Hirdetés

2014. szeptember 2., kedd

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus Eee PC (kiemelt téma)

(#5651) Zoli986 válasza rekusod (#5650) üzenetére

Zoli986
(újonc)

Lehet közelében sem járok a megoldásnak,de nem lehet,hogy ki van kapcsolva az eszköz és FN Fx billentyű kombinációval be kellene kapcsolni ahoz,hogy működjön?

A másik amit tudok tanácsolni,hogy tölts le egy hozzá való illesztőprogit amit setup-al telepit magának automatikusan és telepitsd fel. Én hasonló képpen jártam egy 10"-os gépen win7 alatt,addig nem volt wifi adapterem mig fel nem telepitettem egy ilyen drivert.

(#5652) rekusod válasza Zoli986 (#5651) üzenetére

rekusod
(újonc)

a Bios-ban engedélyezve van, az fn+f2 lenyomással is jelzi, hogy nincs letiltva, nincs pirossal áthúzva, szedtem le drivert az asus oldaláról 901-esnek megfelelőt, feltelepitettem és semmi, sehol nincs.. a program telepitéseknél megjelenik, hogy felvan telepitve

(#5653) rekusod válasza Zoli986 (#5651) üzenetére

rekusod
(újonc)

te milyen illesztő programmal próbálkoztál? én már kifogytam agyilag az ötletekből, elmentem boltba vásárolni wifi usb drivert, azt mondták nem kell mert van a netbookon, az eszközkezelő a hálókártyát látja egyebet semmit, a net megy rajta.. de a wifi is ment mielőtt újra lett volna telepitve, elképzelhető hogy behalt az adapter?

(#5654) Zoli986 válasza rekusod (#5653) üzenetére

Zoli986
(újonc)

Én egyszerűen letöltöttem a gyártó weblapjáról egy illesztő programot,ami ehez a géphez való.
Azt viszont nem értem,hogy ha semmit nem lát belőle akkor a FN+F2-vel mit mutat,hogy nincs áthúzva.
Nem lehet,hogy az eszköz működik,csak nem dobja fel automatikusan a wifi kapcsolatokat?
A vezérlőpultban a hálózati kapcsolatoknál nem tudsz hozzáadni wifi kapcsolatot?

Azt hogy a wifi adapter ment e tönkre nem tudom neked innen megmondani.
Van nekem bontva 10,1"-os gépbe való ami működik,nem tudom a tiedben olyan van e,de valószinű.
Ha van időd akkor a legkölcséghatékonyabb mód,hogy visszarakod a win7-et és kipróbálod a megfelelő driverekkel mit csinál.Ha azzal sem megy akkor szerintem kuka.

(#5655) panderson

panderson
(tag)

Sziasztok!
Egy Asus 1215n-es gépem, amire Win 8.1-et akarnék kipróbálni. Az intel driver felmegy Windows updateből, de az nVidia driverrel van bajom:
- Asus nVidia Win7 driver-e nem megy föl, mert "nem találja a kártyát" :Y
- Az nVidia oldalán egyik Win8 driver sem támogatja az Optimus ION kártyát.

Odáig eljutottam, hogy drivert fel tudtam rakni és nincs felkiáltójel az eszközkezelőben, de az nVidia verzélőpultja nem indul, mert "nincs nVidia GPU a gépben"...

Azért sem értem, mert a lenovo nak van 3-4 Win8.1 drivere Optimus kártyákhoz és az sem szereti ezt az iont.
Tudja valaki, hogy lehetne az nVidia verzérőpultot működésre bírni?

Köszönöm!

(#5656) Zoli986 válasza panderson (#5655) üzenetére

Zoli986
(újonc)

Lehet hülyeség,de kompatibilitási problémák megoldása?
Én több géphez is igy tudtam drivert felrakni,hogy win7 driver 8.1 alatt és beálliva neki,hogy win7 kompatibilis,utána ment hibátlanul.más ötletem nekem nincs,ha hülyeség elnézést...

(#5657) panderson válasza Zoli986 (#5656) üzenetére

panderson
(tag)

Win7 kompatibilitást próbáltam, de az nVidia telepítő nem fut le, mert nem talál nekivaló hardvert.

Ami ment: az új 337-es driver INF-jébe beírtam az ID-ját, és mivel ION 1-hez van driver alapból, az az ION2-höz is jó. INF módosítás után a Win8-at spéci üzemmbódban kell indítani "nem aláírt driver telepítő módban". Így a telepítő végigmegy (mert a setup program maga is támogatja a Win8-at).

Restart, Eszközkezelő: nVidia ION, működik, hibamentes.

nVidia vezérlőpanel: nem található kártya :(((

EDIT: ha jól értem a képet maga az Intel adja a monitor felé. Az nVidia kártya az intel elé van kötve, és ha kell számol, majd az Intelen csak átnyomja a kész képet. Tehát amíg az nVidia vezérlőpanel nem megy, addig nem tudom ellenőrizni, hogy valójában melyik kártya számol..

[ Szerkesztve ]

(#5658) panderson válasza panderson (#5657) üzenetére

panderson
(tag)

Találtam Win8.1u1 drivert, bár nehezen bukkantam rá: LINK

Ezen az nVidia vezérlőpanel is működik, tehát az Optimus is!

Ha más is szívna vele...

(#5659) dodopek

dodopek
(PH! addikt)

Sziasztok!
Az Asus eee PC 101px, és az 1001px burkola, eés zsanérok kompatibilisek egymással?
Köszi!

Aláírás...

(#5660) myke009

myke009
(újonc)

Sziasztok lenne egy kérdésem van egy asus eee pc 1215p-siv052m típusú gépem .Sajnos nemtudok feltenni másik win7-et mert nemtudom beállítani hogy usbröl bootoljon ! Van valakinek valami ötlete hogy mit csináljak??(a biosban nincs rá lehetőség,vagy csak én nem találtam)

(#5661) üszök válasza myke009 (#5660) üzenetére

üszök
(senior tag)

F8 nyomogatással nem jön elő boot választó képernyő?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5662) Lars válasza myke009 (#5660) üzenetére

Lars
(őstag)

A " bios " képernyőnél vagy ASUS feliratnál az ESC-gombot ha megnyomod, akkor elvileg a boot menünek be kellene jönni ( esetleg f12 is szokott lenni ) Ha rá van dugva a pendrive, akkor megjelenik a listában. Biosban is látszódnia kell, ha rádugod a gépre.
Egy eset lehet, amikor nem bootol, az pedig az usb 3.0-ás csatlakozókról nem feltétlen tud mindegyik gép bootolni. Keress egy másik csait esetleg. ( Olyat is láttam, hogy nem bootolható a pendrive )

(#5663) Zoli986 válasza myke009 (#5660) üzenetére

Zoli986
(újonc)

Nem kifejezetten az usb eszközről bootolást kell kiválasztani a bios-ban hanem bekapcsolod a gépet,úgy,hogy benne van a pendrive,ha világit rajta a led be a biosba és a boot-al kapcsolatos menü pontban olyasmit keress ahol be lehet állitani a hdd-k sorrendjét. Ha ott megjelenik a pendrivod beállitod,hogy az legyen az első és csak utánna a hdd és ennyi.Ha nem ismeri fel a pendriveot biosban akkor másikkal kell próbálkozni.

(#5664) Yu nagyúr

Yu nagyúr
(újonc)

Sziasztok!

Lenne egy problémám hátha tudtok segíteni.

Advavan egy öreg beteges vén Asus EEPC gép.

HDD halott volt benne és így ez cserére szorult. Gép szétszed és kitakarít. HDD csere és...

Persze nem indul a gép. Tápot bedugom a gépbe és úgy tűnik hogy egy pillanatra egy led felvillan az alaplapi jelzők közül, de azonnal ki is alszik.

Gépet ennek ellenére be tudom kapcsolni, de nem pörög fel a HDD egyáltalán képet se ad a gép. Mintha kevés áram jutna el a gépbe?

Ha kihúzom a tápot a képernyő villan egyet úgy kapcsol ki a gép.

Namármost a HDD biztosan jó. Kompatibilis is. Ezzel baj nincs.

Lehet szétszerelés közben valami kárt tettem az alaplapban? /Pár ilyet már szétszedtem baj még sose volt velük/ Tápellátási hiba? Táp hiba? / szétszedés előtt a táp még jó volt.

Hol lehet a hiba? Alaplap? Csere?

Köszi!

Yu Nagyúr!

(#5665) zolokas

zolokas
(újonc)

Üdv vettem egy asus eee 2g surf laptopot a xp halott rajta mivel lehetne megoldani mert usb-s cd meghajtóm nincs de a usb kulcsos telepítést még soha nem próbáltam jó lenne ha kicsit segítene valaki hogy lehet usb kulcsra létrehozni xp és rá telepíteni a lapira köszönöm a további válaszokat!

(#5666) dodopek válasza zolokas (#5665) üzenetére

dodopek
(PH! addikt)

XP nagyon problémás usb-ről... Win starterrel jobban jársz szerintem... És az simán megy usb-ről.

[ Szerkesztve ]

Aláírás...

(#5667) nemerei válasza dodopek (#5666) üzenetére

nemerei
(kvázi-tag)

Üdv
Nekem is van egy Asus EeePc 1015 öm és nekem is XP-t kellene mindenképpen feltennem rá mert amire kell a gép az csak xp-n fut el. Esetleg kaphatnék egy kis segítséget Xp telepítésére USB kulcs segítségével?
Csináltam rendszerinditó usb-t az xp isojából de nem akar bebootolni.

[ Szerkesztve ]

üdv: nemerei

(#5668) szinimini

szinimini
(senior tag)

Szevasztok,

van a tulajdonomban egy X101CH kisgép. A jótállási jegyébe nincs bele írva semmi így nem tudom,hogy meddig is tart a 24 hónap gari.
Ebben tudnátok segíteni,hogy most akkor meddig is tart? Honnan tudom meg?

VAgy netán írjam bele,hogy ma vettem,de SN alapján vissza tudják nézni :)

köszi

„Ha játszol veszíthetsz. Ha meg sem próbálod, akkor veszítettél!”

(#5669) lukaszokni válasza nemerei (#5667) üzenetére

lukaszokni
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

nekem anno WinToFlash programmal sikerült.

[7+ & 0-]

(#5670) Grózi

Grózi
(tag)

Üdv Urak!
A gondom a következő lenne:Asus 1225B-re win7 64-t telepítettem és a benne lévő Azurwawe wifi+bluetooth kombóból(AW-NB047H) a wifi sehogy se működik.Természetesen Broadcom-os szemet,broadcom 802.11n.
Kipróbáltam pár(10+) verziószámú Broadcom drivert,de semmi.
Ötlet?

Csak korrekten üzletelek és ezt elvárom fordítva is!!!

(#5671) Lars válasza Grózi (#5670) üzenetére

Lars
(őstag)

Ha jól látom az asus honlapján létezik win7 64 bit támogatás, és van wifi driver is hozzá. Azt próbáltad ?
Esetleg Biosban, vagy fn + f2-vel nincs letiltva a wifi ? Nekem úgy működik ( mondjuk az más gép ) hogy van egy GUI-s része is a drivernek, és amikor nyomom az fn+f2 -t, akkor rá lehet kattintani külön is a felugró kis piktogrammokra, és külön is lehet őket kapcsolgatni.

(#5672) Grózi válasza Lars (#5671) üzenetére

Grózi
(tag)

Ezeken már rég túl vagyok,de azért köszi.
Közben megoldódott,a kb. 15. broadcom driver win7 64-hez(Lenovo-s :DD ) jó lett!!!

(#5673) Lars válasza Grózi (#5672) üzenetére

Lars
(őstag)

Kincsként őrizd, én anno a touchpad driverrel jártam így. Elvileg multis, gyakorlatilag 1 driverrel multis igazán ... na az 5 helyen van meg biztos ami tuti :D

(#5674) Grózi válasza Lars (#5673) üzenetére

Grózi
(tag)

Kb.4 helyre mentettem el,igaz nem az enyém de ha hozzák újratelepíteni akkor legyen meg.

(#5675) gibae

gibae
(újonc)

Sok helyen olvastam, hogy tanácsoltátok a Lubuntu feltelepítését az ASUS EEEPc-re!
Kérdésem a következő: Drivereket magától felismeri, vagy hol vadászok hozzá? (701sd)

Ha elutazom őt szoktam vinni, és mobilinternetes "pöcökkel" (Vodafonos) használom. Lubuntu alatt is tudnám használni a pöcköt?
Köszi! Éva

(#5676) panderson válasza gibae (#5675) üzenetére

panderson
(tag)

Szia! Eeepc-ből nagyon sok fajta van, így biztosat nem tudok mondani, de mindent fel fog ismerni a Lubuntu, mert az ubuntu drivereit használja. A pöcökből is nagyon sok van, ebben a google fog segíteni, ha ott nem jársz sikerrel, írd le a pontos modell típusokat (noti + pöcök)! ;)

Kezdésnek: [link] eszerint minden hardverét alapból felismeri a 13.04-es Lubntu

[ Szerkesztve ]

(#5677) gibae

gibae
(újonc)

A notit írtam eeePc 701sd a típusa. A pöcök: K3520. Legalábbis ez van a Vodás dobozon... talán Huawei

MAC-re jó, azt írják, de Linuxra nem tudom...

https://segithetunk.vodafone.hu/system/selfservice.controller?CONFIGURATION=1000&PARTITION_ID=1&USERTYPE=1&LANGUAGE=hu&COUNTRY=hu&CMD=BROWSE_TOPIC&requestedPage=device&TOPIC_ID=136455&LEV1_TOPIC_ID=0&LEFT_NAV_ID=0&ARTICLE_ID=15115

(#5678) Lars válasza gibae (#5675) üzenetére

Lars
(őstag)

Régebbi hardvereket, meg a stickek nagy többségét kezeli a Lubi, nekem még soha nem volt gondom vele :)

(#5679) gibae

gibae
(újonc)

Csak úgy sitty-sutty telepítés közben felismeri és felrakja a drivereket? Bocs, eddig csak Windows-t telepítettem és mindig vadászni kellett a drivereket! És akkor volt gáz, ha pont a hálózati kártyát nem ismerte fel, mert akkor még a netről sem tudtak leszedni, csak egy másik gépen...

Köszönöm a türelmet! Éva

(#5680) Lars válasza gibae (#5679) üzenetére

Lars
(őstag)

Ha esetleg valamit nem ismer fel, az Max a wifi, ha kábellel rákötöd routerre, akkor letölti automatikusan :) de általában menni szokott minden telepítésnél :)

(#5681) panderson válasza Lars (#5680) üzenetére

panderson
(tag)

Így igaz, kábeles netet mindenképp felismeri, így telepítés közben is fel tud menni keresni drivereket. ;)

Itt egy mobilnet-es segédlet a Vodafone-hoz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5682) gibae

gibae
(újonc)

Köszönöm a segítséget, bár ez az utolsó, a linken amit küldtél kicsit kínainak látszik, legalábbis nekem....

(#5683) panderson válasza gibae (#5682) üzenetére

panderson
(tag)

Linux alatt ennél könnyebb nem igen lesz sajnos. Sok sikert! ;)

(#5684) Lars válasza panderson (#5683) üzenetére

Lars
(őstag)

Ne riaszd el szegényt, jó esélyel nem is fogja ezt látni :) Nekem eddig az összes stick úgy ment, hogy rádugtam, és kész. Még csak telepíteni sem kellett semmit. ( Volt közte huawei, és ZTE is )
Ha nem megy valamilyen eszköz, akkor lehet picit macerás max.

(#5685) panderson válasza Lars (#5684) üzenetére

panderson
(tag)

Sorry :DD én is saját tapasztalatból mondtam. Ha elakad majd segítünk...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus Eee PC (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.