Hirdetés

2015. május 30., szombat

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus Eee PC (kiemelt téma)

(#5701) Lars válasza davidj92 (#5700) üzenetére

Lars
(őstag)

Ha az erősebbik procid van, tehát az e450-es, és van legalább 2 gb ram, akkor nem nagyon lesz gyorsabb a windows. Esetleg akkor, ha ssd-t raksz a gépbe. Attól baromira fel tud gyorsulni az egész rendszer. A win8 boot ideje, és a rendszer reszponzivitása jobb, de a ram oda is kell, és legalább az e450-es proci.( Kisebbikhez inkább valami linuxot ajánlanék, vagy egy optimalizált win7-et esetleg )

(#5702) davidj92 válasza Lars (#5701) üzenetére

davidj92
(kvázi-tag)

Igen e450-es és 4gb ram van benne. Akkor marad a win7, max újrahúzom az egész masinát (úgyis időszerű lenne már) :K

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#5703) Lars válasza davidj92 (#5702) üzenetére

Lars
(őstag)

Kicsit nézd át az újratelepítés után azt a windowst, lehet hogy lehet rajta gyorsítani. ( szolgáltatásokat kapcsolj ki esetleg amiket nem használsz )

(#5704) davidj92 válasza Lars (#5703) üzenetére

davidj92
(kvázi-tag)

oké, köszi ! :R

(#5705) zoltanz válasza davidj92 (#5700) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nekem nincs különösebb gondom a sebességével, terjedelmesebb weboldalakat nem olyan pattogósan tölti mintpl origo. De ha a hasonló (kicsit csökkentett) tartalommal bíró m.origo.hu (tablet-ekhez, okostelókhoz optimalizált változat) nézem már jó.
Videó enkódoláshoz meg a teljes GPU-t be lehet fogni, OpenCL-el. (annyit számít minha lenne 1 plusz procimag)

Aki nem ismer azt hiszi hülye vagyok, aki ismer az tudja is. :) (minden kérdésre válaszolok, csak ez 1-2 hónap néha)

(#5706) zoltanz

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Mostmeg csak úgy eltünt az Usb3. BIOS/EFI-ben ha rádugok egy pendrive-ot látszik. Egy driver újrarakás és Win indítással most jó...

Aki nem ismer azt hiszi hülye vagyok, aki ismer az tudja is. :) (minden kérdésre válaszolok, csak ez 1-2 hónap néha)

(#5707) panderson válasza zoltanz (#5706) üzenetére

panderson
(tag)

Ha driver problema, az a windows hibanaplojaban latszodni fog. BIOS-ban szerintem nem 3-as USBkent hanem legacy modban uzemel, tehat igy nem alkalmas, hogy ezt leteszteld.

(#5708) zoltanz válasza panderson (#5707) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

De Windows-ban meg semennyire nem megy/látszik. :DDD
Egyszer csak bekapcsoltam a gépem és már nem érzékelt rajta semmit.

[ Szerkesztve ]

(#5709) panderson válasza panderson (#5658) üzenetére

panderson
(tag)

Sziasztok!

A Win8u1x64-hez a 296.64-es verzójú nVidia driver jó linkje: http://laptopvideo2go.com/drivers/win8x64/296.64/disclaimer
Ott a "Click here to download the requested driver." szövegre kell kattintani. (nem az INF-re és nem a scan for latest drivers-re).

Üdv!

(#5710) sanchomuzax válasza davidj92 (#5700) üzenetére

sanchomuzax
(fanatikus tag)

http://lubuntu.net/

Google: Sancho blogja

(#5711) zoltanz

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Az mitől lehet amikor többet áll a gép, bekepcsolom, fekete kép, semmi post. Winyó sem dolgozik, 2 hónapja vettem hetente csinálja kb azóta.

(#5712) davidj92 válasza zoltanz (#5711) üzenetére

davidj92
(kvázi-tag)

Nekem néha amikor csak lecsukom de nem kapcsolom ki csinálja azt hogy megnyomom a bekapcsot hogy felébredjen, fél percig semmi, aztán dob egy kékhalált (vidikártya/driverre hivatkozik ha jól emlékszem). Ötletem nekem sincs, hogy mit lehetne csinálni. Drivert már újraraktam de semmi. Lassan tényleg legyalulom teljesen ;]

(#5713) zoltanz válasza davidj92 (#5712) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Értem, nekem kikapcsolt állapotból van, ha kb fél napot áll vagy 1 napot.

(#5714) mrwilliamdev

mrwilliamdev
(újonc)

üdv!

egy kis segítségre lenne szükségem,ha lehet.
beesett az ajtón egy eee pc 101x netbook,cseregépnek,amíg a másik szervizben van.
meego van rajta,8gb ssd,ilyesmik.
nagyon nem is szeretnék beletúrni,de az avi videók lejátszásával küzd a a gép.
a media player nehezen felismeri,de nincs hang.
(netes videóknál,zenénél van.....)ötlet esetleg,hogy mit szedjek le hozzá?
előre is köszönöm!

(#5715) szekzol válasza mrwilliamdev (#5714) üzenetére

szekzol
(lelkes újonc)

Pl :
Lubuntu
Peppermint OS
Live módban ki tudod próbálni őket pendrive-ról.

Acer V5-131 (Linux Mint 17.1 Xfce) ; Lumia 730 ; Plantronics M20

(#5716) panderson válasza zoltanz (#5713) üzenetére

panderson
(tag)

Ha van másik HDD-d, cseréld ki azzal is csinálja-e.

(#5717) zoltanz válasza panderson (#5716) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Lehet az. A HDSentinel írja hibák vannak az adatátvitel során, de gariztatni ilyenért nem lehet. :F

(#5718) mrwilliamdev válasza szekzol (#5715) üzenetére

mrwilliamdev
(újonc)

köszönöm a választ,de ezekhez full hülye vagyok( :U ) úgyhogy valami érthető magyarázat is járna mellé?
:)

(#5719) szekzol válasza mrwilliamdev (#5718) üzenetére

szekzol
(lelkes újonc)

Amint gépközelben leszek, utánanézek. Egy kollégámnak a 8 GB-os modell van mint neked, ő winXP-t tett rá. Egy rokonoméknak lubuntut tettem rá (32GB-s modell), teljesen elégedettek vele annak ellenére, hogy nem èrtenek semmit a számìtástechnikához (bár a rendszergazda jelszavàt már elfelejtettem, ők pedig azt se tudjàk, hogy volt, ìgy frissìteni màr nem lehet csak ùjratelepìteni). A win7 rá sem férne és lassú is lenne a tiéden.

[ Szerkesztve ]

(#5720) mrwilliamdev válasza szekzol (#5719) üzenetére

mrwilliamdev
(újonc)

ez 8gb,elméletileg a win7starter elketyegne rajta.
de nincs baj ezzel a meegoval sem,csak egy normális lejátszó kellene,mert ez így halál.
köszönöm előre is.

(#5721) panderson válasza zoltanz (#5717) üzenetére

panderson
(tag)

Hiba lehet a csatlakozásnál is. Nekem frissen volt ilyen, majdnem HDD-t cseréltem a RAID tömbben, aztán másik kábel + port OK lett. Laptop esetén kihúz, bedug 1-2x és rögzít. Ha úgy sem jó, HDD kölcsönbe és tesztelni (lehetőleg migrálni a gyanúsról u.a. a rendszert). Sok sikert, remélem csak érintkezési hiba lesz ;)

(#5722) panderson válasza mrwilliamdev (#5714) üzenetére

panderson
(tag)

Mekkora a film mérete? HD? Az SSD-ről próbálod lejátszani vagy pendrive-ról?

Bizonytalanság esetén ezt töltsd le [link] (without installer - nem kell telepíteni sem) és az megmondja a film összes tulajdonságát. Az AVI-n belül kismillió formátum létezik, ha vmi egzotikus, és a lejátszó nem ismeri fel (teljesen) - ez okoz olyan tüneteket, amiket írtál.

[ Szerkesztve ]

(#5723) mrwilliamdev válasza panderson (#5722) üzenetére

mrwilliamdev
(újonc)

normál avi,külső hddről,olyan 1.5-2gb volt az a kettő-három,amivel próbálkoztam.

megpróbálom bemásolni,hátha úgy elviszi.
(hddről a zenéket gond nélkül viszi.)

(#5724) szekzol válasza mrwilliamdev (#5720) üzenetére

szekzol
(lelkes újonc)

Nekem egy Asus 1001px volt. Sebességben kb. ua. mint a tiéd. SD felbontású filmnézésre és netezésre használtam linux-al. Nemrég adtam el, de előtte visszatettem a win7 startert mert azzal vettem, volt hozzá legális kódja. Hát azt hittem "lepeztézem" annyira tetű lassú volt, pedig kikapcsoltam rajta mindent amit lehetett. Előtte ez miatt tettem rá linuxot, a win7 a frissítésektől belassult használhatatlan szintre.
Neked a win7 amúgy sem opció mert nem fér fel a gépedre. Ami szóba jöhet: winXP, linux LXDE vagy Enlighment (Bodhi linux) ablakezelővel, vagy marad a Meego. Ha lenne a Meego-ra egy VLC media player akkor megoldódna a problémád...
Ajánlott olvasmány a gépeddel kapcsolatban:
http://szemelyesintegracio.hu/kereses?searchword=x101&ordering=newest&searchphrase=all

(#5725) panderson válasza mrwilliamdev (#5723) üzenetére

panderson
(tag)

Ha jól látom nincs külön videokártya az X101-ben, az egyedüli az integrált - és harmatgyenge - egymagos Atom prociban ketyegő van. Attól csodát nem szabad várni, főleg több nyitott program esetében!

(#5726) mrwilliamdev válasza szekzol (#5724) üzenetére

mrwilliamdev
(újonc)

köszönöm a segítséget!
akkor túrok neki egy xp-t-
valami bevált ötlet esetleg?

(#5727) szekzol válasza mrwilliamdev (#5726) üzenetére

szekzol
(lelkes újonc)

Milyen ötletre gondolsz?

(#5728) mrwilliamdev válasza szekzol (#5727) üzenetére

mrwilliamdev
(újonc)

hogy melyik xp-t rakjam ra.
:)
kapott egy win7startert a vegen(gyorsabb,mint az xp,erdekes modon....)ugyhogy most mukodik a dolog.
bar valahogy meg takaritani kellene a startert,mert alig maradt hely.

(#5729) D4sh

D4sh
(újonc)

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani, hogy az ASUS eee pc 1011px netbookban mekkora HDD van. 1,8" v 2,5"?

Előre is köszi a válaszokat!

(#5730) panderson válasza D4sh (#5729) üzenetére

panderson
(tag)

[link] 2.5"-os

(#5731) D4sh válasza panderson (#5730) üzenetére

D4sh
(újonc)

köszönöm!

(#5732) KTibxx

KTibxx
(tag)

Sziasztok!
Gyors segítség kellene.
Szeretném beállítani, hogy ha a töltő csatlakoztatva van bizonyos töltöttségi szintet elérve álljon le a töltés, és (ha pl időközben akkuról is üzemelt) csak bizonyos akku töltöttségi szint alatt induljon el ismét.
Milyen alkalmazást ajánlotok ehhez a laptophoz?
(IBM,Lenovo gépeken használok hasonló -típus saját- megoldást)

Köszönöm

(#5733) zoltanz válasza zoltanz (#5711) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Kihúzogattam a winyó csatlakozót, de ugyan az. Lehet a bekapcsológombbal van összefüggésbe mert néha hidegen, (nincs használva fél napig). 2x 3x meg kell nyomni, hogy induljon, melegen elsőre mindig megy. :U Amúgy nem rossz kis gép.

[ Szerkesztve ]

(#5734) kutymorg

kutymorg
(tag)

Sziasztok!

Adott egy 1011PX N455 Procival és 2GB RAM-mal. (BIOS rev. 1401)
AHCI SATA cofig, Hitachi 320GB-os HDD
Boot Priority: 1.HDD, 2.Removable Dev., 3. Disabled
Boot Config/ Quiet Boot: Disabled
Primary Master HDD PSW: Disabled

WIN7-et nem tudom feltelepíteni USB-ről (Rufus/MRB particiós séma BIOS-os...).
Gép bekapcsol, ESC után a boot menüben kiválasztom az USB-t (BIOS-ban elsődleges meghajtó a HDD), majd elindul a varázsló, de a HDD-re nem tud új rendszerparticiót létrehozni, így nem tudom telepíteni az OS-t.
Leszedtem az AUSU oldaláról a AHCI drivert is, hátha azzal van gond, de nem jártam sikerrel. BIOS-ban IDE és AHCI próba is volt, de az se segített.
WIN 7 32bit HP és Startert is próbáltam, mindegyikkel ugyanez a gond.
Már a particiókat is töröltem (diskpart / list disk / slect disk (HDD kiválaszt) / clean / exit),de ez se hozott sikert.
A telepítő ablakában viszont csak 2 partíciót (1: 80GB és 2: 218.1G, mindkettő Elsődleges, a Rendszer partíció nincs jelen).
3 meghajtót lát a varázsló (ha illesztőprogramot akarok telepíteni): C, D (Flash) és X (Boot).

Mi lehet a gond? Mit próbáljak meg vele?
Köszönöm!

(#5735) Studi

Studi
(PH! addikt)

Sziasztok!

Anyukámnak van egy EEE Pc r101X-e (vagy valami ilyesmi), a hozzá adott Win7-el. Segítene valamit a tetűlassú sebességén, ha dobnék bele egy 2GB-os memóriamodult? Vagy toljak inkább SSD-t bele? Vagy mindkettő? :DDD

Köszi!
R

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#5736) Lars válasza Studi (#5735) üzenetére

Lars
(őstag)

Ha csak 1 GB Ram van benne, mindenképp segítene az életén ha több lenne neki. Azt meg kell nézni, hogy belefér-e egyáltalán. Ha már eleve 2 GB van benne, akkor egy ssd segíthet, de ott már érdemes mérlegelni, hogy megér-e annyit a befektetés. Az a kis atom proci nem egy erőművész.

(#5737) Studi válasza Lars (#5736) üzenetére

Studi
(PH! addikt)

1GB van benne, és elvileg DDR3-as. 2,5-3e Ft-ér látok használt 2GB-s modulokat, ennyit talán még megérhet a cucc. Sokat hallom darálni a HDD-t működés közben.
Az SSD valóban megfontolandó, egyelőre még félek a használt SSD-ktől, újonnan meg valóban elég drága.

"Life is too short to remove USB safely." - Képeim a Flickr-en: https://www.flickr.com/photos/rstudi/

(#5738) Lars válasza Studi (#5737) üzenetére

Lars
(őstag)

Én a helyedben vennék bele ramot, és megnézném hogy mennyit lendít a dolgon. Feltételezem elég sokat, 1 gb soha nem volt igazán elég még a win 7 starternek sem. 2-vel jóval rugalmasabb lesz. Az SSD dolog másik oldala ( mindamellett hogy drága ) hogy a proci sem egy lóerő bajnok, és még ha az ssd etetné is a procit, lehet hogy nem fogja tudni, mert akkor meg ott lesz szűk az üveg nyaka. A Ram nem nagy beruházás, annyit rá szánnék.

(#5739) zoltanz válasza Studi (#5735) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ahhoz a procihoz, XP, régi, nem támogatott már, de elmegy vele, ha mindenképp muszáj használni.

[ Szerkesztve ]

(#5740) alratar válasza zoltanz (#5739) üzenetére

alratar
(őstag)

Sziasztok.

Van egy Asus eee pc 1001px laptopom.
Megbírná a Win7-et?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#5741) Lars válasza alratar (#5740) üzenetére

Lars
(őstag)

Szia ! Hát két okból sem ajánlanám. Egyrészt 1 magos a proci, bár 2 szálas. A win7-nek nagyon kell a 2 fizikai mag. Másik dolog, gyárilag 1 GB ram volt ezekben a gépekben ( hacsak nem bővítetted ) az pedig végképp nagyon kevés a win7 normális futásához. A starter sem jobb ezen a téren, de még talán ha ramot bővítesz, az lehet alternatíva. Viszont nem lesz egy táltos.
Én a helyedben, hacsak nincs speciális program, amihez windows környezet kell, akkor lubuntut, vagy valami más alacsony hardverigényű linuxot ajánlanék. Akár még a linux mint is lehet megoldás.

(#5742) Studi válasza Lars (#5741) üzenetére

Studi
(PH! addikt)

Nekem egész jól bevált a Win7 Starterrel a 2GB RAM-ra való bővítés, és ~2e Ft-ért lőttem belevalót itt a hardveraprón. Ennyi beruházást mindenképp megér. :)

(#5743) Lars válasza Studi (#5742) üzenetére

Lars
(őstag)

Persze minden vérmérséklet függő. A ram biztos hogy sokat segít, de ha nincs szükség a windowsra, akkor nyugodtan lehet helyettesíteni. Nekem is van egy dual atomos htpc-m, 3gb ram van benne, de linuxozok inkább rajta. Sokkal fürgébb mint windowsal volt.A ram nem nagy beruházás, egy próbát megérhet :-)

[ Szerkesztve ]

(#5744) rover45

rover45
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok, kaptam ajándékba egy Asus eee 701SD gépet. Tökéletes állapotban van, kicsit koszos volt, de atomjaira szedtem, kitakarítottam, így olyan, mint egy új :) A gyári 1Gb ramot kicseréltem 2Gb-ra, belepróbáltam egy msata ssd-t, a gyári 8Gb-os helyére, de -bár a csatlakozó teljesen megegyezik- sem oda, sem vissza nem kompatibilisek sajnos. Így marad a 8Gb ssd.
Most megy fel rá épp egy XP. Viszont lenne pár kérdésem:
- a 2Gb ram mellett van szükségem virtuális memóriára?
- ez a gyári ssd minek minősül? kell foglalkoznom pl trim-mel? ( azért kérdezem, mert az ssd nyákján, a csatlakozó mellett szerepel az IDE felirat, vagyis olyan, mintha egy egyedi IDE csatlakozó lenne, ami flash memóriákban végződik...)
- hogy állítsam be az XP-t, hogy óvjam az ssd élettartamát?

www.szurok.hu

(#5745) Donki Hóte

Donki Hóte
(fanatikus tag)

Landolt nálam egy Eee noti, a típusszáma R051BX. Az a nyűgje, hogy nagyon lassú, csak 1 GB RAM van benne, amiből ráadásul a VGA kártya is lecsíp egy részt.

Gondoltam, hogy semmi baj, RAM-ot bővítek benne és telepítek rá egy tiszta rendszert.

Sajna a RAM nem cserélhető benne, az alján lévő nyitható fedél alatt nincsenek RAM slotok, hanem forrasztott memóriák vannak az alaplapon.

Gondolom, hogy ebben nem bővíthető a RAM :(

Az a kérdésem, hogy van valami módszer, amivel csökkenthetem a VGA kártya által lefoglalt memória részt, vagy ezt el lehet felejteni?

A másik kérdés az, hogy melyik WIN verzió optimális ebbe a gépbe? Maradni kell a rajta lévő Win7 Starternél, vagy egy Home Basic-et meg lehet próbálni?

Ha telepítek rá másik oprendszert, akkor drivereket tudok leszedni az ASUS oldaláról?

(A gépen nem találok telepítőkészletet...)

VODKA connecting people

(#5746) Lars válasza Donki Hóte (#5745) üzenetére

Lars
(őstag)

Sajnos a starternél gyengébb hardver igényű windows nincs, ramra nagyon érzékeny a basic is. Drivereket le tudsz szedni az asus honlapjáról, mindent meg lehet találni. Vannak olyan cuccok, amikből több féle driver is létezik ( mondjuk wifi kártya + BT-modul, vagy bt-nélküli, ezeket egyszer ki kell nyomozni hogy melyik van benne ) Egyébként ha nem ragaszkodsz a windowshoz, a lubuntu elég alacsony gépigényű, egész jól elmennek egy ilyen gépen is. ( Driver gondok sem szoktak lenni )
Startert meg talán recovery-ből vissza lehet állítani, ha tiszta telepítést szeretnél ( ha nem lett törölve ) de ott le kell szedni egy pár felesleges dolgot amit az Asus felpakolt.

(#5747) zsenike23

zsenike23
(újonc)

Sziasztok,

Nagyon megtetszett, az Asus X205Ta típus.. Szerintetek még érdemes belevágni a megvételébe, vagy várjam meg az új szériát?!

Előre is köszönöm a választ.

(#5748) Donki Hóte válasza Lars (#5746) üzenetére

Donki Hóte
(fanatikus tag)

Köszi a tippeket.

A következőeket próbáltam végig.

Windows 7 Ultimate SP1. Lassan, de biztosan települ, eleinte nagyon fickós. Aztán, ahogy tölti le a frissítéseket, úgy lesz egyre hervadtabb, egyes frissítések telepítése esetében már panaszkodik a memóriahiányra. Egy teljes éjszaka kell az összes frissítés letöltéséhez és telepítéséhez :( Sajna sem a Win7, sem a frissítések nem tartalmazzék a gép speciális hardvereihez való drivereket.

A driverek az én R051BXO gépemhez innen voltak leszedhetőek. [link]

Egy-két esetben az AIDA se tudta megmondani, hogy milyen hardver eszköz van a gépben, szóval pl. a touchpad esetében találgatni kell, hogy melyik lesz a jó.

A VGA kártyához nem az ATI, hanem az AMD oldaláról kell letölteni drivert, ilyet se pipáltam még :O

Mivel már alapjáraton 89-95 % között mozgott a memóriahasználat és 40-45 % között a processzorhasználat, az Ultimate ment a levesbe, a következő próba az Ubuntu Linux volt.

Szóval a picipuha elmehet a büdösbe, a Linux első nekifutásra az összes drivert telepítette magától és úgy települt, mint a villám. A működésére is a villámgyors a legjobb kifejezés. Sajna a noti tulajdonosa a picipuha túsza, kell neki 100 %-osan kompatibilis word és excel, ezt pedig Linux alapokon még nem tudja semmi. Emiatt le kellett szedni az Ubuntut, pedig azzal működött a legjobban. Ha valakinek nem kell a teljes Office kompatibilitás, akkor maximálisan ajánlom a géphez az Ubuntut :R

Végül Win7 Starter SP1 került a gépre. Sokkal gyorsabban települt (mondjuk a driverek már le voltak töltve) a HDD-n kb. feleannyi helyet foglal, mint az Ultimate, alapjáraton a processzorhasználat 1-2 %, a memóriahasználat, 26-30 %. Ettől függetlenül a működés nem különösebben gyors, meg sem közelíti az Ubuntu sebességét :U A Starterben van pár korlátozás, némelyikre van okosító, a többi korlát sem okoz nagy problémát, szóval erre a gépecskére tényleg ez a legjobb Windows. Az élményindex kemény 3,2, szóval sokat ne várjon senki a cucctól, de ha elfogadjuk az 1024x600-as képernyő korlátait, akkor internetezésre, filmnézésre, egyszerűbb szövegek és táblázatok szerkesztésére, kisebb prezik elkészítésére OK most a gép.

Ilyen gép vételét az ellenségemnek se ajánlanám, de ha már megvan, akkor egy Win újrahúzással lehet gyorsítani rajta és akkor egy közepes tablet helyett lehet használni.

VODKA connecting people

(#5749) _GT_

_GT_
(újonc)

Sziasztok!

Egy Asus Eee 1011px-ben cserélek éppen HDD-t. 7mm-es van benne, de ahogy látom beleférne normál 9mm-es is. Kérdésem, hogy muszáj 7mm-es vékonyat tenni bele, vagy jó bele a normál 9mm-es is?

Próbált már valaki 9mm-es beszerelni egy ilyen kütyübe?

Köszönöm!

(#5750) ivanyii

ivanyii
(lelkes újonc)

Sziasztok!
Kérdésem az lenne,hogy van egy Asus 1011px eee pcm memóriát szeretnék benne bővitenni a 8 gb memoria modult kezeli a kicsike?Asus honlapon sajnos találtam róla semmit.Vagy felesleges beletenni mert a nem tudná kihasználni?Akkumlátor tekintetében is lenne egy kérdésem.A mostani aksi 1-1,5 órát bir szeretném majd lecserérlni.A következő akksit néztem ki
kellene róla vélemény :F

Szívből motorozz,ésszel húzd a gázt!!!

(#5751) WhiteHawk24

WhiteHawk24
(kvázi-tag)

Hali!

Van nekem egy Asus Eee PC 1015PD-m és memóriát szerettem volna benne bővíteni. Vettem bele egy 2 GB 1066Mhz modult, de ha berakom nem indul el a gép. Ventilátorok elindulnak, de a vinyó nem pörög fel, és a képernyő is bekapcsol, de tök sötét. Ugyanezt csinálja ha nincs benne egyáltalán RAM.
A memória jól van benne, a BIOST állítgattam, próbáltam aksival; hálózatról; még aksi nélkül is csak hálózatról elindítani. Elemet is lekötöttem belőle, de semmi sem használt.

Én kifogytam az ötletekből. Valaki tud segíteni?
Előre is köszönöm!

Lenovo Y580 (i7 3610QM, 8GB RAM, GTX 660M 2GB, Samsung 840EVO 120GB SSD+1TB HDD)

(#5752) zibo73 válasza WhiteHawk24 (#5751) üzenetére

zibo73
(fanatikus tag)

Szia!
Mennyi memória slot van a gépben?
Szerintem nem támogatja a 2gb modult csak az egyet.Link

[ Szerkesztve ]

(#5753) Studi válasza zibo73 (#5752) üzenetére

Studi
(PH! addikt)

Ott is van a linkelt oldalon, hogy max 2GB, ez nem lehet gond.

tuti a modul, újonnan vetted, vagy használtan? Más gép nincs esetleg a közelben, amiben ki tudnád próbálni? Anyámnak is valami hasonló konfigja van, és simán ette a két gigás modult, meg is táltosodott tőle.

(#5754) WhiteHawk24 válasza Studi (#5753) üzenetére

WhiteHawk24
(kvázi-tag)

Őszintén szólva ez már a második teljesen új modul amit vettem bele, mert az első 1333Mhz-s volt és azt hittem az a baja. Kipróbálhatom másik gépbe, de kétlem, hogy 2 modul is rossz lenne.
Olyan mintha nem venné észre a hardver változást, ezért is vettem le róla az elemet hátha segít de nem.

zibo73
Az szerintem azt jelent, hogy 1GB-al árulják, de 2GB-ot bír el összesen.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Y580 (i7 3610QM, 8GB RAM, GTX 660M 2GB, Samsung 840EVO 120GB SSD+1TB HDD)

(#5755) zibo73 válasza Studi (#5753) üzenetére

zibo73
(fanatikus tag)

Az is ott van hogy 1 x SO-DIMM, 1GB!
Nekem is hasonló gépem van csak annyi különbséggel hogy az enyém 1215p típusú.Link
És itt a linken látod írja a 2gb os modult is.

(#5756) WhiteHawk24 válasza zibo73 (#5755) üzenetére

WhiteHawk24
(kvázi-tag)

Értem mit mondasz, de ehhez árulnak is 2GB-on modult. [link]
Szerintem csak elírás van a honlapon, különben nem lenne ott hogy MAX 2GB.

(#5757) zibo73 válasza WhiteHawk24 (#5756) üzenetére

zibo73
(fanatikus tag)

Akkor passzolom. :)
Ha a közelben laknál ki próbálhatnánk másik modulal mert nekem van 2x2gb is.

(#5758) Studi válasza zibo73 (#5755) üzenetére

Studi
(PH! addikt)

Ott van az is, hogy max 2Gb. Az 1GB ott azt jelenti, hogy 1 gigás modullal szerelik alapból. De elvileg simán mennie kéne benne a két gigásnak is. Anyámé mondjuk r101X, de azzal nem volt gond, belepattintottam a nagyobb memóriát, és már ment is.

(#5759) WhiteHawk24 válasza Studi (#5758) üzenetére

WhiteHawk24
(kvázi-tag)

De ha jól látom az DDR2-es. Ez meg DDR3-as.
És a tiedhez is írja a gyártó honlapja a "GB-os modult az enyémhez meg nem.
Na ennek mindjárt utánajárok!

(#5760) WhiteHawk24

WhiteHawk24
(kvázi-tag)

Hát sikerült életet lehelnem belé, igaz csak úgy, hogy egy másik régi, de tulajdonságaiban teljesen azonos memóriát raktam bele.
Mindkettő DDR3, 1066Mhz, CL7-es. Talán az új chipeket nem szereti ez a gép.
Mindenesetre aki bővíteni akar inkább régi gépből szedje ki és próbálja ki, mert nekem az újakkal nem működött.

(#5761) roland091

roland091
(senior tag)
LOGOUT blog

sziasztok 1011px gépem van és olyan kérdésem lenne h láéezik az h nincs benne ram slot ? :/ néztem egy youtube videot kinyitottam az ajtócskát de nem látom h lenne foglalat :/

Nexus 5 Black 16 Gb //Android L 5.1 //PS4 - Black //

(#5762) zibo73 válasza roland091 (#5761) üzenetére

zibo73
(fanatikus tag)

Szia!
Igen létezik mert integrált van benne.

[ Szerkesztve ]

(#5763) roland091 válasza zibo73 (#5762) üzenetére

roland091
(senior tag)
LOGOUT blog

értem köszönöm a gyors segítséget :)

Nexus 5 Black 16 Gb //Android L 5.1 //PS4 - Black //

(#5764) zibo73 válasza roland091 (#5763) üzenetére

zibo73
(fanatikus tag)

Szívesen!

(#5765) PeLa87

PeLa87
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Az eee PC-ből melyik a legújabb kiadás? Ezt megtudnátok mondani?

Köszönöm előre is! :)

Dropbox: https://db.tt/C6nm9N6t || Megbízható és olcsó tárhely: http://www.mobilxcloud.hu/ugyfelkapu/?affid=26

(#5766) unclefucka

unclefucka
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Asus EEE PC R101X -be 4GB RAM esélytelen?

Csak a specifikációkra alapozva írja mindenki, hogy max. 2GB megy bele, vagy valaki próbálta már a 4GB-s modult és nem ment?

Igazából nem értem miért ne kéne mennie a 4GB-s modulnak. :F

(Mondjuk a specifikáció azt is írja, hogy 2 RAM-hely van benne, pedig csak egy...)

Thou shalt not leave thy ecchi anime unguarded!

(#5767) ˙??•?*MaxX*?

˙??•?*MaxX*?
(fanatikus tag)

Sziasztok.
EeePc 1005HAB nem kapcsol be. Új aksi lett bele véve. Ledek nem világítanak mikor hálózatra dugom. Se aksival se anélkül.

»OΛKΞN« √ ツ Dota 2 | DayZ | CS:GO | PayDay 2 ¤ Steam ---> http://goo.gl/dcEJ3r | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#5768) Lars válasza ˙??•?*MaxX*? (#5767) üzenetére

Lars
(őstag)

Ha ilyen se kép se hang, akkor ott lehet hogy komolyabb gond van. Ha esetleg valahol fel tudnád tölteni az akksit, akkor a töltőt legalább ki lehetne húzni a lehetséges hibaforrások közül, de attól tartok, hogy itt belső gond lesz. ( első lépésben a belső tápegység részre gondolok de ne legyen igazam )
Jó esetben csak az a baj, hogy rossz a külső táp, ezért nem tölt, nem indul, nem csinál semmit. A csatlakozó szokott elromlani, ahol a géphez csatlakoztatod, ott kellene kezdeni a nyomozást.

(#5769) ˙??•?*MaxX*? válasza Lars (#5768) üzenetére

˙??•?*MaxX*?
(fanatikus tag)

Az előbb jobbra döntve bekapcsolt. Vissza fordítva kikapcsolt azonnal. Valszeg vagy az amit te írtál ( belső tápegység) vagy maga a töltő kábele tört meg.

[ Szerkesztve ]

»OΛKΞN« √ ツ Dota 2 | DayZ | CS:GO | PayDay 2 ¤ Steam ---> http://goo.gl/dcEJ3r | Social Club ---> http://goo.gl/nPIu51 | Hackthat: http://goo.gl/kAJnpV

(#5770) Lars válasza ˙??•?*MaxX*? (#5769) üzenetére

Lars
(őstag)

Akkor szinte biztos, hogy elengedett a forrasztás az alaplapi csatlakozónál. Szerintem szedd ki belőle az akksit, húzd ki a csatlakozót, és keress egy ügyes műszerészt, vagy valakit, aki vissza tudná forrasztani. Semmiképp ne bántsd pillanat forrasztóval, lehet többet ártasz vele ... Viszont így fillérekből javítható, ez a jó hír :)

(#5771) ˙??•?*MaxX*? válasza Lars (#5770) üzenetére

˙??•?*MaxX*?
(fanatikus tag)

Ma este szétkapom a cuccot és bele kukkantok. Van olyan rész amit kiemelt figyelemmel kell szétszedni? Valami tapasztalat ezzel kapcsolatban?

(#5772) ˙??•?*MaxX*?

˙??•?*MaxX*?
(fanatikus tag)

Na szétkaptam a cuccost.
Nem láttam hibát a csatlakozásnál. De valószínűleg valahol arra lesz a hiba, mert összerakás után bekapcsolt azonnal a cucc, pedig csak a kábelt dugtam be.... Akárhogy rángattam csavargattam a kábelt, nem kapcsolt ki a gép. Egyszer csak gondolt egyet és kikapcsolt kb a semmitől... Nem vágom mi lehet. Néha tölti az aksit néha meg nem.
Képek

(#5773) Lars válasza ˙??•?*MaxX*? (#5772) üzenetére

Lars
(őstag)

Szemre nem látszik valóban semmi ...
Esetleg a csatlakozó lehet még rossz, vagy tényleg a tápegység. Érdekes hogy random csinálja.

Több ötletem nincs, lehet tényleg egy specialistához kéne vinni, vagy várjunk, hátha jön még valaki a fórumra, aki többet tud a konkrét típusról. :U

(#5774) ˙??•?*MaxX*? válasza Lars (#5773) üzenetére

˙??•?*MaxX*?
(fanatikus tag)

okés, köszi a közreműködést :DDD
valszeg power jack csere kell neki.

(#5775) Janoska26

Janoska26
(VIP)
LOGOUT blog

Sziasztok! Van nálam egy ilyen: Asus EEE PC 2G Surf és nem bírok rá hangot varázsolni. XP 32bit van rajta a gyári oldalról leszedtem a drivert, de semmi...Mielőtt kipróbálnám a realtek összes driverét valaki aki találkozott már ilyennel dobna 1 linket, hogy mit tegyek fel? Előre is köszönöm! :R :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus Eee PC (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2015 PROHARDVER Informatikai Kft.