Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SUPREME7

    őstag

    Sziasztok!

    A következő történt velem, szerencsére nem ezen az oldalon, és nem én vagyok a károsult, de remélem kaphatok valamilyen tanácsot az ügyben.
    Kedves családtag megkért, néhány hónapja, hogy regisztráljak neki egy Allegroup accountot (teszvesz/vatera). Gyanútlanul megtettem, saját adatokkal, saját bankszámlával, sőt még külön e-mail címet is csináltam neki a "bizniszhez". Az, hogy miért nem az ő nevére lett csinálva csak annyit, hogy azt állította, hogy nincs Magyarországon saját bankszámlája mivel féligmeddig svájcban él/élt és nem is volt szó arról, hogy ő üzletszerűen fog kereskedni. Mivel nem állunk napi kapcsolatban, nem tudtam, hogy mennyire komolyan üzletel. Nem figyeltem a levélforgalmat, és mivel saját bankszámlát és saját telefonszámot használt az üzletek lebonyolítására így nem vettem észre semmit a dolgaiból.
    Mai napon kaptam egy levelet egy behajtó cégtől, az allegroup megbízásából és közel 300E forint tartozásról szól. Azonnal hívtam a kedves rokont, aki tagadott, sőt azt mondta minden jutalék be van fizetve.
    Nem hittem neki, így felmentem az e-mail címre amit anno csináltam neki, és megnéztem a leveleket. Mivel az is az én nevemre szólt, így gondolom ezzel nem éltem vissza. Több tíz, ha nem több száz olvasatlan E-mail amikben emberek a pénzüket követelik vissza, általánosságban 3-5-10ezer forintokról van szó.
    Kedves családtag nem tudja tagadni a dolgot, mivel saját nevén futó bankszámlán ment a biznisz, és az e-mailekben is saját nevén üzletelt, tehát csak mondhatni a nevemen van az ő tartozása, és ha esetleg feljelentést tesznek a károsultak, engem fognak utolérni az adataim miatt.

    Kérdezném, hogy ebben az esetben milyen jogi lépéseket kell megtennem, hogy tisztázzam magam az ügyben? Mit tanácsoltok? Az E-mail címet "zároltam", megváltoztattam a jelszót mielőtt törli az üzeneteket, tehát bizonyítékom bőven van. Menjek a rendőrségre feljelentést tenni? Vagy vegyem fel a kapcsolatot az allegroup-al? A károsultakat nem fogom egyesével megkeresni, az úgy gondolom nem az én dolgom, de az ő problémájukra is valahogy megoldást kéne találni.

    Fogalmam sincs, hogy hol kezdjem. A kedves rokon lehet, hogy elő tudja teremteni az összegeket, de nem akarok várni, és nem akarom, hogy közben engem jelentsenek fel. Tehát mindenképpen meg akarom előzni, hogy engem vonjanak felelősségre, mivel ez elég rosszul érintene a munkahelyemen is.

    Minden tanácsot, segítséget köszönök szépen.

    Supreme

    [ Szerkesztve ]

  • #64791808

    törölt tag

    válasz SUPREME7 #462 üzenetére

    Nem te vagy az áldozat? Biztos vagy te ebben? Ha a jogi oldalát nézzük a dolognak, akkor te regisztráltál a te adataiddal egy fiókot. Ez szerződéskötésnek minősül, ha elolvasod a feltételeket, akkor szerződésben vállalod, hogy az adataidat harmadik félnek nem adod ki, tehát eleve szerződésszegés történt, előre megfontoltan a részedről. Továbbá vállaltad a szerződésben a felelősséget is.

    A szerződésszegés mindenképp fennáll, a felelősséget akkor tudHATod átruházni, ha a kedves rokon ír egy nyilatkozatot ügyvéd vagy két tanú előtt, hogy igen, az accountot ő használta, minden felelősség őt terheli. Gondolom erre esély nincs. A helyzet az, hogy szarban vagy. Amit én tennék:

    1., Nagyongyorsan keress ügyvédet. Vizsgáljátok át a regisztrációs feltételeket, és találjátok ki, mit követtél el. Ezen nagyon sok múlik.

    2., Az egészet, így, ahogy itt leírtad, csak személyes adatokkal kiegészítve írd meg az aukciós oldalnak ajánlott, tértivevényes levélben, írd bele, hogy mivel nem te okoztad a kárt, ezért nem áll módodban megtéríteni azt, de mindenben együtt kívánsz működni velük.

    3., Gyakorlatilag tudatos csalás áldozata lettél, egyértelmű az előre eltervezés és a rosszhiszeműség is, lesz utad a rendőrségre is, de előtte ügyvéd.

    Elképzelhető, hogy ide most többen le fogják írni, hogy nem olyan nagy ügy ez. Én meg azt mondom, hogy piszokul legyél résen, mert ha a rokon nem jön Magyarországra, akkor nagy bajban vagy. Ekkora csalás kicsi ahhoz, hogy nemzetközi szinten próbálják megfogni a rokont, de már elég nagy ahhoz, hogy valakit el akarjanak kapni. Márpedig a gyakorlat az, hogy annak a tökét markolják akiét elérik. Ha a kedves rokon meghúzza magát svájcban, akkor örülhetsz, ha nem kapsz bűnvádi eljárást a nyakadba. Ez utóbbi azért problémás, mert ennél az összeghatárnál már felmerülhet a letöltendő. Nyilván nem eszik ilyen forrón a kását, de nagyon legyél észnél.

    Költői kérdés: a kedves svájci rokon mit szól ahhoz, hogy neked kéne elvinned a balhét?

  • SUPREME7

    őstag

    válasz #64791808 #463 üzenetére

    Szerencsémre több dolog is segít az ügyben. A kedves rokon már itthon él azóta, tehát elbújni nem tud. Volt olyan hülye is, hogy saját nevére csinált közben bankszámlát és arra utalták neki a pénzeket, ez tisztán látszik az e-mailekben is. Szerencsémre nem hittem neki a telefonban és azonnal megváltoztattam a jelszót az e-mail címen. És milyen jól tettem, 5percel később hívott, hogy én vagyok-e a címen mert nem tud belépni. Minden e-mail megvan. A bankszámlám tiszta.

    Írtam az allegroupnak, egyelőre bekérték az adataim és meglátjuk mit mondanak. Ha semmi okosat akkor rendőrség.

    Letagadni nem tudja, és 2 gyerekkel nem kockáztatna meg talán egy hamis tanuzást a csalások mellé. De ki tudja.

    Mit szólt hozzá? Először tagadott, sőt számlákkal igazolta volna, hogy ő mintapolgár és mindent befizetett. Aztán amikor az email cimet "lekapcsoltam" már jött a beszéljük meg, és a nem akartam neked rosszat. De nem adok esélyt. Ha az allegroup nem segít akkor rendőrség.

    [ Szerkesztve ]

  • SUPREME7

    őstag

    válasz #64791808 #463 üzenetére

    Ahogy sejtettem, az allegroup "lepattintott" azzal, hogy azt javasolják forduljak a rendőrséghez. Egyébként nem találtam olyan tiltást, hogy családtag, közeli rokon nem használhatja a fiókot, illetve ahogy te fogalmaztál, hogy "harmadik fél". Viszont azt gondolom amúgy is csak rendőrségi úton tudhatom meg, hogy esetleg valaki tett-e feljelentést, és ha igen akkor az engem érint, vagy a kedves rokont?! Mivel saját nevére kérte az átutalást, saját bankszámlára, így akár független lehet az allegroup-tól a dolog, és akkor csak a jutalék tartozást kell kiszednem belőle tulajdonképpen, mivel én nem kerültem kapcsolatba a károsultakkal.

Új hozzászólás Aktív témák