Hirdetés

2014. december 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus Eee PC (kiemelt téma)

(#5651) Zoli986 válasza rekusod (#5650) üzenetére

Zoli986
(újonc)

Lehet közelében sem járok a megoldásnak,de nem lehet,hogy ki van kapcsolva az eszköz és FN Fx billentyű kombinációval be kellene kapcsolni ahoz,hogy működjön?

A másik amit tudok tanácsolni,hogy tölts le egy hozzá való illesztőprogit amit setup-al telepit magának automatikusan és telepitsd fel. Én hasonló képpen jártam egy 10"-os gépen win7 alatt,addig nem volt wifi adapterem mig fel nem telepitettem egy ilyen drivert.

(#5652) rekusod válasza Zoli986 (#5651) üzenetére

rekusod
(újonc)

a Bios-ban engedélyezve van, az fn+f2 lenyomással is jelzi, hogy nincs letiltva, nincs pirossal áthúzva, szedtem le drivert az asus oldaláról 901-esnek megfelelőt, feltelepitettem és semmi, sehol nincs.. a program telepitéseknél megjelenik, hogy felvan telepitve

(#5653) rekusod válasza Zoli986 (#5651) üzenetére

rekusod
(újonc)

te milyen illesztő programmal próbálkoztál? én már kifogytam agyilag az ötletekből, elmentem boltba vásárolni wifi usb drivert, azt mondták nem kell mert van a netbookon, az eszközkezelő a hálókártyát látja egyebet semmit, a net megy rajta.. de a wifi is ment mielőtt újra lett volna telepitve, elképzelhető hogy behalt az adapter?

(#5654) Zoli986 válasza rekusod (#5653) üzenetére

Zoli986
(újonc)

Én egyszerűen letöltöttem a gyártó weblapjáról egy illesztő programot,ami ehez a géphez való.
Azt viszont nem értem,hogy ha semmit nem lát belőle akkor a FN+F2-vel mit mutat,hogy nincs áthúzva.
Nem lehet,hogy az eszköz működik,csak nem dobja fel automatikusan a wifi kapcsolatokat?
A vezérlőpultban a hálózati kapcsolatoknál nem tudsz hozzáadni wifi kapcsolatot?

Azt hogy a wifi adapter ment e tönkre nem tudom neked innen megmondani.
Van nekem bontva 10,1"-os gépbe való ami működik,nem tudom a tiedben olyan van e,de valószinű.
Ha van időd akkor a legkölcséghatékonyabb mód,hogy visszarakod a win7-et és kipróbálod a megfelelő driverekkel mit csinál.Ha azzal sem megy akkor szerintem kuka.

(#5655) panderson

panderson
(tag)

Sziasztok!
Egy Asus 1215n-es gépem, amire Win 8.1-et akarnék kipróbálni. Az intel driver felmegy Windows updateből, de az nVidia driverrel van bajom:
- Asus nVidia Win7 driver-e nem megy föl, mert "nem találja a kártyát" :Y
- Az nVidia oldalán egyik Win8 driver sem támogatja az Optimus ION kártyát.

Odáig eljutottam, hogy drivert fel tudtam rakni és nincs felkiáltójel az eszközkezelőben, de az nVidia verzélőpultja nem indul, mert "nincs nVidia GPU a gépben"...

Azért sem értem, mert a lenovo nak van 3-4 Win8.1 drivere Optimus kártyákhoz és az sem szereti ezt az iont.
Tudja valaki, hogy lehetne az nVidia verzérőpultot működésre bírni?

Köszönöm!

(#5656) Zoli986 válasza panderson (#5655) üzenetére

Zoli986
(újonc)

Lehet hülyeség,de kompatibilitási problémák megoldása?
Én több géphez is igy tudtam drivert felrakni,hogy win7 driver 8.1 alatt és beálliva neki,hogy win7 kompatibilis,utána ment hibátlanul.más ötletem nekem nincs,ha hülyeség elnézést...

(#5657) panderson válasza Zoli986 (#5656) üzenetére

panderson
(tag)

Win7 kompatibilitást próbáltam, de az nVidia telepítő nem fut le, mert nem talál nekivaló hardvert.

Ami ment: az új 337-es driver INF-jébe beírtam az ID-ját, és mivel ION 1-hez van driver alapból, az az ION2-höz is jó. INF módosítás után a Win8-at spéci üzemmbódban kell indítani "nem aláírt driver telepítő módban". Így a telepítő végigmegy (mert a setup program maga is támogatja a Win8-at).

Restart, Eszközkezelő: nVidia ION, működik, hibamentes.

nVidia vezérlőpanel: nem található kártya :(((

EDIT: ha jól értem a képet maga az Intel adja a monitor felé. Az nVidia kártya az intel elé van kötve, és ha kell számol, majd az Intelen csak átnyomja a kész képet. Tehát amíg az nVidia vezérlőpanel nem megy, addig nem tudom ellenőrizni, hogy valójában melyik kártya számol..

[ Szerkesztve ]

(#5658) panderson válasza panderson (#5657) üzenetére

panderson
(tag)

Találtam Win8.1u1 drivert, bár nehezen bukkantam rá: LINK

Ezen az nVidia vezérlőpanel is működik, tehát az Optimus is!

Ha más is szívna vele...

(#5659) dodopek

dodopek
(PH! addikt)

Sziasztok!
Az Asus eee PC 101px, és az 1001px burkola, eés zsanérok kompatibilisek egymással?
Köszi!

Aláírás...

(#5660) myke009

myke009
(újonc)

Sziasztok lenne egy kérdésem van egy asus eee pc 1215p-siv052m típusú gépem .Sajnos nemtudok feltenni másik win7-et mert nemtudom beállítani hogy usbröl bootoljon ! Van valakinek valami ötlete hogy mit csináljak??(a biosban nincs rá lehetőség,vagy csak én nem találtam)

(#5661) üszök válasza myke009 (#5660) üzenetére

üszök
(őstag)

F8 nyomogatással nem jön elő boot választó képernyő?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5662) Lars válasza myke009 (#5660) üzenetére

Lars
(őstag)

A " bios " képernyőnél vagy ASUS feliratnál az ESC-gombot ha megnyomod, akkor elvileg a boot menünek be kellene jönni ( esetleg f12 is szokott lenni ) Ha rá van dugva a pendrive, akkor megjelenik a listában. Biosban is látszódnia kell, ha rádugod a gépre.
Egy eset lehet, amikor nem bootol, az pedig az usb 3.0-ás csatlakozókról nem feltétlen tud mindegyik gép bootolni. Keress egy másik csait esetleg. ( Olyat is láttam, hogy nem bootolható a pendrive )

(#5663) Zoli986 válasza myke009 (#5660) üzenetére

Zoli986
(újonc)

Nem kifejezetten az usb eszközről bootolást kell kiválasztani a bios-ban hanem bekapcsolod a gépet,úgy,hogy benne van a pendrive,ha világit rajta a led be a biosba és a boot-al kapcsolatos menü pontban olyasmit keress ahol be lehet állitani a hdd-k sorrendjét. Ha ott megjelenik a pendrivod beállitod,hogy az legyen az első és csak utánna a hdd és ennyi.Ha nem ismeri fel a pendriveot biosban akkor másikkal kell próbálkozni.

(#5664) Yu nagyúr

Yu nagyúr
(újonc)

Sziasztok!

Lenne egy problémám hátha tudtok segíteni.

Advavan egy öreg beteges vén Asus EEPC gép.

HDD halott volt benne és így ez cserére szorult. Gép szétszed és kitakarít. HDD csere és...

Persze nem indul a gép. Tápot bedugom a gépbe és úgy tűnik hogy egy pillanatra egy led felvillan az alaplapi jelzők közül, de azonnal ki is alszik.

Gépet ennek ellenére be tudom kapcsolni, de nem pörög fel a HDD egyáltalán képet se ad a gép. Mintha kevés áram jutna el a gépbe?

Ha kihúzom a tápot a képernyő villan egyet úgy kapcsol ki a gép.

Namármost a HDD biztosan jó. Kompatibilis is. Ezzel baj nincs.

Lehet szétszerelés közben valami kárt tettem az alaplapban? /Pár ilyet már szétszedtem baj még sose volt velük/ Tápellátási hiba? Táp hiba? / szétszedés előtt a táp még jó volt.

Hol lehet a hiba? Alaplap? Csere?

Köszi!

Yu Nagyúr!

(#5665) zolokas

zolokas
(újonc)

Üdv vettem egy asus eee 2g surf laptopot a xp halott rajta mivel lehetne megoldani mert usb-s cd meghajtóm nincs de a usb kulcsos telepítést még soha nem próbáltam jó lenne ha kicsit segítene valaki hogy lehet usb kulcsra létrehozni xp és rá telepíteni a lapira köszönöm a további válaszokat!

(#5666) dodopek válasza zolokas (#5665) üzenetére

dodopek
(PH! addikt)

XP nagyon problémás usb-ről... Win starterrel jobban jársz szerintem... És az simán megy usb-ről.

[ Szerkesztve ]

Aláírás...

(#5667) nemerei válasza dodopek (#5666) üzenetére

nemerei
(kvázi-tag)

Üdv
Nekem is van egy Asus EeePc 1015 öm és nekem is XP-t kellene mindenképpen feltennem rá mert amire kell a gép az csak xp-n fut el. Esetleg kaphatnék egy kis segítséget Xp telepítésére USB kulcs segítségével?
Csináltam rendszerinditó usb-t az xp isojából de nem akar bebootolni.

[ Szerkesztve ]

üdv: nemerei

(#5668) szinimini

szinimini
(senior tag)

Szevasztok,

van a tulajdonomban egy X101CH kisgép. A jótállási jegyébe nincs bele írva semmi így nem tudom,hogy meddig is tart a 24 hónap gari.
Ebben tudnátok segíteni,hogy most akkor meddig is tart? Honnan tudom meg?

VAgy netán írjam bele,hogy ma vettem,de SN alapján vissza tudják nézni :)

köszi

(#5669) lukaszokni válasza nemerei (#5667) üzenetére

lukaszokni
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

nekem anno WinToFlash programmal sikerült.

[7+ & 0-]

(#5670) Grózi

Grózi
(senior tag)

Üdv Urak!
A gondom a következő lenne:Asus 1225B-re win7 64-t telepítettem és a benne lévő Azurwawe wifi+bluetooth kombóból(AW-NB047H) a wifi sehogy se működik.Természetesen Broadcom-os szemet,broadcom 802.11n.
Kipróbáltam pár(10+) verziószámú Broadcom drivert,de semmi.
Ötlet?

Szerelem reggel,szerelem délben,szerelem este,szerelem állandóan azokat a @rva számítógépeket...

(#5671) Lars válasza Grózi (#5670) üzenetére

Lars
(őstag)

Ha jól látom az asus honlapján létezik win7 64 bit támogatás, és van wifi driver is hozzá. Azt próbáltad ?
Esetleg Biosban, vagy fn + f2-vel nincs letiltva a wifi ? Nekem úgy működik ( mondjuk az más gép ) hogy van egy GUI-s része is a drivernek, és amikor nyomom az fn+f2 -t, akkor rá lehet kattintani külön is a felugró kis piktogrammokra, és külön is lehet őket kapcsolgatni.

(#5672) Grózi válasza Lars (#5671) üzenetére

Grózi
(senior tag)

Ezeken már rég túl vagyok,de azért köszi.
Közben megoldódott,a kb. 15. broadcom driver win7 64-hez(Lenovo-s :DD ) jó lett!!!

Szerelem reggel,szerelem délben,szerelem este,szerelem állandóan azokat a @rva számítógépeket...

(#5673) Lars válasza Grózi (#5672) üzenetére

Lars
(őstag)

Kincsként őrizd, én anno a touchpad driverrel jártam így. Elvileg multis, gyakorlatilag 1 driverrel multis igazán ... na az 5 helyen van meg biztos ami tuti :D

(#5674) Grózi válasza Lars (#5673) üzenetére

Grózi
(senior tag)

Kb.4 helyre mentettem el,igaz nem az enyém de ha hozzák újratelepíteni akkor legyen meg.

(#5675) gibae

gibae
(újonc)

Sok helyen olvastam, hogy tanácsoltátok a Lubuntu feltelepítését az ASUS EEEPc-re!
Kérdésem a következő: Drivereket magától felismeri, vagy hol vadászok hozzá? (701sd)

Ha elutazom őt szoktam vinni, és mobilinternetes "pöcökkel" (Vodafonos) használom. Lubuntu alatt is tudnám használni a pöcköt?
Köszi! Éva

(#5676) panderson válasza gibae (#5675) üzenetére

panderson
(tag)

Szia! Eeepc-ből nagyon sok fajta van, így biztosat nem tudok mondani, de mindent fel fog ismerni a Lubuntu, mert az ubuntu drivereit használja. A pöcökből is nagyon sok van, ebben a google fog segíteni, ha ott nem jársz sikerrel, írd le a pontos modell típusokat (noti + pöcök)! ;)

Kezdésnek: [link] eszerint minden hardverét alapból felismeri a 13.04-es Lubntu

[ Szerkesztve ]

(#5677) gibae

gibae
(újonc)

A notit írtam eeePc 701sd a típusa. A pöcök: K3520. Legalábbis ez van a Vodás dobozon... talán Huawei

MAC-re jó, azt írják, de Linuxra nem tudom...

https://segithetunk.vodafone.hu/system/selfservice.controller?CONFIGURATION=1000&PARTITION_ID=1&USERTYPE=1&LANGUAGE=hu&COUNTRY=hu&CMD=BROWSE_TOPIC&requestedPage=device&TOPIC_ID=136455&LEV1_TOPIC_ID=0&LEFT_NAV_ID=0&ARTICLE_ID=15115

(#5678) Lars válasza gibae (#5675) üzenetére

Lars
(őstag)

Régebbi hardvereket, meg a stickek nagy többségét kezeli a Lubi, nekem még soha nem volt gondom vele :)

(#5679) gibae

gibae
(újonc)

Csak úgy sitty-sutty telepítés közben felismeri és felrakja a drivereket? Bocs, eddig csak Windows-t telepítettem és mindig vadászni kellett a drivereket! És akkor volt gáz, ha pont a hálózati kártyát nem ismerte fel, mert akkor még a netről sem tudtak leszedni, csak egy másik gépen...

Köszönöm a türelmet! Éva

(#5680) Lars válasza gibae (#5679) üzenetére

Lars
(őstag)

Ha esetleg valamit nem ismer fel, az Max a wifi, ha kábellel rákötöd routerre, akkor letölti automatikusan :) de általában menni szokott minden telepítésnél :)

(#5681) panderson válasza Lars (#5680) üzenetére

panderson
(tag)

Így igaz, kábeles netet mindenképp felismeri, így telepítés közben is fel tud menni keresni drivereket. ;)

Itt egy mobilnet-es segédlet a Vodafone-hoz: [link]

[ Szerkesztve ]

(#5682) gibae

gibae
(újonc)

Köszönöm a segítséget, bár ez az utolsó, a linken amit küldtél kicsit kínainak látszik, legalábbis nekem....

(#5683) panderson válasza gibae (#5682) üzenetére

panderson
(tag)

Linux alatt ennél könnyebb nem igen lesz sajnos. Sok sikert! ;)

(#5684) Lars válasza panderson (#5683) üzenetére

Lars
(őstag)

Ne riaszd el szegényt, jó esélyel nem is fogja ezt látni :) Nekem eddig az összes stick úgy ment, hogy rádugtam, és kész. Még csak telepíteni sem kellett semmit. ( Volt közte huawei, és ZTE is )
Ha nem megy valamilyen eszköz, akkor lehet picit macerás max.

(#5685) panderson válasza Lars (#5684) üzenetére

panderson
(tag)

Sorry :DD én is saját tapasztalatból mondtam. Ha elakad majd segítünk...

(#5686) sanchomuzax válasza gibae (#5677) üzenetére

sanchomuzax
(fanatikus tag)

99%, hogy minden simán fog menni.

Google: Sancho blogja

(#5687) zoltanz

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Érdekes a GPU-Z azt írja a HD6320-ra, hogy memóriaelérés 128 bites, pedig egy 1GB és egy 2 GB -os van benne. Az egyiket kiveszem akkor is 128 bitet ír !? Néztem képernyőképeket GPU-Z-ről a neten, van akinél 64-et ír máshol 128-at...

Minél mélyebben ásunk a múltba, annál távolabb látunk a jövőbe. (minden kérdésre válaszolok, csak ez 1-2 hónap néha)

(#5688) panderson válasza zoltanz (#5687) üzenetére

panderson
(tag)

A videó RAM sávszélessége 128bit, ez független a memória méretétől. A 64/128 bit pedig lehet eltérő gyártási széria miatt is. Milyen eee pc ez pontosan?

(#5689) zoltanz válasza panderson (#5688) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

1215B, tudom, hogy nem attól függ. Ez nem a központi memóriából dolgozik? Azt meg 64 biten éri el az APU, kivéve ha Dual Channel-es. (de ez nem aktív a CPU-Z szerint se.

[ Szerkesztve ]

Minél mélyebben ásunk a múltba, annál távolabb látunk a jövőbe. (minden kérdésre válaszolok, csak ez 1-2 hónap néha)

(#5690) zoltanz

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Csináltam egy Win7-es telepítő Pendrive-ot, Windows 8 USB Installer Maker-el 4GB meghajtóra. Ezt írja: pen drive without operating system (boot booster nincs az Efi-ben) :F (az Efi-ből rá tudok menni a USB meghajtó könyvtrába, tehát látja)

[ Szerkesztve ]

(#5691) zoltanz válasza zoltanz (#5690) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

YUMI – Multiboot USB Creator sikerűlt! [link]

(#5692) Moonwolf

Moonwolf
(fanatikus tag)

Sziasztok!

1015bx hdd jét megérné kicserélni egy ssd re? Lenne gyorsulás vagy mindegy annak a 2×1ghz nek?

Privát üzenetre illik válaszolni. =MSI 845GE-P4 Northwood 3,2ghz-1Gb DDR 400mhz-Ati Radeon 9250-Seagate 7200rpm-FSP400w | Motorola v550=

(#5693) t72killer válasza Moonwolf (#5692) üzenetére

t72killer
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Valszleg gyorsulna. Ha jól látom, a RAM nem bővíthető, ez lett volna még 1 ötlet...

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#5694) zoltanz

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Találkozott valaki hasonlóval? Win és driver telepítés után ment az USB3-as port, de most nem. ((1215B) Áramot sem ad, lehet az USBCharge+ keverte meg mert használtam. De most bárhogy állítom semmi. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5695) panderson válasza zoltanz (#5694) üzenetére

panderson
(tag)

Bootolj be egy pendrive-ról egy mostani Live Linuxot, az mindegyik kezeli. Ott próbáld ki, hogy működik-e.

(#5696) zoltanz válasza panderson (#5695) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Egyenlőre csak a Chrome-al megy aszem, ezért:
[link]

(#5697) panderson válasza zoltanz (#5696) üzenetére

panderson
(tag)

Én az USB-re reflektáltam :U

(#5698) zoltanz válasza panderson (#5695) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Bocs. Működött nem hinném, hogy tönkrement, csak valami szoftver bug lehet.

(#5699) zoltanz válasza panderson (#5697) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Driver újrarakás szerencsére megoldotta.

(#5700) davidj92

davidj92
(kvázi-tag)

Üdv!

Van egy Asus Eee Pc 1225B netbookom, az lenne a kérdésem, hogy milyen op rendszert ajánlotok rá? Jelenleg 64bites win7 ultimate van rajta, de ezzel egy kicsit döcögős a rendszer :( Máshol írták, hogy win8-al javulhatna a helyzet, de ezt még nem próbáltam.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve. A medve az megöl.

(#5701) Lars válasza davidj92 (#5700) üzenetére

Lars
(őstag)

Ha az erősebbik procid van, tehát az e450-es, és van legalább 2 gb ram, akkor nem nagyon lesz gyorsabb a windows. Esetleg akkor, ha ssd-t raksz a gépbe. Attól baromira fel tud gyorsulni az egész rendszer. A win8 boot ideje, és a rendszer reszponzivitása jobb, de a ram oda is kell, és legalább az e450-es proci.( Kisebbikhez inkább valami linuxot ajánlanék, vagy egy optimalizált win7-et esetleg )

(#5702) davidj92 válasza Lars (#5701) üzenetére

davidj92
(kvázi-tag)

Igen e450-es és 4gb ram van benne. Akkor marad a win7, max újrahúzom az egész masinát (úgyis időszerű lenne már) :K

(#5703) Lars válasza davidj92 (#5702) üzenetére

Lars
(őstag)

Kicsit nézd át az újratelepítés után azt a windowst, lehet hogy lehet rajta gyorsítani. ( szolgáltatásokat kapcsolj ki esetleg amiket nem használsz )

(#5704) davidj92 válasza Lars (#5703) üzenetére

davidj92
(kvázi-tag)

oké, köszi ! :R

(#5705) zoltanz válasza davidj92 (#5700) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nekem nincs különösebb gondom a sebességével, terjedelmesebb weboldalakat nem olyan pattogósan tölti mintpl origo. De ha a hasonló (kicsit csökkentett) tartalommal bíró m.origo.hu (tablet-ekhez, okostelókhoz optimalizált változat) nézem már jó.
Videó enkódoláshoz meg a teljes GPU-t be lehet fogni, OpenCL-el. (annyit számít minha lenne 1 plusz procimag)

(#5706) zoltanz

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Mostmeg csak úgy eltünt az Usb3. BIOS/EFI-ben ha rádugok egy pendrive-ot látszik. Egy driver újrarakás és Win indítással most jó...

(#5707) panderson válasza zoltanz (#5706) üzenetére

panderson
(tag)

Ha driver problema, az a windows hibanaplojaban latszodni fog. BIOS-ban szerintem nem 3-as USBkent hanem legacy modban uzemel, tehat igy nem alkalmas, hogy ezt leteszteld.

(#5708) zoltanz válasza panderson (#5707) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

De Windows-ban meg semennyire nem megy/látszik. :DDD
Egyszer csak bekapcsoltam a gépem és már nem érzékelt rajta semmit.

[ Szerkesztve ]

(#5709) panderson válasza panderson (#5658) üzenetére

panderson
(tag)

Sziasztok!

A Win8u1x64-hez a 296.64-es verzójú nVidia driver jó linkje: http://laptopvideo2go.com/drivers/win8x64/296.64/disclaimer
Ott a "Click here to download the requested driver." szövegre kell kattintani. (nem az INF-re és nem a scan for latest drivers-re).

Üdv!

(#5710) sanchomuzax válasza davidj92 (#5700) üzenetére

sanchomuzax
(fanatikus tag)

http://lubuntu.net/

Google: Sancho blogja

(#5711) zoltanz

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Az mitől lehet amikor többet áll a gép, bekepcsolom, fekete kép, semmi post. Winyó sem dolgozik, 2 hónapja vettem hetente csinálja kb azóta.

(#5712) davidj92 válasza zoltanz (#5711) üzenetére

davidj92
(kvázi-tag)

Nekem néha amikor csak lecsukom de nem kapcsolom ki csinálja azt hogy megnyomom a bekapcsot hogy felébredjen, fél percig semmi, aztán dob egy kékhalált (vidikártya/driverre hivatkozik ha jól emlékszem). Ötletem nekem sincs, hogy mit lehetne csinálni. Drivert már újraraktam de semmi. Lassan tényleg legyalulom teljesen ;]

(#5713) zoltanz válasza davidj92 (#5712) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Értem, nekem kikapcsolt állapotból van, ha kb fél napot áll vagy 1 napot.

(#5714) mrwilliamdev

mrwilliamdev
(újonc)

üdv!

egy kis segítségre lenne szükségem,ha lehet.
beesett az ajtón egy eee pc 101x netbook,cseregépnek,amíg a másik szervizben van.
meego van rajta,8gb ssd,ilyesmik.
nagyon nem is szeretnék beletúrni,de az avi videók lejátszásával küzd a a gép.
a media player nehezen felismeri,de nincs hang.
(netes videóknál,zenénél van.....)ötlet esetleg,hogy mit szedjek le hozzá?
előre is köszönöm!

(#5715) szekzol válasza mrwilliamdev (#5714) üzenetére

szekzol
(lelkes újonc)

Pl :
Lubuntu
Peppermint OS
Live módban ki tudod próbálni őket pendrive-ról.

Acer V5-131 ; Jiayu G2F (MIUI-4.6.27) ; Plantronics M20

(#5716) panderson válasza zoltanz (#5713) üzenetére

panderson
(tag)

Ha van másik HDD-d, cseréld ki azzal is csinálja-e.

(#5717) zoltanz válasza panderson (#5716) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Lehet az. A HDSentinel írja hibák vannak az adatátvitel során, de gariztatni ilyenért nem lehet. :F

(#5718) mrwilliamdev válasza szekzol (#5715) üzenetére

mrwilliamdev
(újonc)

köszönöm a választ,de ezekhez full hülye vagyok( :U ) úgyhogy valami érthető magyarázat is járna mellé?
:)

(#5719) szekzol válasza mrwilliamdev (#5718) üzenetére

szekzol
(lelkes újonc)

Amint gépközelben leszek, utánanézek. Egy kollégámnak a 8 GB-os modell van mint neked, ő winXP-t tett rá. Egy rokonoméknak lubuntut tettem rá (32GB-s modell), teljesen elégedettek vele annak ellenére, hogy nem èrtenek semmit a számìtástechnikához (bár a rendszergazda jelszavàt már elfelejtettem, ők pedig azt se tudjàk, hogy volt, ìgy frissìteni màr nem lehet csak ùjratelepìteni). A win7 rá sem férne és lassú is lenne a tiéden.

[ Szerkesztve ]

(#5720) mrwilliamdev válasza szekzol (#5719) üzenetére

mrwilliamdev
(újonc)

ez 8gb,elméletileg a win7starter elketyegne rajta.
de nincs baj ezzel a meegoval sem,csak egy normális lejátszó kellene,mert ez így halál.
köszönöm előre is.

(#5721) panderson válasza zoltanz (#5717) üzenetére

panderson
(tag)

Hiba lehet a csatlakozásnál is. Nekem frissen volt ilyen, majdnem HDD-t cseréltem a RAID tömbben, aztán másik kábel + port OK lett. Laptop esetén kihúz, bedug 1-2x és rögzít. Ha úgy sem jó, HDD kölcsönbe és tesztelni (lehetőleg migrálni a gyanúsról u.a. a rendszert). Sok sikert, remélem csak érintkezési hiba lesz ;)

(#5722) panderson válasza mrwilliamdev (#5714) üzenetére

panderson
(tag)

Mekkora a film mérete? HD? Az SSD-ről próbálod lejátszani vagy pendrive-ról?

Bizonytalanság esetén ezt töltsd le [link] (without installer - nem kell telepíteni sem) és az megmondja a film összes tulajdonságát. Az AVI-n belül kismillió formátum létezik, ha vmi egzotikus, és a lejátszó nem ismeri fel (teljesen) - ez okoz olyan tüneteket, amiket írtál.

[ Szerkesztve ]

(#5723) mrwilliamdev válasza panderson (#5722) üzenetére

mrwilliamdev
(újonc)

normál avi,külső hddről,olyan 1.5-2gb volt az a kettő-három,amivel próbálkoztam.

megpróbálom bemásolni,hátha úgy elviszi.
(hddről a zenéket gond nélkül viszi.)

(#5724) szekzol válasza mrwilliamdev (#5720) üzenetére

szekzol
(lelkes újonc)

Nekem egy Asus 1001px volt. Sebességben kb. ua. mint a tiéd. SD felbontású filmnézésre és netezésre használtam linux-al. Nemrég adtam el, de előtte visszatettem a win7 startert mert azzal vettem, volt hozzá legális kódja. Hát azt hittem "lepeztézem" annyira tetű lassú volt, pedig kikapcsoltam rajta mindent amit lehetett. Előtte ez miatt tettem rá linuxot, a win7 a frissítésektől belassult használhatatlan szintre.
Neked a win7 amúgy sem opció mert nem fér fel a gépedre. Ami szóba jöhet: winXP, linux LXDE vagy Enlighment (Bodhi linux) ablakezelővel, vagy marad a Meego. Ha lenne a Meego-ra egy VLC media player akkor megoldódna a problémád...
Ajánlott olvasmány a gépeddel kapcsolatban:
http://szemelyesintegracio.hu/kereses?searchword=x101&ordering=newest&searchphrase=all

(#5725) panderson válasza mrwilliamdev (#5723) üzenetére

panderson
(tag)

Ha jól látom nincs külön videokártya az X101-ben, az egyedüli az integrált - és harmatgyenge - egymagos Atom prociban ketyegő van. Attól csodát nem szabad várni, főleg több nyitott program esetében!

(#5726) mrwilliamdev válasza szekzol (#5724) üzenetére

mrwilliamdev
(újonc)

köszönöm a segítséget!
akkor túrok neki egy xp-t-
valami bevált ötlet esetleg?

(#5727) szekzol válasza mrwilliamdev (#5726) üzenetére

szekzol
(lelkes újonc)

Milyen ötletre gondolsz?

(#5728) mrwilliamdev válasza szekzol (#5727) üzenetére

mrwilliamdev
(újonc)

hogy melyik xp-t rakjam ra.
:)
kapott egy win7startert a vegen(gyorsabb,mint az xp,erdekes modon....)ugyhogy most mukodik a dolog.
bar valahogy meg takaritani kellene a startert,mert alig maradt hely.

(#5729) D4sh

D4sh
(újonc)

Sziasztok!

Valaki megtudná mondani, hogy az ASUS eee pc 1011px netbookban mekkora HDD van. 1,8" v 2,5"?

Előre is köszi a válaszokat!

(#5730) panderson válasza D4sh (#5729) üzenetére

panderson
(tag)

[link] 2.5"-os

(#5731) D4sh válasza panderson (#5730) üzenetére

D4sh
(újonc)

köszönöm!

(#5732) KTibxx

KTibxx
(tag)

Sziasztok!
Gyors segítség kellene.
Szeretném beállítani, hogy ha a töltő csatlakoztatva van bizonyos töltöttségi szintet elérve álljon le a töltés, és (ha pl időközben akkuról is üzemelt) csak bizonyos akku töltöttségi szint alatt induljon el ismét.
Milyen alkalmazást ajánlotok ehhez a laptophoz?
(IBM,Lenovo gépeken használok hasonló -típus saját- megoldást)

Köszönöm

(#5733) zoltanz válasza zoltanz (#5711) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Kihúzogattam a winyó csatlakozót, de ugyan az. Lehet a bekapcsológombbal van összefüggésbe mert néha hidegen, (nincs használva fél napig). 2x 3x meg kell nyomni, hogy induljon, melegen elsőre mindig megy. :U Amúgy nem rossz kis gép.

[ Szerkesztve ]

(#5734) kutymorg

kutymorg
(tag)

Sziasztok!

Adott egy 1011PX N455 Procival és 2GB RAM-mal. (BIOS rev. 1401)
AHCI SATA cofig, Hitachi 320GB-os HDD
Boot Priority: 1.HDD, 2.Removable Dev., 3. Disabled
Boot Config/ Quiet Boot: Disabled
Primary Master HDD PSW: Disabled

WIN7-et nem tudom feltelepíteni USB-ről (Rufus/MRB particiós séma BIOS-os...).
Gép bekapcsol, ESC után a boot menüben kiválasztom az USB-t (BIOS-ban elsődleges meghajtó a HDD), majd elindul a varázsló, de a HDD-re nem tud új rendszerparticiót létrehozni, így nem tudom telepíteni az OS-t.
Leszedtem az AUSU oldaláról a AHCI drivert is, hátha azzal van gond, de nem jártam sikerrel. BIOS-ban IDE és AHCI próba is volt, de az se segített.
WIN 7 32bit HP és Startert is próbáltam, mindegyikkel ugyanez a gond.
Már a particiókat is töröltem (diskpart / list disk / slect disk (HDD kiválaszt) / clean / exit),de ez se hozott sikert.
A telepítő ablakában viszont csak 2 partíciót (1: 80GB és 2: 218.1G, mindkettő Elsődleges, a Rendszer partíció nincs jelen).
3 meghajtót lát a varázsló (ha illesztőprogramot akarok telepíteni): C, D (Flash) és X (Boot).

Mi lehet a gond? Mit próbáljak meg vele?
Köszönöm!

(#5735) Studi

Studi
(őstag)

Sziasztok!

Anyukámnak van egy EEE Pc r101X-e (vagy valami ilyesmi), a hozzá adott Win7-el. Segítene valamit a tetűlassú sebességén, ha dobnék bele egy 2GB-os memóriamodult? Vagy toljak inkább SSD-t bele? Vagy mindkettő? :DDD

Köszi!
R

(#5736) Lars válasza Studi (#5735) üzenetére

Lars
(őstag)

Ha csak 1 GB Ram van benne, mindenképp segítene az életén ha több lenne neki. Azt meg kell nézni, hogy belefér-e egyáltalán. Ha már eleve 2 GB van benne, akkor egy ssd segíthet, de ott már érdemes mérlegelni, hogy megér-e annyit a befektetés. Az a kis atom proci nem egy erőművész.

(#5737) Studi válasza Lars (#5736) üzenetére

Studi
(őstag)

1GB van benne, és elvileg DDR3-as. 2,5-3e Ft-ér látok használt 2GB-s modulokat, ennyit talán még megérhet a cucc. Sokat hallom darálni a HDD-t működés közben.
Az SSD valóban megfontolandó, egyelőre még félek a használt SSD-ktől, újonnan meg valóban elég drága.

(#5738) Lars válasza Studi (#5737) üzenetére

Lars
(őstag)

Én a helyedben vennék bele ramot, és megnézném hogy mennyit lendít a dolgon. Feltételezem elég sokat, 1 gb soha nem volt igazán elég még a win 7 starternek sem. 2-vel jóval rugalmasabb lesz. Az SSD dolog másik oldala ( mindamellett hogy drága ) hogy a proci sem egy lóerő bajnok, és még ha az ssd etetné is a procit, lehet hogy nem fogja tudni, mert akkor meg ott lesz szűk az üveg nyaka. A Ram nem nagy beruházás, annyit rá szánnék.

(#5739) zoltanz válasza Studi (#5735) üzenetére

zoltanz
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ahhoz a procihoz, XP, régi, nem támogatott már, de elmegy vele, ha mindenképp muszáj használni.

[ Szerkesztve ]

(#5740) alratar válasza zoltanz (#5739) üzenetére

alratar
(őstag)

Sziasztok.

Van egy Asus eee pc 1001px laptopom.
Megbírná a Win7-et?

[ Szerkesztve ]

Számíts a legrosszabbra és reménykedj a legjobban.

(#5741) Lars válasza alratar (#5740) üzenetére

Lars
(őstag)

Szia ! Hát két okból sem ajánlanám. Egyrészt 1 magos a proci, bár 2 szálas. A win7-nek nagyon kell a 2 fizikai mag. Másik dolog, gyárilag 1 GB ram volt ezekben a gépekben ( hacsak nem bővítetted ) az pedig végképp nagyon kevés a win7 normális futásához. A starter sem jobb ezen a téren, de még talán ha ramot bővítesz, az lehet alternatíva. Viszont nem lesz egy táltos.
Én a helyedben, hacsak nincs speciális program, amihez windows környezet kell, akkor lubuntut, vagy valami más alacsony hardverigényű linuxot ajánlanék. Akár még a linux mint is lehet megoldás.

(#5742) Studi válasza Lars (#5741) üzenetére

Studi
(őstag)

Nekem egész jól bevált a Win7 Starterrel a 2GB RAM-ra való bővítés, és ~2e Ft-ért lőttem belevalót itt a hardveraprón. Ennyi beruházást mindenképp megér. :)

(#5743) Lars válasza Studi (#5742) üzenetére

Lars
(őstag)

Persze minden vérmérséklet függő. A ram biztos hogy sokat segít, de ha nincs szükség a windowsra, akkor nyugodtan lehet helyettesíteni. Nekem is van egy dual atomos htpc-m, 3gb ram van benne, de linuxozok inkább rajta. Sokkal fürgébb mint windowsal volt.A ram nem nagy beruházás, egy próbát megérhet :-)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus Eee PC (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.