Hirdetés

2014. július 29., kedd

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus Eee PC (kiemelt téma)

(#5601) Aweriot válasza ChRiS_RS (#5600) üzenetére

Aweriot
(senior tag)
LOGOUT blog

Ilyet hol lehet? Küldenél egy privátot kérlek? :R

Ha a Némettel kapcsolatban van kérdésed,keress meg privátban bátran.

(#5602) ChRiS_RS válasza Aweriot (#5601) üzenetére

ChRiS_RS
(fanatikus tag)

Ment válasz.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#5603) Aweriot válasza ChRiS_RS (#5602) üzenetére

Aweriot
(senior tag)
LOGOUT blog

Megjött. Köszi :))

Ha a Némettel kapcsolatban van kérdésed,keress meg privátban bátran.

(#5604) somasz válasza somasz (#5589) üzenetére

somasz
(őstag)

Még mindig keresem a billentyűzetemet. :B
Vettem bele egy rossz angolt egy ezresért, és kiderült, hogy abban 4 helyen rögzül a billentyű a mechanikán, nekem 3 helyes kéne.

[ Szerkesztve ]

Eladó Dell Latitude E6220 + E6230 + E6320 + E6330+ E6430(s) + 6430u + E7240 + E7440 + Precision M4500 + M6600 üzleti szériás notebookok garanciával http://goo.gl/cDdmBh

(#5605) BollaFeri

BollaFeri
(fanatikus tag)

Sziasztok! Van egy Asus EEE PC-m, minden remek, sőt a legjobb 10"-os gépem eddig, hdmi, szupergyors, stb.. Na de nem ezért írok.. Nem régi, tehát arra nem gondolok, hogy az akku már öregedne, viszont amikor felteszem töltőre, 93%-nál nem tölti tovább. Nincs nagy elhasználódottsága, és bírja a gyári előírt 2-3 órát, csak nem értem a jelenséget, ezért érdeklődöm, valaki esetleg hozzá tud szólni?

(#5606) Nyomdász

Nyomdász
(újonc)

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, van egy ASUS Eee PC 1011PX-BLK120S típusú netbookom, sajnos memóriával nem bővíthető a készülék és így elég lassú, főleg internet böngészés alatt ha több lap van megnyitva párhuzamosan, internet exploreret és google chromeot használok, tudnátok segíteni hogy tudnám felgyorsítani?

Intel Rulez!!!

(#5607) Lars válasza BollaFeri (#5605) üzenetére

Lars
(őstag)

Nekem akkor volt ilyen, hogy nem töltött teljesen fel, amikor később " frissült " az akksi kopásom. Szóval lehet, hogy azért nem tölti fel, mert 8 % -ot kopott, csak még nem könyvelte el úgymond.
Egyébként inkább csak az a jelenség szokott előfordulni, hogy ha fel van töltve 100 % -ra, és folyamatosan tápról megy, akkor leengedi 95 % -ig a töltöttséget, és csak akkor tölt rá. Ez akksi kímélés miatt van így az biztos.

(#5608) Lars válasza Nyomdász (#5606) üzenetére

Lars
(őstag)

Nem írtál oprendszert. Ha 1 gb ram van benne, akkor a windowsokat el lehet felejteni, mert eléggé döcögőssé tud válni még a 7-is. Még a starter is eléggé szenved 1 gb-vel.
Ha nem tartasz a linuxtól, akkor próbáld ki a lubuntut, egy kisebb hardverrel ellátott gép szárnyakra szokott kapni tőle. Persze csak akkor alternatíva ez, ha nincs windows specifikus programod, vagy kifejezetten azt akarod használni.
Windows esetében szét lehet nézni ilyen kisebb optimalizálások felé, pár feleslegesen futó háttér folyamatot esetleg ki lehet lőni, de ezekkel sem fogsz sokat nyerni szerintem.

(#5609) Nyomdász válasza Lars (#5608) üzenetére

Nyomdász
(újonc)

Szia. Köszönöm a segítséged. Amúgy win 7 starterem van ha megoldható meg is szeretném tartani, annyit tudnál még segíteni hogy hol tudok ilyen kisebb optimalizálásoknak utána nézni vagy te mit ajánlanál?

Intel Rulez!!!

(#5610) sanchomuzax válasza BollaFeri (#5605) üzenetére

sanchomuzax
(fanatikus tag)

Rossz az akku. Elromolhat spontán is, vagy attól, hogy folyamatosan töltőn van.

Google: Sancho blogja

(#5611) sanchomuzax válasza Nyomdász (#5606) üzenetére

sanchomuzax
(fanatikus tag)

Tegyél rá Lubuntu-t: http://lubuntu.net

(#5612) Rodzser Mór válasza sanchomuzax (#5610) üzenetére

Rodzser Mór
(kvázi-tag)

Nem hinném, hogy rossz lenne az akku. Nekem is gyakran 95%-on áll és rá van dugva és azt írja, hogy nem tölti. Most speciel azt írja, hogy 98%-on van és tölti. Szerintem a rendszer tudja jól, hogy mikor kell tölteni, mikor nem kell teljesen csak 95%-ig.

(#5613) luimapeiz

luimapeiz
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Sziasztok,

Tesóm hozott (kapta) egy "női" fehér Asus Eee PC 4G készüléket amin a bekapcs gomb teteje (műanyag) hiányzik és bekapcsolásnál passwordot kér (ez megoldva) Win XP bejön és aktívációt kér... :C , közbe csipog a hangszóró mint állat... meg mintha bill. gomb állandóan benyomva lenne... szóval van a készüléknek baja rendesen ! :B :K

kb. kukába való... max alkatrésznek 1-2 eleme, mert am. szép esztétikai állapotba van....
esetleg másnak is van ez a type készülék ?

L

Ami elkezdődik az egyszer véget is ér... LG 42LE4500 / SONY xPeria Z

(#5614) 22balu

22balu
(kvázi-tag)

hello

Van egy asus Eee pc-m C-60 2*1ghz es 2giga rammal, Radeon HD 6290 videokártyával.. milyen oprendszert tegyek fel rá ????netre kéne legföképp meg office word-re nemtudom hogy barátkozik a linuxal még sose volt linuxom. win7 starter volt rajta és nem volt a leggyorsabb a gép youtube is megmeg akadt :( ráraktam egy win8 at is csak nem kezelte a metrofelületen a csempéket kis felbontása miatt igy azt is töröltem rola. mondjuk nem nagy probléma ez ha viszonylag gyors marad a rendszer..csak nem teszteltem sokáig
Szoval mit tegyek fel mit ajánlotok ??..win7 et ujra ??? win8 vagy 8.1 ? vagy linux??? :F esetleg win xp ? de az már annyira régi.. :((
köszi :R

Xperia SP 4.3_205 Prerooted - Asus K53SV (i5,gt540m,8gbddr3)

(#5615) ChRiS_RS válasza 22balu (#5614) üzenetére

ChRiS_RS
(fanatikus tag)

Szerintem ezek közül a legjobb a starter. Linux-al sem lesz szerintem jobb a helyzet. Az Xp már nagyon régi, ha nem óckodsz tőle, azt is megpróbálhatnád. A múlt héten egy eee900HD-ra tettem egy Xp Home-ot, egész fürgén ment vele.

(#5616) Lars válasza 22balu (#5614) üzenetére

Lars
(őstag)

Esetleg még a lubuntut kipróbálhatod, de a felsoroltak közül a win7 starter is jó. A windows problémája ott kezdődik, hogy 1 gb ram kevés neki, de neked több van. A c60 nem egy szélvész, bár ha rendesen fel vannak telepítve a driverek, és rendben van az oprendszer, akkor azért egy 720p-s youtube vagy hd videó nem okozhatna neki problémát ( megfelelő lejátszóval természetesen, ami kezeli a hardvert )

(#5617) Rodzser Mór válasza 22balu (#5614) üzenetére

Rodzser Mór
(kvázi-tag)

Tudomásom szerint XP-hez nem adtak ki drivert ehhez a géphez. Az gép honlapján sincs XP választási lehetőség.

(#5618) ChRiS_RS válasza Rodzser Mór (#5617) üzenetére

ChRiS_RS
(fanatikus tag)

Persze csak sejtem, hogy erről a típusról van szó:
Xp-től, W8-ig driverek

(#5619) sanchomuzax

sanchomuzax
(fanatikus tag)

Tévedsz! Végigpróbáltam üzemszerűen pár OS-t Eee-n, és azt kell mondjam, hogy az XP még elég RAM-mal sem nyerő, hiszen nincsen Atom CPU-ra optimalizálva.

Azonban az olyan vékonyabb, lájtos Linux OS-ek, mint a Lubuntu is (Ubuntu LXDE felülettel) jelentősen csökkenti a melegedést és a swap-pelést is.

(#5620) Nyiz

Nyiz
(újonc)

Sziasztok!

A következő problémám van, amiben a segítségeteket szeretném kérni: http://www.kephost.com/images4/2014/4/28/a1_2014_4_28_9x58hpmfc2.jpg

Ezt az állapotot nagyon könnyen elő tudom idézni: lehajtott laptop fedéllel külső monitort dugok be a VGA-n keresztül, majd a fedél felnyitása nélkül, a külső monitort használat után lehúzom. Ezután felhajtva a laptop tetejét, ez a szétcsúszott kép fogad, amit nem tudok helyrehozni újraindítás nélkül sem (FN+"screenkill" gomb sem segít). Ha ezek után újra rámegyek a VGA kimenetre, már a külső monitoron is ez a szétcsúszott kép fogad, aztán bekressel az egész. Eddig W7 64bit-et használtam, de most egy frissen telepített W7 32-vel is ezt műveli (a kép már innen van). A hiba kb egy hete, spontán jelentkezett először, a laptop nem esett le, nem frissítettem előtte drivereket (utána már igen, semmi eredménnyel).

A gép egy Asus EEE 1015bx netbook (Ati Radeon 6290-nel). Előre is köszi a segítséget!

ui: Ezt kiküldtem az azonnali kérdések-válaszok topikba is, remélem nem gond a duplapost, ha igen, úgyis megkapom a magamét.

(#5621) ChRiS_RS válasza Nyiz (#5620) üzenetére

ChRiS_RS
(fanatikus tag)

Én csak annyit fűznék hozzá halkan, hogy nagyon nem vagyok híve a menetközbeni vga-be illetve kihúzogatásnak. Nem hiába. :U

(#5622) Smile8822

Smile8822
(senior tag)

Sziasztok.
Lenne egy kis problémám van egy Asus EeePc 1005HA típusú netbookom és valamiért nem kapcsol be,még 2 napja ment normálisan kikapcsoltam és egyszerűen nem kapcsol be.
A memóriát kicseréltem de akkor sem működik.
Szerintetek mi lehet a gond ?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=smile8822  -_- "Mobiltelefonbeárazás topik: http://goo.gl/n84cNL" -_- {" John Digweed - Heaven Scent "}{ Apple iPhone 5S Space Gray 16GB }!   

(#5623) Nyiz válasza ChRiS_RS (#5621) üzenetére

Nyiz
(újonc)

Aláírom, hogy nem ideális, ugyanakkor sokszor hasznos, hogy menet közben gyorsan le tudom húzni a monitort, ha a laptopot magammal vigyem, ha kell. Na meg én naivan azt gondoltam, hogy manapság ez már nem okozhat problémát, és főleg egy laptop esetén lehetőséget biztosítanak a problémamentes plug-and-play használathoz VGA kimeneten is. Hát lehet, hogy nagyot tévedtem...

(#5624) Lars válasza Nyiz (#5623) üzenetére

Lars
(őstag)

Nem csak a felbontás keveredik össze, és azt kéne beállítani újra ?
Az meg lehet hogy azért zavarodik össze, mert más a kimeneti felbontás, és már a kijelző felbontás. Lehet, hogy célszerű lenne ugyanarra rakni. Ha az nem megy, akkor ha bekómál, akkor megnézni a windowsban, hogy éppen min áll. Lehet hogy csak vissza kell rakni, vagy egy léptetést csinálni.

(#5625) üszök válasza Nyiz (#5623) üzenetére

üszök
(senior tag)

Külső monitoron van a kép mikor le húzod a monitort?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5626) Lars válasza Smile8822 (#5622) üzenetére

Lars
(őstag)

Akksi nélkül, és akksival próbáltad ? Sípol, csinál valamit ? Vagy a led-ek sem világítanak rajta ?

(#5627) Nyiz válasza üszök (#5625) üzenetére

Nyiz
(újonc)

Arra jöttem rá tegnap este, hogy tulajdonképpen mindegy. Előfordul úgy is, hogy azon van a kép, de akkor is, ha mindkét képernyő aktív, és klónozva van a laptop felbontásán, tehát még annak sem kell változnia, amikor lehúzom a monitort, mégis szétesik. Ha bekómálás után visszadugom a külső monitorra, hogy hátha helyre lehet hozni egy léptetéssel, akkor a monitoron megjelenik a szétesett kép, a laptopon meg a jó nagy semmi, gratisban még össze is omlik az egész...

(#5628) Rodzser Mór válasza Nyiz (#5620) üzenetére

Rodzser Mór
(kvázi-tag)

És mit csinál akkor, ha nem hajtod le a fedelét?

Nekem is 1015BX van. Sose hajtom le, ha kikötöm külső monitorra VGA porton.
Amikor rákötöm, akkor így néz ki a művelet: gépbekapcs - megvárom míg feláll a rendszer - rádugom a kábelt - WIN+P billentyűvel kiválasztom hogy a külső monitor "menjen" - aztán használom a gépet.

Persze van olyan is, hogy már rá van dugva a külső monitor, akkor automatikusan arra küldi a jelet, ha így összedugva volt kikapcsolva a netbook. Talán egy windows boot képernyő fogad a saját kijelzőjén, de onnantól már a külső megy - de ezt most nem állítom 100%-os bizonyossággal.

Amikor leválasztom, akkor majdnem ugyanez fordított sorrendben, mert nem biztos hogy a végén kikapcsolom a gépet. De WIN+P-vel választom le a külső monitorról.

(#5629) Nyiz válasza Rodzser Mór (#5628) üzenetére

Nyiz
(újonc)

Ahogy írtam az előbb, ha nem hajtom le, akkor is hajlamos a szétesésre kihúzáskor (nem kikapcsolt állapotban). Az mondod (mondjátok), hogy ez akár még normális is lehet és nem így kéne rádugnom a monitort? De akkor eddig miért nem volt ilyen? Szerencsém volt csak?

(#5630) üszök válasza Nyiz (#5629) üzenetére

üszök
(senior tag)

Hát azért legalább FN+monitor váltóval illene vissza váltani a gépre.

(#5631) ChRiS_RS válasza üszök (#5630) üzenetére

ChRiS_RS
(fanatikus tag)

Így van!

(#5632) Mrdevil

Mrdevil
(őstag)

Sziasztok.
Barátnőmnek van egy régi 904HD-je, az XP picit kihalt már róla. :N
Valahogy fel kellene raknom neki pendrive-ról egy másik OP rendszert.
Kérdés: Win7-et elbírnak ezek a típusok szépen, illetve driver van hozzá rendesen? :F
Köszönöm.

-{PoH}- Patriots of Hungary - A KLÁN - Diablo3-Mrdevil#2651

(#5633) Lars válasza Mrdevil (#5632) üzenetére

Lars
(őstag)

A hardver alapján én nem eröltetném a win7-et. Ha nincs speciális igény, ami csak win alatt oldható meg, akkor lubuntu linuxot ajánlanám. Pendriveról telepíthető,fürge. Netezni tökéletes. :)

(#5634) Mrdevil válasza Lars (#5633) üzenetére

Mrdevil
(őstag)

Huh, linuxhoz nem értünk, mindenképp valami win fog kelleni, max akkor talán vista.

-{PoH}- Patriots of Hungary - A KLÁN - Diablo3-Mrdevil#2651

(#5635) Lars válasza Mrdevil (#5634) üzenetére

Lars
(őstag)

Lubuntuhoz nem kell érteni, tényleg csak használni kell :)
Egy példa. Anyám laptopja ( igen régi gép, nem túl erős ) szintén lubuntut kapott, előtte ha látott gépet, akkor windowsost. Na hát megkapta a linuxot, azóta is ugyanúgy internetezik vele meg minden egybet amit szokott.
Nem kell hozzá jobban érteni mint egy androidhoz mondjuk. ( nem túlzok )
A vistával lehet hogy még rosszabbul jársz, mint a win7-el, meg ugye driver támogatás fene tudja van-e ezekre a rendszerekre.
Persze nem akarlak rábeszélni, de szerintem egy próbát megér, és ha nem jön be, még mindig tudsz keresni mást. ;)

(#5636) szekzol válasza Mrdevil (#5632) üzenetére

szekzol
(újonc)

+1 Lubuntu
Ismerősömék eee x101 gépén a Win7 Startert cseréltem le Lubuntu 12.04-re, mert a Win már használhatatlanul lassú volt. Azóta is használja a linuxot teljes megelégedéssel (95% netezés). Mondjuk a Windowshoz is teljesen "koki" volt.
A Lubuntu telepítése pedig nem bonyolultabb a Windowsénál. Nagyon szájbarágós leírások vannak rá (Ubuntu, Linux Mint pl. mind ugyanaz).
Korábban már én is lecseréltem a Win7 Startert az 1001px gépemen Lubuntura. Most Bodhi linux van rajta mert ki akartam próbálni. Netezésre és filmnézésre (sd) használom gond nélkül.

Asus eeePC 1001PX ; Motorola Defy 2.2.2 Froyo ; Plantronics M20

(#5637) xrvman

xrvman
(senior tag)

Sziasztok!
Asus EeePC 1001 HA 1Gb memória.
Erre a gépre tegyek fel win7 et? Esetleg venni bele memóriát?
Vagy inkább maradjon XP Home? Google Chrome-t használ netezésre, tehát nem az IE-t.

(#5638) Lars válasza xrvman (#5637) üzenetére

Lars
(őstag)

1 GB Rammal semmiképp nem win7-eznék, meg ennek a gépnek a procija sem egy táltos paripa. Szóval ha váltani akarsz oprendszert, akkor mindenképp linux, mondjuk lubuntu remekül passzol ehhez a géphez is, vagy bármilyen kis hardver igényű linux disztribúció. Az xp-t azért nem tartom szerencsésnek, mert szinte ugyanolyan lassú tud lenni mint a win7 kevés rammal, és a támogatása is lejárt. Crome pedig van linuxra is, pontosabban cromium van. Ha nincs speciális windowsos program, szerintem érdemes kicserélni a rendszert.

(#5639) xrvman válasza Lars (#5638) üzenetére

xrvman
(senior tag)

Köszi szépen.
Melyik Lubuntut ajánlod?
Jelenleg a Lubuntu 14.04 van fent mint legfrissebb.

(#5640) Lars válasza xrvman (#5639) üzenetére

Lars
(őstag)

Szerintem ez megfelel a célnak : [link]
LTS tehát Long Time Support. 32 bites.

(#5641) xrvman válasza Lars (#5640) üzenetére

xrvman
(senior tag)

Tehát akkor a 14.04 LTS. Mert a 12.04 mellé nincs kitéve az LTS. Köszi

(#5642) Lars válasza xrvman (#5641) üzenetére

Lars
(őstag)

Igen. Az első két szàm a verzióban az év, a második kettő pedig a hónap. Általában az áprilisi, tehát .04-es kiadás az lts. A másikat is fel lehet tenni, azok is jók, de az lts tovább támogatott.

(#5643) Zoli986

Zoli986
(újonc)

Sziasztok!

Eee pc 1011px-el tapasztalt valaki olyat,hogy eldobálja az alaplap a hdd-t?
Mi lehet ennek a hibának az oka?
Egy 320Gb-os winchesterre próbáltam telepiteni ami egyébként hibátlan,más gépben lehet is rá telepiteni,de ebben megáll a telepités.
A memória memtest86-al 2 óra futás után is hibátlan.
Ami feltűnt,hogy a hűtő nem feküdt fel rendesen az alaplapon,de átpasztáztam és a helyére raktam.
Nem lett jobb. Lehet,hogy itt lett vége és megfőtt,vagy van valami ötlet a javitásra?BGA-ztatni nem akaorm,mert nem ér annyit az egész...

Üdv.:Z

(#5644) ChRiS_RS válasza Zoli986 (#5643) üzenetére

ChRiS_RS
(fanatikus tag)

Ilyennel még nem találkoztam. Akkus és tápra kötött esetben is csinálja? :F

(#5645) Zoli986 válasza ChRiS_RS (#5644) üzenetére

Zoli986
(újonc)

Igen.
Én az alaplapi sata vezérlő hibájára gondoltam.

(#5646) ChRiS_RS válasza Zoli986 (#5645) üzenetére

ChRiS_RS
(fanatikus tag)

És már próbáltad a legutolsó verziót újratelepíteni?

(#5647) Zoli986 válasza ChRiS_RS (#5646) üzenetére

Zoli986
(újonc)

nem win driver hiba van ha erre célzol,mert fel sem megy rá a windows.
A rajta lévő biost akarom majd megnézni ha lesz egy kis időm és frissiteni ha van újabb.

(#5648) andreina

andreina
(lelkes újonc)

Asus eee PC 901 gépem van, rá lett rakva a windows xp, de a windows xp nyugdíjbaküldésével http://www.origo.hu/techbazis/20140331-meghal-az-xp-m-mit-tegyek.html gondjaim lesznek. Viszont legjobb trudomásom erre a gépre nem lehet a 7-est felrakni, mert nincs elég hely. Ubuntu-t nem igazán szeretnék. Van valakinek ötlete hogy tudom megoldani ezt a problémát?

(#5649) Zoli986 válasza andreina (#5648) üzenetére

Zoli986
(újonc)

Vagy bővits vagy linux amit nem akarsz vagy ne foglalkozz vele :)
Évekkel ezelőtt mikor még xp-t használtam asztali pc-n friss telepités után az automatikus frissitések telepitése közben úgy hagytam a gépet 15 percre mire visszamnetem már rajta volt egy virus ami azt eredményezte,hogy 5 percenként kikapcsolt a gép.
A mai napig megy még az a pc ugyan azzal a verziójú xp-vel,azóta nem töltök le automatikus frissitéseket egy darabot sem,egy egyszerű router mögül éri el a netet a gép és semmi baja,4 éves oprendszer fut rajta...
Szerintem ennek nagy része arról szól,hogy az emberek fizessenek egy szoftverért amit amúgy nem is vennének igénybe.De ez csak az én véleményem...

(#5650) rekusod

rekusod
(újonc)

Segitségre lenne szükségem.
Van egy asus Eee 901 win7 volt rajta és addig minden simán ment, most xp lett téve rá és bármit csinálok, nem találja a wifi drivert, sehol nem jelenik meg, az eszközkezelőben is néztem, meg oldható, hogy a wifi müködjön?

(#5651) Zoli986 válasza rekusod (#5650) üzenetére

Zoli986
(újonc)

Lehet közelében sem járok a megoldásnak,de nem lehet,hogy ki van kapcsolva az eszköz és FN Fx billentyű kombinációval be kellene kapcsolni ahoz,hogy működjön?

A másik amit tudok tanácsolni,hogy tölts le egy hozzá való illesztőprogit amit setup-al telepit magának automatikusan és telepitsd fel. Én hasonló képpen jártam egy 10"-os gépen win7 alatt,addig nem volt wifi adapterem mig fel nem telepitettem egy ilyen drivert.

(#5652) rekusod válasza Zoli986 (#5651) üzenetére

rekusod
(újonc)

a Bios-ban engedélyezve van, az fn+f2 lenyomással is jelzi, hogy nincs letiltva, nincs pirossal áthúzva, szedtem le drivert az asus oldaláról 901-esnek megfelelőt, feltelepitettem és semmi, sehol nincs.. a program telepitéseknél megjelenik, hogy felvan telepitve

(#5653) rekusod válasza Zoli986 (#5651) üzenetére

rekusod
(újonc)

te milyen illesztő programmal próbálkoztál? én már kifogytam agyilag az ötletekből, elmentem boltba vásárolni wifi usb drivert, azt mondták nem kell mert van a netbookon, az eszközkezelő a hálókártyát látja egyebet semmit, a net megy rajta.. de a wifi is ment mielőtt újra lett volna telepitve, elképzelhető hogy behalt az adapter?

(#5654) Zoli986 válasza rekusod (#5653) üzenetére

Zoli986
(újonc)

Én egyszerűen letöltöttem a gyártó weblapjáról egy illesztő programot,ami ehez a géphez való.
Azt viszont nem értem,hogy ha semmit nem lát belőle akkor a FN+F2-vel mit mutat,hogy nincs áthúzva.
Nem lehet,hogy az eszköz működik,csak nem dobja fel automatikusan a wifi kapcsolatokat?
A vezérlőpultban a hálózati kapcsolatoknál nem tudsz hozzáadni wifi kapcsolatot?

Azt hogy a wifi adapter ment e tönkre nem tudom neked innen megmondani.
Van nekem bontva 10,1"-os gépbe való ami működik,nem tudom a tiedben olyan van e,de valószinű.
Ha van időd akkor a legkölcséghatékonyabb mód,hogy visszarakod a win7-et és kipróbálod a megfelelő driverekkel mit csinál.Ha azzal sem megy akkor szerintem kuka.

(#5655) panderson

panderson
(tag)

Sziasztok!
Egy Asus 1215n-es gépem, amire Win 8.1-et akarnék kipróbálni. Az intel driver felmegy Windows updateből, de az nVidia driverrel van bajom:
- Asus nVidia Win7 driver-e nem megy föl, mert "nem találja a kártyát" :Y
- Az nVidia oldalán egyik Win8 driver sem támogatja az Optimus ION kártyát.

Odáig eljutottam, hogy drivert fel tudtam rakni és nincs felkiáltójel az eszközkezelőben, de az nVidia verzélőpultja nem indul, mert "nincs nVidia GPU a gépben"...

Azért sem értem, mert a lenovo nak van 3-4 Win8.1 drivere Optimus kártyákhoz és az sem szereti ezt az iont.
Tudja valaki, hogy lehetne az nVidia verzérőpultot működésre bírni?

Köszönöm!

(#5656) Zoli986 válasza panderson (#5655) üzenetére

Zoli986
(újonc)

Lehet hülyeség,de kompatibilitási problémák megoldása?
Én több géphez is igy tudtam drivert felrakni,hogy win7 driver 8.1 alatt és beálliva neki,hogy win7 kompatibilis,utána ment hibátlanul.más ötletem nekem nincs,ha hülyeség elnézést...

(#5657) panderson válasza Zoli986 (#5656) üzenetére

panderson
(tag)

Win7 kompatibilitást próbáltam, de az nVidia telepítő nem fut le, mert nem talál nekivaló hardvert.

Ami ment: az új 337-es driver INF-jébe beírtam az ID-ját, és mivel ION 1-hez van driver alapból, az az ION2-höz is jó. INF módosítás után a Win8-at spéci üzemmbódban kell indítani "nem aláírt driver telepítő módban". Így a telepítő végigmegy (mert a setup program maga is támogatja a Win8-at).

Restart, Eszközkezelő: nVidia ION, működik, hibamentes.

nVidia vezérlőpanel: nem található kártya :(((

EDIT: ha jól értem a képet maga az Intel adja a monitor felé. Az nVidia kártya az intel elé van kötve, és ha kell számol, majd az Intelen csak átnyomja a kész képet. Tehát amíg az nVidia vezérlőpanel nem megy, addig nem tudom ellenőrizni, hogy valójában melyik kártya számol..

[ Szerkesztve ]

(#5658) panderson válasza panderson (#5657) üzenetére

panderson
(tag)

Találtam Win8.1u1 drivert, bár nehezen bukkantam rá: LINK

Ezen az nVidia vezérlőpanel is működik, tehát az Optimus is!

Ha más is szívna vele...

(#5659) dodopek

dodopek
(PH! addikt)

Sziasztok!
Az Asus eee PC 101px, és az 1001px burkola, eés zsanérok kompatibilisek egymással?
Köszi!

Eladó 2006os GZ250 chopper Pest megyében. Érdeklődj privátban.

(#5660) myke009

myke009
(újonc)

Sziasztok lenne egy kérdésem van egy asus eee pc 1215p-siv052m típusú gépem .Sajnos nemtudok feltenni másik win7-et mert nemtudom beállítani hogy usbröl bootoljon ! Van valakinek valami ötlete hogy mit csináljak??(a biosban nincs rá lehetőség,vagy csak én nem találtam)

(#5661) üszök válasza myke009 (#5660) üzenetére

üszök
(senior tag)

F8 nyomogatással nem jön elő boot választó képernyő?

(#5662) Lars válasza myke009 (#5660) üzenetére

Lars
(őstag)

A " bios " képernyőnél vagy ASUS feliratnál az ESC-gombot ha megnyomod, akkor elvileg a boot menünek be kellene jönni ( esetleg f12 is szokott lenni ) Ha rá van dugva a pendrive, akkor megjelenik a listában. Biosban is látszódnia kell, ha rádugod a gépre.
Egy eset lehet, amikor nem bootol, az pedig az usb 3.0-ás csatlakozókról nem feltétlen tud mindegyik gép bootolni. Keress egy másik csait esetleg. ( Olyat is láttam, hogy nem bootolható a pendrive )

(#5663) Zoli986 válasza myke009 (#5660) üzenetére

Zoli986
(újonc)

Nem kifejezetten az usb eszközről bootolást kell kiválasztani a bios-ban hanem bekapcsolod a gépet,úgy,hogy benne van a pendrive,ha világit rajta a led be a biosba és a boot-al kapcsolatos menü pontban olyasmit keress ahol be lehet állitani a hdd-k sorrendjét. Ha ott megjelenik a pendrivod beállitod,hogy az legyen az első és csak utánna a hdd és ennyi.Ha nem ismeri fel a pendriveot biosban akkor másikkal kell próbálkozni.

(#5664) Yu nagyúr

Yu nagyúr
(újonc)

Sziasztok!

Lenne egy problémám hátha tudtok segíteni.

Advavan egy öreg beteges vén Asus EEPC gép.

HDD halott volt benne és így ez cserére szorult. Gép szétszed és kitakarít. HDD csere és...

Persze nem indul a gép. Tápot bedugom a gépbe és úgy tűnik hogy egy pillanatra egy led felvillan az alaplapi jelzők közül, de azonnal ki is alszik.

Gépet ennek ellenére be tudom kapcsolni, de nem pörög fel a HDD egyáltalán képet se ad a gép. Mintha kevés áram jutna el a gépbe?

Ha kihúzom a tápot a képernyő villan egyet úgy kapcsol ki a gép.

Namármost a HDD biztosan jó. Kompatibilis is. Ezzel baj nincs.

Lehet szétszerelés közben valami kárt tettem az alaplapban? /Pár ilyet már szétszedtem baj még sose volt velük/ Tápellátási hiba? Táp hiba? / szétszedés előtt a táp még jó volt.

Hol lehet a hiba? Alaplap? Csere?

Köszi!

Yu Nagyúr!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus Eee PC (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.