Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabyka666

    addikt

    No, sikerült frankó karmantyúkat szereznem, de a probléma továbbra is ugyanaz: nem mozog rendesen a légtelenítő felőli dugattyú. Már kezd fárasztó lenni. Lehet én nem csinálok valamit jól, szóval leírom, mit hogyan csináltam, légyszi segítsetek, mi lehet a probléma.

    Szóval karmantyúk a helyükön, beolajoztam az üreget és a dugattyúkat, majd kicsit csavargatva őket összeraktam, koppanásig betoltam a dugókat. Összecsavaroztam a két felet (a tömítést is visszaraktam közéjük), majd felszereltem a motorra a nyerget, becsavartam a fékcsövet, elzártam a légtelenítőt, feltöltöttem a tartályt, és kezdtem a műveletsort. Kb 20 pumpálás (ekkor még nem keményedett fel a kar), kar benntart, szelep megnyit. Kis levegő jött ki, és ez ment még 2-3 alkalommal. Ezután már csak olaj jött, és egyre jobban felkeményedett a kar. Örültem is (amikor erősen rámarkoltam, a tárcsa is pattogott, szóval van benne erő).
    Igen ám, de az a dugattyú, ami eddig is mozdulatlan volt, most sem mozog, a másik viszont szépen jár. Plusz érdekesség, hogy a kart gyorsan pumpálva kb 10 pumpálás után tökig be lehet húzni, és ilyenkor persze nincs fékhatás sem.
    Nem hinném, hogy valahol elereszti a nyomást, mert amikor kemény, akkor hiába húzom, mint az állat, nem lehet ütközésig behúzni.

    Amikor a kart visszaengedem, néha feljön pár légbuborék a főfékhengernél az olajból, de már 2 órája ezt játszom, hogy ha van is benne levegő (ami persze a légtelenítő csavarnál miért is jelentkezne?!), akkor egyszer majdcsak elfogy...de aztán az én türelmem fogyott el, és inkább bejöttem, amíg valami végzeteset nem csinálok a fékkel...

    Valami ötlet? Hol a rossebbe lehet a hiba? A karmantyú most már biztosan jó, tök szépen állt a helyén...

    Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

Új hozzászólás Aktív témák