- OLED TV topic
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen SSD-t vegyek?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- SD memóriakártyák (SD, SDHC, SDXC, micro SD)
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Melyik tápegységet vegyem?
- Blu-ray lemez tapasztalatok
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tim82
félisten
válasz
#56573440 #44 üzenetére
abba még pont nem kötöttél bele, gondoltam szólok, mert minden másba sikerült már...
Nem én kezdtem a belekötést...
milyen tervező irodában, milyen programmal, ki használná és mire? értsd már meg. mérnöki munkát nem végez ezen senki...
Még mindig (és ez a #45-re is válasz): sehol nem írtam, hogy interaktív tervezőasztal = kötelezően CAD, film utómunka stb. Ezt Te látod mögé, és az fáj neked, amit mögé látsz, illetve amit a számba szeretnél adni. (Mintha nem lehetne egy ingatlanbefektetőnek pl. egy ilyen asztala, ahol mondjuk egy lakópark már félkész-majdnem kész terveit nézi meg, nagyítja szükség szerint, megjelöli azokat a pontokat, ahol szerinte még javítani, bővíteni kell valamit, anélkül, hogy részletekbe menően, valóban komoly tervezési munkát végezne rajta. Ellenben tud megjegyzéseket/memókat fűzni a tervhez, illetve a kapcsolódó és esetleg megjeleníthető munkafázisokhoz, teendőkhöz. Konkrét példát kértél, tessék, megint egy lehetséges, ami még belefér a "tervezés" a tiednél tágabban értelmezett fogalmába. Nem állítom, hogy tökéletes példa, azt sem állítom, hogy biztosan alkalmas erre. Lehetséges.)
szóltam hogy nem lesz jó, de erre képtelen vagy belátni, az alap koncepciód vérzik. nem az zavar hogy gondolkozol, hanem hogy ha valaki megmondja hol hibáztál a gondolatmenetben akkor nem is akarod meglátni hogy jah lehet tényleg.
Többször tényleg nem szeretném leírni, csak saccperkábé tizenötször volt benne eddig a "vélemény" és a "szerintem" szó a mondandómban, valamint az a rész, hogy a késztermék rácáfolhat a koncepció alapján alkotott véleményemre. Azt is írtam, hogy (egyszeri, nem speciális) felhasználói szemmel nézve érzem hibásnak a jelenlegi megvalósítást. Ebből mennyi ment át a szűrődön?
hidd el semmi bajom nincs veled. csak képtelen vagy belátni hogy az alap koncepciód hibás, és a végletekig ragaszkodsz egy iparághoz, de azon belül már nem tudsz tovább lépni hogy ki merre mit csinálna vele.
Írtam egy lehetséges irányt a felhasználáshoz. Ne magyarázd bele, hogy "végletekig ragaszkodom egy iparághoz", mert erről szó sem volt... Készséggel el tudom fogadni, hogy alkalmatlan CAD-re például.
Amúgy az "alap koncepcióm" annyi, hogy ekkora (érintő)felületen ekkora felbontás meglehetősen kevés információ megjelenítésére és manipulálására ad lehetőséget, ami miatt elég sok fajta felhasználási terület vagy kiesik, vagy csak megszorításokkal lehet használni és ez befolyásolhatja (feltételes mód!) a termék sikerességét. Ezen felül minden más részemről elismerten már spekuláció, még a platformot is csak a vita közben felmerült konkrét felhasználási területek kapcsán érte kritika a részemről.
egyébként mindent elmond hogy mennyire szelektálsz és nem tudsz válaszolni érdemi kérdésekben, de a stíluselemzés megy...
"Egyébként mindent elmond", hogy kissé lenéző stílusban indítottál kapásból, majd vagdalkoztál, valamint nem először mutatok rá, hogy szavakat szeretnél a számba adni az igazad alátámasztásához. Meggyőzhető lennék egyébként (Youri pl. érvelt vagdalkozás helyett), de így talán nem. Tudom, nyilvánvalóan az én hibám, hogy így nem érzem a fenti mondataid megalapozottságát. Amúgy vicces az a hozzáállás, hogy "igaz, hogy bele akartalak döngölni a földbe, de amúgy a meglátásaim helyesek, hogyhogy nem látod át".
kívánom neked hogy egy ilyen, de 16k-s quadretinapanellel szerelt asztalt kelljen tervezőasztalnak használnod. rá is jönnél miért tépem a számat
Goto ebben a hsz.-ben második bekezdésem...
ez meg a ph szakmai fórum része, ha már gondolkodunk próbáljuk szakmailag alátámasztani a gondolatmenetet.
Erre meg goto az "alap koncepcióról" szóló rész. Nem szeretném sokadszorra ugyanazt kifejteni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Szép! Lenovo Thinkpad T14 G3 "Golyóálló" Üzleti Laptop 14" -50% i5-1250P 12Mag 16GB/512GB FHD+ IPS
- Lenovo ThinkPad T14 Gen 1 - Ryzen 5 Pro 4650U, 16GB RAM, 512GB NVMe SSD - Szépséghibával, áron alul!
- Lenovo ThinkBook 16 Gen 6
- Bivaly Lenovo T14 gen5 (Core Ultra 7 32Gb DDR5 1 Tb SSD) laptopom eladó 2 év gyártói garanciával!
- Dell G15 Gamer laptop - DLL5511306108
- LG 45GR95QE - 45" Ívelt OLED / 2K WQHD / 240Hz 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- QNAP TS-870U-RP 8 lemezes Rack NAS
- Lenovo Tab M10 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Asus ROG STRIX G17 G713IM 17 notebook - R7 4800H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 6GB WIN10
- LG 27GS60QC-B - 27" Ívelt - 2560x1440 - 180Hz 1ms - AMD FreeSync - Bontatlan - 2 Év Gyári Garancia
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest