Hirdetés

2014. november 23., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus Eee PC (kiemelt téma)

(#5701) Lars válasza davidj92 (#5700) üzenetére

Lars
(őstag)

Ha az erősebbik procid van, tehát az e450-es, és van legalább 2 gb ram, akkor nem nagyon lesz gyorsabb a windows. Esetleg akkor, ha ssd-t raksz a gépbe. Attól baromira fel tud gyorsulni az egész rendszer. A win8 boot ideje, és a rendszer reszponzivitása jobb, de a ram oda is kell, és legalább az e450-es proci.( Kisebbikhez inkább valami linuxot ajánlanék, vagy egy optimalizált win7-et esetleg )

(#5702) davidj92 válasza Lars (#5701) üzenetére

davidj92
(kvázi-tag)

Igen e450-es és 4gb ram van benne. Akkor marad a win7, max újrahúzom az egész masinát (úgyis időszerű lenne már) :K

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#5703) Lars válasza davidj92 (#5702) üzenetére

Lars
(őstag)

Kicsit nézd át az újratelepítés után azt a windowst, lehet hogy lehet rajta gyorsítani. ( szolgáltatásokat kapcsolj ki esetleg amiket nem használsz )

(#5704) davidj92 válasza Lars (#5703) üzenetére

davidj92
(kvázi-tag)

oké, köszi ! :R

(#5705) zoltanz válasza davidj92 (#5700) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nekem nincs különösebb gondom a sebességével, terjedelmesebb weboldalakat nem olyan pattogósan tölti mintpl origo. De ha a hasonló (kicsit csökkentett) tartalommal bíró m.origo.hu (tablet-ekhez, okostelókhoz optimalizált változat) nézem már jó.
Videó enkódoláshoz meg a teljes GPU-t be lehet fogni, OpenCL-el. (annyit számít minha lenne 1 plusz procimag)

Minél mélyebben ásunk a múltba, annál távolabb látunk a jövőbe. (minden kérdésre válaszolok, csak ez 1-2 hónap néha)

(#5706) zoltanz

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Mostmeg csak úgy eltünt az Usb3. BIOS/EFI-ben ha rádugok egy pendrive-ot látszik. Egy driver újrarakás és Win indítással most jó...

Minél mélyebben ásunk a múltba, annál távolabb látunk a jövőbe. (minden kérdésre válaszolok, csak ez 1-2 hónap néha)

(#5707) panderson válasza zoltanz (#5706) üzenetére

panderson
(tag)

Ha driver problema, az a windows hibanaplojaban latszodni fog. BIOS-ban szerintem nem 3-as USBkent hanem legacy modban uzemel, tehat igy nem alkalmas, hogy ezt leteszteld.

(#5708) zoltanz válasza panderson (#5707) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

De Windows-ban meg semennyire nem megy/látszik. :DDD
Egyszer csak bekapcsoltam a gépem és már nem érzékelt rajta semmit.

[ Szerkesztve ]

(#5709) panderson válasza panderson (#5658) üzenetére

panderson
(tag)

Sziasztok!

A Win8u1x64-hez a 296.64-es verzójú nVidia driver jó linkje: http://laptopvideo2go.com/drivers/win8x64/296.64/disclaimer
Ott a "Click here to download the requested driver." szövegre kell kattintani. (nem az INF-re és nem a scan for latest drivers-re).

Üdv!

(#5710) sanchomuzax válasza davidj92 (#5700) üzenetére

sanchomuzax
(fanatikus tag)

http://lubuntu.net/

Google: Sancho blogja

(#5711) zoltanz

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Az mitől lehet amikor többet áll a gép, bekepcsolom, fekete kép, semmi post. Winyó sem dolgozik, 2 hónapja vettem hetente csinálja kb azóta.

(#5712) davidj92 válasza zoltanz (#5711) üzenetére

davidj92
(kvázi-tag)

Nekem néha amikor csak lecsukom de nem kapcsolom ki csinálja azt hogy megnyomom a bekapcsot hogy felébredjen, fél percig semmi, aztán dob egy kékhalált (vidikártya/driverre hivatkozik ha jól emlékszem). Ötletem nekem sincs, hogy mit lehetne csinálni. Drivert már újraraktam de semmi. Lassan tényleg legyalulom teljesen ;]

(#5713) zoltanz válasza davidj92 (#5712) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Értem, nekem kikapcsolt állapotból van, ha kb fél napot áll vagy 1 napot.

(#5714) mrwilliamdev

mrwilliamdev
(újonc)

üdv!

egy kis segítségre lenne szükségem,ha lehet.
beesett az ajtón egy eee pc 101x netbook,cseregépnek,amíg a másik szervizben van.
meego van rajta,8gb ssd,ilyesmik.
nagyon nem is szeretnék beletúrni,de az avi videók lejátszásával küzd a a gép.
a media player nehezen felismeri,de nincs hang.
(netes videóknál,zenénél van.....)ötlet esetleg,hogy mit szedjek le hozzá?
előre is köszönöm!

(#5715) szekzol válasza mrwilliamdev (#5714) üzenetére

szekzol
(újonc)

Pl :
Lubuntu
Peppermint OS
Live módban ki tudod próbálni őket pendrive-ról.

Acer V5-131 ; Jiayu G2F (MIUI-4.6.27) ; Plantronics M20

(#5716) panderson válasza zoltanz (#5713) üzenetére

panderson
(tag)

Ha van másik HDD-d, cseréld ki azzal is csinálja-e.

(#5717) zoltanz válasza panderson (#5716) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Lehet az. A HDSentinel írja hibák vannak az adatátvitel során, de gariztatni ilyenért nem lehet. :F

(#5718) mrwilliamdev válasza szekzol (#5715) üzenetére

mrwilliamdev
(újonc)

köszönöm a választ,de ezekhez full hülye vagyok( :U ) úgyhogy valami érthető magyarázat is járna mellé?
:)

(#5719) szekzol válasza mrwilliamdev (#5718) üzenetére

szekzol
(újonc)

Amint gépközelben leszek, utánanézek. Egy kollégámnak a 8 GB-os modell van mint neked, ő winXP-t tett rá. Egy rokonoméknak lubuntut tettem rá (32GB-s modell), teljesen elégedettek vele annak ellenére, hogy nem èrtenek semmit a számìtástechnikához (bár a rendszergazda jelszavàt már elfelejtettem, ők pedig azt se tudjàk, hogy volt, ìgy frissìteni màr nem lehet csak ùjratelepìteni). A win7 rá sem férne és lassú is lenne a tiéden.

[ Szerkesztve ]

(#5720) mrwilliamdev válasza szekzol (#5719) üzenetére

mrwilliamdev
(újonc)

ez 8gb,elméletileg a win7starter elketyegne rajta.
de nincs baj ezzel a meegoval sem,csak egy normális lejátszó kellene,mert ez így halál.
köszönöm előre is.

(#5721) panderson válasza zoltanz (#5717) üzenetére

panderson
(tag)

Hiba lehet a csatlakozásnál is. Nekem frissen volt ilyen, majdnem HDD-t cseréltem a RAID tömbben, aztán másik kábel + port OK lett. Laptop esetén kihúz, bedug 1-2x és rögzít. Ha úgy sem jó, HDD kölcsönbe és tesztelni (lehetőleg migrálni a gyanúsról u.a. a rendszert). Sok sikert, remélem csak érintkezési hiba lesz ;)

(#5722) panderson válasza mrwilliamdev (#5714) üzenetére

panderson
(tag)

Mekkora a film mérete? HD? Az SSD-ről próbálod lejátszani vagy pendrive-ról?

Bizonytalanság esetén ezt töltsd le [link] (without installer - nem kell telepíteni sem) és az megmondja a film összes tulajdonságát. Az AVI-n belül kismillió formátum létezik, ha vmi egzotikus, és a lejátszó nem ismeri fel (teljesen) - ez okoz olyan tüneteket, amiket írtál.

[ Szerkesztve ]

(#5723) mrwilliamdev válasza panderson (#5722) üzenetére

mrwilliamdev
(újonc)

normál avi,külső hddről,olyan 1.5-2gb volt az a kettő-három,amivel próbálkoztam.

megpróbálom bemásolni,hátha úgy elviszi.
(hddről a zenéket gond nélkül viszi.)

(#5724) szekzol válasza mrwilliamdev (#5720) üzenetére

szekzol
(újonc)

Nekem egy Asus 1001px volt. Sebességben kb. ua. mint a tiéd. SD felbontású filmnézésre és netezésre használtam linux-al. Nemrég adtam el, de előtte visszatettem a win7 startert mert azzal vettem, volt hozzá legális kódja. Hát azt hittem "lepeztézem" annyira tetű lassú volt, pedig kikapcsoltam rajta mindent amit lehetett. Előtte ez miatt tettem rá linuxot, a win7 a frissítésektől belassult használhatatlan szintre.
Neked a win7 amúgy sem opció mert nem fér fel a gépedre. Ami szóba jöhet: winXP, linux LXDE vagy Enlighment (Bodhi linux) ablakezelővel, vagy marad a Meego. Ha lenne a Meego-ra egy VLC media player akkor megoldódna a problémád...
Ajánlott olvasmány a gépeddel kapcsolatban:
http://szemelyesintegracio.hu/kereses?searchword=x101&ordering=newest&searchphrase=all

(#5725) panderson válasza mrwilliamdev (#5723) üzenetére

panderson
(tag)

Ha jól látom nincs külön videokártya az X101-ben, az egyedüli az integrált - és harmatgyenge - egymagos Atom prociban ketyegő van. Attól csodát nem szabad várni, főleg több nyitott program esetében!

(#5726) mrwilliamdev válasza szekzol (#5724) üzenetére

mrwilliamdev
(újonc)

köszönöm a segítséget!
akkor túrok neki egy xp-t-
valami bevált ötlet esetleg?

(#5727) szekzol válasza mrwilliamdev (#5726) üzenetére

szekzol
(újonc)

Milyen ötletre gondolsz?

(#5728) mrwilliamdev válasza szekzol (#5727) üzenetére

mrwilliamdev
(újonc)

hogy melyik xp-t rakjam ra.
:)
kapott egy win7startert a vegen(gyorsabb,mint az xp,erdekes modon....)ugyhogy most mukodik a dolog.
bar valahogy meg takaritani kellene a startert,mert alig maradt hely.

(#5729) D4sh

D4sh
(újonc)

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani, hogy az ASUS eee pc 1011px netbookban mekkora HDD van. 1,8" v 2,5"?

Előre is köszi a válaszokat!

(#5730) panderson válasza D4sh (#5729) üzenetére

panderson
(tag)

[link] 2.5"-os

(#5731) D4sh válasza panderson (#5730) üzenetére

D4sh
(újonc)

köszönöm!

(#5732) KTibxx

KTibxx
(tag)

Sziasztok!
Gyors segítség kellene.
Szeretném beállítani, hogy ha a töltő csatlakoztatva van bizonyos töltöttségi szintet elérve álljon le a töltés, és (ha pl időközben akkuról is üzemelt) csak bizonyos akku töltöttségi szint alatt induljon el ismét.
Milyen alkalmazást ajánlotok ehhez a laptophoz?
(IBM,Lenovo gépeken használok hasonló -típus saját- megoldást)

Köszönöm

(#5733) zoltanz válasza zoltanz (#5711) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Kihúzogattam a winyó csatlakozót, de ugyan az. Lehet a bekapcsológombbal van összefüggésbe mert néha hidegen, (nincs használva fél napig). 2x 3x meg kell nyomni, hogy induljon, melegen elsőre mindig megy. :U Amúgy nem rossz kis gép.

[ Szerkesztve ]

(#5734) kutymorg

kutymorg
(tag)

Sziasztok!

Adott egy 1011PX N455 Procival és 2GB RAM-mal. (BIOS rev. 1401)
AHCI SATA cofig, Hitachi 320GB-os HDD
Boot Priority: 1.HDD, 2.Removable Dev., 3. Disabled
Boot Config/ Quiet Boot: Disabled
Primary Master HDD PSW: Disabled

WIN7-et nem tudom feltelepíteni USB-ről (Rufus/MRB particiós séma BIOS-os...).
Gép bekapcsol, ESC után a boot menüben kiválasztom az USB-t (BIOS-ban elsődleges meghajtó a HDD), majd elindul a varázsló, de a HDD-re nem tud új rendszerparticiót létrehozni, így nem tudom telepíteni az OS-t.
Leszedtem az AUSU oldaláról a AHCI drivert is, hátha azzal van gond, de nem jártam sikerrel. BIOS-ban IDE és AHCI próba is volt, de az se segített.
WIN 7 32bit HP és Startert is próbáltam, mindegyikkel ugyanez a gond.
Már a particiókat is töröltem (diskpart / list disk / slect disk (HDD kiválaszt) / clean / exit),de ez se hozott sikert.
A telepítő ablakában viszont csak 2 partíciót (1: 80GB és 2: 218.1G, mindkettő Elsődleges, a Rendszer partíció nincs jelen).
3 meghajtót lát a varázsló (ha illesztőprogramot akarok telepíteni): C, D (Flash) és X (Boot).

Mi lehet a gond? Mit próbáljak meg vele?
Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus Eee PC (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.