Hirdetés

2014. augusztus 23., szombat

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-10-11 08:51:36

PROHARDVER!

(IMG:/dl/upc/2011-04/60463_logo-wordmark.png)(/IMG)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#38251) HZoli87 válasza Steelmanus (#38250) üzenetére

HZoli87
(PH! kedvence)

Kicsit pontatlan az írás, 11.3-ban debütált a védett mód. Jelenleg is 11.2 fut nálam.

(#38252) Steelmanus válasza HZoli87 (#38251) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Koszonom a kiigazitast, annyira nem kovettem a verzioszam valtozasokat.
En sem a legujabb flashplayer-t hasznalom hanem a 11.7.700.224-et.

(#38253) Troy. válasza DS39 (#38044) üzenetére

Troy.
(őstag)

Hello!

Ma reggel rosszalkodott a "tabs on bottom", így eltávolítottam, majd feltelepítettem. Úgy tűnik, hogy most minden ablakban jó. :)

(#38254) Ari18 válasza Steelmanus (#38250) üzenetére

Ari18
(őstag)
LOGOUT blog

Köszi szépen. A Protected Mode kikapcsolása sem segített, csak úgy tudtam működésre bírni, ha a 11.2-es flash playert telepítettem.

(#38255) havri1

havri1
(PH! kedvence)

Hali!

Firefox 27.0 verzióra van szükségem, ugyanis egy script, amit használok, csak ez alatt képes működni, az újabbak alatt nem.
Megvan a telepítőfile, lepucolom az újat, registry stb, fel az új, működik.
Beállításokban kikapcsolom az updatet, hogy never.
És természetesen következő indításnál már az új fogad..31-es verzió.
Hogy a fenébe tudom kilőni végleg a frissítést?
Esetleg ötlet, hoyg a 27es véglegest magyar nyelven honann tudnám letölteni?
Angol van csak.

:R

Szerk.: Hopp, lehet megvan.
Customra mentem telepítésnél, és a firefox maintenance servicest nem telepítem, ez elvileg a háttérben frissít....

[ Szerkesztve ]

havri

(#38256) Steelmanus válasza havri1 (#38255) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Esetleg ötlet, hoyg a 27es véglegest magyar nyelven honann tudnám letölteni?

A frissitessel kapcsolatban sajnos nalam is ugy volt, hogy kiprobaltam a 31-et de valamit elallitott mert amikor visszatettem a 28-at egy ido utan hiaba volt kikapcsolva a frissites, mindenfelekeppen frissiteni akart ha engedtem volna. Mert engedelyt ker. Igy visszatettem egy regebbi ghost fajlbol a rendszert, sajnos csak ez maradt.

Customra mentem telepítésnél, és a firefox maintenance servicest nem telepítem, ez elvileg a háttérben frissít....

En is kiprobaltam igy is, de random egyszer csak gondolt egyet es frissiteni akart. Pedig egy ideig jol mukodott.

[ Szerkesztve ]

(#38257) Matthewus válasza havri1 (#38255) üzenetére

Matthewus
(fanatikus tag)

Saját script?

(#38258) havri1 válasza Steelmanus (#38256) üzenetére

havri1
(PH! kedvence)

Köszönöm.

Tényleg frissül, de gyanús, hogy akkor kezdi el frissíteni, amikor a névjegyét megnyitom..
És máris 31-es verzió következő indításkor :O

(#38257) Matthewus: nem, greasemonkey alatt futó, travian beyond sse

[ Szerkesztve ]

havri

(#38259) HoTaZo

HoTaZo
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Utóbbi időben a Rókám új lap, oldal megnyitásakor, összeomlás jeleit mutatja (Nem válaszol), majd helyre áll. Ez a 31.0-ás jellegzetessége, vagy van valami, amit ellenőriznem, állítanom, leállítanom kellene? AVG és MBAM vírus kergetők ügyelnek a rendre.

Köszönöm előre a segítségeteket!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#38260) ceia válasza havri1 (#38258) üzenetére

ceia
(senior tag)

Ez már eléggé szánalmas, akkor miért teszik be az opciót a kikapcsolására..? Nekem teljesen magától nem frissült, csak akkor, ha valami automatikusan megnyitott egy oldalt a rókával, mint default böngészővel. Ha utána kiléptem a rókából, legközelebb induláskor megújult. (kikapcsolt frissítéssel) De erre van megoldás, ne a róka legyen a default browser. Nekem az XP-s IE6 - az legalább gyorsan indul, aztán gyorsan ki is lépek belőle :)

[ Szerkesztve ]

it's more fun to compute

(#38261) mikk2000 válasza HoTaZo (#38259) üzenetére

mikk2000
(őstag)

Legalább mindkettő (AVG és MBAM) realtime fut?

(#38262) HoTaZo válasza mikk2000 (#38261) üzenetére

HoTaZo
(kvázi-tag)

Igen, de eddig nem okozták ezt problémát, gondoltam megjegyzem, mert szokott kérdés lenni... :)

(#38263) mikk2000 válasza HoTaZo (#38262) üzenetére

mikk2000
(őstag)

Csak kíváncsiságból kapcsold már ki mindkettőt, aztán látogass meg valami semleges oldalt, amin tuti nincs vírus, mondjuk a prohardvert... hogy úgy is mutatja-e az "összeomlás jeleit".

(#38264) HoTaZo válasza mikk2000 (#38263) üzenetére

HoTaZo
(kvázi-tag)

AVG kikapcsolva 8 lap megnyitva, pár terhelő közte, hiba nem jelentkezik.
Volt gyanúm, igaz a vas se a mai, a kergetők meg hadd kergessenek, az a dolguk, az a pár másodperc meg, ami kimarad, hát... el leszek vele valahogy.
Köszi! :)

(#38265) Krystal_s

Krystal_s
(őstag)

Greasemonkey-hoz szeretnék egy egyszerű kis scriptet, ami a Flash Wmode-ot (Window Mode) átállítja Direct-re.
Már régi problémám a böngésző(?) Flash kezelése és még elég sok embernek. Eddig a YouTube Center segített, de a rossz memóriakezelése miatt már nem használom. A YousableTubeFix pedig csak a Youtube oldalán működik.

Tehát a beágyazott Flash videókkal lenne gond normál nézetben, amik még sokszor 480p felbontáson is akadoznak, de amint teljes képernyős nézetre váltok, akkor 1080p-ben is akadásmentes. Flash Wmode - Direct módban accelerated video rendering és accelerated video decoding, ilyenkor akadásmentes minden videó. Alapból viszont software mindekettő, vagy csak a video decoding accelerated ezért akadnak a videók egyes gépeken.
Próbáltam többféle Vga drivert és Flash Playert ki-bekapcsolt hardveres gyorsítással. Protect mode kikapcsolva

/ A tudással nő a kételkedés is. /

(#38266) mikk2000 válasza Krystal_s (#38265) üzenetére

mikk2000
(őstag)

Milyen VGA kártyád van és milyen proci? Operációs rendszer?

(#38267) DS39 válasza havri1 (#38258) üzenetére

DS39
(PH! addikt)

ha a beállításokban kiválasztod, hogy ne legyen frissítve, akkor a névjegyre kattintás után csak egy további kattintásra frissít, nem automatikusan. (illetve a maintanance service-t is uninstallálni kell, ahogy már írtad is)
ha ennek ellenére is frissül, szerintem vmi más miatt teszi, Secunia vagy Avast programfrissítő, vagy hasonló program miatt.

(#38268) Matthewus válasza Krystal_s (#38265) üzenetére

Matthewus
(fanatikus tag)

about:config-ban hozzá kell adni a következő karakterláncot: plugins.force.wmode értéke: direct

(#38269) csako válasza Matthewus (#38268) üzenetére

csako
(senior tag)

Köszi, ez nekem is jól jött :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#38270) Steelmanus válasza havri1 (#38258) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

A Greasemonkey 2.1 kiegeszito kavar be. Kiprobaltam az Aurorat, leszedtem, majd telepitettem a 28-at. Ezutan feltettem a Greasemonkey 2.1 majd direkt probabol a YouTubeCenter Developer Version-t, es hiaba mentem el a YT-ra, nem volt lehetoseg YTC Beallitasok eleresere.
Bar alapbol mindig tiltom a kiegeszitok frissiteset is, manualisan megis kertem, igy a kiegeszitok frissitesekor "frissult" a Greacemonkey is 1.15-re. Ezutan ramentem a A Firefox nevjegyre, es maris frissulni akart, es ez be is ragadt mert minden FF inditaskor feldobta az UAC ablakot hogy akarom-e a frissitest feltelepiteni.
Ezutan leszedtem a GM-et majd engedelyeztem a frissitest mert az UAC ablak mindig felugrott, majd a frissen telepult FF 31-re ratelepitettem a 28-at. Igy visszakaptam a regit, es mar nem akart frissulni.

Most visszatettem a Greacemonkey 1.15-ot es jo.

[ Szerkesztve ]

(#38271) Matthewus válasza Steelmanus (#38270) üzenetére

Matthewus
(fanatikus tag)

Az új 2.0-ás Greasemonkey-ban az újítások miatt /főleg biztonsági/ sok script nem működik, azokat frissíteni kell.

(#38272) HZoli87 válasza Matthewus (#38268) üzenetére

HZoli87
(PH! kedvence)

Nagy köszönet érte, 11.2-es flash mellett nem volt élsimítás a beágyazott videókon, ez a karakterlánc kijavította a hibát. Még egyszer köszi. :)

(#38273) Steelmanus válasza Matthewus (#38271) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Igen, de a 28-as egy friss telepites volt, es script meg nem is volt telepitve, csupan a GM.
FF 28 alatt ha telepitem letiltott kiegeszito frissitesnel a GM 2.1-et, majd manualisan megis kerem a frissitest akkor downgrade lesz GM 1.15-re.
Ezert lepett meg mert nem gondoltam volna hogy visszafele mukodik a upgrade. Lehet hogy a regebbi verzioszamu FF miatt tette?

(#38274) DS39 válasza Matthewus (#38268) üzenetére

DS39
(PH! addikt)

ez nagyon jó, ez megoldja azt hogy a youtube window és full screen váltás között ne akadjon be a hang/videó, mert már eleve hw gyorsítva fut. nagy nagy köszönet! :R

(#38275) HZoli87 válasza DS39 (#38274) üzenetére

HZoli87
(PH! kedvence)

Valóban, ezt észre sem vettem. :)

(#38276) Krystal_s válasza Matthewus (#38268) üzenetére

Krystal_s
(őstag)

Nagyon szépen köszönöm. Működik, mindenhol jók lettek a videók. :K
Hihetetlen, hogy "csak" ennyi lenne. Sok külföldi fórumot, leírást olvastam át ebben a témában és sehol nem említették.

/ A tudással nő a kételkedés is. /

(#38277) Eternitys

Eternitys
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Tudja valaki milyen kiegészítővel lehet letölteni egy (több mint 1000 hozzászólásos nem ph-s) topik képeit? Csak a képeket szeretném letölteni amik részben simán beillesztett képek és részben linkelt képek de egyszerre szerném mindet letölteni. Van erre addon vagy egyéb megoldás? (jdownloader van csak abban nem tudom hogy lehetne).

(#38278) csako válasza Eternitys (#38277) üzenetére

csako
(senior tag)

DownThemAll!, remélhetőleg jó lesz rá.
Telepíted, majd a képes oldalon tanyázva az Eszközök-ből nyisd meg az ablakát.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#38279) Eternitys válasza csako (#38278) üzenetére

Eternitys
(fanatikus tag)

Köszi, megnézem. Így majd az adott topik összes oldaláról letölti a képeket vagy csak arról az oldalról(tabról) ami éppen meg van nyitva (kezdőoldal)?

(#38280) csako válasza Eternitys (#38279) üzenetére

csako
(senior tag)

Úgy látom, hogy csak arról, amelyik éppen nyitva van.

(#38281) Eternitys válasza csako (#38280) üzenetére

Eternitys
(fanatikus tag)

Köszi, hogy megnézted. Akkor valami más megoldás kellene erre a célra.

(#38282) Matthewus válasza Eternitys (#38281) üzenetére

Matthewus
(fanatikus tag)

Nem kiegészítő, hanem fizetős program: Extreme Picture Finder, van 20 napos próbaverzió elvileg,

(#38283) mikk2000 válasza Eternitys (#38281) üzenetére

mikk2000
(őstag)

Akkor neked valami olyan célprogram kell ami bejárja az egész weboldalt, régen volt egy ilyen amit néztem is, teleport pro vagy hasonló...

(#38284) Eternitys válasza Matthewus (#38282) üzenetére

Eternitys
(fanatikus tag)

Köszi meglesem! Igen, valami ilyesmi kéne, mert végülis rosszul írtam, hogy nem a hozzászólások száma 1e db hanem az oldalak száma.

mikk2000 : Ha esetleg eszedbe jutna, megírnád a pontos nevét? mert ennyit képtelenség átlapozni.
:R

(#38285) mikk2000 válasza Eternitys (#38284) üzenetére

mikk2000
(őstag)

Pontosan az a neve amit írtam :) link Annó valamikor használtam, újabban nem. Nem tudom nincs-e ilyesmi ingyenes, rá kell keresni, de ebből is van úgy nézem trial verzió.

(#38286) Eternitys válasza mikk2000 (#38285) üzenetére

Eternitys
(fanatikus tag)

Ok. :) Köszi :R

(#38287) colomb2 válasza csako (#38280) üzenetére

colomb2
(őstag)
LOGOUT blog

DownThemAll tud az összes megnyitott fülről is tölteni.

Vigyázat, csalok! | Linux OFF topic: http://logout.hu/tema/linux_felhasznalok_off_topikja/friss.html

(#38288) csako válasza colomb2 (#38287) üzenetére

csako
(senior tag)

És tényleg... az eszköztárra nem pakoltam ki... :W (máshonnan is elérhető ez a kis választási lehetőség?)

[ Szerkesztve ]

(#38289) colomb2 válasza csako (#38288) üzenetére

colomb2
(őstag)
LOGOUT blog

Nem láttam rá lehetőséget, nekem is csak azért van kint.

Vigyázat, csalok! | Linux OFF topic: http://logout.hu/tema/linux_felhasznalok_off_topikja/friss.html

(#38290) ceia válasza colomb2 (#38287) üzenetére

ceia
(senior tag)

Így én sem raktam ki (mindent irtok a trayről, amit lehet) de az a tapasztalatom, hogy eléggé korlátozottan használható a DTA. Ha képet töltetek le, akkor csak a thumbnaileket szedi le. Ha linket, csak akkor tölti le a képeket, ha azok közvetlen linkeken vannak, vagy az oldalon a thumbnailek linkként a teljes méretű képre (jpg) mutatnak. Ha a thumbnailek php-re vagy htm-re mutatnak, akkor csak az adott kódot tölti le. De lehet, hogy én vagyok béna.. :B

it's more fun to compute

(#38291) Baltoafarkas

Baltoafarkas
(PH! addikt)

Hali.

31.0 FF és nem jegyzi meg az előzményeket. Be van kapcsolva hogy megjegyezze, meg is jegyezte de pár napja meg már nem. Kikapcsoltam, meg visszakapcsoltam, újraindult a böngésző is de ugyanúgy nem jegyzi meg őket. wut?

(#38292) Faterkam válasza Baltoafarkas (#38291) üzenetére

Faterkam
(őstag)

Nincs valami prg ami törli? Pl Ccleaner :F

"Semmiféle megbánás nem teheti jóvá az elmulasztott lehetőségeket." C. D. http://tinyurl.hu/xOGy/

(#38293) Baltoafarkas válasza Faterkam (#38292) üzenetére

Baltoafarkas
(PH! addikt)

Nincs. De amúgy közben megnéztem, az előzményekbe megjegyzi, csak az előzmények gombon ahol az utolsó 15-öt kéne mutatnia ott nem frissül. Az azóta a pár nappal ezelőttieket mutatja csak.

(#38294) Źşë'

Źşë'
(PH! addikt)
LOGOUT blog

arra van valami megoldás ha több tabot használok és mikor bezárok egyet átugrik egy másikra random, már kezd ez is az agyamra menni, nem tudom megszokni, magától görgeti

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(#38295) Immy

Immy
(senior tag)

Sziasztok!

Firefox testreszabásnál be lehet valahogy állítani, hogy a címsor szűkebb legyen? "Régebbi" firefox style-nál lehetett állítani.

Apró: http://hardverapro.hu/tag/immy

(#38296) gyulank

gyulank
(senior tag)

Az mitől lehet, hogy random szövegrészek bekékülnek,. és ha felé megyek egérrel ezt az üzenetet írja ki?

[ Szerkesztve ]

GA-G31M-ES2C (rev. 1.x) Windows 8.1 Ubuntu 14.04 x64

(#38297) kispx válasza gyulank (#38296) üzenetére

kispx
(PH! addikt)

De egy adware keresőt futtass le. Pl.: MBAM, ad-aware

[ Szerkesztve ]

(#38298) Penty válasza Eternitys (#38277) üzenetére

Penty
(kvázi-tag)

Képek fórumról való leszedésére szerintem az ImageHost Grabber az egyik legjobb kiegészítő. Ha a képek, amiket le akarsz szedni az adott fórumról, külső képmegosztókon vannak (pl.: ImageBam, ImageShack stb.), akkor nagy valószínűséggel működni fog.

(#38299) kispx

kispx
(PH! addikt)

(#38300) Eternitys válasza Matthewus (#38282) üzenetére

Eternitys
(fanatikus tag)

Megnézetem az Extreme Picture Finder -t és jónak is tűnik, csak az a gondom vele hogy nem tudom hogy lehet megadni benne hogy ne az egész weboldal képeit töltse le, hanem csak az adott topikét. ( pl ezét )

Penty : Köszi megnézem ezt is, tényleg jófajtának tűnik. :R

[ Szerkesztve ]

(#38301) Faterkam válasza kispx (#38299) üzenetére

Faterkam
(őstag)

Én mióta bétát használok, ez a hiba megszűnt!

"Semmiféle megbánás nem teheti jóvá az elmulasztott lehetőségeket." C. D. http://tinyurl.hu/xOGy/

(#38302) kispx válasza Faterkam (#38301) üzenetére

kispx
(PH! addikt)

Nekem tegnapelőtt jött elő a bétánál.
Én kikapcsolt Javascripttel szoktam netezni, úgy sosem fordult elő nálam. Bekapcsoltam a JS-t, fél óra netezés után észrevettem, hogy 43-50% között mozog a FF processzorhasználata (úgy, hogy semmit sem csinálok rajta és csak egy itcafe cikk volt megnyitva). Kiléptem de, csak az ablak záródott be, ugyanúgy pörgette a processzort és nem akart a folyamat bezáródni.

(#38303) Faterkam válasza kispx (#38302) üzenetére

Faterkam
(őstag)

Akkor ez gép függő, vagy nem tudom! Én itt írtam, nálam azóta egyszer sem! kopp-kopp! :K

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.