Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pano

    addikt

    Sziasztok!

    Szeretnék magamnak egy ilyen "mindenes" gépet összerakni. Régebben könnyebb dolgom volt, de itt most az AMD állóvíz felkavarása és az Intel válaszlépése megnehezíti a dolgom.

    Cél:
    Munkagép:
    - Szoftver tesztelés (php alapú, illetve delphiben írt felhasználói szoftverek. Ezek nem túl nagy igényűek, de tesztelés miatt sűrűn előfordul sok adatmozgatás, közepesen igényes számolási műveletek).
    - Irodai megoldások (e-mailezés, dokumentumok, excel táblázatok. Szerencsére azért azok nem agyon makrózottak.)
    - Rövidebb videók rögzítése, vágása és renderelése.
    - Kisebb photoshop használat.

    Magánhasználat:
    - Brutál sok internet
    - Filmezés
    - Egyéb általános dolgok
    - Ritkán szeretnék kikapcsolni minimális játékkal, erre lenne jó esetleg egy AMD.

    A verziók:

    i3-8100
    Intel i5-8400
    AMD Ryzen 2400G

    Tuningolni nem szeretnék, semmi esetre sem.

    Természetesen cél a költséghatékonyság, de azért hosszú tervezhetőség. Legjobban az i5-8400 és Ryzen 2400G között vacilálok. Az AMD az talán pont köztes megoldás lenne nekem az i3 és az i5 között, ugyanis hosszútávon az i3-at kevésnek érzem, az i5 meg lehet már sok lenne (hosszabb távon nem feltétlen), az AMD meg talán tudja azt a vegyes balanszot adni, ami a fenti felhasználás megigényel és az APU lehetőséget ad nekem a kisebb játékhoz (bár olvastam, hogy nagyon sok az FPS drop és hirtelen teljesítmény leesés). Csak kicsit fázok az AMD-től, régi beidegződés, rossz tapasztalat.
    Akinek gyakorlati, nagyobb ismereti tapasztalata van milyen javaslatokat tud nekem adni?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák