Hirdetés

2014. április 20., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  Fáradt gőz  »  MZ ETZ 150 / 250

(#501) Szakbarbár válasza csabyka666 (#500) üzenetére

Szakbarbár
(tag)

Nekem is 6000 km-t ír a könyv a Suzukimhoz, de általában egy évben nem megyek annyit, ettől függetlenül évente cserélem.

A teleszkóp tetején levő zárócsavar lecsavarásával tudsz bele olajat tölteni. De mivel ki tudja mennyi van benne, én ki szoktam önteni belőle az összes régi olajat.
Készülj fel, hogy nehéz lesz kicsavarni! :K

[ Szerkesztve ]

(#502) csabyka666 válasza Szakbarbár (#501) üzenetére

csabyka666
(őstag)
LOGOUT blog

Hm, ezt meg kell néznem! Jó, hogy szóba került.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"El innen rablók, ez az én Hazám...!"

(#503) Retro DJ válasza Szakbarbár (#501) üzenetére

Retro DJ
(fanatikus tag)

Gyarilag 2.3 dl/szarankent.

Retro

(#504) Retro DJ

Retro DJ
(fanatikus tag)

Ma megoldódott a gyári km óra hitelesítés... Szerencsére nem bírságoltak meg, csak került a motorra egy újabb kiegészítés, amivel egy picit könnyebb és pontosabb lehet az élet:

Retro

(#505) csabyka666 válasza Retro DJ (#504) üzenetére

csabyka666
(őstag)
LOGOUT blog

És mennyi a vége? :U

(#506) Retro DJ válasza csabyka666 (#505) üzenetére

Retro DJ
(fanatikus tag)

Fogalmam sincs, eddig 52 km/h mutatott a legtobbet:)

Kitoroltem a v2 250-es csopim vegsebesseget 105.7 km/h.

Retro

(#507) csabyka666 válasza Retro DJ (#506) üzenetére

csabyka666
(őstag)
LOGOUT blog

Óh vagy úgy... :U

[ Szerkesztve ]

(#508) Szakbarbár válasza Retro DJ (#504) üzenetére

Szakbarbár
(tag)

Csinálj a kulcsoknak egy kis tasakot, vagy bőrből vagy valami puha anyagból, mert így le fogja koptatni a festéket ahogy rázkódik.

(#509) Retro DJ válasza Szakbarbár (#508) üzenetére

Retro DJ
(fanatikus tag)

Jogos lehet a felvetés, ám ez az óratartó amúgy is kukás.

Fel kellene szerelni a másikat... :)

Retro

(#510) Retro DJ

Retro DJ
(fanatikus tag)

Nagyon hallgatagok vagyunk, biztos mindenki motorozik...

Ma én helyette barkácsoltam, valami készülődik:

Retro

(#511) Szakbarbár válasza Retro DJ (#510) üzenetére

Szakbarbár
(tag)

Nem akarok csomagtartót látni... :W :W
Már egy hete ezzel szívok, mert nem tudom hová feltenni, mindig útban van a hátsó index.

(#512) Retro DJ válasza Szakbarbár (#511) üzenetére

Retro DJ
(fanatikus tag)

Ez kerem egyedi, boven van helye az indexnek :)!

Par hegesztes, csiszolas, festes, es... Trallalaaaaa! :)

Retro

(#513) Szakbarbár válasza Retro DJ (#512) üzenetére

Szakbarbár
(tag)

Nekem ilyen van: [link]
Ráadásul össze - vissza van görbülve az egész, a sárvédőt is szétfúrkálta az előző tulaj.

(#514) Retro DJ válasza Szakbarbár (#513) üzenetére

Retro DJ
(fanatikus tag)

Simsonon ez van, lathato, hogy ez adta az ihletet, de a rogzitese egyedi. Igaz a kapaszkodo ugrott...

Retro

(#515) sdavic01 válasza Szakbarbár (#513) üzenetére

sdavic01
(tag)

pöpecül néz ki:)

--- Alcatel OT-995 4.2.2 --- Counter Strike Source; GO STEAM --- Mz Etz 125 DeLuxe---

(#516) sdavic01

sdavic01
(tag)

Amúgy régi probléma kiküszöbölve erre elő jött egy új :(( A töltés lámpa állandóan világít, magyarul nem tölt a generátor. Valami megoldás?:|

--- Alcatel OT-995 4.2.2 --- Counter Strike Source; GO STEAM --- Mz Etz 125 DeLuxe---

(#517) Retro DJ válasza sdavic01 (#516) üzenetére

Retro DJ
(fanatikus tag)

Először is meg kellene nézni a töltés finombiztosítékát. 2A. Esetleg megtisztítani a biztosíték érintkezőit. Ha a biztosíték jó, akkor ellenőrizni, hogy a vezetékek nem csúsztak-e le. Az ülés alatt és a generátornál is! Ha a vezetékek jók, akkor generátor szénkefe nem akadt-e fel.

Ha ez jó, akkor kell egy multiméter, röviden, megmérni a generátor kivezetését, hogy nem szakadt-e. Ezek után csak a fesszabályzó és a diódahíd lehet.

Retro

(#518) Szakbarbár válasza sdavic01 (#516) üzenetére

Szakbarbár
(tag)

Szedd ki az izzót! :DDD
Retro DJ már leírta a megoldást.

(#519) csabyka666

csabyka666
(őstag)
LOGOUT blog

Én holnap fogom beüzemelni a mocit, immáron az új akksival. Bízom benne, hogy pöcc-röff elindul. Aztán ki kellene cserélnem a fékbetéteket, és más teendőm szerintem nincs is vele.

(#520) csabyka666

csabyka666
(őstag)
LOGOUT blog

Ha nem is pöcc-röff, de 3 hónap állás után második rúgásra elindult a 251-es!

Viszont a jobb oldali teleszkópból szivárog az olaj... De így legalább tudom, hogy van benne. :K

Ami viszont jó hír, hogy alánéztem az első féknek (ott legalább látszik a betét vastagsága) - és még van rajta legalább 2-3mm anyag, szóval azt nem kell cserélnem.

[ Szerkesztve ]

(#521) sdavic01 válasza Retro DJ (#517) üzenetére

sdavic01
(tag)

köszönöm majd megnézem :))

(#522) Retro DJ válasza csabyka666 (#520) üzenetére

Retro DJ
(fanatikus tag)

Ez jó! :)

Végre mára kész lett a doboztartóm és felszereltem a dobozt is, holnap majd jó fénynél csinálok képeket. Szerintem egész tűrhető lett ahhoz képest, hogy pár rozsdás vasból taknyoltam.

Valamint kicseréltem a villogókat szögletesre, lassan de biztosan haladok...

Ja a mai napon motoros barátom segítségével tákoltam egy ledes visszajelzőt indexbe:
Katt!

Van benne egy kis graetz meg megfelelő ellenállás, és ez benne van a foglalatban, ha gáz van egy mozdulattal vissza lehet alakítani, semmit nem kell változtatni.

Remélem most már nappal is fogom látni az index visszajelzőt, ez a led fél wattos szóval na... :)

[ Szerkesztve ]

Retro

(#523) csabyka666 válasza Retro DJ (#522) üzenetére

csabyka666
(őstag)
LOGOUT blog

Szerintem az összes visszajelző problémás, a gyáriak nagyon gyengén világítanak. Az üresjelző talán még elfogadható. :(

(#524) Retro DJ válasza csabyka666 (#523) üzenetére

Retro DJ
(fanatikus tag)

Pirít mint állat: katt!

Retro

(#525) csabyka666 válasza Retro DJ (#524) üzenetére

csabyka666
(őstag)
LOGOUT blog

Ez már-már veszélyes! :)

(#526) Szakbarbár válasza Retro DJ (#524) üzenetére

Szakbarbár
(tag)

Sötétben nem lesz zavaró a fénye? Nekem a sima izzós verziót is jól látni nappal, inkább a távolsági fény az ami nagyon halvány.
A háttérvilágítást nem cseréled ki ledesre? Én egyszer csináltam zöldet, az még aránylag jól látható is volt.

(#527) Retro DJ válasza Szakbarbár (#526) üzenetére

Retro DJ
(fanatikus tag)

Nem, intenziv, de ugy is keveset villog :)

Retro

(#528) csabyka666

csabyka666
(őstag)
LOGOUT blog

Üdv mindenkinek!

Lehet, hogy kérdeztem már a topicban, de még mindig fennáll a probléma, szóval ismét megkérdezem.

A kipufogó tömítésére van valami jó ötletetek? Egészen pontosan a henger és a kipufogó közé kellene valami, mert ott elég rendesen szivárog az olajos trutyi. Olyannyira, hogy ha fémtisztára lemosom a blokkot, akkor kb 100km után már meglehetősen olajosak az alsó hűtőbordák. Vettem bele azt a tűzkarikát, vagy mi a neve...de nem oldotta meg a problémát. Korábban nem is volt benne, gondolom elégett, fene se tudja, de most, hogy van benne egy új, semmit sem változott a helyzet. :(

Ötlet? Tegyek bele több karikát?

(#529) Szakbarbár válasza csabyka666 (#528) üzenetére

Szakbarbár
(tag)

Én 2 vagy 3 mm vastag klingeritből vágattam ki a megfelelő méretű tömítést, de azzal is olajos lesz egy kicsit. Vas - műszaki boltban lehet hogy tudsz venni ilyen tömítést, csak akkor neked kell méretre igazítanod.
Az a tűzkarika meg szerintem semmire sem jó.

(#530) csabyka666 válasza Szakbarbár (#529) üzenetére

csabyka666
(őstag)
LOGOUT blog

A "kicsit olajos lesz" mit jelent? Mert ahogy mondtam, nekem 100km alatt elég szépen "beolajosodik" a henger, illetve a menetszél is frankón rásegít, és a blokk alján is lesz rendesen olaj...

Ez a tűzkarika szerintem is egy kalap...legalábbis nekem semmit sem segített a helyzeten.

(#531) Retro DJ válasza csabyka666 (#530) üzenetére

Retro DJ
(fanatikus tag)

Nem biztos, hogy a kipunal ereszt, johet a gyertyatol is, hengertalptol is. Ma 270 km motoroztunk idosebb Mz-s haverral, porszaraz a blokk mindenhol.

Igaz elindulas utan 80 km-rel a karbim megette a tolattyu rogzito stiftjet, es ezek utan vmax 80 lett, de jot szorakoztunk. Erintettuk a Szamost, a Krasznat (remelem jol emlekszem), a hatar mindket oldalarol! Jo volt!

Retro

(#532) Retro DJ válasza Retro DJ (#531) üzenetére

Retro DJ
(fanatikus tag)

Kép a máról:

A két gép:

[ Szerkesztve ]

Retro

(#533) csabyka666 válasza Retro DJ (#531) üzenetére

csabyka666
(őstag)
LOGOUT blog

Patent állapotú mindkét gép! A 251-es főleg nagyon tetszetős! :)

A gyertya körül tisztaság van, a hengerfejnél sincs olajfolyás. A blokk és a henger illesztését megnézem közelebbről, de úgy rémlik, hogy ott sem volt olajos. De ha mégis ott lenne a baj, én aztán szét nem szedem! Akkor úgy marad...

(#534) Retro DJ válasza csabyka666 (#533) üzenetére

Retro DJ
(fanatikus tag)

Mondjuk a 251-es teljes felújításának árából lehetne három közepes 250-est venni.
Sajnos az esztétikára nem volt pénzem...

Retro

(#535) csabyka666 válasza Retro DJ (#534) üzenetére

csabyka666
(őstag)
LOGOUT blog

Fene se tudja, szerintem nem kerül sokkal többe a 251-es sem, max az a néhány alkatrész, ami nem rakható át a 250-esről, vagy más típusokról.

(#536) andree04 válasza csabyka666 (#528) üzenetére

andree04
(fanatikus tag)

Szia.Másik fórumon olvastam hogy valaki a teflon szalagra esküszik,tekerd be vele az illesztések mentén hátha megjavul a problémád.

(#537) csabyka666 válasza andree04 (#536) üzenetére

csabyka666
(őstag)
LOGOUT blog

Üdv!

Köszi, de nekem már sikerült csalódnom a teflonszalagban... A blokk alján az olajleeresztő csavarnál állandóan csöpögött az olaj, így hát betekertük azzal a szalaggal, de ugyanúgy csöpög... :O
Plusz abban sem vagyok, biztos, hogy a kipuffnál a nagy hőt elbírná, de ebben lehet, hogy tévedek.

:R

(#538) Retro DJ válasza csabyka666 (#537) üzenetére

Retro DJ
(fanatikus tag)

Teflon bírja a hőt... valamilyen szinten :)

Más elkészült a ledes indexem harmadik változata, úgy nézem ez már érdemes lesz utcára vinni!

Retro

(#539) norbyone

norbyone
(kvázi-tag)

Sziasztok.

kis Etz-hez kesersnék gyári olló rugót a váltóba. ( Váltókar végén van ). Ha esetleg valakinek van GYÁRI, kérem jelezze.
Itt egy mintkakép, miről is van szó :)
Köszönöm...

Útvonal

Fórumok  »  Fáradt gőz  »  MZ ETZ 150 / 250
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.