéletesen egyetértek,nálunk meg ha arrébb vágsz 1 milivel és egy ideget elvágsz akkor valaki meghalhat...De nem ezek azok az esetek... Ezért nincs is értelme erről beszélni... Egyébként felhívom a figyelmedet ez nem szakmai topic...Akkor lenne az ha a ''vízhűtésről mélyebben'' topik lenne a neve...Ha gondolod csinálj egy ilyen topikot...Az emberek zömét nem is érdekli ez a vita és sokkal inkább haragszik ,hogy hülyeségekről vitatkozik itt 2 ember...

    Ha jól sejtem, erről neked eddig fogalmad sem volt. Na ezért kell elvégezni egy gépészmérnökit, mert az orvosin ilyet sosem tanulhatsz...

    Pláne ez a gond....Azt hiszed az embernek nincs meg annyi tudása ,hogy ezt alapból tudja...Ez ugyan az amiről írsz mint ,hogy van egy 10 W/mK(Atic Silver 5) és 80 W/mK (Collaboratory) hővezető képességű pasztád a procimag és a borda között és nem lesz drasztikusan jobb hőmérséklet a sokszorosan jobban vezető pasztával mert iszonyat vékony réteg...Senki sem hülye itt, neked szokásod inkább annak nézni az embereket, főleg engemet és ha nem vennéd észre már sportot űzöl abból ,hogy engem cseszegess míg amikor ténylegesen nagy ökörség van akkor nem írsz semmit inkább velem szemben szőrszálhasogatsz...Ez a probléma...

    A koolance tesztjét felejtsük el akkor ha neked ennyire gáz, nekem nem az de hát ez van....Kompromisszumot kötök Veled és azt mondom akkor nézzük azt amt mi teszteltünk...A ''réz'' radi egy fikarcnyi előnyt sem hozott...
    Én ebből is indultam ki végig...Az alu radi lamelláinak vastagsága nincs a duplája a réz radiénak de igazából különbség sincsen köztük.Itt a réz radi tesz inkább előnyre szert mert a lamellák jobb hővezetési tényezővel rendelkeznek és az anyagvastagságok kb. ugyan azok,semmiképp nincs dupla vastagság az alu radi lamelláiban...A felületekben nincsen lényeges különbség sőt inkább azt mondanám,hogy a réz radi sokkal okosabban kitalált lamellázatú ,mert ritkább, könnyebben átmegy rajta a levegő és azt a felület plusszot amit a réz radi a ''sűrűségével'' hoz az ezt a lamellák magasságából kompenzálja....Ezt úgy kell érteni ,hogy a csövek síkján 2-2 milimétert ''túllóg''... Tehát felületben sincs előnye az alu radinak... Felépítésre szerintem a réz radi még sokkal okosabbnak is mint az alu...Majd jön Fuzik este és megnézi, szerintem ugyan ez lesz a véleménye...Az alunál 12 cső a réznél 16-on megy át a víz....A víz/sárgaréz hőátadás nagyobb felületen megy végbe mint a víz/alu ,ez jelentős lehet a teljesítmény szempontjából illetve a a csövek fala a réz radinál mint írtad vékonyabb lehet és vizuálisan is meg tudom ezt erősíteni...Ergo itt is előnye van a réz radinak rendesen,mint ahogy mondtad...Most jön a Te elméleted miszerint a réz a radi akármennyiszer van forrasztva olyan kicsik az anyagvastagságok ,hogy jobb mint az alu,de ezt most ne vegyük előnynek csak szimplán könyveljük el...Így is tetemes győzelmet zsebel be a réz radi...Tehát 1 döntetlen (felület nagysága) és 3 győzelem (lamella anyaga,csövek falvastagsága,nagyobb hőátvevő felület a víz felől) a réz radi tulajdonságai mellett (az elméleteddel együtt 4 lenne...)... Mit hozott a teszt? A réz radi egy grammnyival sem jobb...Már megint valahol nem jó az elméleted... Simán győznie kellene az elméleteid alapján a réz radinak.... Mellesleg megjegyzem ,hogy eleinte a réz radikat védted majd mikor a teszt azt mutatta semmivel sem jobb elkezdted keresni ,hogy az alu miért jobb és most fordítva... De tudod egyik elméleted sem bizonyítja a gyakorlat... De nem is érdekel... Majd ha gyakorlattal bizonyítasz bármit akkor érdekelni fog... Addig is értelmetlen vita amiben semmi meggyőzőt nem tudsz felmutatni...

    Igen, ebben egyetértünk, a koolance-nál nem dolgoznak mérnökök

    Megkérdezzük? Bár azt is jelezném ,hogy Te nem vagy még mérnök,egy kicsit szerényebben kellene osztani az észt a végzett kollégáidnak,vagy inkább írd meg nekik e-mailben,de ezt már annyiszor ajánlottam neked...Ha engem és sokunkat olyan tudatlannak tartasz mért nem velük vitatkozol? És megoszhatnád a diskurzust velünk tudatlanokkal...

    Pláne ne csinálj úgy, mintha mindenkinél jobban értenél hozzá

    Pláne Te ne csináld ezt :D Azért néha elcsodálkozom rajtad egyébként őszintén...Tényleg megkérdezem ,hogy hány mérnök dolgozik a Koolance-nál és ebből hány doktorált... Csak mert Te ezeket veszed semmibe és minden egyes gyártónál már megjegyezted ezt ,hogy nem dolgozik ott mérnök,mert Te egyből átláttad,hogy szar minden amit csináltak....És én értenék mindenkinél jobban valamihez? Ezt a címet körelőnnyel elnyerted előlem :D

    Attól, hogy eladtál 10-20-30 réz/sárgaréz/aluminium radiátort, még nem fogod tudni, milyen elv alapján működnek.

    Nem ,ahhoz nem kellett egyet sem eladnom ,hogy tudjam milyen elven működnek...Totál hülyének nézed az embert,ezért nem fogok válaszolni ezentúl neked semmire...Egyébként elvitatkozgatnék Veled a szőrszálhasogató dolgaidon,de Te nem veszel senkit egyenrangú félnek ,csak azzal vered a melled,hogy nincs mérnök egy vízhűtéses cégnél sem és mindennél jobbat terveznél...Te mindent tudsz már most a padokat koptatva!!!

    Ez egy szakmai topik. Szakmai hiányoságaidat ne aroganciával próbáld pótolni. Attól nem lesz igazad, hogy habzó szájjal vered az asztalt.
    Ez egy szakmai topic. Itt ha megkérdezik, hogy miért, akkor precízen, pontosan, adatokkal, képletekkel, tényekkel kell alátámasztani az állításodat.


    Nem vagyok epilepsziás ,sem veszett...Nem habzik a szám mikor írok neked, csak sajnálom az időt amit elszarakodok a hülyeségekkel amikor válaszolok mert nincs értelme... Még mindig nem szakmai topik és senkit sem érdekelnek képletek mert az emberek 90%-a nem érti és nem is érdekli, kézzel fogható hétköznapi nyelven megfogalmazott dolgok kellenek és nem áltudományos dolgok...Én is el tudom magyarázni olyan szavakkal egy betegnek ,hogy magas vérnyomás betegsége van ,hogy egy szót sem fog érteni belőle,de nem ez a cél és az a jó szakember aki a hétköznapi ember számára is könnyen átláthatóvá tud tenni bonyolult dolgokat...A tényeket én mindig leírom,ami a gyakorlatból jön...Te csak elméletet amit semmiféle gyakrolati dolog nem igazol...

    Az a gond ,hogy az itt felmerülő problémák azért eléggé gyakorlatias problémák és megmagyarázhatóak józan ésszel...Ez nem olyan mint anno mikor fizika felvételire készültem és megkérdeztem a tanáromat ,hogy miért van az ,hogy abszolut 0 fok környékén a hélium (remélem jól emlékszem és héluim) cseppfolyós állapotban képes a tároló edény falán ''felmászni''? Olvastam ,hogy a viszkozitása szinte nulla lesz meg blablabla... Erer azt mondja: ''ezt képletekkel meg lehet magyarázni és le is tudná nekem vezetni kvantummechanikai törvények alapján de erre nincs hétköznapi szó egy ilyen jelenség megmagyarázására'' Szal asszem a problémák amik itt felmerülnek nem ilyen jellegűek,de úgy érzem Te így kezeled őket és mintha hétköznapi módon, józan paraszti ésszel nem lehetne rá válaszolni, én ezt a hozzáállást nem szeretem... Jah ha az említett jelenséget meg tudod magyarázni hétköznapi szavakkal akkor viszont Te kapsz tőlem túró rudit :D

    Azt te is el tudod dönteni OC cikke alapján, hogy melyik radiátor jobb/rosszabb, de amíg nem tudod megindokolni az állításod, addig ne menj bele szakmai vitákba.

    Mintha ez neked nem menne bebizonyítani melyik mért is jobb :D

    Erről ennyit ,én a témában többet nem írok neked...Sajnálom az időmet ilyenre...A következő téma amikor beszélni szeretnék veled itt a topikban az akkor lesz mikor a blokkodat tesztelheti OC :) Egyébként nincs harag, de szeretném ha letennél már valamit az asztalra a sok mérnök fikázása mellett...

Aktív témák