Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • R.Zoli

    őstag

    válasz ssolitude #413 üzenetére

    Én 43-44 fokos vízhőmérsékletig semmi hibát nem látok a dolgokban...Egy vinyó ha 42 fok a víz max 44 fokos lesz, léggel nem egyszer 46-48 fokos vinyókat láttam, de az 50 fok környéke is előfordul ilyen melegben mégsincs semmi bajuk sem...A vinyók 50 fokig biztosan bírják ehhez pedig még 45 fokos vízhő is elégséges...A gond akkor kezdődik ha átléped a 43-44 fokos határt a vízhőmérsékletben... Igazából kiszámolva 45 fokos víznél éred el egy high-end blokkal a gyári hűtők hatásfokát a proci esetén...High-end VGA-nál 50 fokos vízzel alacsonyabb hőmérsékleten tudod tartani a VGA-t mint a stock cooler...

    nálam amikor 32 fok volt a szobában simán volt 40 fokos vízhőmérséklet...40-et nem lépte át de 40 éppen megvolt... Mégis futott a Boinc 7/24-ben minden gond nélkül... Passzív vízhűtésnél nagy melegben nem tudsz akkor felületet összekaparni ,hogy egy 32 fokos szobában ne menjen fel 40 fokig a víz... Megjegyzem halkan, ohgy 32 fokos szobában egy dual radi 1000 RPM-es ventikkel fogja 41-42 fokon tartani a vizet, szal... :)

    A baj ott van ,hogy a 40 fok feletti hőmérséklet mindenkinek meleg ha belegondol ,hogy 40 fokos vízbe már nem kelllemes fürödni :D De tényleg... Abba kell belegondolni ,hogy légnél amikor 28-30 fok van akkor a házban közel 40 fok van a legjobb szellőzés mellett is és egy gyengébben szllőző házban bőven 40 fok felett van és ezzel a levegővel hűtik a gépet... Namost el lehet dönteni mi jobb, mondjuk 43 fokos víz vagy 43 fokos leveg...

    [Szerkesztve]

  • R.Zoli

    őstag

    válasz ssolitude #415 üzenetére

    Sokan ugye azt vágják a vizesek fejéhez,hogy nálatok melegszik a víz mi meg folyton aszoba levegőjével hűtjük a procit és az pedig nem melegszik fel úgy mint a víz... Namost ugye a hiba a dologban ott van ,hogy ami nálunk a víz az náluk a házon belüli levegő és nem pedig a szoba 5 méterrel arrébb lévő pontján lévő levegő... Ezért is imádom a léghűtő teszteket mikor kirakják egy tesztpadra a léghűtőt ,ház ohne...és kijön nekik valami olyan érték ami nagyon közel van egy jó vízhűtéshez és megmondják ,hogy felesleges a víz...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Silex #456 üzenetére

    hasonlítsd össze mennyi a különbség a réz és az aluminium hővezető képessége között majd vess egy pillantást a réz és ezüst hővezetési képességének különbségére...Rá fogsz jönni ,hogy a réz aluminium különbség sokszorosa a réz s ezüst különbségének....

    Még ha könnyen megvalósítható lenne sem hozna semmi különöset...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Hack3er #648 üzenetére

    Ffelhívom a figyelmedet rá ,hogy ha előhagyod a lakásban sem romlik meg bár a fogyaszthatósága továbbra is kétséges marad : :DDD

    Bocs de erre a kérdésre értelmesebb válasz aligha tellett...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Pukkancs #663 üzenetére

    Na ez így nem igaz....

    A CPU hőmérsékletre hülyeséget mérnek a lapok....Nálam mikor a Quad 6600-ot hazahoztam a digitális kijelzőn ott vol ,hogy a víz 32 fok, a CPU meg 24... A rendszerem a leghidegebb víz hőmérsékletét méri....Szal...

    A Maxtornál a 42 fok okés, a vinyó nem szokott 2-3 foknál a vízhőmérséklet felett lenni mert ha belegondolsz 7-8 wattot eszik ezt csak ne 20-as delt T-vel hűtse már le egy vízhűtő blokk...Főleg ,hogy nagy felületen is adja át ezt a hőt...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz jugeen #691 üzenetére

    Csak nem azal a szivattyúval ami neki van...Az egy Laing DDC1+... Majdnem 5 méteres emelőmagasság és 600 liter/óra... Örülsz ha van 1 fok a legelső és a leguccsó komponens között...Egyébként szerintem túl van lihegve ez a bekötési sorrend...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reac^ #733 üzenetére

    Már ne is haragudj ez abszolut nem nagy dolog hogy,emiatt is eláztattad már egyszer a géped mivel minden héten elúsztatod valamilyen okból :DDD

    [Szerkesztve]

  • R.Zoli

    őstag

    válasz OC #758 üzenetére

    EGy csöppet emlékeztet a kialakítás egy konkurens gyártó blokkjára ,de lehet csak én vagyok rosszindulatú :D

    (Ha lehetne fejjel lefeleé írni mint ahogy a megoldásokat szokták akkor az lenne itt ,hogy D-TEK Fuzion :D )

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #762 üzenetére

    A Fikázni könnyű - Alkotni nehéz ! frázisra csak annyit, hogy sok pénzen mindent megvenni/megvetetni szintén könnyű, úgy felépíteni egy rendszert, hogy az alehető legkevesebb elemből álljon, még mindig nehéz. Ezzel nem egyes emberek képességeit akarom minősíteni, csak azt szeretném, hogy alapból mindenki ellenállna a ''propaganda'' nyomásának. Hogyha Zoli elhiszi, hogy egy számítógépbe vízhűtéshez két D5 kell, párhuzamosan, akkor ott nagy baj van. Ha valaki beadja egy kezdő vizesnek, hogy annyira erős gépe van, hogy oda már két különálló kör kell, külön szivattyúkkal, külön tágulási tartállyal, csak mert anyagilag érdekelt az üzletben, akkor ott nagyon nagy baj van.

    Azzal van nagy baj ,hogy szerintem életedben nem láttál D5-öt egyes fokozatban egy nagyobb rendszerben működni... Ha láttál volna nem mondanál ekkora hülyeséget ,hogy az át fog nyomni neked 10 blokkot és 2 radiátort... Tudom Te egy radiátorral megoldod az egész rendszert és majd tervezel ezt is (mennyi mindent nem láttunk Tőled még amiket mondtál már....)....Namost a realitás talaján maradva passzívban nem egy de még 3-4 radiátorral is nehéz lehűteni 350-400 wattot passzívban... Jah persze ha azt akarod ,hogy a gépen elférjen mind, ha nem és telepakolod a szobát radiátorokkal akkor igénytelen és hordozhatatlan lesz de a fél szobát kitöltő radi kétségtelenül elég lesz bármihez mint ahogy Te mondanád...

    Ez nem a miért jobb ha 2 szivattyú van....Ha teljes kusst akarsz akkor 1-es fokozatban tudod csak menetni a D5-öt... Persze 3-mas fokozatban biztos át lehet nyomni mindkét kört de ki a franc akarja hallani a szivattyú hangját...Nekem ez volt a fő szempont ,de még vannak apróságok amik a párhuzamosítás mellett szólnak...De ezt hányszor elmondtam már, olyan mintha egyesek nem is ezt a fórumot olvasnák...Mind1... Jah és én szoktam ajánlani embereknek cuccokat valóban ,de pl. Balika full maga választotta ki ezt a megoldást... Én hasonló felépítést javasoltam neki mint ami nálam van de ő mást szeretett volna...

    Olyan esetben, ha a tartály hőleadóként is funkcionál
    Ez esetben pedig szeretnék látni egy Q-dT grafikont, (komoly gyártó kiad ilyet, lásd Swiftech) amiből megállapíthatom, hogy mennyi hőt ad le egy ilyen tartály, és érdemes-é mégegyet beépíteni, illetve nem lenne-e jobb plusz radiátort beépíteni.


    KÖNYÖRGÖM.....Te ezt most tetteted vagy direkt csinálod...Tuti ,hogy direkt mert ne is haragudj...De mi a különbség egy XSPC passzív tartály és egy passzív radiátor között??? A zalman pl. ilyen tartállyal hűti a rendszert....Kérdezd meg tőlük mért nem radiátort raktak a rendszerbe... Az okát már leírtam ,hogy pl. én mért tettem ezt oda a gép hátuljára...Mert plusz felület és semmi már nem fért volna el ott ami passzív és a kábeleket nem zavarja és a többi cuccot sem...Ha minden részét ki kell használni a gépnek,hogy radiátort rakj oda mert kell a felület akkor ez az egyetlen megoldás... Ezt már kb. 5-ször írtam le neked...Mellesleg ha megnéznéd a rendszerem és nem csak vaktában beszélnél nálam 4 körre jut egy kiegyenlítő...

    Párhuzamos rendszer több szivattyúval
    Először igazolni kéne a párhuzamos rendszer létjogosultságát, utána meg azt, hogy miért jobb, ha két különálló kör van, vagy azt, hogy miért jobb, ha a két szivattyú külön körben van.


    Igazolom: 1 szivattyú 3-mas fokozatban hangos , 2 szivattyú 1-es fokozatban halk... Nekem ez volt a fő célom és bevált... Kipróbáltam, nem a levegőbe beszélek...

    És hagggyá máá ezekkel a pénzorientált hülyeségekkel ,hogy én kire mit tukmálok rá...Én azt ajánlom ami bevált ,az más kérdés ,hogy az emberek nagy részének saját elképzelése van és általában SENKI sem azt veszi amit az ember ajánl neki, az igények/tetszések különbözőek...Ezt emézd meg és ne engem cseszegess a hülyeségekkel nem ebből a bizniszből élek ez jó lenne ha már világossá válna mindenki számára...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz asturel #772 üzenetére

    Komplett blokkot felejtsd el ,hogy 15K alatt találsz X1900-as szériára... Ha meg csak a GPU-t hűtöd akkor pedig kell mellé venti, ergo nagy értelme nincsen...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Cs(|)be #796 üzenetére

    Azért remélem nem várod ,hogy sajnáljunk mert 3800 Mhz-et megy csak a procid ami csak egy 6420... :DDD

  • R.Zoli

    őstag

    válasz jugeen #757 üzenetére

    Én már dumáltam velük ,hogy kéne belőle a shopba meg amúgy is kipróbálnám, éppen OC emlegette ezt a kialakítást ,hogy érdekes lehetne, erre le is koppintották az ötletét :D

    Na mind1...a lényeg az ,hogy lesz belőle amint a gyártó árulni fogja....Jelenleg még ára sincsen... Pedig nagyon szép blokk ,ezt most csak a külsejére értem :)



    [Szerkesztve]

  • R.Zoli

    őstag

    válasz rob210 #800 üzenetére

    Ha már hosszú távollét után itt vagy had kérdezzem meg van-e valami brutál tripla aktív radid?

    Erre a kérdésre most nem szeretnék még választ adni...várakozó állásponton vagyok...Majd a hétvége után meglátod miért :)

  • R.Zoli

    őstag

    válasz HJ.Henry #809 üzenetére

    Hát nem tudom melyik fórumot olvastad és melyik univerzum árait nézed de itt van pl. ez:

    [link]

    Ugyan azt tudja mint egy Eheim 1046 és tartállyal együtt sokkal olcsóbb, halkabb és 12 voltos.... Szal körbe kellene előbb nézni mielőtt a pesszmista és öngyilkosságba átforduló hozzászólásokat nyomja az ember :D

  • R.Zoli

    őstag

    válasz HodyDEATH #810 üzenetére

    Ez nem a tőzsde vazze :DDD
    +/- 5%... Mint minden egyéb terméknél...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz #72042496 #825 üzenetére

    Persze ,hogy érdekel...Nézd meg ha beütöd google-ba ,hogy vízhűtés a 4. oldalon talál csak meg engem!!!! :Y :Y :Y
    Elötte minden alibi ,közük sincsa a vízhűtéshez oldal ott van én meg a 4. odalon...Siralmas....


    [Szerkesztve]

  • R.Zoli

    őstag

    válasz R.Zoli #823 üzenetére

    Jah ,bocs ez a High-Flow 600 most látom kétszer akkor vízszállítású mint a 1046-os Eheim....El is felejtettem ,hogy a 1046 ilyen kis gyengus...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz shteer #829 üzenetére

    Mennyi most boltban egy Eheim 1046? Kétlem ,hogy megérné tartanom belőle... Legalábbis a mostani szivattyúk mellett közel sem best buy...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz ABnormal #832 üzenetére

    Rohadt drága :D 1500-tel többért erősebb, 12 voltos szivattyút lehet már kapni TARTÁLLYAL!!!! :)

    Szal tényleg nem értem mért sírnak egyesek utána....Mellesleg nekem amikor volt 1046-om úgy 6 évvel ezelőtt akkor a gépem egyik leghangosabb része volt....Utáltam nagyon...Bár az nem a kerámiás változat volt de hát boltban sem azt kapod...Szal én utálom az Eheimeket úgy ahogy vannak...HPPS is volt ittt már nálam, hát a Laing D5 áránál többért sikerült egy nagyobb méretű, sokkal kisebb teljesítményű és közel sem olyan csendes szivattyút létrehoznia az Innovateknek mint a D5 :D Szóval nálam az Eheim az akváriumba való max. de nem vízhűtéshez :D

  • R.Zoli

    őstag

    válasz shteer #829 üzenetére

    a google keresőtalálata nem az oldalon található termékek minőségétől és árától függ

    Hátigen, az első 3 oldal tiszta hulladék információ és senki számára nem ad normális alapot aki vízhűtést akar venni...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz ABnormal #836 üzenetére

    Volt nálam és hallottam :D Kövezz meg... A D5-öt abból a távolságból nem hallom... Tudom sarlatán vagyok meg egyebek,de akkor sem fogom azt mondani ,hogy nem hallom a HPPS-t ,mert hallom....Te max azért nem hallottad mert más elnyomta a hangját vagy tököm tudja, de ,hogy az nem hangtalan az tuti...A D5 sem az 5 centiről 1-es fokozatban... De 20 centiről már nem hallom, akár ,hogy is ki/be kapcsolgatom...A HPPS fél méterről hallható volt ugyan abban a környezetben... Figgy, mindet kipróbáltam szal nem hazudok....Ha olyan király lenne a HPPS akkor azt is forgalmaznám... Nem védem a saját termékeimet mert akkor szimplán nem azt forgalmaznám amiről tudom ,hogy gyengébb mint a másik... Szal ez nem marketing duma...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz ABnormal #844 üzenetére

    Egyébként HPPS-ben is van szabályozható változat amit jumperrel tudsz változtatni...Mondjuk én csak normál modban hallgattam meg ,mivel silent modban eléggé gyengus kis szivattyúvá válik ehát ott nem nehéz némának lennie mert szinte nem is megy... :D

    Lesz majd teszt...A subcooling.hu most be fog indulni mint komoly tesztelő és véleményező/cikkező lap... Erről majd bővebben lesz szó... Szóval egy kis türelem és lesz itt minden :)

    Viszont egy HPPS-t adhatna mad valaki teszhez mert olyanom incsen raktáron, amit láttam az is csak pár órára volt itt nálam...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz fuzik #846 üzenetére

    De ebben az árkategóriában már vannak a célnak jobban megfelelő berendezések is. Persze ez megintcsak ''vallási hovatartozás'', és értékelési szempontrendzer kérdése.


    Ez a lényeg....De azért a vallást nem keverjük ide :D

  • R.Zoli

    őstag

    válasz shteer #850 üzenetére

    nekem bőven megéri a HPPS 8,5k-ért, nem kell D5 20k+ áron. szvsz közel nem ér annyit...

    Elárulom annak a szivattyúnak 30K nyugaton az ára, az ,hogy szerinted 21K-ért nem jó vétel csak annyit tudok mondani ,hogy nem próbáltad,nem is láttad még , nem neked gyártották.... A HPPS eredeti ára 25K nálunk , ne azt nézd ,hogy valahol kitől sufniban mennyiért vetted, mert az nem az eredeti ára így hülyeséget ne hozz fel...A 2 szivattyú egy árban van hivatalosan és ez a lényeg...A választás lehetőségét megtartva nem veszem meg a gyengébb terméket ilyen egyszerű ,ehhez már csak legyen jogom... A vita erről ment eddig is...Jah DDC-t meg kapsz sufniba 6K-ért is...Na akkor az Eheim egy fos mert az boltban 12K... Pfff, ébredj fel ez nem így működik... Mellékesen megjegyzem a D5 csak véletlenül lett idekeverve, egy halom olcsóbb szivattyú is van ami jobb mint az Eheim és ezekről is szó esett...

    nekem nem kell hangtalan szivattyú, elég a halk is. ez pedig halk. a vinyót hallom, a szivattyút nem. ez van.

    És szerinted neked ajánlgattuk ,hogy cseréld le az Eheimedet??? Tudod ez arról szól ,hogy valaki most akar szivattyút venni és ha kiad érte pénzt akkor a jobbat vegye...
    Komolyan mondom azért ez vicces...Értsd már meg ,hogy ugyan azért az árért kaphatsz csendesebb, erősebb szivattyút...Akkor mindenkit beszélj rá a rosszabbra...

    az, h te utálod az egyéni szocprob! az a te magánügyed. nem kell szétfikázni állandóan a másik lowprice cuccait

    Ez a másik amit utálok ,hogy mindenki személyes sértésnek veszi ha nem az ő cuccát tartja valaki a legmegfelelőbbnek egy vízhűtéses rendszerhez... Én egy ekkora tuskó vagyok ha valaki vásárolni fog a jövőben AKÁRMIT akkor legyen fogalma arról ,hogy egy D5 jobb vétel mint akármelyik Eheim, de még egy sor másik szivattyú is van ami jobb vétel mint az Eheim... Sajnálom ,hogy az igazság kimondása ennyire sértő egyeseknek...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz dbius #869 üzenetére

    Emlékszem anno hány Reserator tulaj rontott rám mikor le mertem írni ,hogy nem egy nagy szám cucc... Azóta ,hogy 20K-ért nem lehet a Reseratorokat eladni az apróhirdetésekben és senkinek eszébe sem jut megvenni őket ,azt már mindenki elfelejti ,hogy is voltak ezek... Rájöttem ,hogy ebben a topikban ha igazat írsz akkor ellenségeket szerzel... Talán ismeritek Fekete Gyula mondását:
    ''Aki azt akarja ,hogy mindenki szeresse, sokat kell hazudnia''. Én nem szeretném ha mindenki szeretne de mindig is azt írom csak le amit tapasztalok... Az ,hogy milyen stílusban irogatok itt az nagy mértékben kapcsolatban áll azzal is tudod ,hogy Reset Elek és sokan mások is sokszor hallgatnak ha bődületesen nagy baromság van a topikban meg a fórumozók 99%-a és ha valami hülyeségre én válaszolok akor velem kezdenek el személyeskedni és tudod egy idő után betelik a pohár...De amikor velem kell kötekedni akkor egyből ezek az ember iszonyat aktívak lesznek... Jah és én senkit sem akarok meggyőzni,csak ha olyat írnak le ,hogy egy HPPS jobb vétel mint egy D5 akkor azért ezt nem hagyom szó nélkül... Aki próbálta mindkét szivattyút az megért engem...A 2 szivattyú egy árban van azt hiszem az a korrekt ha a jobbikat ajánlja az ember...Írtam is ,hogy adjon valaki tesztre HPPS-t és bizonyítom is , el is mehet a tesztre akit érdekel... Az a gond ,hogy nagyon kevesen vannak akik több vízhűtéses cuccot próbáltak már és kicsit érdekes ha valaki olyan akar meggyőzni egy szivattyúról aki életében nem próbálta azt... De ezen senki sem gondolkodik el...



    De ha már itt vagy akkor volna pár kérdésem mert ez egy szakmai topic és meg lehet beszélni Tody topicjában felvetett dolgot... Szóval mért is jó az ha valaki a CPU hőmérsékletet méri Core 2-nél aminek köze nincs valós értékekehez és nálam úgy indított ez a szenzor amikor beraktam a gépbe a procit és 35 fok volt a víz a proci hőmérséklet meg 23 fok... Azóta is össze vissza mér az a szenzor és képes egy reset után ugyan annál a vízhőnél totál mást kiírni... Míg a maghőmérséklet szenzorai sosem játszották azt velem ,hogy irreálisan alacsony vagy egy reset után full más értékeket írnának ki... És érdekes ,hogy minden tesztben a maghőmérsékleteket nézik, az a sok amatőr az XS-en is amit itt annyian szeretnek még azok is a maghőket nézik és csak röhögnek egy jót ha valaki proci hőmérséklettel jön.... a maghő mintha átlagban legalább 20 fokkal magasabb lenne minden magnál mint a procihő, persze amikor éppen jó napja van a CPU hőmérséklet szenzornak és nem 20 fokkal a szobahőmérséklet alá ír ki valami fals számot :D Hmm... hmm... És most ne legyek rosszindulatú?

  • R.Zoli

    őstag

    válasz shteer #878 üzenetére

    nos, lehet h nem kellett vna felhoznom, h én mennyiért vettem a szivattyúm,

    Ez a lényeg...A többibe nem is kötöttem bele...

    ez a te magánvéleményed, nem való szakmai topikba!!!

    Magánvélemény mért ne lenne való egy topikba? Szerintem mindenki a másik magánvéleményére kiváncsi mielőtt vesz valamit és összegzi több magánvélemény alapján ,hogy mit szeretne majd venni...

    szereltem már D5-öt, 3-szer körbe kellett teflonozni, h ne eresszen. halk és erős - átlagfelhasználónak felesleges is

    És még én fikázok....Hozzá kellett tenned ,hogy eresztett... Azért ez vicces tudod... Mellesleg én sosem írtam ilyen erős és inkorrekt kritikát az eheim egyik szivattyújáról sem (mert csak 2-3 darab volt a kezembe) mint most Te a D5-ről...

    ki a nyavaja beszélte rá rosszabbra??? írtam h van, de a kompakt szivattyúk miatt nem olyan népszerűek. talán ha elolvasnád amit írtam, nem reagálnál ilyen baromságot. lövésem sincs honnan vetted, h rá akartam beszélni

    Ez egy nyílvános topic...Amit itt leírsz az alapján emberek akik tanácsot kérnek ,döntenek ,hogy mit vegyenek... Ha Te irreálisan írsz valamiről akkor azzal a másik termék megvásárlására buzdítasz valakit...

    ne lepődj meg ha néhányan személyes sértésednek veszik. a stílusos nem kevés kivetnivalót hagy maga után. leszállhatnál a magas lóról... tudom h van nála jobb, sokan tudják. az igazságot más formában kéretik megjeleníteni!

    Az igazságot itt semmilyen formában nem lehet megjeleníteni... Elég régóta itt vagy a fórumon...Te is tudod menyire megy itt sokszor a hülyeség... Majd ha ahhoz a sok baromsághoz mindig próbálsz építő jelleggel hozzászólni akkor fikázd a stílusom és ha egyszer is megvédtél egy vitában amikor hozzá nem értők írogatnak.Mert olyankor mindenki jussol nehogy konfrontációba kerüljön bárkivel is... Nevetséges... Magas ló? Ha ott érezném magam nem is írnék ide...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz WiZARD #881 üzenetére

    Ha fuziont veszel nem kell szivattyút cserélned... A fuzion eléggé kicsi ellenállású és nincs olyan nagy áramlásfüggősége mint más blokkoknak ,hogy jól teljesítsen...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz dbius #886 üzenetére

    Nem, ez nem tőlem eltérő vélemény hanem az általános tesztelési protokolltól eltérő ,hogy nem maghőmérsékletet mérünk...De ha mutatsz a neten fellelhető több ezer Core2 hűtőtesztből 4-5 olyat legalább ahol CPU hőmérsékletet adtak meg és full korrekt teszt akkor elfogadom...Nézd én elfogadom ,hogy neked ez jó mert kit érdekel otthon ki mit méreget, de Tody ez alapján kijelenti ,hogy a blokkja ennél meg annál a blokknál jobb ... Ez azért ha belegondolsz elég meredek így erre alapozva ilyet mondani...


    Egy eleve rosszul mérő szenzorhoz (ami még ugyan azon procinál is össze-vissza mér) viszonyítani szerinted milyen dolog? Nem meggyőzni akarlak hanem ráébreszteni ,hogy ez nem teszt és semmire sem jó...

    De látod, most sem magyarázkodni kellene és mást kérdőre vonni, hanem elfogadni - nem kell egyetérteni vele - más, a Tiedtől eltérő véleményt, de ezt sajnos továbbra sem vagy képes megtenni...

    Én pont fordítva látom... Győzz meg arról ,hogy a CPU hőmérséklet szenzor amit everest kiír az annyira pontos ,hogy minden lapnál lehet rá alapozni és elhiszem... De mindenki az egész neten az ellenkezőjéről győződött meg... Innéttől kezdve nem tudom mért is én lennék a kompromisszumképtelen... Pont Te vagy az mert nem tudod elfogadni azt amit már tömegével bizonyítottak előtted mások...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz shteer #887 üzenetére

    Hogy neked szarrá kellett teflononoznod ,hogy ne eresszen... Éppen tegnap volt nálam itt valaki (majd ha akarja vállalja a dolgot ha, nem nem) ,hogy éppen azt mesélte milyen komoly gondjai voltak az Eheim szivattyúval,de sosem írna le ilyen egyedi esetet mert olyan rossz színben tüntetné fel a szivattyút amit nem akar mert lehet csak egyedi eset ami nála megtörtént... Nálam van mindig pár D5 és adtam is el párat... Amit írsz teljesen irreális , olyan tömítés van benne ,hogy több Bar nyomásig bírja (főleg a sárgaréz tetős) mint bármelyik Eheim... Össze sem lehet hasonlítani a kettőt etéren... Ha lehet olyan szivattyút mondani amire azt mondanám ''sosem'' fog ereszteni akkor az a sárgaréz tetős D5... Erre most jösz ezzel...Szerintem ez nem reális kép messzemenően sem... Mellesleg ez egy új szivattyú volt vagy te már második/sokadik tulaja voltál?

  • R.Zoli

    őstag

    válasz WiZARD #896 üzenetére

    hozd el idáig postával amcsiból ,számold rá az áfa különbséget és a büntető vámot és megkapod a 19,5K-t...

    [Szerkesztve]

  • R.Zoli

    őstag

    válasz WiZARD #898 üzenetére

    Ezek nem számítanak számtech cuccnak és büntetővám MINDEN EU-n kívüli termékre van... TTS tudna mesélni arról ,hogy taiwanról még a memoria sem számít sokszor számtech cuccnak attól függően milyen chipekkel szereleik... Szóval nem olyan egyszerű ahogy gondolod...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz shteer #911 üzenetére

    vadonat új réztetős volt, de biztos a felhasználóan volt a hiba mert hogy jövök én ahhoz hogy ilyet emlísek egy általad forgalmazott cuccról

    Ezt Te mondtad...Az gyárilag mind hibátlan szivattyú ami nálam járt...Ha meg eleve új volt mért nem gariztattad...A gyárból ha vadi újat olyat kapok ami hibás (mert mindenből előfordulhat én sosem állítottam az ellekezőjét,ezért van a gari) akkor visszaadom és kérek újat,enm pedig elfkezdem kitömni teflonnal... Nálam eddig egy darabbal sem volt hiba és a felépítéséből ítélve nagyon nehezen tudom elképzelni ,hogy is tudott ennyire ereszteni,de ha hibás nem lehetetlen... Semmi bajom ha fikázol olyat amit forgalmazok csak fura egy eset ,hogy ha vadi új mért nem adtad vissza gariba... Na ez már tényleg user hiba...

    erős és inkorrekt kritika? nem, ez az igazság

    Én annak érzem...Ez olyan mint kijelenteni egy plexi tetős blokkról ha 1 valakinél elreped ,hogy mennyire is nem jók...Honnan tudod kinek a hibája volt? Egyébként ha nem zavar ez tőled magánvélemény volt amire azt írtad ,hogy nekem ne legyen...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #916 üzenetére

    Én annál nagyobb hibát nem tudok elképzelni egy szivattyúnál (és bármely vizes cuccnál) mint ,hogy ha ereszt így ezzel kétlem ,hogy elküldik mert örülnek ha minél hamarabb újat adhatnak neked és ne terjezd ,hogy eresztett valaha is egy szivattyújuk...Ez igaz ,hogy lehet tökölnek vele ,de eddig akiket hallottam a Laing-nél akár magánszemélyként is reklamálni iszonyatosan korrektek voltak mindenkivel és még inkább szinte hülyét lehet belőlük csinálni garis ügyintézéssel... Volt aki pl. mesélte ,hogy panaszkodott mert hangos volt neki a Laing DDC és kért másikat...Erre küldtek egy másikat és az előző is nála maradt :D De ismerem személyesen a területi képviselőt aki Pesten dolgozott (most már nem így bármit mondhat) és ő mondta ,hogy DDC-re volt már panasz de D5-re sosem... Nem is véletlen ez egyébként mert a D5-öt nagyon olyan helyekre ajánlják ahol az Eheim szivattyúk megbízhatóságát és egyeduralmát akarták letörni...

    Ettől függetlenül én iszonyatosan nehezen tudom elhinni ,hogy egy D5 ereszt...Aki látott már ilyen szivattyút az tudja ,hogy nem éppen az az összedobott kategória... De ha ereszt és új akkor biztos ,hogy nem szarozok egy 20K-s szivattyúval, megy vissza a gyárba...Szerintem ez egyértelű,hogy jogosult vagy a garira ilyen esetben...

    Az meg ,hogy ez nem amerika ok, de azért én nem olyan problémákat szeretnék egy 20K-s szivattyúnál megoldani ,hogy ne eresszen...Szerintem ez abszolut elfogadhatatlan,hogy otthon nekiállok ezzel hülyülni...Ha azt gyárilag nem tudták megcsinálni rendesre AMILYENNEK KELLENE LENNIE akkor nem én fogom legyártani otthon a hibátlan terméket kisollóval meg teflonszalaggal... Kisebb problémát bevállal az ember,hogy tthon megoldja, de nálam az ,hogy ereszt az a kategória amit sosem rakok be a gépbe és elgondolkodok ,hogy bármit attól a gyártótól valaha is vegyek a jövőben...

    Egyébként Neked D5-öd van?

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #919 üzenetére

    Mikor jöttél azzal, hogy amerikaiak feltalálták, hogy gyémántport kell keverni a hűtőfolyadékba, teljesen belelkesültél, és örvendeztél, hogy mennyire jo lesz.... Szóltam, lehurrogtál.

    Nézd ezt egyikünk sem próbálta így ,hogy Te azt állítottad ,hogy az majd szét fog mindent koptatni a rendszerben semmiféle bizonyítékod nincsen erre, én azt mondtam ha nagyon kicsik a részecskék akkor nem fog ez megtörténni...Valszeg nem tesztelsz NASA technologiákat így Te sem tudod mi az igazság...Szal ezen nem értem mi a probléma még mindig...

    Meg amikor Németországból hozattál 20 eFt-os aluminiumtömböket, hogy te majd abból csinálsz radiátort, mert az az überkirályság... Szóltam, lehurrogtál.

    Azok a tömbök a CNC marós ismerősnél vannak... Mellesleg azok a tömbök itthon is 20K lett volna darabja és a vita arról ment ,hogy érdemes-e külföldről hozatni alapanyagot aminek jobbak a hővezető tulajdonságai mint annak amit nálunk megkapsz... Most fordítom ehhez a cikket ami hasonló dologról szól és fennt lesz egy nagy teszt formájában annak a bizonyítása ,hogy mennyire sokat is számít ,hogy milyen tisztaságú anyagokból vagy ötvözetekből csinálunk radit... Szal itt megint nem értem mi a gondod... A radiaim valszeg előbb elkészülnek mint a blokkod :D De ez nem bántásképpen mondom csak tényként megállapítom... Ettől függetlenül bemutatom itt miket csináltattam természetesen...

    Mikor még régen mondogattam, hogy a D5, na abban van fantázia, TTS kollégával együtt lehurrogtatok...

    Ez az első amiben igazat adok! Ez tényleg így volt. Nem láttam benne fantáziát ,de IceAge rábeszélt ,hogy próbáljam már ki....Ettől függetlenül elsőre azért is nem láttam benne fantáziát mert a Ling-nél azt mondták 38K egy szivattyú...Amint normális ár lett rá kipróbáltam és igazad volt a legjobb szivattyú. :R Ha olyat írsz ami igaz én elismerem,ebben tévedtem anno,hogy a D5-öt nem érdemes használni...

    Majd ha pontról-pontra megindoklod, hogy egyik miért jobb a másiknál, leborulunk előtted. Addig meg neked is tiszteletben kell tartanod mások tudását.

    Pont ennek érdekében alapos tesztek indulnak holnaptól a honlapon,hogy ne csak a levegőbe beszéljen az ember minden számokkal alátámasztva...


    Jah, és amíg diplomás emberként meg sem próbálsz helyesen írni, nemtudom mit vársz. Ki vegyen így komolyan ???? Nem személyeskedés, csak tény, hogy azokat, akik egy általános iskolás szintjét sem ütik meg, nagyon kevesen tisztelik


    valakik ékezet nélkül írnak fórumokban, engem sosem zavart az sem... Ez a Te hepped, fogadd el ,hogy nem mindenki elemezgeti a helyesírását otthon....Engem különösebben nem érdekel... Magyarul írok ,egy-két hiba mindenkinél becsúszik lovagolhatunk ezen de ez nem a szépirodalmi poéták fóruma... Ha igen akkor gyűjtsd mindegyikünk helyesírásában a hibákat és év végén osztályozz mindenkit :D Szerintem mindenki megbukna :d Jah és nem helyesírásból van a diplomám :D Haverom indexnél újságíró és kettest kapott a nyelvtan érettségin....Mellesleg megjegyzem ott a szerkesztőségben többen is vannak így :D Who cares? :D


    [Szerkesztve]

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #923 üzenetére

    NASA technológiákra meg tényleg nincs rálátásom, de sokmindenre van, amire neked nincs.

    Ezt én is mondhatnám... És akkor most ilyet fogunk játszani ki tud nagyobbat és meghökkentőbbet mondani? :D


    Jah ha egyébként nincs rálátásod a technológiára akkor mért mondod ,hogy hülyeség? Még példával is akarod bizonygatni ,hogy hülyeség...A példa egyébként ott sántít ,hogy feltételezem ,hogy ők létre tudtak hozni olyan szivattyút aminek nem ártana egy ilyen közeg illetve a nano részecskék és a polirpor között van egy hangyányi különbség...De nem vitatkozok tovább erről, legyen igazad, a NASA-nál hülyék dolgoznak és ami neked elsőre eszedbe jutott az nekik az egész projekt alatt le sem esett végig és létrehoztak egy olyan patent peding-es eljárást ami semmire sem jó... Én befejeztem erről a diskurációt...Ez már több mint értelmetlen...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz fuzik #928 üzenetére

    Ráadásul azt sem tudjuk, hogy mit töltött a rendszerbe, ami kikezdte a tetőt.....


    Az ilyen képek láttán sokszor az jut eszembe ,hogy nem rakott-e bele direkt valami szart és lejáratásnak tök jó konkurens húzás a swiftech ellen...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Reset Elek #930 üzenetére

    Igazából most már nem tudom eldönteni, hogy csak játszod a hülyét, vagy ennyire antiműszaki vagy

    csak szimplán unom már ezt a témát....Te is totál mást gondolsz róla meg én is....Te sem tudsz róla semmit konkrétan meg én sem... Ez nagyon jó alap egy vitára... Ezért nincs is már kedvem válaszolni...Lépjünk...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Cs(|)be #932 üzenetére

    Szerintem nem nagyon készült még jobb ház vízhűtéshez mint a Stacker....A Temjin-07 még ami esetleg, de az is csak aktív radis vízhűtéshez...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz belaazallat #940 üzenetére

    Passzív tápot akarsz, szal nem lesz légmozgás a gépben? Ha a memokat nem hűtőd vízzel és a ház zárt akkor még elmegy venti nélkül és a passzív táp a gép tetejében ,hogy ne fűtse szét a házat (fölötte persze kivágva szépen a ház),de a memokat alacsony feszen jó ha járatod ezesetben mert szétfűtik magukat nagyobb fesszel (2 volt felett általában)...Ekkor még 1 vinyó is mehet a házba de fontos ,hogy minden így legyen ahogy leírtam mert különben úgy jársz mit Balika ,hogy majdnem 70 fokos lesz a vinyód és a memok lesütik a bőrt a kezedről...Egyébként a 12 darab Cape Cora elvileg elég ,de azért túl jó hőmérsékletekre ne számíts vele...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz jugeen #944 üzenetére

    Az el de a héz belseje sokkal kisebb mint a Stacker és a többi részén sem férnének el azok a radik má amit én most tervezek :) PAsszívhoz jobb a Stacker :) Aktíhoz meg a TJ-07 :) Ettől függetlenül a TJ-07 ára azért indokolatlanul olyan magas a Stackerhez képest... 2-szer annyit akkor sem és ha talán a világ legjobb háza ez... Egyébként képzeld el mekkora poén lehet 2 darab tripla radit + 1 singlet alulra rakni abba a házba, felülre meg egy dual-t a ház tetejébe :D És még így is minden a házon belül van :D

  • R.Zoli

    őstag

    válasz jugeen #947 üzenetére

    Jah, csúnya rendesen a a lapodon ez a kombó :D

  • R.Zoli

    őstag

    válasz jugeen #950 üzenetére

    Ezt a megállapításodat hamarosan megcáfoljuk :D Nagyon nagy tévhit él az emberekben radiátorok terén :)

  • R.Zoli

    őstag

    válasz #72042496 #949 üzenetére

    A két tripla is eléggé húzós már, de én megcsinálnám poénból ha egyszer lenne ilyenre időm és kedvem... :) Eléggé kompakt és erős rendszert lehetne összehozni :)

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Játékos #991 üzenetére

    Ezt a hamis állítást amit most leírtál több helyen lehet olvasni... Most akkor leírom újra: A réz MINDEN tekintetben megveri az aluminiumot, semmifél előnye nincs hőleadásban egy alu radiátornak csak hátránya egy full réz radiátorhoz képest... A cikk pontosan erről szólt ,hogy az alu gyengébb mint a réz mégis jobb radikat gyártanak mert a mai réz radiátorokat elcseszik azzal ,hogy nem mindenhol vörösréz a radiátor mint olvashatod magad is és a 2 különböző anyag között (sárga- és vörösréz) pedig nem olyan tökéletesen megoldható a hőátadás mint a tiszta alu radinál... Ennyi a lényeg...

  • R.Zoli

    őstag

    válasz Hack3er #996 üzenetére

    Nagyon sűrű a lamellázatuk ,ezért mondjuk olyan 1500 RPM-es ventikkel megverné a mezőnyt...

Aktív témák