Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kNG

    senior tag

    Sziasztok!

    Segítségeteket szeretném kérni egy core2duo e4500 tuningolásában, jelenleg 3 GHz-en megy gyári hűtővel, 3,2 GHz-et szeretnék belőle kihozni!

    A helyzet az, hogy egész pontosan 2944 MHz-en atomstabil, de amint feljebb viszem az FSB-t (akár csak 280-ra is -> 280*11) akkor már nem tölt be a windows! Feszt állítottam feljebb kis léptékben, mindig ugyanez volt az eredmény! Szorzót lejjebb vettem, FSB-t feljebb, ilyenkor már nem is pittyegett a gép, és kellett 1 CMOS reset...alapból 2200 MHzen megy a proci, nem hinném hogy csak ennyi benne a tartalék...ötletek valakinek? :S Egy ASUS P5B lapban nyúzom! Proci feszkó 1,425 volt-ra állítva, de a lap droppol (valós fesz 1.38 1.41 között ugrál Everest ultimate szerint)!

    Másik kérdés : szoktam figyelni a processzor hőfokát is, a kérdésem az, hogy magok hőfokát, vagy az egész CPU hőfokát kell nézni? Maxtemp-re a CoreTemp 85 fokot ír, ez a procira, vagy egyenként a magokra vonatkozik?

    Köszönöm mindenkinek előre is a segítséget! :R

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

Új hozzászólás Aktív témák