Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enginev3.0

    félisten

    Sziasztok

    Múltkor pesten rossz helyen parkoltam az autóval, és kaptam is a cetlit, most kaptam ügyfélkapumra ORFK-tól levelet, hogy tudok neten is vallomást tenni, amit meg is tennék, a szaladgálás elkerülése érdekében.

    De sajnos nem vagyok ügyvéd, és segítségre lenne szükségem eme egyszerűnek vélt levél megírásában

    Ezeket kell tartalmaznia

    A saját kezűleg írt és aláírt nyilatkozatnak az alábbi adatokat kell tartalmaznia

    I. A vallomástétel akadályainak, valamint a hamis tanúzás következményeinek megismerésére
    és annak tudomásulvételére vonatkozó nyilatkozatot,

    II. a szabálysértési hatóság megnevezését,

    III. az ügyiratszámot,

    IV. a gépjármű rendszámát, amellyel a szabálysértést elkövették,

    V. a szabálysértés elkövetésének helyét,

    VI. a szabálysértést elkövető személy nevét, állampolgárságát, anyja nevét, születési helyét,
    idejét, lakóhelyét vagy tartózkodási helyét, vezetői engedélye számát és amennyiben az
    eljáró hatóság tudomására kívánja hozni a személyi (családi állapot, eltartott személyek
    száma), anyagi körülményére (havi átlagjövedelme) vonatkozó adatokat,

    VII. amennyiben a tulajdonos/üzembentartó a szabálysértést elkövető személyére
    vonatkozóan nem tud vallomást tenni (pl. a gépjárművet eladta, eltulajdonították stb.), az
    erre vonatkozó tájékoztatást,

    VIII. amennyiben a gépjármű tulajdonjogát átruházta, a vallomáshoz az arról szóló okirat,
    illetve annak eltulajdonítása esetén a feljelentés másolatát csatolni kell,

    IX. a vallomástétel megtagadása esetén a vallomástétel akadályára, vagy a megtagadásának
    okára történő hivatkozást,
    keltezést,
    a nyilatkozattevő saját kezű aláírását.

    2/3/4/5/6
    Ezeket még nyilván tudom,

    De pl az 1-est, a 7/8/9. pont (ami ez esetben nem áll fent egyik sem), már nem teljesen tiszta :R

    A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3 || Xiaomi 4 Pro gen2 <3

Új hozzászólás Aktív témák