Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • #98593280

    törölt tag

    válasz cascada #24565 üzenetére

    Hátulra csak 8 és 9 centiset lehet bele szerelni. 9 centiset javaslok, azok halkabbak mint a 8-asok és a légszállításuk is nagyobb. Minden alaplapon van legalább 1 db PWM-es szabályozható venti csati. ezen a deszkán ezenkívül még 2 db 3 pines. A BIOS screenshot-ok alapján a Chasis Fan-t is lehet szabályozni, szóval arra pl. az első 12 centis gyárit rákötheted és akár halkíthatod is ha hangos számodra. Amennyiben nem szabályozhatót veszel, akkor ezt ajánlom: Coolink SWiF2 920, ez 1100 rpm-es, leszabályzás nélkül sem lesz szerintem hangos, a 921-est ne vedd, mert az már 1500-on menne, az már sok. Amennyiben össze akarod kötni a CPU ventivel, akkor ezt vedd: Coolink SWiF2 92P 9cm, 625-1900RPM. Ez szabályozható és a CPU ventivel párhuzamosan fog halkulni és erősödni, akár terheléstől függően is. Egyébként ez a 9 centis PWM-es még max rpm-en sem hangos, ellentétben a 12 centis PWM-essel. Tudom, mert nekem a TX3-ason ilyern van és meglepődtem amikor maxra járatva sem komolyodott fel a hangja.

    Amennyiben drágállod a Coolink ventiket, az AC-ket is ajánlom: Arctic-Cooling AF9225L 9, 2 cm, már 500 Ft-ol kaphatóak a 9 centisek, de tudni kell, ezeknek alacsonyabb a légszállításuk és többet is fogyasztanak. Ebből is van pwm-es is.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák