Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bird

    addikt

    válasz zodo #4200 üzenetére

    Mint ahogy ígértem írok egy kis ismertetőt a kis Zotac-ról amit összeraktam. Ismerve a fórumon tapasztaltakat, illetve a különféle netes cikkekeket meglehetősen szkeptikusan/ kellő távolságot tartva - a csalódás elkerülése érdekében- áltam neki az NM10 chipsetre épülő HTPC (igen HTPC és nem irodai gép :D ) építésének. Előljáróban annyit, hogy nagyon kellemesen csalódtam és nem gondoltam volna, hogy ekkora power lakozik ebben a kis GPU-ban...de erről még később részletesen... :C

    Az összeszerelésről:

    Nos,mint ahogy azt már pár napja leírtam a Zotac hihetetlen minőségben csomagol... Az egész cuccot átjárja az igényesség, a precizítás, a gondosság és az alaposság. Öröm volt kicsomoagolni a lapot, és a kis ION2 kártyát. A Thermaltake elements Q házikó a 200W-os passzív hűtésű tápjával, az átgondolt kialakításával nagyon egyszerűvé tette a dolgom... a ház méretei: 13 x 22 x 30 cm. Kényelmesen elfér benne a lap, az ION2, az 5,25" méretű LITEON dvdíró és az 500 GB Samsung SATA vinya. Extra hűtésként egy siklócsapágyas 8 centis ventit is beépíttem, amihez egy LM317T feszültésgszabályozó IC-vel és egy 10k-s trimer potméteres fordulatszám szabályozós áramköri lapkát is aplikáltam. Így a 12 V helyett, jelenleg 5 V-al hajtom a kis "szélkereket" ;)

    Maga a teszt:

    Először csak magát az nm10-es lapkát teszteltem ION2 GPU nélkül... A windows 7 Ultimate gond nélkül települt, letöltöttem a legújabb drivereket, azok is gond nélkül felmentek.Az XBMC Dharma beta2 telepítése után belecsaptam a lecsóba... Kiváncsi voltam, hogy milyen system performancet tapasztalok multimédia "közben"... Nos a helyzet valóban siralmas... :W Az intel integrált grafikus megoldása egy ratyi, mégha arra az egyetlen pozitív dologra is gondolok, hogy az alaplapon ott díszeleg a HDMI kimenet (de minek..). :W

    XBMC-ben a tesztvideókkal kapcsolatban a következőkkel szembesültem:

    Xvid_70p@3,7 Mbps CPU: 55%
    X264_killa_sample CPU:100% (esélytelen, mint majom a köszörűkövön)
    Bdav_1080p@8Mbps CPU: 100% (a lejátszó nemes egyszerűséggel kifagyott, csak CTRL-del segített)

    Gondoltam jó, jó ezt tudtuk... Ennél csak jobb jöhet (legalábbis reméltem) :P

    És akkor bekerült a konfigba a kis ION2... az NVIDIA 258.96 (07.19) referencia driverét telepíttem, beállítottam a SAMSUNG LCD TV-m felbontását és elindítottam az XBMC-t..
    A beállításokban belőttem a DXVA2-őt és félve rányomtam a BDAV_1080p-re........
    hááááááááááááááááááááááááááááát.... nem akartam elhinni azt amit láttam!!!!!! Az ami 10 perccel előtte kifagyott, meg se moccant, az most full képernyőn hasított!!!!! a CPU terhelés lement 35-40%-ra, a VCPU: 7-10% (!)-on mocorgott!!! Gondoltam, most megfektetem a killa-val :DD de nem feküdt meg... CPU terhelés 45%, VCPU: 15% Végig próbáltam az összes teszt videót és minden szépen lejátszódott... Nagy volt az örömöm! Annyi rosszat hallottam az 1x PCIe ION2 grafikus mag képességeiről, hogy amit én tapasztaltam az szürreálisnak tűnt... :C Mondjuk biztos sokat jelent a legújabb referencia driver jelenléte is. :R

    Száz szónak is egy a vége... IGENIS Kítűnő HTPC építhető az NM10-ION2 kombóból is!!!!!!!! Bárki bármit mond én saját magam tapasztaltam meg, hogy a rendszer működik és életképes. Pár konfigot összeraktam a 15 év alatt, de ilyen kellemesen soha nem csalódtam... Csak ajánlani tudom!!!!!
    Este ha van rá igény teszek fel képeket is..

    [ Szerkesztve ]

    .:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

Új hozzászólás Aktív témák