Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hdsentinel

    őstag

    válasz piadex2 #4599 üzenetére

    Szia !

    Nem túlzottan gáz (ha az lenne, akkor a 100% helyett valószínű nem 99 lenne hanem jóval alacsonyabb).

    A felkiáltójel csak azt mutatja, hogy a kérdéses attribútum jelzi a problémát (ott van 1 db hiba, ami a szöveges értékelésben is olvasható).

    Esetleg érdemes lenne a Lemez menüben található teszt funkciókat elindítani,
    amelyek feltárják, javítják ha esetleg további probléma adódna a merevlemezzel.

    Az esetleges további lépésekről a program honlapján található bővebb információ:

    http://www.hdsentinel.hu/faq.php#q13
    és
    http://www.hdsentinel.hu/faq.php#q16

    Mindazonáltal javasolt a kondíció érték figyelése és ha változik, érdemes a fontos
    adatokról mentést végezni.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz hdsentinel #4597 üzenetére

    Köszi szépen!
    Küldtem riportot. Azt írja, hogy elment. :U

    Why don't you knock it off with them negative waves!

  • hdsentinel

    őstag

    válasz rup1u5 #4602 üzenetére

    Köszönöm, megjött!

    Mivel az állapot nem tökéletes, érdemes fokozott figyelemmel kísérni a HDD-t és a kondíció akár minimális változásakor menteni a fontos adatokat. Esetleg ilyenkor egy új riport is hasznos, mivel így ellenőrizhető az állapot változásának mértéke.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz hdsentinel #4603 üzenetére

    :R
    Figyelni fogom!
    Amúgy is tervezem egy 2 terrás vinyó vételét. Te melyik típust javasolnád? Valamilyen halk, hűvös 5400rpm-es-re gondoltam.

    Why don't you knock it off with them negative waves!

  • brd

    nagyúr

    Az mitől lehet, hogy sokszor a menet közben (azaz futó OS alatt) csatlakoztatott HDD-knek a HDSentinel csak az induláskori értékét látja (vagy azt, ami a csatlakoztatás utáni első kiolvasott érték, a HDSentinel által, vagy azt, ami a csatlakoztatás utáni HDSentinel indításakor volt kiolvasható)? Vonatkozik ez az összes SMART értékre. Ill. bár erről már értekeztünk 1x, de valószínűleg összefüggésben van a 2: a HDD aktuális sebességét ilyen HDD-knél is csak akkor frissíti, ha a HDSentinel indulásakor a HDD már a rendszerben volt (pl. a perfmon jó értékeket ír).

    The only real valuable thing is intuition.

  • hdsentinel

    őstag

    válasz brd #4605 üzenetére

    A két dolog független egymástól.
    A csatlakoztatás után a vezérlő (amire a HDD csatlakoztatva lett) nem ad frissebb infókat a programnak, ilyenkor az utolsó felismert állapot jelenik meg. Ezt némely vezérlő régebbi illesztőprogramja okozza.

    Az aktuális sebességet a Windows performance számlálói alapján mutatja a program. Csatlakoztatáskor megpróbálja betölteni az új eszközhöz tartozó számlálókat, ám ez nem minden esetben működik (a Windows még nem szolgáltatja a programnak, ez függ az op.rendszertől, aktuális konfigurációtól) de a rendszer indításakor igen. A programban a bal szélső gomb (két nyíl) használata ilyenkor segíthet.

    Jó lenne egy riport (Riport -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek) egyből amikor az új eszköz csatlakoztatásra került majd egy ismételt riport kb. 2 óra múlva (hogy ellenőrizni lehessen az értékek változatlanságát ennyi idő elteltével), ezek segítenek a helyzet kivizsgálásában ezen a rendszeren.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Adrian Mole

    senior tag

    LOGOUT blog

    Hitachi HDS721010CLA332
    Kondíció 100%
    HDSentinel 3.50 jelenleg, de csak most váltottam 3.10-ról
    Raw Read Error Rate változik, az érték hol konstans, hol csökken (ekkor a küszöb elérését is jósolja, változó dátummal), az adat folyamatosan mást mutat. Sajnos screenshotot nem csináltam. Egyelőre semmi nem minősül kritikusnak, de nekem furcsa. Mi történik most a vinyóval?

    42

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Adrian Mole #4607 üzenetére

    Az érték változása teljesen normális számos típusnál, nem csak ennél, ebből messzemenő következtetéseket nem érdemes levonni. A kondíció ezért is marad 100%, persze ha _valóban_ olyan mértékű lenne a változás, hogy gondot okozzon, akkor azt jelezné a program.

    Tökéletes példa arra, hogy a küszöb elérésének becslése miért NEM használható merevlemez-állapot értékelésre. Ez a Sentinelben csak illusztrációs céllal található meg, nem véletlen, hogy alapban nem kerül megjelenítésre ;)
    Bővebben: [link]

    Mindettől függetlenül riport nem árt, sőt (Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek), hogy az állapotot ellenőrizni lehessen.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Adrian Mole

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz hdsentinel #4608 üzenetére

    Köszönöm!
    Report ment.
    Főként azért kezdtem aggódni, mert a legutóbbi háztakarítás óta reszelős hangon szólal meg a hdd használat, bekapcsolás után eléggé intenzíven használja a vinyót (swapolás? tervben van a 4 Gb-ra bővítés), annyira, hogy kicsit nehézkes is a gép használata ilyenkor, illetve ilyen zajosabb etapok után megnézve szokott "rosszabb" értékeket produkálni a Sentinel.

    42

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Adrian Mole #4609 üzenetére

    Köszi, ez gyors volt :)

    A merevlemez folyamatosan méri a működési paramétereit és nyilván nagyobb merevlemez-használat mellett (főként pl. ha sok kisebb blokkot ír/olvas véletlenszerűen) akkor ezeknél az értékeknél valóban lehetnek ilyen mértékű változások (raw read error rate, seek error rate <- Nálad nem, de más típusnál, pl. Seagate HDD-knél ez is változhat így, teljesen normális).

    Ahogy láttam:
    Fizikai Memória Mérete . . . . . . . . . . . . . : 1918 MB, Használat: 823 MB (43 %)

    Tehát ez önmagában nem vészes jelenleg, bár RAM-ból sosem elég, főleg 64 bites oprendszer alatt :))

    Amit mindenképpen javasolt, hogy a teljesítményen javítani lehessen:

    1) ideiglenes internet-fájlok, TEMP mappák, stb... ürítése
    2) töredezettségmentesítés
    3) swapfile FIX méretűvé beállítása (a legnagyobb gond, mivel a Windows folyton ezzel szöszöl, hogy a swapfile-t bővítse, csökkentse automatikusan, folyamatos töredezettséget, HDD aktivitást generálva)
    4) a Windows-sal automatikusan induló programok ellenőrzése, esetleg gyomlálása.

    A furcsa hangot nem lehet, hogy valami más (pl. lazább csavar, venti, stb...) okozza, ami esetleg a HDD aktivitásakor jelentősebb a ház rezgése miatt ?

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Adrian Mole

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz hdsentinel #4610 üzenetére

    Biztosan a ház rezeg, és ez generálja a hangot. Csak eddig nem volt jellemző. Illetve Samsung vinyóknál tapasztaltam azt, hogy mély hanggal rezonáltatják a házat, de a Hitachik eddig csendben voltak.
    Általában nincs gond a memória mennyiségével, csak induláskor, illetve ha valamilyen tényleg komoly program fut, nagyobb adattal (mondjuk nagy méretű kép feldolgozása, vagy adatbázissal dolgozás) és a háttérben dolgozik valami másik program, ami sokszor nyúl a lemezhez (pl víruskereső, vagy valamilyen frissítési szolgáltatás, esetleg letöltések). De inkább induláskor jellemző a nagy (úgy értem, szokatlanul nagy és hosszú ideig tartó) lemezhasználat.
    A tippeket köszönöm!

    42

  • Pazolini

    senior tag

    Hozzátok fordulnék segítségért.
    Megbízható-e a Sentinel akusztikai menedzsmentje?
    Nem jellemző, hogy lehetne indítani ilyesmit oprenszer alól; ált. DOS alapú boot-megoldásokkal találkoztam eddig.
    5 diskemből 3-nál engedélyezett a belenyúlás:
    Samu HD103SJ rendszerlemez 00-án van, felhúznám FEh-re, vagyis maxra (az is az ajánlott, de SpeedR kolléga is jelezte, hogy rezonál rendesen...)
    Samu HD322HJ videókat tárol, azt még anno DOS-os Samsung-eszközzel lehalkítottam 80h-ra, vagyis min.-ra (ajánlott:max.)
    és a "jóöreg" WD10EARS pedig - amelyik zenéket "hordoz"- max-on van (alapból), de ajánlott a minimum (gondolom mivel ECO-s), bár így is nagyon halk.
    Köszönöm előre is a hozzászólásokat! Lehet, hogy ezt már kiveséztétek, akkor elnézést!
    Mégis nagyon jó lenne, ha ezekre a konkrét drive-okra vonatkozó tanácsokat kaphatnék...
    :F
    Üdv. :))

  • Pazolini

    senior tag

    válasz Kolondrum #4571 üzenetére

    Milyen HDD-ről beszélünk. Nekem is, külföldi fórumozóknak is volt ilyen gondjuk win7 alatt a WD advanced formatos lemezeivel...
    :Y
    (Bocs, hogy nem olvastam vissza, lehet, hogy korábban írtad. :)) )

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Pazolini #4612 üzenetére

    Igen, megbízható a Sentinel akusztikai menedzsmentje: ha a merevlemez és a merevlemez-vezérlő (valamint annak illesztőprogramja) is támogatja ezt a funkciót, akkor gond nélkül használható.
    Utóbbival lehet gond, mivel számos alaplap/HDD vezérlő illesztőprogramjából ez a funkció hiányzik (a gyártó "elfelejtette" megvalósítani).
    Ilyenkor a DOS-os HDSentinel viszont működik és azzal módosítható az akusztikai szint. [link]
    Pl.
    HDSDOS /setaam all quiet - az összes HDD leghalkabbra állítása.
    HDSDOS /setaam all loud - az összes HDD leghangosabbra állítása (és így a sávraállás idejének gyorsítása).

    Meg kell próbálni Win alól és ha gond van, akkor jöhet a DOS-os indítólemezes megoldás.

    Tulajdonképpen teljesen egyéni, hogy milyen beállításokat használsz, van jópár típus, ahol igen minimális a különbség mint zajszint, mint elérési idő tekintetében (ezeket a HDSentinel-ben a beállítás után azonnal lehet tesztelni).

    Van amelyik gyártó alapban a halkabb, van amelyik a hangosabb (de gyorsabb) beállításokat használja alapértelmezettként és adja meg, mint ajánlott, de ez csak azért, hogy pl. HDD tesztekben kijöjjön egyik-másik HDD előnye valamilyen téren. Egyetlen tesztben sem volt még arról szó, hogy előzőleg _azonos_ zajszintre állították volna a merevlemezeket.

    A beállítástól, a gyártó által ajánlott értéktől eltérő szint megadásától nem lesz rövidebb az élettartam, nem csökkenti a megbízhatóságot.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz hdsentinel #4614 üzenetére

    Van valami tanács, hogy RAID0 építésénél mire érdemes figyelni vagy hogyan érdemes elötte kitesztelni a vincsiket? Szereztem a 250-es Hitachi mellé egy ikertesót és ezekből szeretnék raid0-át építeni rendszernek és játékoknak. Soha nem csináltam még ilyen raid-ezést, ugyhogy ez teljesen új dolog lesz számomra.

    Why don't you knock it off with them negative waves!

  • liksoft

    nagyúr

    válasz rup1u5 #4615 üzenetére

    Játéknak jó, de adatbiztonsági szempontból a RAID0 (csíkozott kötetnek megfelelő) megközelítőleg 2,5-szer kockázatosabb mint a sima drive. Pont ezért a használata megfontolandó, a fontos adatok állandó mentése nélkülözhetetlen! ;)

    A drive-okat 24-72 órán keresztül full felületteszttel érdemes megnyúzni írásra és olvasásra is. Ha nem hibáztak, mehetnek a rendszerbe.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz liksoft #4616 üzenetére

    És megközelítőleg legalább annyival gyorsabb is. :)
    Riogatásokból már kaptam és olvastam is róluk de az nem hat meg. Bemegyek a RAID topikba és megkérem, hogy jelentkezzenek azok akiknek bekrepált eddig a RAID0-juk. Az lesz a mérvadó!

    (#4617) hdsentinel:
    Köszi! Be lehet állítani ezeket, hogy szép sorjában lefussanak? Végig fogom küldeni mind a két vincsin.

    [ Szerkesztve ]

    Why don't you knock it off with them negative waves!

  • brd

    nagyúr

    válasz rup1u5 #4618 üzenetére

    Ha repülőbaleseted lesz, számít akkor már az valamit, hogy mennyi esélyed volt rá? Itt ugyanaz a helyzet... (kivéve, hogy itt tudsz backup-olni is).

    [ Szerkesztve ]

    The only real valuable thing is intuition.

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz brd #4619 üzenetére

    na ja! :K
    Természetesen minden fontos cucc a mellette lévő 640-es vincsin lesz. Az meg sentinel szerint 84%-os ugyhogy abban sem lehetek biztos.

    Why don't you knock it off with them negative waves!

  • liksoft

    nagyúr

    válasz rup1u5 #4618 üzenetére

    A gyorsítás megközelítőleg az 1,2-1,9 szeres mértékben várható Az olcsóbb a lassabb, a spéci cache-es méregdrága controller tud 1,8-1,9-szeres tempót.

    Sok sikert hozzá.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz liksoft #4621 üzenetére

    Kösz! :)

    Azt nem tudjátok mitől van az, hogy az egyik vinyóm ilyenkor netezés közben állandóan leáll, aztán újraindul? Kb 10-20 percenként. Lehet, hogy ezért romlik úgy a samu? Miért csinálja ez? Nagyon idegesítő.
    Találtam ezt:

    Beállítottam 120percre aztán majd fülelem. Én úgy hallom a felpörgésből, hogy csak az egyik csinálja ezt. Lehet, hogy azt nem lövi le amin a rendszer van?

    [ Szerkesztve ]

    Why don't you knock it off with them negative waves!

  • liksoft

    nagyúr

    válasz rup1u5 #4622 üzenetére

    A rendszer folyamatos használatban van, így az állandóan megy.

    Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

  • Plasticbomb

    addikt

    Helló Mindenkinek!

    Na minap rászántam magam, és egy friss driveres xp alól a 1,5 terás Samumon végig futtattam egy adatterület felfrissítését. Sajnos nincs még egy másfelesem, így backup nem igazán valósítható meg.... Reggel 4kor indítottam, mielőtt melóba mentem. 14 órát írt futási időre. oké mire hazaérek végez, gondoltam. Szép álom maradt. a 2585ik (Milyen szép szám) blokknál kiállt a gép. Ez fogadott mikor hazajöttem.
    Reset, és ujrafuttattam a 2400adik szektortól. Megint a 2585ik szektornál kifagyott.
    Ekkor fogtam magam, és csak a 2580-2590ig tartó blokksoron futtattam. Megint kiállt. A gyenge szektorok 1-ről felugrottak 3ra majd 4re, és a vinyó dobott egy bad sactort.
    Ezután fogtam és a 2586ik blokktol futtatom, most épp 6086iknál tart, és azóta no problem.
    A kérdés. HOgy tudhatom meg, hogy abbal a 2585ik blokkban, amiben 143,08 MB van, mik pontos hibés szektorok, és melyik fájlok sérültek így meg valószínűleg? Nekem kicsit nagyon NAGY ez a blokk a maga 143,8 MBjével.. Szűkíteni lehetne valahogy?
    A másik. Elindítottam a rövid és a részletes öntesztet. Mindkettő megszakad az olvasóegység hibájára panaszkodva...
    Bemásolom ide a vincsi riportját:

    Windows Verzió . . . . . . . . . . . . . . . . . : Microsoft Windows XP Professional Szervizcsomag 3
    Processzor #1 . . . . . . . . . . . . . . . . . : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+, 2009 MHz
    Processzor #2 . . . . . . . . . . . . . . . . . : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+, 2009 MHz

    CPU használat . . . . . . . . . . . . . . . . . : CPU #1: 3 %, CPU #2: 2 %

    BIOS Gyártó . . . . . . . . . . . . . . . . . . : DELL - 2000916 BIOS Date: 02/16/09 13:42:26 Ver: 08.00.12 BIOS Date: 02/16/09 13:42:26 Ver: 08.00.12
    Fizikai Memória Mérete . . . . . . . . . . . . . : 3072 MB, Használat: 620 MB (20 %)
    Monitorvezérlő Típusa . . . . . . . . . . . . . : ATI Radeon HD 5700 Series

    PCI Eszköz Információ
    -----------------------
    0. PCI-busz; 0. eszköz; 0. funkció . . . . . . . : PCI szabványos RAM-vezérlő
    0. PCI-busz; 1. eszköz; 0. funkció . . . . . . . : PCI szabványos ISA híd
    0. PCI-busz; 1. eszköz; 1. funkció . . . . . . . : NVIDIA nForce PCI System Management
    0. PCI-busz; 1. eszköz; 2. funkció . . . . . . . : PCI szabványos RAM-vezérlő
    0. PCI-busz; 2. eszköz; 0. funkció . . . . . . . : Szabványos OpenHCD USB állomásvezérlő
    0. PCI-busz; 2. eszköz; 1. funkció . . . . . . . : Szabványos bővített PCI-USB állomásvezérlő
    0. PCI-busz; 4. eszköz; 0. funkció . . . . . . . : PCI szabványos PCI-to-PCI híd
    0. PCI-busz; 5. eszköz; 0. funkció . . . . . . . : Microsoft UAA busz-illesztőprogram - High Definition Audio
    0. PCI-busz; 7. eszköz; 0. funkció . . . . . . . : NVIDIA Network Bus Enumerator
    0. PCI-busz; 8. eszköz; 0. funkció . . . . . . . : NVIDIA MCP61 Serial ATA Controller
    0. PCI-busz; 8. eszköz; 1. funkció . . . . . . . : NVIDIA MCP61 Serial ATA Controller
    0. PCI-busz; 9. eszköz; 0. funkció . . . . . . . : PCI szabványos PCI-to-PCI híd
    0. PCI-busz; 11. eszköz; 0. funkció . . . . . . : PCI szabványos PCI-to-PCI híd
    0. PCI-busz; 12. eszköz; 0. funkció . . . . . . : PCI szabványos PCI-to-PCI híd
    0. PCI-busz; 24. eszköz; 0. funkció . . . . . . : PCI szabványos gazda CPU-híd
    0. PCI-busz; 24. eszköz; 1. funkció . . . . . . : PCI szabványos gazda CPU-híd
    0. PCI-busz; 24. eszköz; 2. funkció . . . . . . : PCI szabványos gazda CPU-híd
    0. PCI-busz; 24. eszköz; 3. funkció . . . . . . : PCI szabványos gazda CPU-híd
    1. PCI-busz; 8. eszköz; 0. funkció . . . . . . . : Pinnacle PCTV Stereo PAL Capture Device
    2. PCI-busz; 0. eszköz; 0. funkció . . . . . . . : ATI Radeon HD 5700 Series
    2. PCI-busz; 0. eszköz; 1. funkció . . . . . . . : Microsoft UAA busz-illesztőprogram - High Definition Audio

    -- Fizikai Lemez Információ - Lemez: #2: SAMSUNG HD154UI --

    Lemez Tulajdonságok
    ---------------------
    Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 2
    Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : S-ATA II
    Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : NVIDIA MCP61 Serial ATA Controller (ATA)
    Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : Primary ATA Channel, Device: 0
    Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : SAMSUNG HD154UI
    Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1AG01118
    Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : S1Y6JDWZ200383
    Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1430799 MB
    Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
    Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : 18 °C
    Maximális hőmérséklet (valaha mért) . . . . . . : 24 °C, 2011.01.16. 19:50:45
    Minimális hőmérséklet (valaha mért) . . . . . . : 17 °C, 2011.01.17. 0:50:00
    Maximális hőmérséklet (teljes élettartam alatt) : 33 °C
    Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 220 nap, 15 óra
    Becsült hátralévő élettartam . . . . . . . . . . : több, mint 1000 nap
    Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ###################- 97 % (Kiváló)
    Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)

    A lemez önteszt során talált 1 hibás szektort.
    A lemez felületén található 4 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
    Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
    Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
    Nincs szükség beavatkozásra.

    ATA Információk
    -----------------
    Cilinderek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 2907021
    Fejek . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 16
    Szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 63
    ATA Revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ATA/ATAPI-7, ATA8-ACS version 3b
    LBA szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . . : 2930277168
    Szektoronkénti bájtok . . . . . . . . . . . . . : 554
    Puffer mérete . . . . . . . . . . . . . . . . . : 32767 KB
    Multi-szektorok . . . . . . . . . . . . . . . . : 16
    Hibajavító bájtok . . . . . . . . . . . . . . . : 4
    Formázatlan kapacitás . . . . . . . . . . . . . : 1548170 MB
    Maximális PIO átviteli mód . . . . . . . . . . . : 4
    Maximális többszavas DMA mód . . . . . . . . . . : 2
    Maximális UDMA átviteli mód . . . . . . . . . . : 300 MB/s (7)
    Aktív UDMA átviteli mód . . . . . . . . . . . . : 300 MB/s (7)
    Minimális többszavas DMA átviteli idő . . . . . : 120 ns
    Ajánlott többszavas DMA átviteli idő . . . . . . : 120 ns
    Minimális PIO átviteli idő IORDY nélkül . . . . : 120 ns
    Minimális PIO átviteli idő IORDY-vel . . . . . . : 120 ns
    ATA kontroll bájt . . . . . . . . . . . . . . . : Érvényes
    ATA ellenőrző összeg . . . . . . . . . . . . . . : Érvénytelen

    Akusztikai jellemzők
    ----------------------
    Akusztika Menedzsment . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Akusztika Menedzsment . . . . . . . . . . . . . : Letiltva
    Jelenlegi akusztikai szint . . . . . . . . . . . : Alapértelmezett (00h)
    Ajánlott akusztikai szint . . . . . . . . . . . : Maximális teljesítmény és hangerő (FEh)

    ATA Jellemzők
    ---------------
    Read Ahead Buffer . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva, Engedélyezve
    DMA adatátvitel . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Ultra DMA adatátvitel . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    S.M.A.R.T. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Energiagazdálkodás . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Írási gyorsítótár . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Védett lemezterület . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Fejlett energiagazdálkodás . . . . . . . . . . . : Támogatva, Letiltva
    Bővített energiagazdálkodás . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Indítás készenléti módban . . . . . . . . . . . : Támogatva
    48-bit LBA címzés . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Többszintű konfiguráció . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    IORDY támogatás . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Műveletek sorbarendezése . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    NOP parancs . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Trusted Computing . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    64-bites egyedi azonosító . . . . . . . . . . . : 0250904EE602EF38
    Adatfolyam kezelés . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Média kártya kezelés . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Általános célú napló . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Hibanapló . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    CFA parancsok . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    CFast eszköz . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Hosszú fizikai szektorok (1) . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Hosszú logikai szektorok . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Írás-olvasás-ellenőrzés . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Nem-felejtő gyorsítótár . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Nem-felejtő gyorsítótár energiagazdálkodás . . . : Nincs támogatva
    Nem-felejtő gyorsítótár méret . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Zuhanás érzékelés . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Zuhanás szenzor érzékenység . . . . . . . . . . : Nincs támogatva

    SSD Jellemzők
    ---------------
    Adatcsomag menedzsment . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    TRIM parancs . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Meghatározott olvasás TRIM után . . . . . . . . : Nincs támogatva

    S.M.A.R.T. Teszt
    ------------------
    Off-line adatgyűjtés állapota . . . . . . . . . : Nem volt indítva
    Önteszt állapota . . . . . . . . . . . . . . . . : Sikertelen olvasó egység hibája miatt
    Off-line adatgyűjtés teljes ideje . . . . . . . : 19539 másodperc
    Off-line teszt végrehajtása . . . . . . . . . . : Támogatva
    Off-line teszt felfüggesztése/folytatása . . . . : Nincs támogatva
    Off-line felületellenőrzés . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Rövid ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Részletes ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Szállítás ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Szelektív ön-teszt . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Rögzítés energiatak. módba lépés előtt/után . . : Támogatva
    Attribútum rögzítés engedélyezése/tiltása . . . : Támogatva
    Hibák naplózása . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Rövid ön-teszt becsült időtartam . . . . . . . . : 2 perc
    Részletes ön-teszt becsült időtartam . . . . . . : 326 perc
    Szállítás ön-teszt becsült időtartam . . . . . . : 34 perc
    Utolsó rövid ön-teszt eredmény . . . . . . . . . : Sikertelen olvasó egység hibája miatt
    Utolsó rövid ön-teszt dátum . . . . . . . . . . : 2011.01.16. 19:49:45
    Utolsó rövid ön-teszt időtartam . . . . . . . . : 1 perc
    Utolsó részletes ön-teszt eredmény . . . . . . . : Sikertelen olvasó egység hibája miatt
    Utolsó részletes ön-teszt dátum . . . . . . . . : 2011.01.16. 19:51:45
    Utolsó részletes ön-teszt időtartam . . . . . . : 2 perc
    Utolsó szállítás ön-teszt eredmény . . . . . . . : Nem volt indítva
    Utolsó szállítás ön-teszt dátum . . . . . . . . : Nem volt indítva

    Biztonsági mód
    ----------------
    Biztonsági mód . . . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Biztonsági törlés . . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Biztonsági törlés időtartam . . . . . . . . . . : 162 perc
    Fejlett biztonsági törlés . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Fejlett biztonsági törlés időtartam . . . . . . : 162 perc
    Biztonsági mód engedélyezve . . . . . . . . . . : Nem
    Biztonsági mód, merevlemez lezárva . . . . . . . : Nem
    Biztonsági mód befagyasztva . . . . . . . . . . : Igen
    Jelszó számláló lejárt . . . . . . . . . . . . . : Nem
    Biztonsági szint . . . . . . . . . . . . . . . . : Magas

    Serial ATA Jellemzők
    ----------------------
    S-ATA funkciók . . . . . . . . . . . . . . . . . : Igen
    S-ATA I átviteli sebesség (1.5 Gps) . . . . . . : Támogatva
    S-ATA II átviteli sebesség (3 Gps) . . . . . . . : Támogatva
    S-ATA 3.Gen átviteli sebesség (6 Gps) . . . . . : Nincs támogatva
    Vezérlőtől energiagazdálkodási utasítások véte.. : Támogatva
    PHY esemény számláló . . . . . . . . . . . . . . : Támogatva
    Nullától eltérő tároló offszet . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Optimalizált DMA átvitel indítás . . . . . . . : Támogatva, Letiltva
    Energiagazdálkodási utasítások küldése a vezér.. : Támogatva, Letiltva
    Adatok sorban történő továbbítása . . . . . . . : Nincs támogatva
    Aszinkron értesítés . . . . . . . . . . . . . . : Nincs támogatva
    Beállítások megőrzése . . . . . . . . . . . . . : Támogatva, Engedélyezve
    Native Command Queuing (NCQ) . . . . . . . . . . : Támogatva
    Sor hossz . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 32

    Lemez Információ
    ------------------
    Lemez család . . . . . . . . . . . . . . . . . . : SpinPoint F2EG
    Formátum . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 3.5"
    Kapacitás . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1500 GB (1500 x 1 000 000 000 bájt)
    Lemezek száma . . . . . . . . . . . . . . . . . : 3
    Fejek száma . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 6
    Forgási sebesség . . . . . . . . . . . . . . . . : 5400 fordulat/perc
    Körbefordulás ideje . . . . . . . . . . . . . . : 11,11 ms
    Átlagos forgási késleltetés . . . . . . . . . . : 5,56 ms
    Csatoló felület . . . . . . . . . . . . . . . . : Serial-ATA/300
    Buffer-Vezérlő közötti maximális átvitel . . . . : 300 MB/másodperc
    Puffer mérete . . . . . . . . . . . . . . . . . : 32768 KB
    Felpörgési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . : 13 másodperc
    Átlagos fejpozícionálási idő . . . . . . . . . . : 8,9 ms
    Átlagos sávváltási idő . . . . . . . . . . . . . : ? ms
    Maximális fejpozícionálási idő . . . . . . . . . : ? ms
    Szélesség . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 101,5 mm (4,0 inch)
    Mélység . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 147,0 mm (5,8 inch)
    Magasság . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 26,1 mm (1,0 inch)
    Tömeg . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 650 gramm (1,4 font)
    Akusztika (Pihenő üzemmód) . . . . . . . . . . . : 2,7 Bel
    Akusztika (Minimális teljesítmény és hangerő) . : 2,8 Bel
    Akusztika (Maximális teljesítmény és hangerő) . : 2,8 Bel
    Felpörgési áramfelvétel . . . . . . . . . . . . : 2 250 mA
    Teljesítmény (pozícionálás) . . . . . . . . . . : 9,5 W
    Teljesítmény (pihenő üzemmód) . . . . . . . . . : 7,7 W
    Teljesítmény (készenlét) . . . . . . . . . . . . : 0,9 W
    Gyártó . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : Samsung
    Gyártó weboldala . . . . . . . . . . . . . . . . : http://www.samsung.com/Products/HardDiskDrive/index.htm

    S.M.A.R.T.
    ------------
    # Attribútum Küszöb Érték Legr.. Adat Státusz Állapotjelzők
    1 Raw Read Error Rate 51 100 99 000000000008 OK Hiba-arány, Teljesítmény, Statisztikai, Kritikus
    3 Spin Up Time 11 72 72 000000002436 OK Teljesítmény, Statisztikai, Kritikus
    4 Start/Stop Count 0 100 100 0000000001AB OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    5 Reallocated Sectors Co.. 10 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
    7 Seek Error Rate 51 100 100 000000000000 OK Hiba-arány, Teljesítmény, Statisztikai, Kritikus
    8 Seek Time Performance 15 100 100 00000000298D OK Ön-ellenőrző, Teljesítmény, Kritikus
    9 Power On Time Count 0 99 99 0000000014AF OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    10 Spin Retry Count 51 100 100 000000000000 OK Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
    11 Drive Calibration Retr.. 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Esemény Számláló, Statisztikai
    12 Drive Power Cycle Count 0 100 100 00000000018B OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    13 Soft Read Error Rate 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Hiba-arány, Teljesítmény, Statisztikai
    183 Vendor-specific 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    184 End-to-End Error Count 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai, Kritikus
    187 Reported Uncorrectable.. 0 100 100 000000000001 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    188 Command Timeout 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    190 Airflow Temperature 0 82 67 000014110012 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Statisztikai
    194 Disk Temperature 0 82 66 000018110012 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Statisztikai
    195 Hardware ECC Recovered 0 100 100 00000E6E0152 OK (Mindig rendben) Esemény Számláló, Hiba-arány, Statisztikai
    196 Reallocation Event Count 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Statisztikai
    197 Current Pending Sector.. 0 100 100 000000000004 OK (Mindig rendben) Esemény Számláló, Statisztikai
    198 Off-Line Uncorrectable.. 0 100 100 000000000001 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló
    199 Ultra ATA CRC Error Co.. 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Ön-ellenőrző, Esemény Számláló, Hiba-arány, Teljesít..
    200 Write Error Rate 0 100 100 000000000000 OK (Mindig rendben) Hiba-arány, Statisztikai
    201 Soft Read Error Rate 0 100 99 000000000000 OK (Mindig rendben) Hiba-arány, Statisztikai

    Átvitel Információ
    --------------------
    Összes Olvasott Adat . . . . . . . . . . . . . . : 940 080 MB, 2 676 838 MB telepítés óta (2011.01.15.)
    Összes Írt Adat . . . . . . . . . . . . . . . . : 939 278 MB, 2 674 114 MB telepítés óta
    Napi átlagos olvasás . . . . . . . . . . . . . . : 1 338 419,00 MB
    Napi átlagos írás . . . . . . . . . . . . . . . : 1 337 057,00 MB
    Jelenlegi átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 115002 KB/mp
    Maximális átviteli sebesség . . . . . . . . . . : 125869 KB/mp
    Jelenlegi olvasási sebesség . . . . . . . . . . : 57501 KB/mp
    Jelenlegi írási sebesség . . . . . . . . . . . . : 57501 KB/mp
    Lemezkihasználtság . . . . . . . . . . . . . . . : 95 %

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • Plasticbomb

    addikt

    Valamitn egy újjabb kérdés.
    Win 7 Alatt melyik driverrel tudom lefuttatni végre a önteszteket? mindig arra hivatkozik, hogy az illesztőprogram nem támogatja. mostmár leszedtem a 15.4* akárhanyast a 11.04est is de eddig win7 alatt egyik nforce4 mcp61 driverrel sem sikeres....

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • hdsentinel

    őstag

    válasz rup1u5 #4618 üzenetére

    Sorban nem lehet őket futtatni mivel sok esetben elegendő egyik-másik teszt ill. az aktuális környezet befolyásolja, hogy mely tesztek használhatóak / futtathatóak ill. javasoltak. Azért ha lehetséges (főként üres meghajtó esetén, első használat előtt) érdemes mindegyiket megpróbálni.

    RAID esetén javasolt normális alaplap/RAID vezérlő használata, amik lehetővé teszik a Sentinel-nek, hogy az állapotot kiolvassa. RAID0 esetén ez az egyetlen lehetőség, hogy azért valamilyen szinten értesüljünk a problémákról (nem csak meghibásodás, de adatátviteli gondok, magas hőmérséklet, stb.)
    Ilyen RAID vezérlők a Támogatás -> Kompatibilitás -> Lemezvezérlők oldalon találhatóak, RAID vezérlők pont alatt találhatóak.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz rup1u5 #4622 üzenetére

    Adatkábel, tápkábel rendben van?
    Tápkábel elosztó / Molex->SATA átalakító okozhat gondot: kontakthiba miatt történik ilyen leállás-újraindulás. Nem túl előnyös a HDD-nek.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Plasticbomb #4624 üzenetére

    [link]

    "Ha időnként néhány újabb hibás szektor keletkezik és a lemez megpróbálja azokat tesztelni és az adatokat áthelyezni, nem biztos, hogy észrevehető (ha pl. a gép nem dolgozik amúgy intenzíven). Ilyen esetekben az operációs rendszer általában teljesen megáll, ezért a felhasználók egy része (tévesen) ilyenkor újraindítja, esetleg lekapcsolja a számítógépet, mondván az "kifagyott". Az adatok helyreállítása közben eltűnő táp nem a legszebb módja annak, hogy kifejezzük mennyire szeretjük merevlemezünket."

    Azaz nem véletlenül történt, ami történt és a folyamatos reset csak ront a helyzeten.

    Jelenleg fejlesztés alatt van egy módszer, ami ilyenkor pontosan megadja a kérdéses szektorokat és azt, hogy mely fájl(ok) esnek a hibás részre.

    A hardveres öntesztek nem futnak le, ha a felületen ilyen jellegű probléma adódik.
    Ezt a gyártók döntik el, hogy így működjön; ilyen esetben (is) a Sentinel teljes felület-tesztje segít a probléma behatárolásában.

    (állapot bemásolása helyett sokkal jobb ha a Riport menü Teszt riport küldése a fejlesztőnek opciót használod, így egyből látom a helyzetet és általában hamarabb is tudok rá válaszolni).

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Plasticbomb #4625 üzenetére

    MCP61-hez én sem tudok ennél jobbat sajnos.
    Általában nem javasolt, de esetleg meg lehet próbálni feltenni a Windows beépített "Szabványos PCI vezérlő" illesztőprogramját.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz hdsentinel #4626 üzenetére

    Köszi szépen az infót!
    Akkor nem jól logikáztam. Ezek szerint először készítsem el a raid0 tömböt és csak azután lássak neki a tesztelésnek?
    Arra gondoltam, hogy először mindkét vinyót amit raid-be szánok low level formatolom egyesével, majd futtatom rajtuk a sentinel tesztjeit, szintén egyesével. Ebből a célból egy külön gépre raktam a vinyót és Hiren's boot cd alól csinálom a formatálást. Egyébként ma megérkezett a másik vinyó is. Épp most formatálom.
    Alaplapom az adataimnál. Vezérlő egy ICH10R. Gondolom ez jó lesz.
    Azért is kényszerülök arra, hogy külön formatáljam, teszteljem a vincsiket, mert az egyiken éppen ez a rendszer fut + egy ubuntu és rengeteg egyéb adat van még rajta. A napokban kapok kölcsön egy 1terrás usb-s hdd-t és arra kezdem majd el kimentegetni a cuccokat. Csak ez után fogok tudni nekiállni a régi T7K250 -em formatálásának és tesztelésének és ekkor szeretnék sort keríteni a samsung low level formatjára is.
    Az egyébként okozhat gondot, hogy az egyik T7K250 2005-ös a másik 2007-es?
    Ettől eltekintve teljesen ugyan az a típus: HDT722525DLA380

    A vincsi kikapcsolós dolgot úgy látszik tényleg a win okozta. Úgy volt beállítva hogy 20 perc után kapcsolja le a vincsit. Átállítottam 2 órára és azóta nem csinálja. Átalakítót nem használok és a tápom is új.

    Why don't you knock it off with them negative waves!

  • hdsentinel

    őstag

    válasz rup1u5 #4630 üzenetére

    Szia !

    A logika jó: a HDD-ket külön kell tesztelni mielőtt a RAID-et összerakod.
    De ha a Sentinel-t megnézted volna, tudnád, hogy a low level format teljesen szükségtelen (mivel ilyen nincs). A Sentinel-ben található írástesztek egyszerűbb változatát hívja számos program (tévesen) low level format-nak.

    Igen, ICH10R jó lesz.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz hdsentinel #4631 üzenetére

    Ezt nem tudtam. Akkor csak a sentinel tesztjeit engedem rájuk. :R

    Why don't you knock it off with them negative waves!

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz hdsentinel #4631 üzenetére

    Közben befejeződött a low level format. Ezek után még engedjem rá a sentinel tesztjeit is vagy most már fölösleges? Időközben azért elindítottam de ha azt mondod nem kell akkor leállítom. Bepipáltam sz összeset.

    Azt írja:
    "Ajánlott a hőmérséklet kalibráció elvégzése, majd a hőmérséklet eltolási érték beállítása a S.M.A.R.T. oldalon. Így a továbbiakban a valós hőmérséklet kerül kijelzésre.
    "

    de nem találom, hol kell elindítani ezt a kalibrációt. Ez is valami teszt féle?

    [ Szerkesztve ]

    Why don't you knock it off with them negative waves!

  • hdsentinel

    őstag

    válasz rup1u5 #4633 üzenetére

    A "low level format" ami korábban futott (gondolom) nem mérte folyamatosan az átviteli sebességet, hőmérsékletet és nem jelzett, ha történt az állapotban változás a teszt végére, valamint nem mutatta meg az esetleges probléma valódi helyét és kiterjedését.

    Ezek miatt szerintem már tudod a választ :)

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz rup1u5 #4633 üzenetére

    Súgó -> Mellékletek -> Hőmérséklet kalibráció.

    Röviden: egy külső hőmérő használatával megmérni a valós hőmérsékletet és a programban beállítani, ha a HDD belső hőmérője nem teljesen pontos.
    Különösen javasolt Samsung HDD-knél (általában 6-8 fokkal hűvösebbnek mutatják magukat a valósnál), de bármely konkrét HDD-nél érdemes ellenőrizni a pontosságot ha lehetséges.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz hdsentinel #4634 üzenetére

    Á, értem! :K Hagyom lefutni. Kb mennyi ideig fog ez tartani? Mert lassan aludni térnék és ha sokáig akkor leszabályozom a ventit amit a vincsire tettem.

    Sejtettem, hogy a kalibrációhoz külső hőmérő is kéne. :DDD
    Akkor ez nem pálya nekem. A Samsung hőmérsékletén meg már korrigáltam kézzel, ahogy tanácsoltátok itt.

    [ Szerkesztve ]

    Why don't you knock it off with them negative waves!

  • hdsentinel

    őstag

    válasz rup1u5 #4636 üzenetére

    A teszt futása alatt a jobb oldalon leolvasható, hogy mennyi ideje fut és mennyi ideig fog még menni. A teszttől függ, hogy ez mennyi idő lesz, de ha mindegyik bejárási módszert kiválasztottad, akkor nem mostanában fog végezni :K

    A legegyszerűbb külső hőmérős módszer a hosszabb üzemszünet (min. 8 óra) utáni bekapcsoláskor látható első értéket összehasonlítani a környezet (szoba, iroda) hőmérsékletével, ez egy jó közelítést ad az érzékelő pontosságára vonatkozólag.
    (de ez is benn van a súgóban).

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz hdsentinel #4637 üzenetére

    Hogy ezt, hogy nem vettem észre? :W
    Eltelt 2 óra, hátra van 5. ;]
    Mire felkelek pont végez.
    Jó éjt!

    Why don't you knock it off with them negative waves!

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz rup1u5 #4638 üzenetére


    Ezek csak az olvasás tesztek voltak. Teszteljem még írásra is? Ha igen, melyikkel? Í-o, o-í vagy az újrainicializálás?

    Why don't you knock it off with them negative waves!

  • hdsentinel

    őstag

    válasz rup1u5 #4639 üzenetére

    Ez így rendben lévőnek tűnik, nem muszáj a többit indítani.

    Ha igazán biztosat szeretnél, akkor az írástesztet is végre lehet hajtani (elég sima szekvenciális módon is, nem kell mind a négy módszer).
    Ha gyorsan szeretnél végezni, akkor írás+olvasás, ha igazán alapos tesztelést végeznél, akkor a "Lemez felületének újrainicializálása" (ez tényleg hosszú ideig tart).

    Érdemes a Riport menü -> Teszt riport küldése a fejlesztőnek opcióval egy állapot-jelentést küldeni a mostani helyzetről, így a merevlemezek aktuális értékeit le tudom ellenőrizni.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz hdsentinel #4628 üzenetére

    Az a reset úgy alakult, hogy én elmentem 24 órás szolgálatba, hajnali 4kor indult, és aképernyőn az 5ik futásóránál ált meg az egész, szal 19(+3~4 míg hazaértam) óra alatt azért csak csak kókányolhatott valamit, nem?

    No, ezt a módszert örömmel várom. Addig is még egy két tesztet kap, hátha előjön valami még.

    Közben megcsináltam egy felulet újrainicializálást is, a laptopvincsimen, ami egy médialejátszó lelke, most az inicializálás után, létezik, hogy eltűnt az egy szem bad sector ami volt rajta? (Vagy xcsak az áthelyezés miatt nem látom?:O:O )

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • Plasticbomb

    addikt

    Közben olvasgattam, és látom, hogy a külső vincsi keretem nem támogatott.

    VID: 05E3, PID: 0702 Genesys Logic GL811E/S USB 2.0 to IDE adapter Nem Nem lehetséges

    Ezek anemek esetleg változhatnak, vagy fix végleges a fejlesztőkön kívűl álló nem? (Ergo a gyártó miatt...)

    hja és igen, a konkrét ok, amiért olvasgattam, az a Gigabyte GA-890GPA-UD3H alaplapja miatt van. erre szeretnék váltani a közeljövőben, és érdekel, hogy a sata vezérlője 100%os-e? (Vagyis annak drivere is..)

    [ Szerkesztve ]

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • Plasticbomb

    addikt

    S még valami. A program írhatná a naplóba a futtatott teszteket és a végeredményüket is....

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz hdsentinel #4640 üzenetére

    Még reggel, munkába indulás előtt elindítottam az újrainicializálást, szekvenciális és pillangó módban. Mire hazaérek kész lesz. Utána küldök riportot is.
    Még jó, hogy van otthon egy kis fogyasztású gép! Így nem kell a quad-ot meg a 280-at járatni fél napig.

    Why don't you knock it off with them negative waves!

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Plasticbomb #4641 üzenetére

    Az természetesen más ha _nagyon_ hosszú időn keresztül megáll.

    Természetesen létezik, hogy eltűnt, azaz átallokálásra került, így az állapot javításra került (ez a teszt célja). Így a felület tovább használható, mivel a hibás szektor már nem okoz gondot.
    Azért riportot küldhetnél róla, hogy ellenőrizni tudjam a helyzetet.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Plasticbomb #4642 üzenetére

    Nem a program tehet róla, a chip-ből fizikailag hiányzik a funkció.
    Emiatt nem várható fejlődés és nem az olvasható, hogy "fejlesztés alatt", hanem "nem lehetséges" (amíg a gyártó nem ad ki egy új chip-et).

    Ahogy a kompatibilitási oldalon olvasható:

    "Az ilyen chip-pel szerelt külső merevlemezek állapotának és S.M.A.R.T. adatainak felismerése nem lehetséges. Ha a híd chip-ből fizikailag hiányzik a megfelelő funkció, a Hard Disk Sentinel nem tud semmilyen részletes információt megjeleníteni az eszközről."

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz Plasticbomb #4643 üzenetére

    Jó ötlet :)
    A hardveres öntesztek lefutásának állapota (utolsó indítás időpontja, hossza, eredménye) egyébként az Információk oldalon jelenleg is leolvasható.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz hdsentinel #4647 üzenetére

    Jó - jó, de utt csak a legutolsót írja, a naplóba meg írhatná folyamatosan....;)
    NA, de mostmár kicsit játszani is akarok!:) Irány NFS World...:)
    Majd később emgint előveszem a gépet...:)

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • Plasticbomb

    addikt

    válasz hdsentinel #4535 üzenetére

    Erre a problémára megtaláltam a megoldást, vagyis a hiba okát. Maga a miniusb csatlakozómnak a mini részének a "beszorítói" voltak elgyengülve elhajolva, és nem szorították be a csatit... Egy kis hajlítgatást kapott, és így mostmár stabil.....:)

    [ Szerkesztve ]

    ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

  • rup1u5

    nagyúr

    válasz hdsentinel #4647 üzenetére

    Melyik emailcímre is kell elküldeni a riportot?
    Mert a tesztelős gépemen nincs net. Lementettem txt-be és elküldeném úgy.

    Why don't you knock it off with them negative waves!

Új hozzászólás Aktív témák