Hirdetés

Aktív témák

  • jcage

    tag

    Sziasztok,

    Továbbra is nyitott még a HM bővítésem, mert nem tudok dönteni. Egyre többet olvasok utána, és csak bizonytalan leszek. :)
    Ami biztos belőle: Egy p42g20 a falon, illetve hamarosan érkezik egy Dune SmartD1 hozzá.
    A szoba kb 23nm. A két rear hangfalat tutira falikonzolra tudom csak rakni.
    A frontoknál még komoly tárgyalásokat folytatok az asszonnyal, mert ő kis doboz-fali konzol párost akar továbbra is, én meg hajlok az álló felé.
    Ha a kis dobozok mellett döntünk, akkor a Söund Arts Elf 150-es konzoljaira gondoltam a front/center/rear esetén is. Nézegettem a Vogel's VLB 200-at is, de az előbbi szimpatikusabb.
    A keret kb 300-350k az erősítő+5.0-ra.
    Eddig ezeket nézegettem:
    Tannoy Mercury V4-VC-VR
    Mission M62i-M6C-M60i
    Hozzá erősítőnek H/K 255, Denon Avr1910 kategóriát lőttem be.
    A kérdéseim:
    1. Egyáltalán passzolnak-e kategóriában a dobozok-erősítők?
    2. Ha nem ezeket, akkor miket ajánlatok? Zene és mozi lenne, minden a Dune-n keresztül.
    3. Készülékek összekötése: ha jól számoltam, akkor 2 HDMI kábel elég lenne. Mondjuk ez feltételezi, hogy az erősítő tudja az ARC-ot.
    4. Hangfal kábelezéshez 2,5-esre gondoltam minden dobozhoz. A frontok kb 2-2m-re lesznek az erősítőtől, de a rear sugárzók kb 10-10-re. Jelenleg beszorítva kábelezem a régi cuccot, de nyitott vagy a dugósra is.

    Sorry, ha sok lett a mondanivalóm, de igyekeztem összefoglalni mindent.

    Üdv,
    J

    ui: A dobozokat a közeljövőben tervezem meghallgatni, szóval mostmár full nyitott vagyok. Kivéve, hogy a szín nem lehet más, mint cherry-wenge-dark walnut-black. :D

    A kritikus olyan, mint a nőgyógyász: ott keresi a problémát, ahol más az élvezetet...

Aktív témák