Hirdetés

Aktív témák

  • johnny82

    őstag

    Hali! Szerintetek az hogyan létezik, hogy digit koax kábellel van összekötve az erősítő és az alaplapi hang(SPDIF) és amikor tesztre nyomok (akár dts-nél, akár dd-nél), akkor megszólal az összes hangszóróm (5.1) külön-külön és az erősítő ki is írja (mert auto detect-en van), hogy éppen milyen a beérkező forrás (dts, vagy dd 5.1 lfe), de amikor filmet akarok spdif-en hallgatni (kmplayer-rel és mpc hc-val is), akkor az erősítő sem dd-t, sem dts-t nem jelez, hanem csak 2.0-ás sima digitális jelet. Így csak sztereóban tudom hallgatni az 5.1-es filmeket gépről. Próbáltam optikai kábellel és digit koax kábellel is, ua. , teszt 5.1, film 2.0. Próbáltam ez alapján is belőni, de volt, hogy tekerés után a mpc hc meghülyült, így azt uninstalláltam. De hozzáteszem, így sem sikerült. ismerősnek Pioneer vsx-917v-je van, neki megy a kmplayerrel. Az ő kmplayer beállításait használva (hogy audió kimenetek spdif-re vannak rakva) nekem nem megy. Szerintem, ha teszen műxik, akkor filmen is működnie kéne, nem? De mi lehet a gáz?

    Kép:

Aktív témák