2016. május 31., kedd

(#3751) astroshooter

astroshooter
(újonc)

Nekem nem a visszajelző led-es, hanem csak a négy indexlámpa. viszont a hagyományos visszajelző lámpánál átszivárog az áram és villog mind a négy index, ha bekapcsolom. a visszajelzőt kellene bediódázni, hogy ne ereszen át, de azért visszajelezzen. mondom, ha kiszedem a visszajelző lámpát, akkor az index is rendesen működik, szóval tényleg ott engedhet át. erről kellene egy rajz... ha van valakinek.

(#3752) hevizms válasza astroshooter (#3751) üzenetére

hevizms
(őstag)

A visszajelző 2 vezetékébe kell mindegyikbe dióda úgy hogy a visszajelző felé engedje az áramot.Aztán a diódák után összekötöd a 2 vezetéket és így együtt dugod a visszajelző egyik sarujára.A másik sarura meg testet kötsz

SPEmall kuponok a következő telefonokhoz: LeEco Le 2, Le 2 Pro, Le Max 2, Xiaomi Mi5, RN3/RN3 Pro, R3/R3 Pro, Xiaomi Max, Meizu M3/M3 Note stb. Link: http://hardverapro.hu/apro/csoportos_rendeles

(#3753) Dragovich

Dragovich
(lelkes újonc)

ma összeraktam az etz 125-ösöm első tárcsafékét de van egy kis probláma az lenne a gond hogy sokszor az egyik fék dugattyú nem jön ki ha mégis kijön és működik mind a kettő akkor meg az a probléma jön elő hogy 2-3 húzás utána mind a 2 dugattyú befog mint a satu és csak úgy tudom vissza nyomni ha szétszedem és én kézzel vissza nyomom bele mi lehet a probléma? én hibáztam az össze szerelésnél? csontra szétlet szedve minden darabja mer kipucoltam

(#3754) teko99

teko99
(tag)

Francia91: Tegnap FMP-n te is voltál? figyltem az etz-seket,de nem láttalak. Mondjuk rengetegen voltak a motorosok.. :D

Minden nap egy alma,és a doktor alma!!

(#3755) Francia91 válasza teko99 (#3754) üzenetére

Francia91
(PH! addikt)

Ez komoly kérdés akart lenni? ;]

Szegeden találkoztam ezzel a testvérrel is :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3756) teko99 válasza Francia91 (#3755) üzenetére

teko99
(tag)

aha :D

bakker,a kép láttán tőled 13óra állásban álltam meg nemis olyan messze,úgyhogy láttam a mocid,csak nem kapcsoltam hogy a tiéd. :D

A zöldet messziről láttam,elég patika.. nemtudom kié lehetett.

(#3757) Francia91 válasza teko99 (#3756) üzenetére

Francia91
(PH! addikt)

Én beszéltem egy fél órát a sráccal, hívtak túrára júniusra Villány alá :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#3758) teko99 válasza Francia91 (#3757) üzenetére

teko99
(tag)

videót visszanézve láttam az illetőt akié a motor.

na az jó,te úgyis túrázós vagy :D

(#3759) teko99

teko99
(tag)

251es etz hány kW-os?

Gondolkodom hogy lerakom az a2 kategóriát.. leváltanám a 125ös tz-t,csakház 251est meg szinte lehetetlen találni jó áron.

(#3760) Francia91 válasza teko99 (#3759) üzenetére

Francia91
(PH! addikt)

Ugyanannyi, mint a 250-es ETZ, 15,4 kW-os (21 LE)

[ Szerkesztve ]

(#3761) daavidd

daavidd
(kvázi-tag)

Halihó!

Ma elvittem Bambihoz a kis TS-t, azt ígérte, hogy kb 2 hét és kész. Majd a végén leírom, hogy mennyi a végösszeg, hátha valakinek segítek ezzel :)

[Illa-berek, nádak-erek, a motorosok jó emberek!]

(#3762) sdavic01

sdavic01
(fanatikus tag)

Sziasztok. Valaki leírná a lancvedo gumik cseréjét? ?

--- Samsung Galaxy S5 --- Mz Etz 125 DeLuxe ---

(#3763) teko99 válasza sdavic01 (#3762) üzenetére

teko99
(tag)

kerék ki,gyújtásdekni le és mehet a bontás

(#3764) hevizms válasza sdavic01 (#3762) üzenetére

hevizms
(őstag)

Gyujtásdeknit lekapod,a kereket meglazitod.A láncot szétkötöd a dekni alatt,a láncvédő gumikat lehuzod,újakat fel,lánc összeköt, megfeszített,azt kb ennyi

SPEmall kuponok a következő telefonokhoz: LeEco Le 2, Le 2 Pro, Le Max 2, Xiaomi Mi5, RN3/RN3 Pro, R3/R3 Pro, Xiaomi Max, Meizu M3/M3 Note stb. Link: http://hardverapro.hu/apro/csoportos_rendeles

(#3765) hevizms válasza teko99 (#3763) üzenetére

hevizms
(őstag)

Csak gumit cserél.Kereket minek kivenni? Lánc cserénél sem szükséges kivenni,a láncvédő gumi cserejenel meg pláne nem :)

[ Szerkesztve ]

(#3766) teko99 válasza hevizms (#3765) üzenetére

teko99
(tag)

teljes hajtásgenerálra gondoltam.. :) de igen,ahogy írtad elég annyi :K

(#3767) daavidd

daavidd
(kvázi-tag)

Hali!

Bambin kívül tudtok ajánlani másik MZ szerelőt Pesten?

[Illa-berek, nádak-erek, a motorosok jó emberek!]

(#3768) hevizms válasza daavidd (#3767) üzenetére

hevizms
(őstag)

Bambi miért nem jó?
Nem kötelező válaszolni,csak kiváncsi lettem,mert még nem hallottam hogy valaki mást szeretne.

Bokodi Áron Tök (bár kicsit kívűl esik BP-en) A facebokoon megtalálod
Baki Máté Ráckeresztúr,ez is kissé odébb van BP-től

Aztán őket nem ismerem de híresek: Táboriék [link]

(#3769) sdavic01

sdavic01
(fanatikus tag)

Sziasztok. Az egyik teleszkop szarnal nem tudtam alul kicsavarni a 10es csavart csak forog körbe körbe és szivárog az olaj. Valami javaslat?

(#3770) hevizms válasza sdavic01 (#3769) üzenetére

hevizms
(őstag)

A szár amire rávan tekerve az anya középen réselt.
Csavarhúzóval ellentudsz tartani

(#3771) sdavic01 válasza hevizms (#3770) üzenetére

sdavic01
(fanatikus tag)

Ezt eddig is tudtam. De a csokulcs zárt és nincs olyan hosszú kis fejű csavarhuzom sem

(#3772) hevizms válasza sdavic01 (#3771) üzenetére

hevizms
(őstag)

Értem.
Hát megfelelő szerszám nélkül nehéz szerelni.
A csőkulcsok nem zártak,pont azt akartam javasolni.Amire te gondolsz az a dugókulcs(crova).Pedig mást nem tudok elképzelni,csak ezt a módszert.

[ Szerkesztve ]

(#3773) Gali199qd

Gali199qd
(újonc)

Sziasztok ! 250-es ETZ hogyan tudom beállítani a hátsó dobféket? már előrébb állítottam, de még midig nem az igai. A féklámpakacsolóját hogyan tudom utánállítani , hogy nem világítson ha állítok a féken? :)

(#3774) Popes válasza Gali199qd (#3773) üzenetére

Popes
(senior tag)

Ha nem tudsz eleget tekerni a csavaron akkor a fékkulcsot tedd hátrább a "ricniken" hogy többet tudjon húzni.
A féklámpa kapcsolót meg a fékdobon belül tudod állítani.

Deus ex machina

(#3775) Gali199qd válasza Popes (#3774) üzenetére

Gali199qd
(újonc)

Igen eddig eljutottam :D de vmit megpróbálok vele kezdeni holnap és kössz a segítséget

(#3776) sdavic01 válasza hevizms (#3772) üzenetére

sdavic01
(fanatikus tag)

nyomás alatt sikerült meghuzni a csavart de! az egyikből igy is szivárog egy kicsit az olaj. ilyenkor mi a teendő?

(#3777) hevizms válasza sdavic01 (#3776) üzenetére

hevizms
(őstag)

Ahhoz kikellene cserélni a tömitést hogy ne folyjon az olaj,viszont azt csak szétszedéssel tudod cserélni.

(#3778) hevizms válasza Gali199qd (#3773) üzenetére

hevizms
(őstag)

Elkoptak a fékbetétjeid.
Ha még van rajtuk ferrodol,akkor kell a fékkulcsra papucsokat tenni.
A ricnin való odébbrakása a fékkarnak veszélyes is lehet nem kicsit.
Nagyon kopott pofáknál és odébbrakott fékkar esetén annyira elfordul a fékkulcs hogy már nem tud visszaállni és ott maradsz besatuzott fékkel.
Ugye nem kell ecsetelni hogy ez milyen veszélyes lehet egy forgalmi helyzetben.
A féklámpakapcsolón meg a kis anya fellazitása után tudsz forditani kis csavarhúzóval,majd ha beállitottad,akkor az anyát visszahuzod.

Popes!
A fékdobon belül mit állitasz?Nincs ott semmi állitani való

[ Szerkesztve ]

(#3779) teko99 válasza hevizms (#3778) üzenetére

teko99
(tag)

A csavar nálam bevan rohadva,ès èn is úgy állítottam a fèkdobon belül a kis rèzlapkán kèzzel hogy letudjon testelni ha fèkezem. Gondolom erre gondolt hogy úgy is lehet rajta állítani,de ha a csavar nincs berohadva,akkor fölös szètkapni azèrt a kereket,a gyári módszerrel ahogyan írod tökèletesen állítható.

(#3780) teko99 válasza Gali199qd (#3773) üzenetére

teko99
(tag)

Cserèld a betèteket ès a fèkkulcsot is de azt csak akkor ha nagyon elvan a szèle kopva,mert az utángyártott minősège borzalmas.

A fèkbetètekre ne sajnáld a kesit,futármotoroson van gyári minősègű 4-5ezer környèkèn,zègert ès rugót is adnak vele.

Az 1500ft os kisiparit neis próbáld,nálam volt olyan is,ha lesatuztam akkor is csak lassított minthogy fogott volna. Valami borzalmas minősègből volt,de ez a gyári elèg remekül fog.

(#3781) Gali199qd válasza teko99 (#3780) üzenetére

Gali199qd
(újonc)

Szinte új a fékbetét :D van rajta még cucc kb3-4mm

(#3782) teko99 válasza Gali199qd (#3781) üzenetére

teko99
(tag)

De ha a roszabb minősègűo akkor rosszul fog,ès ha jól emlèkszem kevesebb ferodon is van a kisiparikon mint a utángyári betèten. :) persze nemtudom hogy neked melyik minősègű van..

Akkor tedd hátrèbb a fèkkulcs ricnijèn a kulcsot,ha úgy jó lesz akkor satuzz bele a fèkbe akár álló helyzetben is hogy megbizonyosodj nem ugrik át a kulcs,ès nem blokkol be teljesen a kerèk.

Legroszabb esetben a kerèkagy van kikopva.

(#3783) hevizms válasza teko99 (#3779) üzenetére

hevizms
(őstag)

Nem fogok ezen vitázni,de az nem állitás.
Ott akkor elhajlitod a lemezt,ami nem szerencsés.Rosszabb esetben simán elreped a szegecselés mellett.
Ráadásul totál nem adja magát a hajlitáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#3784) teko99 válasza hevizms (#3783) üzenetére

teko99
(tag)

igen,lehetne ezen vitázni,ez maszek verzió,de jobb mintha nem lenne féklámpám :B :K

(#3785) Gali199qd válasza teko99 (#3784) üzenetére

Gali199qd
(újonc)

Na kész vagyok vele beállítottam és jó mindeen :DD :))

(#3786) Gali199qd

Gali199qd
(újonc)

Akkor még annyi, hogy a kipufogót hogyan/ mivel lehet kipucolni???

(#3787) teko99 válasza Gali199qd (#3786) üzenetére

teko99
(tag)

2T kipufogó kiégetése

(#3788) Gali199qd válasza teko99 (#3787) üzenetére

Gali199qd
(újonc)

Ez mennyire hatásos?? Te csináltad már ezzel amódszerrel? :))

(#3789) teko99 válasza Gali199qd (#3788) üzenetére

teko99
(tag)

gondolom hivatalos/hatásos hamár szocimotorosokra felkerült.

Én nem sz@roztam,vettem egy utángyárit. :DDD

(#3790) Francia91 válasza Gali199qd (#3788) üzenetére

Francia91
(PH! addikt)

Ha 250-es ETZ-d van, akkor tökéletes megoldás egy Bambi3-as Auspuff, nekem is az van fent, a belseje szinte tök ugyanaz, mint a gyári, ez a kipufogó kb 99%-ban megegyezik a gyárival
Nekem is Bambi3-as van fent a 251-esemen, jó kipuff, és ez nem a gagyi utángyártott fajta

(#3791) Gali199qd válasza Francia91 (#3790) üzenetére

Gali199qd
(újonc)

Értem :) facebookon benne vagy pár Mz-s csoportban :D és ,,sátáni" a rendszámod :DD
Mennyibe kerül egy ilyen kipuff és hol tudom rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#3792) Francia91 válasza Gali199qd (#3791) üzenetére

Francia91
(PH! addikt)

Magától Bambitól tudod venni, évente 2 vagy 3 alkalommal készít 10-15 db-ot (a decemberi készítést tudom biztosra, amire novemberben veszi fel a rendeléseket, de azthiszem, nyáron is szokott lenni). 15 ezer Ft/db, viszont garantáltan jó kipuff!
Nekem éppen van egy plusz, amire megvan a vevő is

(#3793) Gali199qd válasza Francia91 (#3792) üzenetére

Gali199qd
(újonc)

Az nem drága érte :) , még annyi, hogy a benzintankot mivel érdemes kipucolni ?? Csianáltam már a cirtomsavas oldattal februárban, de már megint rosz belül a tank és néha gond van emiatt az üzemanyagellátással, mert mielőtt az ülepítőbe ér a keverék az előtte lévő kis szűrő tele lesz kosszal.
Ajánlottak olyat is,hogy kipucolás után fessem ki, ez mennyire megbízható és hol tudok ilyen ,,fetéket" beszerezni hozzá? :D

(#3794) Francia91 válasza Gali199qd (#3793) üzenetére

Francia91
(PH! addikt)

Én citromsavval csináltam, ha utána kiszárítod, akkor jó lesz évek múlva is

Copyright © 2000-2016 PROHARDVER Informatikai Kft.