Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Padisah

    tag

    válasz szeva000 #1024 üzenetére

    Szia!

    Nem vagyok munkajogász.Úgy tűnik itt a munkaviszony munkáltatói rendes felmondással való megszüntetéséről van szó.
    Ajánlom figyelmedbe a Munka törvénykönyve rendelkezéseit.
    1992. évi XXII. tv. 89. §

    elég hosszú egy rész nem másolom be, a www.magyarorszag.hu oldalon a jogszabálykeresőbe beírod és megtalálod.

    A lényeg szerintem:
    Munkáltatói rendes felmondást írásban kell közölni és indokolni kell. Jár neked 4,5 év munkaviszony után 35 nap felmondási idő, amelynek fele idejére mentesíteni kell Téged a munkavégzés alól. A munkavégzés alól a munkavállalót - legalább a felmentési idő felének megfelelő időtartamban - a kívánságának megfelelő időben és részletekben kell felmenteni.
    A munkavégzés alóli felmentés időtartamára a munkavállalót átlagkeresete illeti meg.

    A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam alatt:
    a) a betegség miatti keresőképtelenség, legfeljebb azonban a betegszabadság lejártát követő egy év, továbbá az üzemi baleset vagy foglalkozási megbetegedés miatti keresőképtelenség alatt a táppénzre való jogosultság.

    Ha csoportos létszámleépítés történik, akkor megint mások egy kicsit a szabályok.Azt a 94/A-94/G szakaszok tartalmazzák.
    Nem tudom volt-e nálatok kollektív szerződés, mert akkor megint mások a szabályok.

    95. § (1) A munkavállalót végkielégítés illeti meg, ha munkaviszonya a munkáltató rendes felmondása vagy jogutód nélküli megszűnése következtében szűnik meg.
    (4) A végkielégítés mértéke
    a) legalább három év esetén: egyhavi;
    b) legalább öt év esetén: kéthavi;
    átlagkerest összege.

    Hiába nem akarsz felmondani, attól a munkáltatód még felmondht Neked, ha nem írod alá, hogy átvetted a felmondást, akkor majd postán küldik ki.
    Ha a cég mond fel neked, akkor kapásból mehetsz a munkaügyi központba és kérhetsz álláskeresési járadékot legfelejebb 270 napra.

    Az a baj a világgal, hogy az okosok kételkednek, míg a hülyék tökéletesen biztosak a dolgukban.

Új hozzászólás Aktív témák