Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • benfolds

    őstag

    válasz Cs1csó #182413 üzenetére

    szegény muteromat úgy átbaszták, hogy megfogadtam, soha többet nem állok szóba biztosítóval. a kamatadó bevezetésekor mondtam neki, hogy kellene valami rendszeres megtakarítást csinálni. jó, neki van egy biztosítós barátnője. kötött egy 10 éves unit linked-et, kb. a 3. évben lebetegedett, később le is rokkantották, jelezte, hogy nem tudja fizetni. mondták, hogy nem szabad lemondani, mert akkor bukja a befizetett pénzét. 23 ezer ft volt a rokkantnyugdíja...fizetgettük, még kétszer felmerült, hogy lemondja, mert nem bírja. de ne mondja le, mert...ok. letelt a 10 év, bement a biztosítóhoz, hogy akkor felveszi a megtakarítását. kiderült, hogy a 10 év alatt befizetett közel 2 millió nagy része biztosításra ment (kurvára nem ezek az arányok voltak megbeszélve), a befektetési alapokba rakott pénz meg elillant, a maradékból meg levonták a kezelési költségeket, aztán utalt a biztosító a végén pár 10 ezer forintot.
    szóval felőlem megdögölhet az összes, én nem fogok biztosításba "fektetni", az biztos.

Új hozzászólás Aktív témák