Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • farkas-j

    őstag

    válasz hadogabi1 #52320 üzenetére

    Hidd el, a többség nem irigységből beszéli le a fórumtársakat az UHD-ről! Az okok:

    1. A kisebbik probléma: jelenleg alig érhető el forrásanyag. Még a FullHD is most kezd csak igazán felpörögni.

    2. A nagyobbik probléma már a látás fizikai jellemzőiben keresendő. Most inkább csak idézgetek a Google találataiból:
    hwsw:
    Ahhoz, hogy az UHD felbontás valódi előnyei kijöjjenek, érzékelhetővé váljon a felbontáskülönbség, három méteres távolságból kellene nézni egy 85 hüvelykes kijelzőt, de ahhoz, hogy egyáltalán észrevegyen az emberi szem bármilyen különbséget, ugyanekkora távolságból nézve legalább 50 hüvelykes kijelző kell - derül ki Carlton Bale házimozi-szakértő írásából. A most sztenderdnek számító 42 hüvelykes képátló esetében a 4K kiélvezéséhez 60 centire kellene megközelíteni a kijelzőt, ami teljesen életszerűtlen. A Carlton Bale által rajzolt ábrán jól látható, hogy 6 méter távolságból teljesen mindegy, hogy 4K vagy 480p-s képet nézünk egy 60 hüvelykes képátlójú kijelzőn is. Ezekből a fizikai, illetve biológiai törvényszerűségekből kiindulva szomorú tény a geekek számára, hogy az 1080p, vagy akár az annál kisebb felbontások is teljesen elegendőek a legtöbb szoba- és képernyőméret kombinációjában.

    birdie.hu:
    ...egy 55″-os Full HD tévé ideális nézési távolsága a saját gyakorlati tapasztalatokon nyugvó tesztem szerint 55/42×2, azaz 2,6 méter, innen láthatóak majd jól a részletek, vagyis ha ennél távolabb ülünk, akkor a Full HD adta részletesség egy részét észre sem vesszük. Ultra HD-nél e távolság felét kell vennünk, azaz egy 55″ felbontású Ultra HD tévétől nekem személy szerint 1,3 méterre kellene ülnöm, hogy a részleteket el tudjam különíteni, azaz kihasználjam a panel felbontását. Ilyen közelről egyébként már 50 foknál nagyobb látószögről beszélhetünk, ami a THX ajánlását jóval felülmúlja, vagyis túl közelről nézzük a képet....
    ...a THX szerint 30 fokos látószögnél tovább növelve a képméretet nem pozitív, hanem negatív változás lép fel a nézői élményben...

    Geeks.hu: Milyen messziről nézzünk TV-t

    Linkelhetném még tovább de nem teszem. Egy mai háztartásban általában 32" - 60" közötti TV-k vannak (itt már erősen jóhiszemű vagyok, mert a 42" - 47" a legelterjedtebb), és a lakások zömében nem 1-1,5m-ről néznek TV-t. Aki monitornak (is) használja annak esetleg van értelme az UHD-nak, bár én személy szerint nem szívesen ülnék egy 60"-os monitor elé, mert elfáradna a nyakam :P A jelenlegi 27"-os monitorom bőven kielégít.
    A lényeg, hogy érdemes átgondolni, hogy megéri e beruházni UHD-be!

    [ Szerkesztve ]

    Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Új hozzászólás Aktív témák