Hirdetés

2014. április 16., szerda

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus Eee PC (kiemelt téma)

(#551) Szplöttyy válasza doc (#550) üzenetére

Szplöttyy
(senior tag)

Itthon nekem 20,1es Wide tft van, csak nem tudom minek :DDD ha közel van, akkor forgatni kell a fejem, hogy lássam mindkét szélét, ha messze, akkor mindenbe bele kell zoomolni hogy, lássak is valami 1680*1050-be.
De el fogom adni a monitoromat, a gépemet is. EEE lesz a fő gép, mert rájöttem, hogy elég az is. Arra hogy naponta 1-2órát netezzek, este meg skype barátnővel, arra minek 20as tft, meg hajtóműhangú fémláda? :DDD

Smoke & Torque

(#552) doc válasza Szplöttyy (#551) üzenetére

doc
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

a párommal én is ezen skype-ozok :D
(a webkamerája, ahhoz képest hogy csak 0.3mp nagyon korrekt)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#553) Polllen válasza Szplöttyy (#551) üzenetére

Polllen
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

A filmek jobban esnek a 20" samu wide tft-n...meg netezni is kényelmesebb. persze ha ágyból akarok böngészgetni hirtelen elég lesz a 7"... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#554) doc válasza Polllen (#553) üzenetére

doc
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

a kettő remekül kiegészíti egymást
pl. egy asztali pc-vel, sőt akár 15.4-es notival is elég nehézkes wc-n ülni :DDD
de néztem már filmet az eee-n és teljesen élvezhető volt, még a feliratos film is!

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#555) Szplöttyy válasza doc (#554) üzenetére

Szplöttyy
(senior tag)

A 900asban, pedig már 1,3mpixeles,nem?
Amúgy tényleg csak arra kell, hogy ide-oda hurcoljam miközben netezek, azt is csak naponta keveset.

(#553) Polllen : Hát nekem Lg Flatron van, Tn+Film... Mindenre tökéletesen megfelelő, de filmekre nem. Ha sima "normal" módban nézem a filmet, a fekete az picit szürkés, és pl. fűrész filmeknél zavaró... Ha "movie" módba rakom, akkor fekete a fekete, de olyan részen, ahol a képen csak kis fény van, nagyrésze fekete(fűrész-ekbe sok ilyen rész van) ott fogjamagát és lesötétíti a képet, és akkor aztán végképp semmit nem látni, de legalább fekete a fekete

Smoke & Torque

(#556) rakal2

rakal2
(újonc)

Sziasztok!
Bocsi a direkt marketingért,csak azért írom ide,hátha valakit érdekel:
Eladó 1 vadiúj(1x sem volt töltve) 6600 mAH-s fehér akksi EEE 701-hez és 900-hoz jó.(A gyári 4400mAH-s).4-5 órás működést is el lehet vele érni.
Érdeklődni PÜ-ben,vagy a 06205959462-s mobilon lehet.

[ Szerkesztve ]

(#557) Szplöttyy válasza rakal2 (#556) üzenetére

Szplöttyy
(senior tag)

Erre való az "Apró" rovat szvsz :U [link]

Smoke & Torque

(#558) ngabor2 válasza ngabor2 (#531) üzenetére

ngabor2
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

meg is van, hogy el ne kallódjon, megy az 1. hsz-ba. várok még hasznos linkeket, ha már egyszer kiemelt téma, akkor legyen informatív a #1.

amúgy a scrollon kívül már minden megy 900-on is, eeeubuntu van fenn, hozzá készített array kernellel.

mod: no az is megvan. a jelszó: elantech...

úgy érzem, erről kellene hirtelen egy logout blogot írnom, hogy más kevesebbet szívjon vele. asszem most már nem szívesen fogok túladni a kis drágán :D (már csak vele működő 2GB-s ddr2-t kellene lőnöm valamelyik céllövöldében).

[ Szerkesztve ]

Rami, te vagy itt a legegyvonalba... - Samy - Sianis megtömött egy pónit :D - palackozott olajradiátor - gründenzátor - szeretem az állatokat. bár a fűszerezésen nagyon sok múlik...

(#559) máyköl

máyköl
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Már az auchanba is kapható az eee pc!!

A 700-as 80000Huf

A 900-as 100000Huf. Ha jól emlékszem. :DDD De asszem ennyi.

Hala Madrid!

(#560) tothm válasza máyköl (#559) üzenetére

tothm
(őstag)

Elég drága...

(#561) máyköl válasza tothm (#560) üzenetére

máyköl
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Az.

[ Szerkesztve ]

Hala Madrid!

(#562) máyköl válasza Szplöttyy (#555) üzenetére

máyköl
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Igen. A 900-as EEE-ben a webkam 1,3 megapixeles.

Hala Madrid!

(#563) ngabor2 válasza ngabor2 (#558) üzenetére

ngabor2
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

össze is dobtam. használjátok egészséggel, építő kritikákat várok :R

Rami, te vagy itt a legegyvonalba... - Samy - Sianis megtömött egy pónit :D - palackozott olajradiátor - gründenzátor - szeretem az állatokat. bár a fűszerezésen nagyon sok múlik...

(#564) tothm válasza ngabor2 (#563) üzenetére

tothm
(őstag)

:R :R :R :R

(#565) tothm

tothm
(őstag)

Esetleg valaki használ usb-s mobilinternetet eee-n? Tapasztalatok? Gyorsaság? Köszi: Máté

(#566) doc válasza tothm (#565) üzenetére

doc
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

t-mobilos net a fekete modemmel remekül működik, csak le kell tölteni hozzá egy kis csomagot, egy scripttel és egy kernelmodullal amivel csatlakozni lehet

(#567) tothm válasza doc (#566) üzenetére

tothm
(őstag)

Köszi! Esetleg valaki ilyen vodás fehéret?

(#568) ngabor2 válasza doc (#566) üzenetére

ngabor2
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

ez a wnw stick, vagy mi a túró? ami úgy néz ki, mint egy pendrive, és nemrég még az absz nem támogatott kategóriában volt?

tothm: a fehér vodás gondolom egy huawei e220, vagy hasonló. az megy linux alatt, driver kérdése, és a gyári alá is lehet pár paranccsal fordítani, ha nincs kész. ha szélesebb net előtt elnnék (nem mobilnettel, amiből pár mega van már csak hátra...), akkor rákeresnék a gúglin a huawei e220 eee szóhármasra, hátha.

(#569) tothm válasza ngabor2 (#568) üzenetére

tothm
(őstag)

XP-n kéne...

(#570) doc válasza ngabor2 (#568) üzenetére

doc
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

igen, az az
most is azon keresztül netezek, csak az asztali gépről
nem nagy cucc beüzemelni, kell hozzá fordítani egy kernelmodult, meg két scriptet lefuttatni és kész

(#571) tothm

tothm
(őstag)

Esetleg nem kell valakinek eee pc autós töltő 5kért teljesen újonnan?

(#572) Carline

Carline
(senior tag)
LOGOUT blog

Valakinek nincs infója, hogy a 901 modellek mikor jönnek kishazánkba, meg hogy milyenárra számíthatunk?

====>> Samsung S Advanced blogom: http://t7.hu/0t9w-i9070 <<====

(#573) ngabor2 válasza tothm (#571) üzenetére

ngabor2
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

a 900-asnak 12V kell, és a csatlakozója is olyan, mint általában a 12V-os cuccok. ilyen elég sok van már nekem szivargyújtó-csatlakozóval. valszeg azzal is használható, legalábbis amikor megy a gép, vagy áll, de nem indítózik.

(#574) Raymond

Raymond
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Leaked Eee PC roadmap shows 23 models, redefines brand dilution

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#575) viktor320

viktor320
(újonc)

Egy 701-es eee pc-t vettem néhány napja. nagyon meg vagyok vele elégedve. Itt a fórumon olvastam, hogy lehet a képernyő felbontást növelni és volt is linkelve leírás. Ott viszont csak a winXP-s képernyű felbontás állítgatás volt leírva. Linux alól lehet valahogy növelni a képernyő felbontását?

(#576) doc válasza viktor320 (#575) üzenetére

doc
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

miert akarod novelni? sok ertelmet nem latom, egyreszt meg kisebb lesz minden, masreszt meg iszonyatosan ocsmany a nativnal nagyobb felbontas miatt :F

(#577) PLacc válasza doc (#576) üzenetére

PLacc
(senior tag)

Ocsmány nem lesz, csak nem fog látszani a taskbar stb... mert nem fog látszani a kijelző egy része. :)

(#578) PLacc válasza viktor320 (#575) üzenetére

PLacc
(senior tag)

Nem nagyon melegszik?
Én is morfondírozom egy 701-en, mert jobban tetszik, mint a 901, és az LCD mérete elég iis lenne nekem.

(#579) viktor320 válasza doc (#576) üzenetére

viktor320
(újonc)

A weboldalak jobb megjelenítése miatt akartam növelni, mert így elég sokszor kell használnom a jobbra-balra csúszkát.

(#580) doc válasza viktor320 (#579) üzenetére

doc
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

ez sajnos letezo problema
de felbontasnoveles helyett inkabb a weboldalt meretezd at, vagy a betuket kisebbre veve (bar akkor nem sokat latsz beloluk) vagy a bongeszovel atmereteztetve (pl. Opera tobbfelekeppen is meg tudja oldani)

PLace:
melegszik valamennyire, de nem veszelyes, olben pl. kenyelmesen hasznalhato
ha gondolod, az en 701-esem elado :) egy honapos, fekete, Linuxos, ha erdekel, privi!

[ Szerkesztve ]

(#581) viktor320 válasza PLacc (#578) üzenetére

viktor320
(újonc)

Én nagyon meg vagyok elégedve vele. Nekem még egyszersem kapcsolt be a ventilátor a melegedés miatt, bár az is lehet, hogy olyan halk, hogy észre sem vettem. Tegnap este vagy 1,5 órán át használtam ágyra letéve, ami elvileg jól lehőszigeteli az alját, de így sem vettem észre, hogy melegedne.
A 900-as model 30 ezerrel többe kerül (én 61 ezerért vettem a 701-est és 89 ezer volt a 900-as), de igazán csak a kijelző méretében nyújt többet, mivel a memória és a háttértár méret roppant könnyen bővíthető a 701-es modelnél utólag is.
512 mb ram kb 2 ezer Ft
16 gb memória kártya kb 10 ezer Ft

[ Szerkesztve ]

(#582) PLacc válasza doc (#580) üzenetére

PLacc
(senior tag)

Böngésztem a használtakat is, csak az a baj, hogy sokan el vannak tévedve, a pár hónapos gépüket drágábban adják, mint a bolti új (iponnál pl. 60k az új). :D
Persze ez nem Rád vonatkozik, mivel nem ismerem, hogy mennyiért akarod adni. :)

(#583) viktor320

viktor320
(újonc)

A mindennapi használat mellett (netezés, levélírás, szövegszerkesztés) hálózati tesztelésre is használom (ping, netstat stb.) mivel rendszergazdaként dolgozom. Ezen felül szívemnek kedves dolog a python programozás. Szerencsére alapból van rajta python futató környezet, de ezt én még kiegészítettem néhány csomaggal, hogy grafikus alkalmazásokat is meg tudjak jeleníteni (pl. tk könyvtárak). Külön mázli, hogy alapból debian 4.0-ás rendszer van rajta, így a debian csomagok gond nélkül használhatóak.

(#584) PLacc válasza viktor320 (#581) üzenetére

PLacc
(senior tag)

Köszi. :R

(#585) viktor320

viktor320
(újonc)

Meg tudnátok mondani, hogyan lehet ikonokat beilleszteni.
Most telepítettem fel a scummvm futató környezetet mert nagyon szeretem a kalandjátékokat. Hihetetlenül jól fut például a Fight of the Amazon Quen nevű kalandjáték, amit éppen tolok.
Nos a scummvm-nek szeretnék egy ikont a Játék menübe.
De szeretném például betenni a konzol ikonját a Munka menübe és a kate szövegszerkesztő ikonját (ami szintén része az alaprendszernek) szintén a munka menübe.

(#586) doc válasza viktor320 (#585) üzenetére

doc
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

scummvm istenkiraly, anno cikket is irtam rola a linuxvilagba :R
ikonokat berakni ugy tudsz, hogy bepakolod a /opt/xandros/share/application launcher/simpleui.izebigyo nevu fileba (pontos nevet nem tudok, de igy meg fogod talalni)

elegge "self-explanatory", szoval ra lehet jonni a mukodesere
de az eredmenyt csak akkor fogod latni, ha ujrainditod az application launchert
nekem annyi volt a gondom, hogy valamiert a kijelolt ikonok (mikor rajta van az eger) nem latszanak, meg nem jottem ra miert, majd a legkozelebbi repulout alatt eljatszadozok vele :)

[ Szerkesztve ]

(#587) viktor320 válasza doc (#586) üzenetére

viktor320
(újonc)

Köszi!
Ki fogom próbálni.

(#588) Nyugdíjas

Nyugdíjas
(Szakértő)

Jajj lányok:D
Ma beleszerettem a Wind-be .leirhatatlan, mennyire össze van rakva az a kis gép. Csak az ára egy picit....:U De szerintem holnap hűtlenné válok hozzátok, és csere.

Jah, és természetesen OSx megyen majd rajta;]

[ Szerkesztve ]

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#589) torta07

torta07
(újonc)

Segítsetek: Az akku módban, (lekapcsolt wlan, kamera) kizárólag usb-s 3G internetezéssel nem tudok 900 as XP eee - akkujából 40-50 percnél többet kihozni. Rendes első két töltés megvolt, semmi rátöltés, stb. Normál üzem. Sőt, ha kikapcsolva feltöltöm, és utána bekapcsolom, akkor is egyből 90%ot mutat a töltöttség jelző és fogy, és fogy és fogy. max 50 perc. Az asus szerint: 0601 bios kell rá, mert szoftveres problém. Ez hozta fel 30-40 percről 40-50 percre!!!! :F Mitévő legyek! LEvelezek as asus sal, nagyon korrektek így levélben!!!!! :R

(#590) Luser2000 válasza torta07 (#589) üzenetére

Luser2000
(senior tag)

Ki tudod próbálni 3G modem helyett WIFI használattal? Úgy mennyit bír?
Nekem fényerő 50% alatt, hang 30% alá halkítva (de nem használva), Wifi netezéssel, linuxal kb. 140 percet ment egyhuzamban. eee900.
tudomásom szerint az xp energiagazdálkoádsa jobb ráadásul, mint a gyári linux rendszer esetén.
ha a bios frissítés sikeres volt, és 3G nélkül nem érsz el ennél kétszer hosszabb üzemidőt (a fentiek szerint), akkor hibás lehet az aksi.

Samsung S4 + Galaxy Gear, iPad Air 32GB LTE, Toshiba portégé Z830 (Win8Pro)

(#591) doc válasza Luser2000 (#590) üzenetére

doc
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

nekem 3G-vel (t-mobile fekete modem) szűk 3 órát elmegy a 701-es, szóval ez a 40-50 perc mindenképp abnormális...

(#592) tothm válasza torta07 (#589) üzenetére

tothm
(őstag)

Nem hinném, hogy a 3g-vel lenne gond. Nekem wifi+zene=2,5 óra. GAri?

(#593) viktor320

viktor320
(újonc)

Na sikerült széthekkelnem az egész rendszerem. Újra kellene húznom a linux rendszert. Ez egy dvd-n van, de nekem nincs usb-s dvd-m. Van valami leírásotok, hogyan lehet újrahúzni a teljes rendszert?

(#594) torta07

torta07
(újonc)

köszi az akkuval kapcsolatos tanácsokat. Szerintem se a 3G modem a hibás. Még tesztelem egy-két napig aztán irány a szervíz. Gondolom ott be tudják az akkut mérni. :)) Ha nem: :W

(#595) doc válasza torta07 (#594) üzenetére

doc
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

probald ki minden extra (3g, wifi, stb) nelkul, hogy mennyit bir, csak hogy a szerviz nehogy belekosson...

(#596) ngabor2 válasza viktor320 (#593) üzenetére

ngabor2
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

ha linuxod van, olvass kicsit visszább. win alatti visszaállításnál meg tedd be a lemezt, és nézd meg, mit hoz ki az automatikus indítás.

(#597) Carline

Carline
(senior tag)
LOGOUT blog

Ma láttam gyorsboltban ASUS Eee PC 1000, 10 LCD, Intel Atom 1.6GHz CPU, 1GB DDRII RAM, 80GB HDD, WLAN, Bluetooth, webkamera, Windows XP Home, fekete és fehér színben raktárról 120e-ért.
Nem semmi, hogy ez már bent van az országban, a 901 modell meg tudomásom szerint nem.

Az 1000-es nem hiszem, hogy kellene. Túl nagy szvsz. A 901-re upgradelnél a 900-ról.

(#598) máyköl

máyköl
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

[link]

Hala Madrid!

(#599) Carline

Carline
(senior tag)
LOGOUT blog

Érdekes dolog történt a kis gépemmel.
Tettem bele egy 2GB-os SD kártyát.
Áttettem rá a firefox gyorsítótárás valamint a temp könyvtárt is.
Amit meg szerettem volna még tenni, az az, hogy a pagefile-t is az sd-n hozom létre.
Virtuális memória beállításainal az E:\ meghajtón adtam neki 512MB-ot.
Űjraindítás után az SD kártyán (E:\) nem hozta létre az 512MB page fájlt.
A beállítások virtuális memória fülön, valamint a regisztrációs adatbázisban is szerepel az E:\ meghajtó 512MB beállítással.

Mi lehet a hiba?

Ide is beírtam, de ez inkább XP hiba, úgyhogy megyek oda is.

(#600) exy

exy
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

Van-e benne microfon, hol, és mennyire érzékeny? Ha néhány méterről beszélek (járkálok a szobában) azt még veszi? Skype-re gondolok.

A másik, hogy nem találok igazi jó összehasonlítást az MSI WIND-el. Most, hogy a WIND árát ilyen csúnyán megemelték, már egy árba kerültek.

A jövő héten lesz rá pénzem (kb 120e Ft. Kérdés, hogy melyiket veszem meg. Segítsetek légyszíves a win vs eeepc1000 döntésben!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus Eee PC (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.