Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hdsentinel

    őstag

    válasz petrusz82 #3850 üzenetére

    Szia !

    Win 7 x64 véletlenül?

    Az alapból bekapcsolt sidebar gadget (oldalsáv kisalkalmazás) okozza, amit valamiért a Win7 (tudomásom szerint a 64 bites) hihetetlen lassan kezel.

    Jobb gomb a tálca ikonon -> Beállítások -> Státusz ablak oldalon vedd ki a pipát a "Vista oldalsáv" alatti opciók elől és máris megszűnik a magas CPU használat. Ha mégsem, kérek riportot (persze az ettől függetlenül is jöhet, ha megszűnik a probléma akkor megerősítésként).

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • petrusz82

    aktív tag

    válasz hdsentinel #3851 üzenetére

    32 bites,és eddig nem volt ilyen gond vele.Most feltettem a 2.9-es verziót,amit eddig használtam még az oprendszer telepítése előtt,de szintén magas a cpu használat.Kivettem az oldalsáv dolgot amit mondtál,és megszűnt a probléma.Viszont én eddig is mindig használtam az oldalsávot,és nem volt ilyen prociterhelés.Szóval nem tudom mi hozhatta elő.

  • hdsentinel

    őstag

    válasz petrusz82 #3852 üzenetére

    Érdekes. Az oldalsáv még teszt Win7-el készült, úgy tűnik a hivatalos Win7 már kicsit máshogy működik és lassabban futtatja a kódot, pedig nincs hatalmas méretű adatmozgás, ami indokolttá tenné ezt. Mindenesetre ellenőrizni fogom és módosítok az oldalsávval kapcsolatos részeken.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • ttom1

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az én problémám a következő:
    próbaképpen feltettem a HD Sentinelt, mert semmi ilyen progit nem használtam eddig, és hogy vajon megéri e megvenni, mit tud nyújtani.
    Mindeddig a vinyóm állapotát 100%nak értékelte. Pár napja (11. 14.én) ez lecsökkent 98%-ra, majd 85%-ra (11. 19.én) , végül a mai napon egy hatalmas ugrással 12%-ra süllyedt.
    A mai úgy volt, hogy egy nagyobb rar. fájlt akartam kibontani, közben kimentem és mire visszajöttem, észrevettem, hogy elég lassan dolgozik most a gép. Ekkor ért a sokk: a HD Sentinel immár 12%-ra becsülte a merevlemez kondícióját. (A hátralévő napokat meg 16-ra.) Gyorsan félbe is szakítottam a rar. kibontását.
    Kérdésem: ha a kondíciót a bad sectorok függvényében számolja a program, akkor lehetséges-e ilyen szintű romlás?
    Mivel a dolog nem hagyott nyugodni, ezért más programmal is utánanéztem: a HD Tune semmiféle hibás szektort nem talált (Damaged blocks, ahogy ő írja). Amúgy a vinyó nem kattog, semiféle gyanús zajt nem ad. Viszont a rar. kibontása aggasztó volt (mondjuk korábban is volt hogy belassult, ha ment mellette más, de akkor viszont a HD Sentinel nem jelzett semmit.) És most 12%os kondíció mellett nem is merem folytatni a dolgot, már ha van ennek az értéknek valóságalapja.
    A sentinel az 5ös (Reallocated Sectors Count) és a 196os (Reallocation Event Count) feladatnál jelzett hibátt, rakott ki felkiáltójelet.
    És ez a figyelmeztetése:
    "A lemez felületén található 592 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
    A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott.
    Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat."

    Samsung vinyóm van, kb. 3 és fél éves, a kisebbik partícóm (30 gigás) az csúnyán töredezett, ez nem tudom mennyire számíthat. A windows hibaellenőrzője a kisebbik partíción gond nélkül lefutott, a rendszer partíción viszont nem tudott továbbmenni a 2. fázisnál. A Sentinel rövid ön-tesztje nem jelzett hibát (legalábbis semmi figyelmeztető nem jött elő), a részletes ön-tesztet viszont meg ebben az ingyenes változatban nem próbálhattam ki.
    Mit tehetek most? Tévedhet a Sentinel, vagy ruházzak be új vinyóra? És ilyen esetben a Sentinel tud valami egyéb orvoslást (ha feltételezzük, hogy neki van igaza a bad sectorokat illetően)?

    A választ előre is köszönöm!
    (és elnézést, ha kissé hosszú lettem)

    [ Szerkesztve ]

  • hdsentinel

    őstag

    válasz ttom1 #3855 üzenetére

    A jelenség oka az, hogy a jelzett kondíció az éppen felismert pillanatnyi állapotot mutatja
    az alapján, hogy a merevlemez milyen problémákat tárt fel és naplózott.
    Előfordulhat, hogy valamilyen sérülés, mechanikai vagy elektronikai behatás következtében
    fellépő problémákról a merevlemez még nem szerzett tudomást, ezért nem kerültek a SMART táblázatba, így a HD Sentinel program még nem jelzi azt.
    Viszont alaposabb használat és lemez-tesztek további problémákat is felszínre hozhatnak.

    Az már egy komoly jelzés volt, hogy korábban a kondíció szépen elkezdett csökkenni, mikor újabb hibák kerültek feltárásra. A lassulást az okozta, hogy mikor egy újabb hibás területre fut a fej, onnan megkísérli a szektorokat átmenteni a tartalék területre. Hogy ez mennyire sikeres, az a problémától és az érintett terület nagyságától függ. Ha több (száz vagy ezer) szektor érintett, nem ritka az ilyen mértékű kondíció csökkenés.

    Ha a kondíció romlik vagy "csak" nem 100%, akkor mindenképpen az az első, hogy meg kell győződni arról, hogy milyen további problémák várhatóak, azaz, hogy a lemez állapota stabil-e.
    A szöveges értékelés melletti "?"-re kattintás után elolvasható, hogy ilyenkor mi a javasolt teendő: a programban található merevlemez tesztekkel alaposan átnézni a merevlemezt, hogy milyen további, még lappangó problémák találhatóak, melyek a lemez kondícióját és
    további használhatóságát befolyásolják. Érdemes a súgóban a tesztekhez
    kapcsolódó néhány oldalt átnézni.

    A regisztrált változatban lévő felület tesztek megjelölik ezeket a hibás területeket.
    Szerencsés esetben ezután az adatok menthetőek és jelzés lehet, hogy a merevlemez
    mely területét nem érdemes a továbbiakban használni, ha a hiba nagyobb területet érint
    (persze túl sok hiba esetén inkább csere javasolt).

    Jelenleg (adatmentés előtt) a Fájl -> Felület teszt -> Adatterület felfrissítése opció lenne a
    leghasznosabb, majd adatmentés után a Fájl -> Felület teszt -> Lemez felületének
    újrainicializálása, melynek egyszerűbb változatát számos egyéb szoftver tévesen
    alacsony szintű formázásnak hív.

    Hogy másik szoftver(ek) nem mutatnak hibát - ez sajnos egy súlyos hiányosság a részükről, mivel sokszor a (fél)halott merevlemezeket is hibátlannak értékelik. Erről részletesen itt található információ:
    A S.M.A.R.T. működése
    illetve egy pár nappal ezelőtti konkrét példa, ami szintén ezt igazolja:
    [link] és
    [link]

    (bocs a hosszú válaszért :) )

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz petrusz82 #3854 üzenetére

    Ha fel vagy iratkozva a hírlevélre, mindig megy e-mail értesítés az új verzió megjelenéséről.
    De ha gondolod ettől függetlenül küldök mailt vagy privátot a hivatalos kiadás előtt, így ellenőrizni tudod az eredményt.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • petrusz82

    aktív tag

    válasz hdsentinel #3857 üzenetére

    Akkor feliratokozom a hírlevélre,meg gyakran nézem majd a honlapot.

  • Lavad

    tag

    Üdv !
    Segitséget kérnék !
    Futási problémám van a programmal, X64 Win7 Ultimate alatt, nem hajlandó indulni sem a standard sem a pro változat.
    Sima telepités után a feladatkezelöben látom futni a progit, de egyébbként nem történik semmi-
    Már mindent végigpróbáltam. Tud segiteni valaki? esetleg elnéztem vmit ?

    THX !

    :R

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Lavad #3859 üzenetére

    Lehetséges, hogy valami hardver felismerésénél leáll a program, ez ritkán de előfordulhat bizonyos HDD vezérlő és meghajtóprogram kombinációkkal, leginkább Promise vezérlőknél illetve kiforratlan driverek esetén (Win7 x64 alatt ez nem ritka).

    Érdemes lenne

    - megpróbálni így indítani: HDSentinel.exe /REPORT
    ez a saját mappájába létrehoz egy HDSentinel_xxx_report.txt fájlt (xxx = az aktuális verzió), ez még ha csak részleges is, segíthet a helyzet feltárásában.

    - megpróbálni valamely régebbi verziót letölteni (2.90, 2.81, 2.70, 2.50). Ha valamelyik elindul, akkor máris több információ van arról, hogy mely újabb verzióban megjelent felismerési kóddal van gond ezen a konfigon.

    - ha van bármi "felesleges" tárolóeszköz ami kiiktatható egy teszt erejéig (pendrive, külső HDD, mobiltelefon, kártyaolvasó, kártyaolvasós nyomtató) érdemes lenne úgy is megnézni.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Lavad

    tag

    válasz hdsentinel #3860 üzenetére

    Köszönön, a választ ! :R
    este próbálkozom.
    Valószínűleg valami SMART hibám lehet az egyik HDD-nél.

    [ Szerkesztve ]

  • Lavad

    tag

    válasz hdsentinel #3860 üzenetére

    Üdv Ismét!
    sikerült elinditani a progit, sajnos az ide eszközök szarakodnak nálam, jelenleg egy IB9-es ABIT lapot használok, és itt eleve bajos az ide-kezelés.
    Nyilván Driver gond van, ha nem használok ide eszközt minden további nélkül indul a progi.

    Köszi a tippet, illetve a segitséget !

  • Kvazár

    őstag

    Sziasztok!
    Van nekem egy 3114-es chipet tartalmazó sata vezérlő kártyám, és az a gondom vele, hogy a rádugott vinyók smartját nem tudom olvasni.

    A története a következő:
    Amikor megkaptam minden rendben volt, csak nem kezelte a terrás vinyóimat. Biost frissítettem rajta, most már mindent kezel, csak a smartot nem tudom olvasni.

    Valakinek van 5lete? Lehet OP. a hibás (win7)?

    Gyanús a dolog, mert a másik gépemben lévő vinyómnak a smartját régebben simán olvastam, de ma már azt sem tudom (sata 3112 és nem bántottam). Arra viszont nem emlékszem mikor volt az, amikor utoljára tudtam olvasni :F .

    Szeretettel várok minden 5letet, hozzászólást.
    Thx.
    Üdv.

    Eladó cuccaim: -

  • zsocii

    csendes tag

    Sziasztok,

    Szeretnék segítséget kérni az alábbi problémában:
    A kérdéses Samsung sp1614n vinyó, korábban rendszer vinyó volt. Most másikon van a Windows, de erről sem töröltem le a korábbit.
    Először azt vettem észre, hogy kezdtek elromlani egyes fájlok, bizonyos fényképek megjelenítésénél kifagyott, egyre több helyen.
    Mindent átmásoltam másik tárolóra (nehézkes volt sokszor kifagyott) , és megpróbáltam letörölni mindent. Ez nem sikerült, bizonyos rendszer fájlokat nem engedett.

    Hd-sentinelt futtattam ezután. A hibás szektorokra 15-et ír ki, 77%.
    A rövid öntest hiba nélkül lefutott.
    A részletes ön-teszt : Sikertelen olvasó egység hibája miatt 0x70 3 perc-t írt ki.
    Az olvasási teszt üres vinyóval: jó: 9996 sérült:0 rossz:4 0 áthelyezett, javíthatatlan - de 15 hibás szektort ír ki az áttekintésben és a teszt alján is szektorkódokkal.
    A legalsó (lemez felületének újrainicializásása) teszt üres vinyóval: jó: 9998 sérült:2 rossz:0 0 áthelyezett, javíthatatlan - de 15 hibás szektort ír ki az áttekintésben és a teszt alján is szektorkódokkal.

    E két futtatás alatt kifagyott a gép, vagy csak nem vártam meg míg továbbmegy, reseteltem. Az lett a vége, hogy már csak a HD sentinel látta ezt a vinyót, de a windows intéző nem, nem is tudtam újracsatlakoztatni, hibát jelzett. Egy programmal (partition master) sikerült ismét láthatóvá tenni.

    Most ismét látja a Windows intézó a partíciót:
    A rövid öntest hiba nélkül lefut
    A részletes ön-teszt : Nem sikerült a meghajtót zárolni a kizárólagos használathoz.Mindenképpen futtatni szeretné a tesztet? (nem ajánlott) lemez: E hiba: 32 A folyamat nem fér hozzá a fájlhoz, mert azt egy másik folyamat használja
    És a hibás szektorokra 17-et ír ki, már csak 75%
    Ismét elindítottam a legalsó (lemez felületének újrainicializásása) teszt üres vinyóval: : 10000 sérült:0 rossz:0 0 áthelyezett, javíthatatlan – de volt néhány sötétebb zöld mező (nem írt ki rá semmit)

    Mégegyszer elindítottam a részletes ön-teszt : Sikertelen olvasó egység hibája miatt 0x70 3 perc-t írt ki
    Az olvasási teszt üres vinyóval: jó: 9996 sérült:0 rossz:4 0 áthelyezett, javíthatatlan - ez meg ismét hibát jelez!!!!!!!!!!!!!!

    Kérdéseim:
    - Nem értem, miért nem futott le korábban és most sem (különböző indok) a részletes önteszt
    - nem értem, miért nem működött előszöri alkalmakkor jól a smart, azaz nem kellett volna ismételten a felület teszt során hibá t kijelezni, a korábban hibásnak találtat ki kellene hagynia.
    - nem értem, hogy a korábbi olvasási teszt 4 rossz, az újrainicializált teszt pedig 2 sérültet hozott , most pedig olvasási teszt szintén 4 rossz, az újrainicializált teszt pedig mindent rendben talál

    A hőmérséklet a nagy particionálo teszt során kb 50 fokig felkúszik, de semmi extra.

    Mi javasoltok, hogyan futna végig a részletes önteszt, melyik teszttel lehet a vinyó állapotát stabilizálni, ha egyáltalán lehet?

    köszönöm a segítséget

  • liksoft

    nagyúr

    válasz Kvazár #3863 üzenetére

    Terrás winyót tuti nem kezel. Az ugyanis a földes drive. Tera kapacitásút talán inkább. :W :W :W

    A BIOS elméletileg a drive kezelésébe OS alatt nem szólhatna bele. Csak a driver. W7 alatt pedig minden megtörténhet, és annak az ellenkezője is. :D

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz zsocii #3864 üzenetére

    Szia!

    A drive hibás, hiszen látod. Tudod, ha valakinek bokaficama van, attól még tud járni, de futó nem lesz. Még ha megfizeted, sem! Sőt, meg is erőszakolhatod, akkor sem! :W :W

    Összegzés: Ha nem tudod szép szóval stabilizálni az állapotát, akkor mentsd le az adatokat, és használd levélnehezéknek.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • Kvazár

    őstag

    válasz liksoft #3865 üzenetére

    Igen a mérete 1 terra, 3G/s -es mind a 2-m, és most kezeli, tehát akkor op. az ami beleszól, hogy most nem tudom olvasni a smart-ot.
    Kár érte.
    Thx. Üdv.

    Eladó cuccaim: -

  • Kvazár

    őstag

    válasz liksoft #3865 üzenetére

    ok értelek, megint tévedtem. :B
    1 TB-os Samsung hdd-k
    Üdv.

    Eladó cuccaim: -

  • Kvazár

    őstag

    válasz liksoft #3866 üzenetére

    Ez az üzenet sztornó, mert nem nekem válaszolóra válaszoltam. :W :W :R

    Nem, a hdd-k külső dokkolóban mind okésak.
    Csak ha alaplapra dugom őket akkor nem tudom olvasni a smartjukat.
    Egyiknek sem, van kb. 5 db-om, egyikét sem. Sem itt, sem ott.
    Thx. Üdv.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccaim: -

  • hdsentinel

    őstag

    válasz zsocii #3864 üzenetére

    Szia !

    A program súgójában a "Merevlemez Tesztek" fejezetet érdemes átnézni ilyen esetben, a felmerülő kérdések nagy részére választ adhat.

    > Először azt vettem észre, hogy kezdtek elromlani egyes fájlok,
    > bizonyos fényképek megjelenítésénél kifagyott, egyre több helyen.

    Ezt az okozza, hogy a merevlemez egyre több hibás szektorra fut rá és megkísérli azokat javítani, több-kevesebb sikerrel.
    Ez alatt úgy tűnik, a rendszer "megfagy", nem reagál, de ilyenkor egy RESET vagy lekapcsolás általában csak ront a helyzeten.

    > Mindent átmásoltam másik tárolóra (nehézkes volt sokszor kifagyott)

    Ez nem ritka ilyen esetben.

    > és megpróbáltam letörölni mindent. Ez nem sikerült, bizonyos rendszer fájlokat nem engedett.

    Ez a Windows sajátja, még ha a rendszer nem is aktív a kérdéses meghajtón, bizonyos fájlokat zárol.
    A partíció formázásával törölhető ilyen esetben minden a meghajtóról.

    > Hd-sentinelt futtattam ezután. A hibás szektorokra 15-et ír ki, 77%.

    Várható volt, hogy nem száz százalékos az állapot. A hibás terület nagyságától függően a kondíció alacsonyabb,
    de ha az áthelyezési művelet(ek) nem futottak le, akkor ez a szám még kedvezőtlenebbül is alakulhat,
    várható, hogy további használat során újabb hibás területek születnek.

    > A rövid öntest hiba nélkül lefutott.

    Ez egy általános teszt, ami ellenőrzi, hogy általánosságban a fejek, szervó, belső memória, stb. működnek-e.
    Jellegéből adódóan nem minden hibát tár fel és nem javít.

    > A részletes ön-teszt : Sikertelen olvasó egység hibája miatt 0x70 3 perc-t írt ki.

    Ez arra utal, hogy bizony további hibák várhatóak, melyek megakadályozzák a merevlemezt abban, hogy
    a teszt gond nélkül lefusson. Ilyen esetben mindenképpen érdemes a felület tesztekhez fordulni (ahogy ezt
    Te is tetted).

    > Az olvasási teszt üres vinyóval: jó: 9996 sérült:0 rossz:4 0 áthelyezett,
    > javíthatatlan - de 15 hibás szektort ír ki az áttekintésben és a teszt alján is szektorkódokkal.

    A kettő teljesen független egymástól.
    Az olvasási teszt alatt jelzett jó/sérült/rossz BLOKKot jelent, melyek egynél több szektort tartalmaznak
    (a teszt alatt a jobb felső sarokban olvasható le, hogy egy blokk hány szektort foglal magában).
    Azaz ha 4 hibás blokkot látsz, az lehet 4, 14 de akár több száz hibás szektor is, a merevlemez méretétől
    függően (egy blokk a merevlemez méretének 1/10000-ed része).

    Másrészt a szöveges értékelésben található 15 hibás szektor a már áthelyezett, azaz már nem használt
    szektorokat jelöli. Ezezk már nem jelentenek gondot, a problémát az okozza, hogy vannak további
    szektorok (abban a 4 hibás blokkban) amiket MOST kell áthelyezni a merevlemeznek, hogy tovább
    lehessen használni, mivel az áthelyezés után ezek a szektorok (hasonlóan a 15-höz, amit a program jelez)
    már nem lesznek használva, helyettük a tartalék területet fogja a merevlemez használni.
    (Ez szintén a súgóban megtalálható, ha a szöveges értékelés melletti "?"-re kattintasz).

    > A legalsó (lemez felületének újrainicializásása) teszt üres vinyóval: jó: 9998 sérült:2
    > rossz:0 0 áthelyezett, javíthatatlan - de 15 hibás szektort ír ki az áttekintésben és
    > a teszt alján is szektorkódokkal.

    Ahogy a súgó is írja, az olvasásteszt csak feltárja a hibákat, de nem javítja azokat.
    Most, az írásteszt után láthattad, hogy a hibás blokkok egy része már javításra került, azaz
    a program rákényszerítette a merevlemezt, hogy helyezze át a szektorokat és amik
    helyettük használtba álltak, azokkal már nem lett gond.

    Úgy tűnik, ez nem sikerült minden szektornál, emiatt 2 blokk még mindig hibát jelez.
    Érdemes lenne
    - ellenőrizni, hogy ez a két blokk (és a jelzett szektor sorszámok) mindig pontosan
    ugyanott helyezkednek-e el
    - a "lemez felületének újrainicializálása" tesztet indítani, de úgy, hogy a teszt indítása
    előtt a tesztet indító ablak felső részén a Beállításokra kattintani és a
    "Felület újrainicializálás szintje" opciót feljebb tenni, akár 10-re vagy még többre és
    beállítani, hogy csak azt a területet tesztelje, amelyben a két blokk érintett
    ("csak kijelölt adatblokkok tesztelése: első / utolsó blokk).
    A kérdéses blokkok sorszáma a tesztek alatt könnyen ellenőrizhető, csak rá kell húzni
    az egérmutatót és alul megjelenik. Nem árt, ha a hibákat jelző blokkok előtt és után
    legalább 10-10 blokk is ismételt tesztelésre kerül.
    - ha a hibás terület így sem javítható, érdemes olyan módon újrapartícionálni a meghajtót,
    hogy a hibás blokkok ne kerüljenek aktív partíciók alá, azaz lehetőleg a merevlemez
    azokat soha többé ne használja. Ehhez szintén érdemes az egérmutatóval ellenőrizni,
    hogy a hibás blokkok mely MB-ban kifejezett pozíciókan találhatóak, mely szintén alul megjelenik.
    - tesztelés során mindenképpen javasolt az egyes teszt-műveletek után az állapotot elmenteni
    (jobb gomb után) így később visszakereshető és összehasonlítható az állapot.

    Mindazonáltal a merevlemez tökéletes már biztosan nem lesz, viszont a fenti lépésekkel
    megoldható a további használata bizonyos feltételek (pl. hibás rész kizárása miatti kapacitáscsökkenés
    és folyamatos felügyelet) mellett.

    > E két futtatás alatt kifagyott a gép, vagy csak nem vártam meg míg továbbmegy, reseteltem.

    Nagyon nagy hiba volt.
    A súgűban és a weblapon is több helyen szerepel (pl. http://www.hdsentinel.hu/smart/ ), hogy ezt nagyon nem ajánlott.

    > Az lett a vége, hogy már csak a HD sentinel látta ezt a vinyót, de a windows intéző nem,
    > nem is tudtam újracsatlakoztatni, hibát jelzett.

    Mármint a teszt futása ALATT vagy az után?
    A teszt futása alatt a Hard Disk Sentinel zárolja a merevlemezt (hacsak a fentebb említett Beállítások oldalon
    ezt nem kapcsoltad ki) és leválasztja a partíciókat. Pontosan azért, hogy se az operációs rendszer, se
    egyéb program ne "szóljon bele" a javításba mivel az befolyásolhatja a teszt eredményét.

    > Egy programmal (partition master)
    > sikerült ismét láthatóvá tenni.
    > Most ismét látja a Windows intézó a partíciót:

    Ha ezt a teszt alatt sikerült elérni, gratulálok, de nem volt jó ötlet.

    > A rövid öntest hiba nélkül lefut
    > A részletes ön-teszt : Nem sikerült a meghajtót zárolni a kizárólagos használathoz.
    > Mindenképpen futtatni szeretné a tesztet? (nem ajánlott) lemez: E hiba: 32
    > A folyamat nem fér hozzá a fájlhoz, mert azt egy másik folyamat használja

    Ha az intézőben vagy más alkalmazásban (pl. Total Commander) meg van nyitva a kérdéses
    partíció, akkor nem sikerül ez a zárolás. Ilyen esetben is futtatható a teszt, bár nem javasolt,
    mert az intenzív diszk-elérés alatti egyéb olvasás/írás káros lehet és ha más nem, az
    átviteli sebességet jelző grafikonon látható eredményt torzíthatja, melynek célja az lenne, hogy
    a nehézkesen elérhető (bár "még" nem hibás területek is kiszűrhetőek legyenek).

    > És a hibás szektorokra 17-et ír ki, már csak 75%

    Ez teljesen természetes. A 2 blokk (melyekben ezek szerint 1-1 hibás szektor volt található)
    most már áthelyezésre kerültek, így továbbiakban nem használjuk őket. A merevlemez
    feljegyezte, hogy ez megtörtént és természetesen a program is mutatja.
    Ahogy a súgóban is olvasható, a teszt során a hibás szektorok száma NEM csökken
    (nem ez a cél!). A cél az, hogy TOVÁBB már ne növekedjen és a teszt is gond nélkül fusson le,
    mivel ilyenkor tekinthető az állapot stabilnak és használható a merevlemez - még ha a kondíció
    alacsonyabb is mint 100%.
    A 75% (de ha még 2 hibás szektor "születik" is és emiatt kicsit csökken) még mindig ZÖLD
    kategória, még mindig JÓ állapotú merevlemezt jelent, azaz ettől még használható lenne
    (bár kritikus adatokra, elsődleges tárolásra azért nem javasolnám).

    > Ismét elindítottam a legalsó (lemez felületének újrainicializásása) teszt üres
    > vinyóval: : 10000 sérült:0 rossz:0 0 áthelyezett, javíthatatlan – de volt
    > néhány sötétebb zöld mező (nem írt ki rá semmit)

    Ez már jobban hangzik. Akkor a szektorok felülvizsgálatra kerültek, azokat
    a merevlemez áthelyezte és mind a 10000 blokk (azaz a lemez teljes kapacitása)
    most használható. A zöld szín jelzi, hogy rendben van, minél sötétebb az árnyalat
    (súgó) annál LASSABBAN kezelhető a kérdéses blokk ahhoz képest, amennyire
    a blokk pozíciója azt megengedné (ha a sebesség grafikont megnézed, a
    merevlemez eleje gyorsabb és a sebesség grafikon egy általános ereszkedő görbét követ).
    A grafikonon (vagy az egérmutatót a kérdéses blokkokra húzva) érdemes ellenőrizni, hogy
    mennyivel tér el az átlagos, kívánatos (környező) blokkok sebességétől. Ha nagyon és/vagy
    ha nagyobb terület érintett, akkor ott várható további problémák megjelenése. Lehet, hogy
    egy nap, de lehet, hogy csak egy év után, ez a használattól függ.

    De ahogy írtam, ha a program nem tudta zárolni a meghajtót, akkor ezt okozhatta, hogy
    a teszt (és így a sebességmérés) alatt az op.rendszer és/vagy más program is kezelte
    a merevlemezt, mely az eredményt befolyásolta, torzította. Persze ez csak a sebességet
    (azaz a zöld szín árnyalatát és a sebesség grafikont) érinti, a 10000 jó blokk ettől függetlenül
    mindenképpen korrekt.
    Azért érdemes a tesztet úgy lefuttatni, hogy mindenképp zárolhassa a merevlemezt a program
    a teszt ideje alatt.

    > Mégegyszer elindítottam a részletes ön-teszt :
    > Sikertelen olvasó egység hibája miatt 0x70 3 perc-t írt ki

    Ez már a továbbiakban szinte bizonyos, hogy mindig így fog viselkedni.
    1-2 hibás szektornál ez a teszt (a merevlemez belső öntesztje) még lefuthat, ennyinél
    általában már megakad. Emiatt (is) készült a felületi teszt, mivel az ilyen esetben
    is használható.
    A továbbiakban (adatok tárolása után) az olvasás teszt-tel ellenőrizhető, hogy minden
    rendben van-e és az írásteszt már csak akkor szükséges, ha az olvasásteszt hibát jelez.
    Értelemszerűen az olvasásteszt nem veszélyes a tárolt adatokra.

    > Az olvasási teszt üres vinyóval: jó: 9996 sérült:0 rossz:4 0 áthelyezett,
    > javíthatatlan - ez meg ismét hibát jelez!!!!!!!!!!!!!!

    Sajnos további hibák várhatóak, minden bizonnyal a korábban javított szektor(ok)
    melletti ill. azok környéki szektorokban.
    Emiatt lehet érdemes úgy újrapartícionálni a meghajtót, hogy az érintett blokkok
    és a környező néhány (pl. 10) blokk ne kerüljön használatra.
    A fenti önteszt pontosan emiatt jelez hibát.

    > Kérdés:
    > - Nem értem, miért nem futott le korábban és most sem (különböző indok) a részletes önteszt

    Mivel ez hardveres önteszt, azaz a merevlemez belső öntesztje.
    Csak akkor fut le, ha MINDEN tekintetben stabil a merevlemez állapota, ellenkező esetben
    javíthat bizonyos hibákat (gyenge szektorokat) de ilyenkor már ez hibát jelez.
    Sajnos túl sok inormációt nem ad, a programnak csak annyi hatása van rá, hogy
    elindítja és kiolvassa az eredményt, de a hibák pontos feltárásában már ennél pontosabb
    módszer szükséges, a Felület teszt.

    > - nem értem, miért nem működött előszöri alkalmakkor jól a smart, azaz nem
    > kellett volna ismételten a felület teszt során hibá t kijelezni, a
    > korábban hibásnak találtat ki kellene hagynia.

    Kihagyni nem fog semmit.
    A S.M.A.R.T. úgy működik, hogy ha a lemez feje hibás területre ÍR, akkor vizsgálja felül
    a kérdéses szektort és ha sikerül (nincs közben reset) akkor a tartalék területre kerül az
    adat, az eredeti szektort hibásnak jelöli és többet nem használja. Ezzel párhuzamosan
    a hibás szektorok számlálóját növeli (ezt olvassa és jelzi a Sentinel).
    Azaz a hibás szektorok száma növekszik, de ideális esetben semmi sem vehető észre,
    mivel a tartalék terület használható.

    A gond akkor van ha ezután a szomszédos szektorok (vagy egész más sérülés miatt
    teljesen más szektorok) is elkezdenek romlani. Ilyenkor a szektorok olvasása hibát
    jelez, de nem történik áthelyezés, azaz az állapot NEM változik.

    Nálad ez úgy nézett ki, hogy néhány (15) szektor már áthelyezésre került korábban,
    de továbbiak születtek (és a fentiek miatt még továbbiak várhatóak).

    > - nem értem, hogy a korábbi olvasási teszt 4 rossz, az újrainicializált teszt
    > pedig 2 sérültet hozott

    Az olvasás teszt rávilágított a 4 hibás szektort tartalamzó blokkra, de azokat nem
    javítotja (mint ahogy más olvasás, pl. scandisk és formázás sem).
    Az újrainicializálás egy részüket egyből javította, ezért lett már csak kettő.

    > most pedig olvasási teszt szintén 4 rossz, az
    > újrainicializált teszt pedig mindent rendben talál

    Egyértelműen nem teljesen stabil a lemez állapota.
    Érdemes minden teszt után a grafikonokat, felületi térképet elmenteni, hogy összevethető legyen
    az állapot az egyes tesztek utánival.
    Ha hasonló helyen vannak a rossz blokkok, azokat ki kell zárni a további használatból, más megoldás nincs.
    Mivel olyan parancs nem létezik, amivel kényszeríthetjük a merevlemezt, hogy a szektort mindenképp
    zárja ki a használatból, a partíciókon kívülre helyezés az egyetlen megoldás.

    Nem mellesleg lehetséges, hogy az intenzív teszt miatt a gyengébb szektorok állapota most jónak tűnik,
    de nem biztos, hogy ez stabilan így is marad. Emiatt (újrapartícionálás után!) érdemes megtölteni a
    merevlemezt, de csak pótolható adatokkal és néhány nap múlva ismételt olvasástesztet csinálni.

    > A hőmérséklet a nagy particionálo teszt során kb 50 fokig felkúszik, de semmi extra.

    Samsung-nál ez több mint extra, ugyanis 5-8 fokkal mutatja magát hűvösebbnek, mint amilyen valójában
    (nézd meg hosszabb üzemszünet (pl. 8 óra kikapcsolt állapot) után mit mutat a Sentinel először, mikor
    bekapcsolod. Valószínűleg jóval kevesebbet, mint amilyen a többi merevlemez illetve a környezet hőmérséklete.
    Mivel a működési tartomány legfelső határa az 50 fok, azért így üzemeltetni nem igazán javasolt.
    Felületteszt, intenzív használat, hibás szektorok áthelyezése - ezek mind olyan dolgok, melyeket
    fokozott körültekintés mellett, ennél JÓVAL hűvösebb környezetben érdemes végrehajtani.
    Persze ellenőrizhető, hogy a merevlemez "mit bír" egy ilyen stressz-teszt során, de ez ilyen állapotban,
    ilyen hőmérséklet mellett inkább káros, mint hasznos.

    > Mi javasoltok, hogyan futna végig a részletes önteszt, melyik teszttel lehet a vinyó állapotát stabilizálni, ha egyáltalán lehet?

    A fentiek remélhetőleg megvilágítottak néhány dolgot és a megoldást ;) Sok sikert!

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Kvazár #3863 üzenetére

    Melyik BIOS-t tetted rá?
    SataLINK vagy SataRAID ?
    Win alatt elvileg már mindegy - de mégsem, mivel a BIOS típusától függően a driver is máshogy viselkedik. SataRAID esetén nincs S.M.A.R.T. adat sajna.

    A drivereket mindenképp érdemes ellenőrizni azért akár a 3114-es akár a 3112-es kártyával kapcsolatban. Ha küldesz riportot (Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek) meg tudom nézni, mi a helyzet.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Kvazár #3869 üzenetére

    A dokkoló USB-s? Az megfelelő USB-ATA chip mellett kevesebb felismerési gondot jelent és független a driver-ektől. Az alaplapon van (integrált) a Silicon vezérlő? Vagy ez teljesen más dolog? Riport jöhet, abból több kiderül mi a helyzet és esetleg tudok tanácsot adni, milyen driverrel, hogyan kellene működnie a felismerésnek.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Kvazár

    őstag

    válasz hdsentinel #3872 üzenetére

    A dokkoló usb-s és minden rendesen megy. Van alaplapi 3112-es siliconom és 3114-es pic-osom, és egyiknél sem megy. Használt op win7.
    ( két külön gépről beszélünk, de a hiba ugyan az)
    riport

    itt van a gépben: 1 ide, 1 sata (nem kezeli a smartot), és 1 usb-s

    Thx. üdv.

    Eladó cuccaim: -

  • Kvazár

    őstag

    válasz hdsentinel #3871 üzenetére

    Ami riport részletet az előbb elküldtem a 3112-esé, ez régen ment, most nem, és nem csináltam neki semmit.
    A 3114-est bántottam, de az egy másik gépben van így nincs hatással erre. ( valami simát és nem raid5-öst tettem rá)

    Thx üdv.

    A riport így is jó vagy ahogy mondtad, inkább úgy csináljam? :F

    Eladó cuccaim: -

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Kvazár #3873 üzenetére

    Mivel ez nem az a riport, mint amit kértem (nincs benne a driver verzió) ezért nem sokat segít ilyen esetben :N
    Ami látszik, hogy SataRAID-ként szerepel, tehát a "rossz" BIOS és driverkészlet került fel. SataLINK-et kellene keresni és telepíteni.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Kvazár

    őstag

    válasz hdsentinel #3875 üzenetére

    Ezt a gépet nem piszkáltam, ez az ami régen ment, ma meg nem. Ennél nem frissítettem semmit, ez csak simán nem megy. :(

    Eladó cuccaim: -

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Kvazár #3877 üzenetére

    Köszi, megjött !

    Érdemes lenne a program legújabb (3.00) verzióját megpróbálni, ahogy a honlapon is szerepel a 2.90-estől változott a Silicon Image vezérlők támogatása (pl. itt HDD vezérlők )

    A kártya BIOS-át érdemes lenne SataLINK-re cserélni. Driverből is elvileg létezik a mostaninál újabb, 2008-as (Vista alatt biztosan, de szerintem Win7 alatt is).
    Így remélhetőleg már nem lesz gond a felismeréssel.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Kvazár

    őstag

    válasz hdsentinel #3878 üzenetére

    Köszönöm, az egyik gépen szoftvert frissítettem, és most ok!
    Remélem, majd a másikon is jó lesz, thx.

    Üdv. :DD :DD

    Eladó cuccaim: -

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Kvazár #3881 üzenetére

    Nincs. A pendrive-ok nem szolgáltatnak állapot infókat magukról, hasonlóan a memóriakártyákhoz, kivéve némely CF kártyát <- viszont ezeknél is csak IDE-CF átalakítóval lehet állapotot lekérdezni, USB-s olvasóval ez nem lehetséges.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Kvazár

    őstag

    válasz hdsentinel #3882 üzenetére

    Ok. köszi, és a microdrive-ok? Tudtommal ezek is rendes hdd-k csak kicsik.

    Eladó cuccaim: -

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Kvazár #3883 üzenetére

    Így van, ezeknek van rendes S.M.A.R.T.-juk, az általam tesztelt 2 és 4 GB-os típusok még pontos hőmérő szenzorral is rendelkeztek :)
    De szintén csak IDE-CF átalakítóval olvashatóak ki, az USB-s kártyaolvasók (már amelyikbe egyáltalán belefér a Microdrive) nem támogatják a lekérdezést.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • _voodoo_

    tag

    Hali

    Megkérdezem itt is, hátha:
    Van egy céges laptopom egy compaq nx9010, és kapott egy új vinyót, egy samsung HM160HC-t, a régi vinyó egy fujitsu mhr2040at. Már telepítéskor is (úgy rémlik) lassú volt nagyon de utána az eszközkezelőben látom hogy pio-ban megy az új hdd, hdtach szerint is 3-4MB/s volt az eredmény, a dvd udma 2-ben megy. Próbáltam már eltávolítani eszközk.-ből a vinyót is meg a ide meghajtót is, de akkor is pio-ba rakja vissza. Kipróbáltam vmi registry-s udma resetelőt is de semmi eredmény. A bios auto beállításnál alapból udma5-re rakja, de win alatt pio-ban megy. Ami érdekes, hogy ha visszateszem a régi vinyót, akkor az udma5-ben megy, ahogy kell. További érdekesség, hogy a sentinel a aktív UDMA módnak 100MB/s (5) - ot lát, de maximális átviteli sebességnek 3000KB/mp-et ír, igaz ez mostanra felment 5800-ra, de sztem ez akkor is kevés, és az eszközk.-ben akkor is pio-n van.
    Az esetleg elképzelhető, hogy a dma vezérlő nem lát ekkora vinyót? A manualjában 20 40 60 80GB van megadva hdd-re, de ez sztem csak azért mert anno ezek voltak az elérhető méretek...

    Ötlet?

  • geprombolo

    senior tag

    Rendszerindításkor a Maxtor winyóm hőmérsékleti értéke nagyon alacsony a HDSentinel szerint. Nem lehet, hogy hibás hőmérsékleti adatot küld a winyó? Két perc után 21 fokot mutat, utána már normálisnak tűnik. A szoba hőmérséklete természetesen nem indokolja az ilyen alacsony értéket, ráadásul a Seagate induláskor 21-et mutat. Mi lehet a gond? Köszi

    cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

  • geprombolo

    senior tag

    válasz _voodoo_ #3886 üzenetére

    Hali! Próbáltad az IDE csatornát beállítani? Vagy pont itt láttad a PIO-t?

    [ Szerkesztve ]

    cmd: ping win! Vakegérke, odafent találkozunk és játszunk tovább, mert játék az élet!

  • hdsentinel

    őstag

    válasz geprombolo #3887 üzenetére

    Jónéhány HDD hőmérő szenzora nem igazán pontos, emiatt van kitalálva a Hőmérséklet kalibráció nevű lehetőség a Sentinelben: egy pontosabb hőmérő segítségével ellenőrizhető a valós hőmérséklet és beállítható az eltérés, hogy a későbbiekben a valódi hőmérséklet jelenjen meg a programban. Amíg ez nem történik meg, a Hőmérséklet oldalon olvasható egy figyelmeztetés.

    Amikor a HDD később 21-et mutat, akkor az már valójában több - és emiatt lenne érdemes a beállítás. A legegyszerűbb ellenőrzés pontosan az, amit csináltál: bekapcsoláskor hasonlítottad össze a környezet hőmérsékletével az első jelzett hőmérsékleti értéket, mely a programban megjelent.

    Erről bővebben a súgóban (F1) vagy itt: [link]
    a bal oldali menü legalján a "Hőmérséklet kalibráció" menüpont alatt.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz _voodoo_ #3886 üzenetére

    Egy riportot (Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek) küldhetnél, abból hátha látszik valami, pl. hogy milyen a kapcsolat a HDD és a gép között, mivel ha adatátviteli hibák fordultak elő, akkor szokta a Win visszavenni egyből a tempót.

    Azt még érdemes lenne megnézni, hogy nincs-e újabb BIOS és főként driver a HDD vezérlőhöz (illetve egyben a chipset-hez/alaplaphoz). Ha csak 120-asnál kisebb HDD-kkel forgalmazták, akkor nem biztos, hogy korrekten kezeli az ennél (egész pontosan a 128-nál) nagyobb HDD-ket az éppen aktuális ATA korlát miatt ( [link] )

    Ha megoldható, érdemes megpróbálni teljesen más OS-t telepíteni rá próbaképpen. Ha annak idején két partíciót készítettél, akkor ez könnyen megoldható.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • _voodoo_

    tag

    válasz hdsentinel #3890 üzenetére

    Köszi de már rájöttem, mi volt a baj... sajnos ez a laptop max 80GB-ig tudja udma módban kezelni a HDD-ket (Illetve valszeg az általad említett 128GB/137,4GB a határ, lényeg hogy a 160-as már nagy neki), közben külföldi fórumokon találkoztam ugyanilyen laptoppal, ugyanilyen problémával, úgyhogy 99% hogy ez a baj. (Egy ősrégi 20-as vinyóra próbára raktam xp-t, és az alapból udma-ban ment, és a saját 40-ese szintén...) Bios sajnos ehhez a tipushoz már rég nincs friss, úgyhogy marad benne a régi vinyó...

    Azért thx...

  • hdsentinel

    őstag

    válasz _voodoo_ #3891 üzenetére

    Némely 120-asnál nagyobb HDD-t vissza lehet korlátozni 120-as méretűre, pont az ilyen problémák elkerülése végett. Nézd meg hátha ez is ilyen, ill. keress ilyet (vagy próbálj direkt 120-ast szerezni), hogy az elérhető maximumot ki tudd hozni a helyzetből.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • liksoft

    nagyúr

    válasz _voodoo_ #3891 üzenetére

    A 120GB-os visszakorlátozás jó ötlet, de sajnos nem biztos, hogy elegendő. Ugyanis a drive-ok a 28 és/vagy 48 bites LBA címezhetőséget is közlik magukról. Ha a BIOS-t ez zavarja meg, akkor a korlátozás kevés lehet.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • rii

    nagyúr

    hello

    olyat meg tudtok mondani, hogy SAMNSUNG STORY külső USB-s HDD-t látja a HDSENTINEL?

    A WD USB-set látja ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • liksoft

    nagyúr

    válasz rii #3894 üzenetére

    Szia!

    Sajna itt nincs. De ha az USB híd chip tudja, akkor lehet.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • rii

    nagyúr

    válasz liksoft #3895 üzenetére

    megmondod még azt kérlek, hogy akkor milyen chipnek kellene rajta lenni, hogy lássa a programotok? :B

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • liksoft

    nagyúr

    válasz rii #3896 üzenetére

    A második linken van egy táblázat. Ott vannak felsorolva a chipek, és mellettük a jelzés, hogy tudja-e? Azt, hogy a gyártó mit tesz az eszközébe, nem tudom. Van, hogy menet közben még változtatja is, így csak és kizárólag a chip a biztos, nem a külső ház típusa. Az csak irányadó lehet.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • betyarr

    veterán

    üdv!

    ettől kell tartanom? eddig vagy kétszer vettem észre,a legutóbbi kb 1 hónapja volt.más hiba nincs az eseménynaplóban.

    köszi előre is!

  • rii

    nagyúr

    válasz liksoft #3897 üzenetére

    jelentem alássan :)

    működik ... :)

    PM-be küldöm a report-ot... gondolom kellhet ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • liksoft

    nagyúr

    válasz rii #3899 üzenetére

    :R Köszi!

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Új hozzászólás Aktív témák