Hirdetés

2014. április 25., péntek

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus Eee PC (kiemelt téma)

(#5551) sanchomuzax válasza ::Trunks:: (#5544) üzenetére

sanchomuzax
(fanatikus tag)

Eee PC 901-en használok Lubuntu-t. Ezzel szinte megtáltosodott a gép. Minden más OS akadt már rajta.

Az a vicc, hogy az Excel is gyorsabban ment így Wine (Windows emuláció Linux alá), mint Windows Xp vagy Windows 7 OS esetén.

[ Szerkesztve ]

Google: Sancho blogja

(#5552) Lars válasza sanchomuzax (#5551) üzenetére

Lars
(őstag)

Nem akarom bántani az xp-t, de szerintem a sok javítgatásnak, patchelgetésnek köszönhetően simán van olyan hardver igénye már, mint egy win7-nek sőőt ....
Apám laptopjában 1 gb ram van, és szinte használhatatlan sebességre lassult az xp-rajta. Sajnos eljárt felette az idő, jó volt az xp, de mára teljesen kiöregedett. Váltani kell, akár linuxra is, mert ott is vannak elég jó alternatívák.

(#5553) sanchomuzax válasza Lars (#5552) üzenetére

sanchomuzax
(fanatikus tag)

Az XP-nél a 7-es jobban ment, mert az XP nem optimalizált Atom CPU-ra. Azonban a 7-es is egy idő után a sok frissítéstől belassul, illetve egyre több helyet teszik. A gyors indításhoz és kevés helyfoglaláshoz a Windows beállítására hasonló tudás kell, mint egy Linuxhoz. Akkor meg már Lubuntu. :)

(#5554) Gery15

Gery15
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Sziasztok!
Adott egy Ausus Eee PC R051BX típusú netbook. Azzal a problémával hozták hozzám, hogy nem jut tovább a post képernyőn túl. F2-őt hiába nyomogatom nem lép be a biosba csak itt áll és vár. Csak aksiról ad képet, amit lejeb mellékelek post ugyebár... Ha kiveszem az aksit és csak hálózatról próbálom akkor képet sem ad. kép Már szétszedtem fullra az egészet, bios elemet lehúztam róla, de ugyanezt csinálja. Valakinek valami ötlet?

Az Intelt nem lehet megfogni... de az AMD-t sem, mert az meg olyan meleg! :DD

(#5555) sanchomuzax válasza Gery15 (#5554) üzenetére

sanchomuzax
(fanatikus tag)

Külső USB billentyűzettel nyomott F2 esetleg?

(#5556) sanchomuzax

sanchomuzax
(fanatikus tag)

Érintőképernyősítettem az Eee PC 901-emet:
http://blog.sancho.hu/2013/11/erintokepernyo-beepitese-asus-eee-pc.html

(#5557) Gery15 válasza sanchomuzax (#5555) üzenetére

Gery15
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Semmi.

(#5558) ChRiS_RS

ChRiS_RS
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Segítséget kérnék egy Eee PC 900-as tárterületének bővítésében. Ha jól látom integrálva van egy 12GB-os tárhely + van egy 4GB-os mSata SSD.
Nos adódott a helyzet, hogy az mSata SSD-t lecseréljem egy Kingston SM200-as (60GB) típusra. Ami nemcsak hogy rövidebb kialakításra, mint a 4GB-os, de a gép el sem indul vele. :( Miért?

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#5559) ChRiS_RS válasza ChRiS_RS (#5558) üzenetére

ChRiS_RS
(fanatikus tag)

Házon belül megtaláltam a választ ITT.

[ Szerkesztve ]

(#5560) tonyka

tonyka
(újonc)

1005 ha BIOS-ban próbálnám a rendszeridőt beállítani, milyen billentyűkombival lehetséges ez?

(#5561) Lars válasza tonyka (#5560) üzenetére

Lars
(őstag)

Elég beteg módon a plussz és a minusszal lehet állítani a dátumot meg az időt. Kicsit sem áll kézre :D

(#5562) sanchomuzax válasza Gery15 (#5557) üzenetére

sanchomuzax
(fanatikus tag)

Így nem tudsz BIOS frissítést sem rátolni. Akkor ez kakukk.

(#5563) Gery15 válasza sanchomuzax (#5562) üzenetére

Gery15
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Az korrekt akkor.

(#5564) Ukraan

Ukraan
(fanatikus tag)

Helló srácok!
Reggel elég fura problémával szembesültem. Asus 1215B gépem(gyári Win7 64 bit) esti hibernálást(fedél lecsukása) követően nem akar magához térni. Bekapcsoláskor mindig csak a BIOS-t indítja, kilépés/újraindítás után oda tér vissza. Nekem úgy tűnik, nem látja a HDD-t. A gép jövő hónapban lesz 2 éves. Valami ötlet a szervízbe küldésen kívül? Köszi!

BÚÉK!

(#5565) Lars válasza Ukraan (#5564) üzenetére

Lars
(őstag)

Nézd meg a biosban, hogy tényleg nem látja-e, esetleg próbálj egy pendriveos linuxról bebootolni, hátha látja a meghajtót ( Persze csak ha a bios látja, ha nem, akkor vége a dalnak ) Ha nem látja a meghajtót, akkor gariztatás !

(#5566) Ukraan válasza Lars (#5565) üzenetére

Ukraan
(fanatikus tag)

A vincsit sajna nem látja a BIOS, úgyhogy elküldtem az igényt a szervízfutárra :O . +2 giga RAM van a gépben, azt a modult érdemes benne hagyni?

BÚÉK!

(#5567) Lars válasza Ukraan (#5566) üzenetére

Lars
(őstag)

Ha gondolod vedd ki, de nem hiszem hogy bántani fogják.

(#5568) daniel4743

daniel4743
(újonc)

Következő képernyő: "A telepítő a következő háttértárakat találta a számítógépben:
<nincs>"

Muszáj volt regisztrálnom mert ezen az oldalon mindig megtalálom amire épp szükségem van!!!!
:)
És most pont ez kellett ami neked is!

(#5569) Lars válasza daniel4743 (#5568) üzenetére

Lars
(őstag)

Bios látja a meghajtót ? Ha igen, akkor a telepítővel van gond ( olyan is volt már ) vagy ahci-ben van a winyó, vagy pont hogy nem abban van, és azért. Ha nem látja a winyót a bios, akkor meg kell nézni a csatlakozást, ha rendben, akkor winyó/vezérlő halál. Gariztatni kell :)

(#5570) Gyíkac válasza xcbiker (#4103) üzenetére

Gyíkac
(fanatikus tag)

Hello,

tudok ezzel kapcsolatban mondani valami? sajnos ugyan ez a problémám.

http://phtoplista.interact.hu/?cat1=226 AMD-vel egyedül én?:O

(#5571) Ukraan

Ukraan
(fanatikus tag)

Helló!
Lezajlott a garanciális dolog. HDD-t cseréltek a gépben, az egész hat nap alatt lement, futár segítségével. UP a Concord Kft-nek érte :D !

BÚÉK!

(#5572) sanchomuzax válasza Gyíkac (#5570) üzenetére

sanchomuzax
(fanatikus tag)

Szalagkábel probléma. Vagy csak kicsúszott. Vagy hibás lett. A billentyűzet alatt találod ezt.

(#5573) Gyíkac válasza sanchomuzax (#5572) üzenetére

Gyíkac
(fanatikus tag)

hello,

azt tudom mi hol van benne..:D a megoldást itt találtam a fórumon: újra kell tenni a bioszt. én ugyan azt tettem rá és utána tökéletesen ment.

:R köszönöm!

(#5574) sanchomuzax válasza Gyíkac (#5573) üzenetére

sanchomuzax
(fanatikus tag)

Nekem nem bios gondom volt, sajnos. :)

(#5575) Gyíkac válasza sanchomuzax (#5574) üzenetére

Gyíkac
(fanatikus tag)

hát én le ellenőrizni le tudtam emrt vlt egy angol bill is hozzá, és ugyan az volt úgy is a baja.

Üdv

Laci

(#5576) sanchomuzax válasza Gyíkac (#5575) üzenetére

sanchomuzax
(fanatikus tag)

Nekem meg jó volt külső USB billentyűzettel. Ezért maradt kizárásos alapon a mechanikai probléma. :)

(#5577) klykkly

klykkly
(újonc)

Sziasztok

Szinte biztos ,hogy volt már téma itt de nem találom.
Segítséget szeretnék kérni. van egy asus eee 900HD netbookom, oprendszer felborult, újra akarom rakni de nincs meg a recovery cd, elhagytam.
Szóval hatalmas segítség lenne ha valaki csinálna egy képfilet (iso) a saját cd-jéről és feltenné valahova ahonnan letölthetem.

köszönöm szépen.

(#5578) sanchomuzax válasza klykkly (#5577) üzenetére

sanchomuzax
(fanatikus tag)

Mintha az Asus oldalán fent lenne.

(#5579) klykkly válasza sanchomuzax (#5578) üzenetére

klykkly
(újonc)

sajnos nincs.

(#5580) klykkly válasza klykkly (#5579) üzenetére

klykkly
(újonc)

És az a baj,hogy a gép alján lévő XP serialt nem fogadja el semmi más telepítő csak a sajátja.

(#5581) ZetorGumi válasza klykkly (#5580) üzenetére

ZetorGumi
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Pedig el kellene fogadnia.
Az alapja teljesen ugyanaz az XPnek.

♫ New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi ♫ | P8Z77i Deluxe lap eladó/cserélhető. (Inkább csere Maximus V Gene-re) :) |

(#5582) szrnkaj

szrnkaj
(újonc)

Cső mindenkinek, van egy kis problémám ee pc -hogyan kel vissza kapcsolni a wifit

(#5583) Lars válasza szrnkaj (#5582) üzenetére

Lars
(őstag)

Fn + f2 ?
Vagy az eszközkezelőben a wifi kártyát megkeresve a rádió -be állás, ha nem működnek a hot key-ek.

(#5584) dodopek

dodopek
(PH! addikt)

Sziasztok!
Asus eee pc r101 alaplapja kompatibilis az Asus 1001HA alaplapjával?

A pontos típusa 1001px.

Köszi!

Eladó minimum 1,5 szobás lakást keresek BP XIV,XVI kerület, Kistarcsa, Nagytarcsa, Szilas,Mogyoród. Max 6.5M FT. Ha tudsz valamit, írj privátot!

(#5585) zeros

zeros
(tag)

Üdv belecsaptam egy asus 701SD típusúba.
A biosban kikapcsoltam az ssd-t azóta nem tudom visszakapcsolni..
Egy 8gigás pcie mini ssd van benne..
Esteleg valami tipp, hogy mi lehet a bibi?
Netán valaki csípőből tolja rá a megoldást?
De ha Sima SD kártyára való image-t tud valaki adni már annak is örvendenék.
Ja azért kapcsoltam le, mert amikor látta a win telepítő (xp és 7) érzékelte a kártyát, látta, h. mekkora, de ahhogy hozzányúlt kékhalál.
Linux dettó azt mondta, h. látom, de nem tudom bántani..
A gyári visszaállító lemezzel sem boldogultam, de ettől eltikentvie akksija 3 órán át bírta PE-windózzal, a rebootolgatást, USB-s külső CD-vel, billentyűk jók, meg az egész gép rendben van....

http://hunmod.eu

(#5586) szabozoran

szabozoran
(újonc)

Sziasztok!
Van egy ASUS EEE PC R101/1001PX típusú Netbookom, amely valószínűleg egy földhurok áldozata lett (kapott egy kis visszaáramot a Jobb oldali USB-jén keresztül).
Az eset óta a BIOS, rakoncátlankodik, nem akar működni.
Hardveresen annyi hibát észleltem hogy a vincsecster hangosan "nyöszörög".
Szoftveresen annyi történik mikor bekapcsolom hogy betölt az ASUS logó, megnyomom az F2-t hogy belépjek a BIOS-ba, de a hardver kilistázása után lefagy.
Ha az ESC billengyűt nyomom meg a logó után hogy usb-ről bootoljon akkor is ugyan ez, ha pedig a BIOS-t akarom frissítemi akkor a mikor a logo bejött megnyomom az Alt+F2-t és elkezd villogni a Pendrive (mert elkezdi szerintem olvasni) de ugyan az a hiba lép fel mint a többinél. Gondolkoztam rajta hogy szétszedem és az elemet kiveszem meg visszateszem, de nem hiszem hogy a beállításokkal lenne a gond mivel a hiba előtt kb fél évevel volt utoljára hozzányulva. A gépen egyépként WIN 8 futott, de programot se telepítettem előtte, med a Windows Update se volt engedélyezve.
Garancia sajnos már nincsen rajta, ezért szervítve nem igazán szeretném elkülddeni.
BIOS csipet találtam interneten kínában, de mielőtt hozzányulnék a géphez azelőtt körbekérdezek hogy szerintetek mit csináljak?

üdv Zorán

(#5587) Bálint88

Bálint88
(újonc)

Sziasztok!
Kedves fórumozók, segítségért fordulok hozzátok!
Van egy Asus Eee Pc 901-em, amin Win. Xp Prof. van butított változatban, a C meghajtó 4Gb, a D pedig 8Gb.
A gép jó állapotban van, használtan vettem az aksija így is 3 órát bírja. Nekem tökéletesen megfelel, mert csak arra kell, hogy otthon este munka után, vagy hétvégén megnézzek ezt-azt, + leveleket. Nagyon tetszik benne a kis mérete, és az, hogy nem annyira érzékeny a rázkódásra, az ssd révén ugye. Sokat megyek túrázni motorral, és ilyenkor nagyon jó ez a gép.
De sajnos, a benne lévő 4Gb memória most már kevés, momentán ott tartok, hogy a Win. kívül nincs is más már rajta, mert állandóan memóriáért reklamál!
Azt gondoltam, a netet túrva, hogy majd veszek bele, nagyobbat. Igen ám, de itt ütköztem abba, amit Ti biztos jól tudtok, de én aki nem értek semmit a gépekhez, meglepődötten vettem tudomásul, hogy nem lehet!
Na, ekkor olvastam ezt a cikket http://blog.sancho.hu/2010/12/ssd-csere-es-bovites-az-eee-pc-901.html, és ezen felbuzdulva, meg is örültem, hogy megvan a megoldás!
Meg is rendeltem, ezt http://www.ebay.com/itm/Mini-PCI-E-SATA-SSD-MLC-32GB-Solid-State-Drive-For-ASUS-EeePC-901-900A-S101-/271145812689?pt=AU_HardDrives&hash=item3f218cc2d1 ami meg is jött, de berakva a gépbe, nem működik, nem látja a gép!
Szóval, légyszíves segítsetek nekem, hogy mit csináljak?
Ha azt mondjátok, hogy nem jó a rendelt SSD, még vissza tudom küldeni, mert megbeszéltem az eladóval, de ezt sem tudom, hogy így van e vagy csak valami beállítást kell rajta csinálni, hogy működjön?
A másik, hogy a leírásomból biztos látjátok, hogy teljesen 0 vagyok a gépek terén, tehát azt szeretném még kérdezni, hogy nem tudnátok e valakit ajánlani, aki megcsinálja nekem a gépem?
Előre is köszönöm a segítségeteket, üdvözlettel Bálint. :(

(#5588) Aweriot

Aweriot
(tag)

Sziasztok!

Van egy régi eepc 701 4g-m. Nagyon szeretem de van vele egy kis gond. Nem tudok rá xp-t rakni. Pendrive-ról nem hajlandó települni. Pedig tökéletes a cucc,a rendes gépen röhögve megy. Egy 1gb-os IBM pendrivról van szó ha ez számit valamit is. Kérlek segítsetek mert a most rajta lévő rendszer már kezd idegelni azzal,hogy nem tudok semmilyen wifi-re csatlakozni. Nem telepít drivert sem pedig az összeset leszedtem már a netről. Nem is értem.

Na ha tudtok akkor kérlek segítsetek! :)

SIII Mini&Lumia 710 Blogom: http://logout.hu/blog/aweriot/index.html

(#5589) somasz

somasz
(őstag)

Üdv!

1001px-hez keresek 4db billentyűt és mechanikát magyar billentyűzetbe:
e , r , t , 5

mit ajánlanátok, merre nézelődjek? valakinek nincs egy rossz billentyűzete? vagy külföldi polcon fetrengő?

Eladó Dell Latitude E6220 + E6230 + E6420 + E4310 + Precision M4500 + M6600 + M6700 üzleti szériás notebookok NBD gyári garanciával http://goo.gl/cDdmBh

(#5590) Aweriot

Aweriot
(tag)

No mostmár ott tartunk,hogy a vlc-vel egy sorozat rész is akadozik! Kezd a tököm telelenni :W

(#5591) Lars válasza Aweriot (#5590) üzenetére

Lars
(őstag)

Én jártam már úgy, hogy egy pendrive-ról nem tudtam bootolni, de ha másik gépen megy, akkor ez kilőve.
Talán azt próbálnám meg a helyedben, hogy valami linuxot keresek a gépre. Sokkal fürgébb mondjuk egy lubuntu, mint egy xp, főleg ha gyengébb hardverről van szó. Ha nincs speciálisan csak xp-n futó programod, és nem idegenkedsz a linuxtól, egy próbát feltétlen megér.
Ha mindenképp xp-zni akarsz, próbálj esetleg egy boot menüt elő csalni, és úgy a pendrive-ról bootolni ( vagy a biosban a boot sorrendet beállítani, ha esetleg ezt nem tetted még meg ) ha ezek sem mennek, esetleg egy külső usb-s dvd olvasóról lemezes megoldással telepíteni.

(#5592) Aweriot válasza Lars (#5591) üzenetére

Aweriot
(tag)

Igencsak xp-hez kötött vagyok :) Még most is ezt használom minden gépemen. Azóta egy vga driver frissitéssel már megy a vlc. De még mindig nem értem miért nem tudok telepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#5593) Aweriot válasza szrnkaj (#5582) üzenetére

Aweriot
(tag)

FN+f2

(#5594) Bálint88 válasza somasz (#5589) üzenetére

Bálint88
(újonc)

Szia! Egy 1005HA billentyűzettel tudok segíteni ha az jó mondjuk erről is hiányzik a F4. :)

(#5595) sanchomuzax válasza somasz (#5589) üzenetére

sanchomuzax
(fanatikus tag)

Itt érdeklődj esetleg: http://www.laptopdigital.hu/laptop-alkatreszek.html

Anno mikor azt hittem, hogy rossz a billentyűzetem, majdnem vettem egy 901-be valót. Aztán megmozgattam a szalagkábelt, és nem kellett. :D

[ Szerkesztve ]

(#5596) Aweriot

Aweriot
(tag)

701-hez vennék akku-t. Ha valakinek van egy jó darab az írjon :)

(#5597) DBC

DBC
(tag)

Sziasztok,

szétkaptam egy asus eee 1008p gépet, mert vinyócserés volt. minden rendben ment, nem voltam barbár, összeraktam, csatlakoztattam a billentyűzetet, de nem reagál. nem volt csatos, le is fotóztam előtte. megtörhet a kábel az erőltetéstől? vagy mit ronthattam el? segítsetek légyszi

köszi

(#5598) Aweriot

Aweriot
(tag)

Rakd össze újra. Ha nem megy akkor szervíz.

(#5599) Lars válasza DBC (#5597) üzenetére

Lars
(őstag)

Eléggé ellenálló az a szalagkábel, nézd meg, hátha csak nincs vissza kattintva rendesen a saru, vagy féloldalasan áll esetleg a kábel. Egy kis hajlíthatástól nem szokott eltörni, gyötörtem már meg párat. ( nem is tudtam hogy ott van, szegény nagyot kapott )

(#5600) ChRiS_RS válasza Aweriot (#5596) üzenetére

ChRiS_RS
(fanatikus tag)

Újíttasd fel, olcsóbban kijössz.

(#5601) Aweriot válasza ChRiS_RS (#5600) üzenetére

Aweriot
(tag)

Ilyet hol lehet? Küldenél egy privátot kérlek? :R

(#5602) ChRiS_RS válasza Aweriot (#5601) üzenetére

ChRiS_RS
(fanatikus tag)

Ment válasz.

(#5603) Aweriot válasza ChRiS_RS (#5602) üzenetére

Aweriot
(tag)

Megjött. Köszi :))

(#5604) somasz válasza somasz (#5589) üzenetére

somasz
(őstag)

Még mindig keresem a billentyűzetemet. :B
Vettem bele egy rossz angolt egy ezresért, és kiderült, hogy abban 4 helyen rögzül a billentyű a mechanikán, nekem 3 helyes kéne.

[ Szerkesztve ]

Eladó Dell Latitude E6220 + E6230 + E6420 + E4310 + Precision M4500 + M6600 + M6700 üzleti szériás notebookok NBD gyári garanciával http://goo.gl/cDdmBh

(#5605) BollaFeri

BollaFeri
(fanatikus tag)

Sziasztok! Van egy Asus EEE PC-m, minden remek, sőt a legjobb 10"-os gépem eddig, hdmi, szupergyors, stb.. Na de nem ezért írok.. Nem régi, tehát arra nem gondolok, hogy az akku már öregedne, viszont amikor felteszem töltőre, 93%-nál nem tölti tovább. Nincs nagy elhasználódottsága, és bírja a gyári előírt 2-3 órát, csak nem értem a jelenséget, ezért érdeklődöm, valaki esetleg hozzá tud szólni?

(#5606) Nyomdász

Nyomdász
(újonc)

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, van egy ASUS Eee PC 1011PX-BLK120S típusú netbookom, sajnos memóriával nem bővíthető a készülék és így elég lassú, főleg internet böngészés alatt ha több lap van megnyitva párhuzamosan, internet exploreret és google chromeot használok, tudnátok segíteni hogy tudnám felgyorsítani?

Intel Rulez!!!

(#5607) Lars válasza BollaFeri (#5605) üzenetére

Lars
(őstag)

Nekem akkor volt ilyen, hogy nem töltött teljesen fel, amikor később " frissült " az akksi kopásom. Szóval lehet, hogy azért nem tölti fel, mert 8 % -ot kopott, csak még nem könyvelte el úgymond.
Egyébként inkább csak az a jelenség szokott előfordulni, hogy ha fel van töltve 100 % -ra, és folyamatosan tápról megy, akkor leengedi 95 % -ig a töltöttséget, és csak akkor tölt rá. Ez akksi kímélés miatt van így az biztos.

(#5608) Lars válasza Nyomdász (#5606) üzenetére

Lars
(őstag)

Nem írtál oprendszert. Ha 1 gb ram van benne, akkor a windowsokat el lehet felejteni, mert eléggé döcögőssé tud válni még a 7-is. Még a starter is eléggé szenved 1 gb-vel.
Ha nem tartasz a linuxtól, akkor próbáld ki a lubuntut, egy kisebb hardverrel ellátott gép szárnyakra szokott kapni tőle. Persze csak akkor alternatíva ez, ha nincs windows specifikus programod, vagy kifejezetten azt akarod használni.
Windows esetében szét lehet nézni ilyen kisebb optimalizálások felé, pár feleslegesen futó háttér folyamatot esetleg ki lehet lőni, de ezekkel sem fogsz sokat nyerni szerintem.

(#5609) Nyomdász válasza Lars (#5608) üzenetére

Nyomdász
(újonc)

Szia. Köszönöm a segítséged. Amúgy win 7 starterem van ha megoldható meg is szeretném tartani, annyit tudnál még segíteni hogy hol tudok ilyen kisebb optimalizálásoknak utána nézni vagy te mit ajánlanál?

Intel Rulez!!!

(#5610) sanchomuzax válasza BollaFeri (#5605) üzenetére

sanchomuzax
(fanatikus tag)

Rossz az akku. Elromolhat spontán is, vagy attól, hogy folyamatosan töltőn van.

(#5611) sanchomuzax válasza Nyomdász (#5606) üzenetére

sanchomuzax
(fanatikus tag)

Tegyél rá Lubuntu-t: http://lubuntu.net

(#5612) Rodzser Mór válasza sanchomuzax (#5610) üzenetére

Rodzser Mór
(kvázi-tag)

Nem hinném, hogy rossz lenne az akku. Nekem is gyakran 95%-on áll és rá van dugva és azt írja, hogy nem tölti. Most speciel azt írja, hogy 98%-on van és tölti. Szerintem a rendszer tudja jól, hogy mikor kell tölteni, mikor nem kell teljesen csak 95%-ig.

(#5613) luimapeiz

luimapeiz
(őstag)
LOGOUT blog

Sziasztok,

Tesóm hozott (kapta) egy "női" fehér Asus Eee PC 4G készüléket amin a bekapcs gomb teteje (műanyag) hiányzik és bekapcsolásnál passwordot kér (ez megoldva) Win XP bejön és aktívációt kér... :C , közbe csipog a hangszóró mint állat... meg mintha bill. gomb állandóan benyomva lenne... szóval van a készüléknek baja rendesen ! :B :K

kb. kukába való... max alkatrésznek 1-2 eleme, mert am. szép esztétikai állapotba van....
esetleg másnak is van ez a type készülék ?

L

FX-8350 @"5GHz" +PH-TC14PE ► ASUS M5A97 EVO R2.0 ► ASUS GTX770-DC2-OC-2GD5 ► Corsair Vengeance LP 2x4GB-1866MHz @"2133MHz" KIT ► Samsung 840PRO 256GB ► WD RED 2TB ► ASUS DRW-24B5ST ► ASUS BW-12B1LT ► FSP-RAIDER 550W ► HAF 912 Plus ► 4 FAN ► + AeroCool Modern-V ► + LG 42LE4500

(#5614) 22balu

22balu
(lelkes újonc)

hello

Van egy asus Eee pc-m C-60 2*1ghz es 2giga rammal, Radeon HD 6290 videokártyával.. milyen oprendszert tegyek fel rá ????netre kéne legföképp meg office word-re nemtudom hogy barátkozik a linuxal még sose volt linuxom. win7 starter volt rajta és nem volt a leggyorsabb a gép youtube is megmeg akadt :( ráraktam egy win8 at is csak nem kezelte a metrofelületen a csempéket kis felbontása miatt igy azt is töröltem rola. mondjuk nem nagy probléma ez ha viszonylag gyors marad a rendszer..csak nem teszteltem sokáig
Szoval mit tegyek fel mit ajánlotok ??..win7 et ujra ??? win8 vagy 8.1 ? vagy linux??? :F esetleg win xp ? de az már annyira régi.. :((
köszi :R

Samsung Galaxy Ace - CM 7.2 Xperion v5 (WKT7 2.3.6 alapra)

(#5615) ChRiS_RS válasza 22balu (#5614) üzenetére

ChRiS_RS
(fanatikus tag)

Szerintem ezek közül a legjobb a starter. Linux-al sem lesz szerintem jobb a helyzet. Az Xp már nagyon régi, ha nem óckodsz tőle, azt is megpróbálhatnád. A múlt héten egy eee900HD-ra tettem egy Xp Home-ot, egész fürgén ment vele.

(#5616) Lars válasza 22balu (#5614) üzenetére

Lars
(őstag)

Esetleg még a lubuntut kipróbálhatod, de a felsoroltak közül a win7 starter is jó. A windows problémája ott kezdődik, hogy 1 gb ram kevés neki, de neked több van. A c60 nem egy szélvész, bár ha rendesen fel vannak telepítve a driverek, és rendben van az oprendszer, akkor azért egy 720p-s youtube vagy hd videó nem okozhatna neki problémát ( megfelelő lejátszóval természetesen, ami kezeli a hardvert )

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus Eee PC (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.