Hirdetés

2015. május 27., szerda

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-10-11 08:51:36

PROHARDVER!

(IMG:/dl/upc/2011-04/60463_logo-wordmark.png)(/IMG)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#42501) Vakegérke válasza Hestiana (#42500) üzenetére

Vakegérke
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Csak annyit tudok mondani, hogy tényleg ott kell beállítani. Kikeresed a fájlt, a Művelet címszó alatt rákattintasz a mellette lévő szövegre, "Rákérdezés mindig", és kész.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42502) BullZeye válasza Ozrych (#42469) üzenetére

BullZeye
(PH! addikt)
LOGOUT blog

De mi baj van a Youtube Centerrel? Minek az alternatíva, ha az eredeti is tökéletesen működik?

(#42501) Vakegérke
Igaza van, friss telepítésnél nincsenek ott a kiterjesztések. Én is ezzel küzdök, ahol letölteni szoktam a fájlokat, ott rendszerint szürke a MINDIG opció.

[ Szerkesztve ]

(#42503) Ozrych válasza BullZeye (#42502) üzenetére

Ozrych
(tag)

Talán bő egy évvel ez előtt (de lehet több is) voltak gondok YT Centerrel. Meg akkorára kezdett nőni a script, hogy nagyon belassította a böngészőt. Akkoriban felhagytam vele. (Most a tanácsodra újra megnézegetem.)

Nekem csak ezekre van szükségem egyébként:
• Megfelelő felbontásra ugrás (720p)
• Automatikus pause és bufferelés (dash-sel szaggat; és meg kell várnom, mire teljesen betölti a videót, különben szaggat hd-ban)
• A lejátszó "Light" témára váltása (Sötét yt skin mellett jobban néz ki)
• Flash player (html5 még több erőforrást igényel)

Valószínűleg írnom kellene egy saját scriptet, csak egyelőre lusta vagyok.

(#42504) BullZeye válasza Ozrych (#42503) üzenetére

BullZeye
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ezeket tudja, de hogy mennyi erőforrásigénye van azt nem tudom

(#42505) Ozrych válasza BullZeye (#42504) üzenetére

Ozrych
(tag)

Az auto pause-t sajnos nem találom. :(
Most egyébként nem lassítja be a youtube-ot. Emlékszem, akkoriban memory leak volt a scriptben huzamosabb ideig.

(#42506) Steelmanus válasza BullZeye (#42502) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

De mi baj van a Youtube Centerrel?
Peldaul sehogy nem tudom beallitani azt hogy ne jatsza le automatikusan a lejatszasi listakat ugy hogy maga a video amit nezni szeretnek az automatikusan elinduljon, de a video vegen ne valtson at egy kis ido mulva a kovetkezore ha van lejatszasi lista. Igy van beallitva:

Ebben az esetben ezt kapom:

Csak akkor mukodik a tiltas a lejatszasi listakon ha nem engedem hogy automatikusan elinduljon a lejatszas a videon.

(#42507) BullZeye válasza Steelmanus (#42506) üzenetére

BullZeye
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Hiba az Ön készülékében van.

(#42505) Ozrych
Pedig ez a funkció is működik. Automatikus pause induláskor:

[ Szerkesztve ]

(#42508) Ozrych válasza BullZeye (#42507) üzenetére

Ozrych
(tag)

Nah, meg is van. Kikapcsoltam a yt flash kiegészítőt (elég, ha yt center beállítja a flash-t), és így már helyesen működik. Eddig nem bufferelte a videót a prevent autoplay mellett. Akkor ezzel vissza is tértem yt centerre, köszi. :)

(#42509) csako válasza Steelmanus (#42506) üzenetére

csako
(senior tag)

Ezt a fajta automatikus lejátszást a player/általános fülön kell kikapcsolni, azt hiszem ajánlott videó automatikus lejátszása vagy valami ilyesmi lehet a neve... az elején van.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42510) Steelmanus válasza BullZeye (#42507) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Pont azt szeretnem hogy magan a videokon az automatikus lejatszas elinduljon, de a listakon levokre ne lepjen at automatikusan ill. kis idozitessel, hanem alljon meg a lejatszas azon a videon amit neztem, es mast ne csinaljon. Itt egy kep:

A jobbfelso sarokban van a listalejatszas amit ugyan egy pillanatra ki-be kapcsol amikor betolti az oldalt, vagyis mint a kepen is latni tiltva van a lejatszas a listan, de ennek ellenere csupan idozitve van a listara lepes, tehat nem kapcsolja ki teljes mertekben.
Csak akkor mukodik helyesen - ahogy mutattad is - ha a video automatikus lejatszasa is tiltva van.
Regebben ez nem igy volt, es pl a YouTube Plus ez megtudja oldani.

(#42511) BullZeye válasza Steelmanus (#42510) üzenetére

BullZeye
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Akkor állítsd be úgy...mondom hogy hiba az Ön készülékében van, akárhogy beállítom az úgy működik ahogy le van írva.

https://www.youtube.com/watch?v=QYF-_uDgICk

De akkor használj youtube plus-t :) bánom is én :)

(#42512) csako válasza Steelmanus (#42510) üzenetére

csako
(senior tag)

Elkerülte a figyelmed az én hozzászólásom? Be lehet állítani, csak nem ott, vagy legalábbis nekem nem ott.. Nem vagyok otthon, bocsi, nem tudom megnézni mi a pontos neve... a helyét és tippemet már leírtam, de ha arról a részről is csinálsz képet, megmondhatom pontosan.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#42513) ddt500hu

ddt500hu
(senior tag)

Halihó. Kéne egy kis segítség. Ez az oldal tökéletesen működött 2 hete. Amúgy nem nagyon használom csak amikor a sima eurosport nem adja élőben azt amit szereznék. Mostanában viszont nem indul el a stream.
Hiába nyomkodom a play-t nem történik semmi.

Mi lehet a gond? Másik böngészővel ugyan ez a helyzet (ott is a VLC a lejátszó).

Előre is köszi!

(#42514) Steelmanus válasza BullZeye (#42511) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Azonos szkriptet hasznalunk? En a YouTube Center Developer Build 525 verziot hasznalom. A Youtube Plus-t csak peldanak irtam, azt csak kiprobaltam, van egypar hianyossaga a szamomra ezert visszatertem a YT Centerhez.

(#42509) csako Nemreg kerultem a gep ele, szoval itt a kep:

(#42515) csako válasza Steelmanus (#42514) üzenetére

csako
(senior tag)

"Auto play first recommended video"-tól kellett volna kivenni a pipát, de úgy látom már nincsen, és ha eddig is így volt, akkor nem értem miért játsza le neked automatikusan :F sajnos többet nem tudok, valami nem jó nálad :(

(#42516) Steelmanus válasza csako (#42515) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Alapban nincs ott a pipa, igy en sem tettem be termeszetesen, hiszen epp azt szeretnem hogy ne nyissa meg a kovetkezo videot a lejatszasi listabol. Mindegy egyutt tudok elni ezzel kis - szamomra - hibaval.

Köszönöm a segítségeteket.

(#42517) Steelmanus válasza csako (#42515) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Fejlemeny:
Bent hagytam a pipat "Auto play first recommended video"-nal majd itt kikapcsoltam ezeket:

Es lass csodat a YT oldalon magan a videon a beallitasnal az Automatikus lejatszas Ki allapotban van - annak ellenere hogy a szkripten belul nem tiltottam - es el is indul automatikusan a videolejatszas, az oldalon a listakra utalo Automatikus lejatszas alapon be van kapcsolva, de megsem lep a kovetkezo videora, tehat jelenleg ugy mukodik ahogy szeretnem.
Olyan mintha az automatikus video ill lista lejatszas ki-be kapcsolas meglenne cserelve.

(#42518) AMD Power

AMD Power
(Jómunkásember)

Sziasztok!

Egy kedves oursurfing.com nyavalya "beépült" a böngészőmbe. És sehogy nm tudok tőle megszabadulni. Valamit ötlet vagy tipp? Másnak volt ilyen-e?

Opel Astra 1.4 Classic 2001.

(#42519) Vakegérke válasza AMD Power (#42518) üzenetére

Vakegérke
(PH! addikt)
LOGOUT blog

AdwCleaner

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42520) AMD Power válasza Vakegérke (#42519) üzenetére

AMD Power
(Jómunkásember)

Nagyon jó kis program! Tette is a dolgát! Köszönöm szépen! :R

Opel Astra 1.4 Classic 2001.

(#42521) Vakegérke válasza AMD Power (#42520) üzenetére

Vakegérke
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Szívesen, örülök, hogy sikerült. :)

(#42522) unravel

unravel
(senior tag)

Helóka

Mit kell csinálni h a Greasemonkey NE frissüljön a legújabbra? Mer' az egy ****.

(#42523) Ozrych válasza unravel (#42522) üzenetére

Ozrych
(tag)

Innen le tudsz szedni régebbi verziót.
Az Add-ons beállításaiban (jobb oldalon fent a fogaskerék a lapján) ki tudod kapcsolni az automatikus frissítést.

Milyen problémákba ütköztél az új verzióval?

(#42524) unravel válasza Ozrych (#42523) üzenetére

unravel
(senior tag)

Köszönöm. :R

Milyen problémákba ütköztél az új verzióval?
50% fölé ment a CPU használat, egyre lassabb lett, nem töltött be képeket, egyre több fekete terület volt a weblapokon, végül annyira lassú lett hogy előjött a Crash Reporter ablak.
2.3 -al minden jó.
De nem csak nálam: [link]

(#42525) Ozrych válasza unravel (#42524) üzenetére

Ozrych
(tag)

Emlékszem nekem is volt memória problémám valamelyik frissítés után. Most szerencsére engem elkerült. De úgy látszik már dolgoznak rajta a fejlesztők, 3.2 már beta-ban van, reméljük az orvosolja majd.

(#42526) matyi18.2

matyi18.2
(újonc)

Olyat kérdezek, ami nem egyszerű, de remélem tudjátok rá a választ.
Nekem kellene az oldal forrása, eddig oké is, jobb egér, oldal forrása, de nem így...
Hanem pl hasonlóan mint a DownThemAll! kiegészítő is tudja, lementve egy file-ba. Ezzel csak 2 problémám van, nem tudom, hogy mennyire nyomonkövethető szerver oldalról, illetve automatizálni kellene.
Köszi előre is.

(#42527) colomb2 válasza matyi18.2 (#42526) üzenetére

colomb2
(őstag)
LOGOUT blog

Ezt nem bongeszon keresztul csinalnam hanem shell script segitsegevel. Szerveroldalon pedig annyira nyomonkovetheto mint ahogy most is ha bongeszel.

Vigyázat, csalok!

(#42528) matyi18.2 válasza colomb2 (#42527) üzenetére

matyi18.2
(újonc)

Azért szükséges a böngésző, hogy azt lássa a szerver, nem pedig azt, hogy csak úgy mentegetek.

(#42529) colomb2 válasza matyi18.2 (#42528) üzenetére

colomb2
(őstag)
LOGOUT blog

Ahhoz nem kell bongeszo. pl wget eleg lenne a feladatra (az alapjan amit eddig mondtal), lehet user agentet megadni, sutiket hasznalni, stb.

Vigyázat, csalok!

(#42530) weiss válasza matyi18.2 (#42528) üzenetére

weiss
(senior tag)
LOGOUT blog

wget --user-agent=""User-Agent: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.9.2.12) Gecko/20101026 Firefox/3.6.12" -c http://yourwebaddresshere/filetodownload.txt

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#42531) matyi18.2 válasza weiss (#42530) üzenetére

matyi18.2
(újonc)

Utánanéztem a wgetnek, arra amit írtam ténylegesen alkalmas, hogy letöltsön egy webhelyet, denekem azért kell a firefox, vagy valamelyik böngésző amiből kinyernem a forráskódot, mert közben meg kell, hogy nyitva legyen az oldal grafikusan. A slusszpoán pedig az, hogy csak egy böngészőből lehet megnyitva.

(#42532) zambozoli

zambozoli
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Nem tudom volt e már róla szó, ha igen bocsánat, nem találtam meg!

Asszony gépén a Watterfox 38.0 induláskor megnyit a plusz üres lapot is az alapértelmezetten kívül. Semmi beállítást nem találok ezt kikapcsolni. Böngészési előzményeket, sütiket és hasonlókat töröltem.

Mit nézzek még meg? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Üdv:ZZ

(#42533) netpeti98 válasza zambozoli (#42532) üzenetére

netpeti98
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Letiltott kiegészítőkkel is?

(#42534) zambozoli válasza netpeti98 (#42533) üzenetére

zambozoli
(fanatikus tag)

Igen mert nincsenek kiegészítők telepítve (asszony gépére nem kell :DDD )

Üdv:ZZ

(#42535) Arni

Arni
(őstag)
LOGOUT blog

Megfázott a rókám [link], nálatok is?

Már töröltem a böngészőt és a kiegészítőket is, újra telepítettem mindent, de 2 percenként ez fogad.

dnb

(#42536) sz.balazs.95 válasza Arni (#42535) üzenetére

sz.balazs.95
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

nem a róka fázott meg, csak a Flash egy rakás... lócitrom.

n☀W // napiwindows.blog.hu/ / Jobb egy ép AMD, mint egy kóros Intel * 5 HATE N40 36C2 * önjelölt mobil fotós :B bit.ly/b95photo * ( ͡° ͜ʖ ͡°) * Fire E & BB Z10 (& Lumia 820) :^) * xbox: balazs95 * PC konfigom: bit.ly/b95-pc

(#42537) Arni válasza sz.balazs.95 (#42536) üzenetére

Arni
(őstag)
LOGOUT blog

Azt tudom, hogy citrom, de eddig nem csinált ilyet.

dnb

(#42538) sz.balazs.95 válasza Arni (#42537) üzenetére

sz.balazs.95
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Állítsd be azt, hogy a Flash csak kattintásra induljon el. :K
Én is úgy használom.

n☀W // napiwindows.blog.hu/ / Jobb egy ép AMD, mint egy kóros Intel * 5 HATE N40 36C2 * önjelölt mobil fotós :B bit.ly/b95photo * ( ͡° ͜ʖ ͡°) * Fire E & BB Z10 (& Lumia 820) :^) * xbox: balazs95 * PC konfigom: bit.ly/b95-pc

(#42539) Kékes525

Kékes525
(PH! addikt)

A régi beállítások felületét visszalehet hozni valahogy, az új annyira nem tetszik, vagy esetleg annak színezetén változtatni.

Rablótámadás, kezeket fel! Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb.

(#42540) Ozrych válasza Kékes525 (#42539) üzenetére

Ozrych
(tag)

about:config
browser.preferences.inContentfalse

De, amúgy lehet vannak már userstyle-ok hozzá, ha átszínezni akarod.

(#42541) Kékes525 válasza Ozrych (#42540) üzenetére

Kékes525
(PH! addikt)

Tökéletes! Köszi! :R

Rablótámadás, kezeket fel! Jobb, ha te mondod, a te hangod mélyebb.

(#42542) gyulank

gyulank
(őstag)

Nekem azt írja, hogy nem megbíízható a google, a youtube, de még a sync se. Uninstall, PFx86, App/Local-ból is töröltem a mappákat, újratelepítettem, aztán alapból megnyílt minden lap, ahogy előtte volt, és ugyanezt írja ki. Hozzáadjam a kivételt, vagy mit csináljak?

GA-G31M-ES2C(1.x)+E8400+4GB Windows 8.1 x64 Ubuntu 15.04. x64

(#42543) b.kov

b.kov
(tag)

Sziasztok!
Lehet nem a legjobb topikba írok, de sajnos nem találtam jobbat, szóval nézzétek el legyetek szívesek. :R
Lenne egy olyan problémám, hogy win8.1 alatt nem minden linket vagyok képes megnyitni böngészőből. Először a tűzfalra gondoltam, de kikapcsolva sem működik. Firefoxot használok, azonban IE-vel sem ment.. Mitől lehet? Esetleg valami win8.1 beállítást kellene keresnem? Nem annyira zavaró, de azért feltűnik néha és idegesítő.

A matematikus olyan, mint egy vak ember egy sötét szobában, aki egy fekete macskát keres, ami valójában nincs is ott. /Charles Darwin/

(#42544) sz.balazs.95 válasza b.kov (#42543) üzenetére

sz.balazs.95
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ha nem csak a Firefoxban jelent meg a hiba, akkor esélyes, hogy máshol kell keresni.

Én első körben itt kutakodnék: [link]

(#42545) kozlo

kozlo
(kvázi-tag)

Sziasztok.

Firefox böngészőnél meg lehet valahogy oldani,hogy a YouTube-os videók ne a rendszer SSD-re töltődjenek le hanem a memóriába (16GB),vagy a HDD-re?

Gyorsítótár át lett irányítva: about:config, browser.cache.disk.enable..false, browser.cache.memory.enable..true, browser.cache.memory.capacity:-1

(#42546) b.kov válasza sz.balazs.95 (#42544) üzenetére

b.kov
(tag)

Köszi, akkor ide is beírok. :)

A matematikus olyan, mint egy vak ember egy sötét szobában, aki egy fekete macskát keres, ami valójában nincs is ott. /Charles Darwin/

(#42547) sz.balazs.95 válasza kozlo (#42545) üzenetére

sz.balazs.95
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

mármint a gyorsítótárra gondolsz?

szerintem azt egyszerűen kapcsold ki :)

(#42548) kozlo válasza sz.balazs.95 (#42547) üzenetére

kozlo
(kvázi-tag)

Network.http.use-cache ...false-re lett állítva.
Youtobe videók alatt ,HD sentinel szerint a felhasznált lemezterület minimálisan,az ssd-re írt összes adatmennyiség 1-3GB-al növekszik.

(#42549) sz.balazs.95 válasza kozlo (#42548) üzenetére

sz.balazs.95
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Akkor az gondolom a Flash sara.

HTML5 lejátszóval mi a helyzet? (már ha nem az van beállítva már épp... :D )

(#42550) kozlo válasza sz.balazs.95 (#42549) üzenetére

kozlo
(kvázi-tag)

Flash Player van fent,HTML5 lejátszót kipróbálom,holnap letesztelem,jelzem,hogy mire jutottam vele.
Köszönöm.

(#42551) Steelmanus válasza kozlo (#42550) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Flash lejatszas alatt a C:\Users\Felhasznaloi neved\AppData\Local\Temp\plugtemp mappa nyilik ami ugyan ures, de a lenyeg hogy a plugin azt hasznalja irasra. Amikor bezarod a bongeszot akkor torlodik, a plugtemp mappa is. Egesz addig nem jon letre ujra, amig nem lesz egy flash lejatszas.
HTML5 lejatszasnal ez a mappa nem jon letre, legalabbis ezen az utvonalon de mashol sem talaltam, elvegre nem plugin-kent fut a html5 lejatszo.

[ Szerkesztve ]

(#42552) SymbianOS

SymbianOS
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Az az érdekes, hogy a nulláról feltelepített windowsra feltelepített FF ugyan olyan mint asztalin ahol néha kiakaszt. Ez azért érdekes, mert ezt még át sem írtam. Eleinte a lassú notinak tudtam be, de ez már nem lassú, aztán mégis laggol a lelkem. Hm.

BB PP - Eladó T4400 Mobil CPU és 120Gb SATA HDD és egy 15.6 colos notikhoz való tásak. Alig használt.

(#42553) SymbianOS válasza SymbianOS (#42552) üzenetére

SymbianOS
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Hát azt kell mondanom a Chrome nem laggol. Hihetetlen. 2007-2015. :R Off

BB PP - Eladó T4400 Mobil CPU és 120Gb SATA HDD és egy 15.6 colos notikhoz való tásak. Alig használt.

(#42554) sz.balazs.95 válasza SymbianOS (#42553) üzenetére

sz.balazs.95
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ez mondjuk eléggé konfig függő, hogy kinek mi akad.

Ahogy eddig észrevettem :D a Firefox inkább a háttértárat, míg a Chrome inkább a RAM-ot használja.

Így pl. egy átlag 5400 rpm-es notebook, sok RAM-mal inkább a Cromenak kedvez.

(#42555) VIPowER válasza kozlo (#42545) üzenetére

VIPowER
(senior tag)

Állítsd át Windowsban a Temp mappát a HDD-re.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.