Hirdetés

2014. november 28., péntek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-10-11 08:51:36

PROHARDVER!

(IMG:/dl/upc/2011-04/60463_logo-wordmark.png)(/IMG)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#40101) Steelmanus válasza mozilla33.1 (#40093) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Ha a firefox nem fut, akkor a water szépen kinyílik a firefox lapjaival, a kiegészítőkkel együtt.
Epp ez a baj. Ne a firefoxnak csinalj kulon profilt, hanem a waternek hiszen azt kellene levalasztani a firefoxrol ugy mint pl a cyber is teszi.
Csináltam egy 2. firefox profilt, ott sem marad úgy a gmail piszkozat, de érdekes módon az 1. profilban úgy maradnak.
Akkor lathatod hogy eredetileg a firefox alatt rendesen mukodik az amit szeretnel, tehat nem a firefoxot kell hibaztatni.
Ha a watert uninstallálom, attól még a firefox probléma nem fog megoldódni.
De, meg fog oldodni.
Nem fogom a firefoxot uninstallálni
Pedig nem artana egy tiszta telepitessel feltelepiteni ugy hogy a water mar nincs a gepen.
A 3 másik firefox program csak a probléma megállapítása és megoldása miatt kellett, de nem segítettek.
Akkor tavolitsd el mindet, es legyen csak egy bongeszo pl a Firefox. Mint irtuk en is mas is ha magaban csak a firefox fut, akkor elered azt amit szeretnel a gmail-el.
Hogyan érted azt, hogy a cyber átvette a registry irányítását?
Nem a registry iranyitasat vette at, hanem nagyon sok helyre beirta magat alig tudtam kitakaritani utanna a registry-t.

(#40102) DS39 válasza Jazz (#40099) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

amúgy megéri ezzel szenvedni, mert a későbbi verziókhoz, nem csak az ESR-hez jó ez a kiegészítő, és a beállításait ki lehet menteni fájlba. így friss telepítésnél már csak azt kell beimportálni.
(CTR, bal alul van egy Settings, ott Export preferences. nagyon hasznos funkció benne) :)

[ Szerkesztve ]

(#40103) Jazz válasza DS39 (#40102) üzenetére

Jazz
(PH! addikt)

...átrendezném a gombokat is, de testreszabásánál nem engedi betenni a frissítés/leállítás gombot a címsor és az előre/vissza gomb közé.:S

...igen, azon vagyok, még mindig a 31-es ESR megy.:)
(FTP-ről közben másolom a 24-es ESR-t, de már 3 órája megy a copy, mivel nem zip-ben vannak fent, de még csak nem is exe install, hanem nyers könyvtár. áhh...:) )

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#40104) DS39 válasza Jazz (#40103) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

az a testreszabás régi profilról upgrade-lve, elég bugos, nekem is volt vele gondom, eltűnt a + (új fül) gomb a tabok mellől. (resetelni kellett az elrendezést a testreszabásban, után sikerült, azóta nem piszkálom) :D

nálam olyan sorrend van hogy vissza/előre, stop/reload, kezdőlap gomb majd a címsor.

[ Szerkesztve ]

(#40105) Steelmanus válasza Jazz (#40103) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

(#40106) mozilla33.1 válasza Steelmanus (#40101) üzenetére

mozilla33.1
(újonc)

Uninstall water lett, de a helyzet nem változott, az 1. firefoxban jók, a 2.-ban és a 3.-ban nem.
Érdekes az is, hogy a water html5 pontja 475, a firefox 33.1.1 477, de 475 lett a water uninstall előtt, és most is ennyi.
Az is furcsa, hogy a http://html5test.com/ oldalon firefox 33.0-t ír ki.
Akkor csak firefox friss telepítés kell? Mindez azért, mert a waternél nem akartak külön profilmappát csinálni.
A sessinstore.js file-t lementhetem, és használhatom a friss telepítésnél, vagy ezzel is gond van?
Nem akarok kézzel kinyitni 20-30 lapot, amúgy is 2 profilra akarom elosztani.
Van arról valami statisztika, hogy a water, cyber, pale programokat hányan használják Mo-on és világszerte? Vagy csak a komplett firefoxról van ezt a 3 programot is beleértve?

Hogyan, mivel takarítottad ki a cybert a registryből, és ezt miért kell megtenni?
A waternél és a palenél nincs ilyen gond?
Felmerül a kérdés, hogy mi értelme ennek a 3 firefox klón programnak, ha ezekhez is kell a theme restorer, meg amúgy se jobbak a firefoxnál? Mi a különbség a 4 program között? A firefoxot is testre lehet szabni.
A cyberben eleve benne van a restorer, a waterbe meg külön kell felrakni, a paleben nincs benne, nem is kell, mert 1 évvel le vannak maradva, még az eredeti szögletes fülek vannak.
Milyen tervek vannak a firefoxszal 1-2 évre előre? 64 bitesítés?
Mik az eltérések a firefox főverziói között, a 26-tól a 33.0, 33.1, 33.1.1-ig?

[ Szerkesztve ]

(#40107) Jazz válasza Steelmanus (#40105) üzenetére

Jazz
(PH! addikt)

Köszi, így már könnyebb lesz, exe....
Ezt az FTP-t használom én is amúgy, TC-n keresztül másolok róla, de szerver oldalon valami nem stimmel, még mindig másol....most hogy leállítottam, megnéztem mit szedett le: Aha. Eddig 8Gb az ESR 24.8.1 mappa. :C

(#40104) DS39: Ezt a normál 31-esről frissítettem ESR-re, ez egy másik gép. Ennek ellenére vannak ezek a bugok.:S
Szerk.: No, ez is meg van, még sem bug. CTR: "Moovable back-forward buttons"->On. :D

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#40108) Jazz

Jazz
(PH! addikt)

Ha belekattintok duplán a tab fülek sorbába egy üres területre, nem új lap nyílik meg (ahogy normálisan kellene), hanem összeugrik fullscreenről ablakra méretre a böngésző. :F
CTR-ben egyenlőre nem találom hogy hol lehetne ezt a csodás úgy feature-t eltünteni....

free your mind

(#40109) DS39 válasza Jazz (#40108) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

nem emlékszem, hogy régen ez másképp működött volna. bár én felül használom a tabokat, fejlécsorban, úgy a 24-es ESR-nél is ablakméretet váltott dupla kattra.

[ Szerkesztve ]

(#40110) Predator2

Predator2
(őstag)
LOGOUT blog

Helló

Nekem is volna egy kérdésem a Classic Theme Restorer 1.2.6.1-el kapcsolatban.

Kivettem a frissítést és a megszakítás gombot a címsorból. És az alábbi módon rendeztem el:[link]

A kérdésem az volna, hogy ezeket nem lehet összevonni akkor ha nem a címsorban vannak? Próbáltam de nekem valami miatt nem megy .

Ha valakinek működik akkor írja legyen szíves hogyan kell. A képen ahol a frissítés ikon van oda szeretném egyben a két gombot.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Predator2

(#40111) Steelmanus válasza Predator2 (#40110) üzenetére

Steelmanus
(PH! addikt)

Igy nem jo?

[ Szerkesztve ]

(#40112) Predator2 válasza Steelmanus (#40111) üzenetére

Predator2
(őstag)
LOGOUT blog

Úgy van most is, de nem működik "egyben" a két gomb.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Predator2

(#40113) DS39 válasza Predator2 (#40112) üzenetére

DS39
(PH! kedvence)

ha a stop után teszed a reload-ot, közvetlenül, egybegyógyulnak.

(#40114) Predator2 válasza DS39 (#40113) üzenetére

Predator2
(őstag)
LOGOUT blog

Tényleg, jó is lett köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#40115) Edenyke

Edenyke
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Sziasztok, lenne két problémám.

Portable ff-et használok már egy ideje, elvileg felfrissítette magát 33.1.1-re, de már kb az első nap óta van vele bajom.

Az egyik, hogy pár megnyitott tab után (10-15, változó) a böngésző képe fekete lesz minden tabon, görgetéskor néha bevillan az oldal képe, de csak az program kilövése oldja meg.
Elvileg erről azt olvastam, hogy a hardveres gyorsítás és az integrált vga okozza, ma kikapcsoltam a hardveres gyorsítást, majd kíváncsi leszek az eredményre, ha esetleg szerintetek más a baja, kérlek szóljatok. :)

A másik pedig az, hogy egy idő után nem tölti be az oldalakat.
A gép net kapcsolata tökéletes, ilyenkor megy rendesen az ie, de az ff már egy oldalt se tölt be, ki se írja, hogy kapcsolati hiba, csak próbálja folyamatosan betölteni az oldalakat, majd egy idő után kiírja, hogy új lap és kész.
Szintén csak a program bezárása és újraindítása segít csak rajta.
Ez mitől lehet?

Még mielőtt rendes ff telepítését ajánlanátok: céges gép, ie az alap böngésző, ff-ből (és chrome-ból, de azt nagyon nem szeretem) csak portablet lehet felrakni, és ezen két problémát leszámítva semmi bajom vele már lassan több, mint 7 hónapja.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#40116) zoltanz

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Hogy tudom száműzni vagy lecserélni új lap megnyitásakor a Google sort?

Minél mélyebben ásunk a múltba, annál távolabb látunk a jövőbe. (minden kérdésre válaszolok, csak ez 1-2 hónap néha)

(#40117) colomb2 válasza zoltanz (#40116) üzenetére

colomb2
(őstag)
LOGOUT blog

Megváltoztatod az alapértelmezett keresőt, akkor az lesz ott. Vagy nem ilyenre gondolsz?

Vigyázat, csalok! | Linux OFF topic: http://logout.hu/tema/linux_felhasznalok_off_topikja/friss.html

(#40118) zoltanz válasza colomb2 (#40117) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

De, ez az, erre gondoltam, köszi.

Minél mélyebben ásunk a múltba, annál távolabb látunk a jövőbe. (minden kérdésre válaszolok, csak ez 1-2 hónap néha)

(#40119) Efeszi

Efeszi
(újonc)

Firefox tud valahogy két munkamenetet egyszerre kezelni? Pl. két külön account-al belépni levelezőbe, facebook-ra, stb.

(#40120) kispx válasza Efeszi (#40119) üzenetére

kispx
(PH! addikt)

A másodikat privát ablakba nyisd meg.

(#40121) Efeszi válasza kispx (#40120) üzenetére

Efeszi
(újonc)

Köszi, kipróbálom! :)

(#40122) Efeszi válasza kispx (#40120) üzenetére

Efeszi
(újonc)

Nem nyert, legalábbis nekem rögtön behozta a már megnyitott munkamenetem! :(

(#40123) Faterkam válasza Efeszi (#40122) üzenetére

Faterkam
(őstag)

Én úgy szoktam, hogy az első acc Ff, a második Chrome. Pl mikor adminként és userként is nézek valamit.

- Eladó Nintendo Ds, DSi - "Semmiféle megbánás nem teheti jóvá az elmulasztott lehetőségeket." C. D. http://tinyurl.hu/xOGy/

(#40124) Efeszi válasza Faterkam (#40123) üzenetére

Efeszi
(újonc)

Én is így oldottam meg eddig, de nem szeretnék mindig külön böngészőt használni rá. Állítólag Maxthon tud ilyesmit, lehet kipróbálom...

(#40125) Matthewus válasza Efeszi (#40124) üzenetére

Matthewus
(fanatikus tag)

(#40126) Efeszi válasza Matthewus (#40125) üzenetére

Efeszi
(újonc)

Köszi, ezt is megnézem! A képek alapján itt profilok között kell váltogatni valahogy? Te használod?

(#40127) donmackó

donmackó
(senior tag)
LOGOUT blog

Üdv Urak!

Lehet valahogy tanúsítványt importálni Internet Explorerből (11.0.14) a Firefoxba (33.1.1)? Lenne egy oldal ami Exploreren bejön, a Firefoxon meg tanúsítvány hiba miatt nem.

Samsung Galaxy Tab 3 7.0 Wifi + Huawei Ascend Y300

(#40128) tgumis

tgumis
(kvázi-tag)

Sziasztok!
Olyan problémám van,hogy egy ideje a firefox alig akar elindúlni, van hogy csak gép újraindítás után sikerül. Aztán indokolatlanul sokáig gondolkodik ha például csatolni szeretnék egy fájlt. Ujratelepítettem de nem oldódott meg a probléma. És még feldobálrendszeresenablakot pedig a blkkolás be van állítvaSegítsetek légyszí.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.