Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kazmerr

    aktív tag

    válasz FANaticpass #1362 üzenetére

    A képhullámzás a rázkódás miatt van (ezt hívják az angol fórumokon "jello effect"-nek).
    A jól kiegyensúlyozott propellerek és a a szivacsos rázkódásvédelem sokat tud rajta segíteni:

    Eddig ez a legjobb info amit találtam róla. De hátha a többiek is tudnak róla mondani valamit...
    http://prohardver.hu/tema/dronok_harca_avagy_a_nagy_dron_topic/hsz_1331-1331.html

    jó összehasonlítás mennyit jelenthet:
    https://www.youtube.com/watch?v=pvE3q2SvWIc

  • jozsi252

    veterán

    válasz LógaGéza #1526 üzenetére

    Hogyha nem gyárilag balanszolt propot veszel, akkor nagyon hasznos egy ilyen cucc. Márpedig egy Syma szintű kopternél még álmodni se lehet ilyenről hogy balanszolva jön a prop.

    2 dolog van amiért érdemes ilyet venni

    - minimalizálni a gép rezgését
    - jello csökkentése/megszüntetése

    iPhone 13 Pro Max

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz taybor28 #2815 üzenetére

    A profik a propellereket szoktak kicentirozni. Allitolag a Nine Eagles Visitor 6 (a la Dromida Ominus FPV) jello effektje is eliminalhato igy.
    Sajat tapasztalatom nincs, en szigoruan kamera nelkul repulok.

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz Rotor82 #3409 üzenetére

    Dromida Ominus FPV
    Nine Eagles Galaxy Visitor 6

    Mindkettonek az Omnius az alapja.

    @ Vegyszer

    Leginkabb a kep kesesevel van a gond ami kb 0.1 - 0.2 sec, meg ha az ember sokat vagta a foldhoz a gepet gimbal hijan bejon a Jello effekt.
    Mivel az anyaceguk a Hobbico sem tavaly jott a falvedorol nem nagyon hallani interferenciarol.
    A 2.4 Ghz-es tartomanyon kell egy csatorna a videonak meg egy a vezerlesnek ami jellemzoen 250 kbps - 1 Mbps.
    Dehat pont ezert van az arming process - belovod a videot a TX - RX meg olyan frekvenciat valaszt ahol nem eszlel zavart.
    Gebasz akkor van ha valamelyik kreten szomszed repules kozben olyan Wi-Fi-t roffent be amivel grillezni is lehet, hogy lenyomja a tobbi szomszedot.

    @ Minstrel - Ha Wi-Fi-s a gopro ugyanugy meglesz a delay, lasd feljebb. A DJI sajat protokollt hasznal a kepatvitelre. A taviranyito fogadja a kepet amit USB-n tovabbit a mobilra / tabletre.

    [ Szerkesztve ]

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz nagysandor79 #3574 üzenetére

    Tessek
    Van kamera / nincs kamera
    jello effect

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • laccy88

    senior tag

    sziasztok!
    a "jello" effekt, vagyis mikor hullámzik a felvételen a kép, mindig a propellerek, esetleg motorok kiegyensúlyozatlanságára vezethető vissza?
    /első értékelhetőbb videóm :) /

  • qnadam

    veterán

    válasz wyattthoearp #4346 üzenetére

    wyatthoearp és jony77: a failsafe-t már többször kipróbáltam, úgy azért könnyen bátor az ember :) ez nagyrészt 300 méteren volt, ott már a híd sincs útban menet közben, már lehet menni tökön-paszulyon keresztül, meg általában a failsafe-et érdemes végiggondolni, amikor a megyeri híd körül repkedtem, akkor még a wikin is megnéztem, mi az a magasság, amikor már biztos nem akadok bele egy pillérbe :D

    a körülmények nem voltak ideálisak, kíváncsi vagyok, hogy ha nincsenek fák útközben, úgy mikor veszti el a jelet. de itt is eltelt fél perc a jelvesztés után, mire visszajött a kép, az azért hosszú volt :) ezek szerint a gép mögött jobb a vétel, mint előtte.

    most nd8 volt fent, szerintem veszek egy nd16-ot is, mert ilyen időben még simán jöttek 1/200s idők, ami 25 fps mellett simán darabosnak látszik. nagyobb baj, hogy ebben a videóban is sokszor van pici víszintes remegés + jello, azt valahogy meg kellene szüntetni.

    istálló? gazemberség? hupákolás?

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz Jackal2 #5403 üzenetére

    Hat, ha a 0820-as motor meghal, nem egy nagy was ist das. Rendel uj szett v959, XK X250, nine eagles visitor 3/6, U807, Ominus es hadd ne soroljam meg mihez valot.
    Melleseleg, ekkora gephez potmotor kell! Eleg nagy doreseg azt hinni, hogy pont neki fogja kihuzni mind a 4 motor 20 oraig.

    @ DanDeR - jello effect - ki kell centrirozni a propellereket. Sajna par propelleren ez sem segit. Meg a rugalmas versenygepek is hajlamosak remegni pl. Dromida Ominus. Videohoz merevebb kasztni kell, ami meg nem annyira szeretik ha odacsapjak.

    @ Jackal 5409 - minel nagyobb a gep annal egyszerubb iranyitani. A dromidaim magukat reptetik, nem lifteznek fel es ala stb. A h8 minibol is a nagyobbra epitett verzio sokkal stabilabb. Abban viszont egyet ertek, ha kezdokent esik, inkabb egy konnyeb gep legyen. Amikor meg kezdo voltam (igaz, most se vagyok profi) ugy nyakon csaptam magam a Dromidam egyik propellerevel egy elszabott kanyar miatt, hogy egy hetig ott volt a lila csik a nyakamon.

    Mostanra kicsit jobban vezetek. A h8 mini 11 cm. Ha ket monitor kozt van 13 cm res, az esetek tobbsegeben nem okoz gondot. :D
    A parkban egyik pad karjan be, masikon ki. Vagy mult heten esos viharban a frankendronommal repkedtem. Azert amikor teljess gazzal elore is hatra repul, mar sejteti, hogy volt egy kis szel. :)
    Csak az a baj, hogy minel magabiztosabb vagyok annal csunyabb baleseteket tudnak szenvedni a gepek. :(

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • Rotor82

    aktív tag

    Sziasztok!

    Tarantula X6 -nál a videózásnál ezt a mocskos képhullámzást (jello effect) sikerült már valakinek fixálni?
    Propokat kibalanszoltam, de nem lett valami látványos javulás... A kamera és a gép hasa közti szivacsnak van valami értelme? Mert az még benne van, ahogy megérkezett.

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz JimJim #6713 üzenetére

    Walkera QR Y100 - nem nagyon szeretik, nem is nagyon kapni mar.
    Lehet ez lesz a neked valo:
    Cheerson CX-33
    Idezet:
    "PROS

    + Ultra sable hexacopter
    + Beautiful design
    + Original props configuration
    + Very precise altitude hold feature
    + Ball bearings (MR74)
    + Good flying duration
    + Good out of the box range (>50m & < 70m)
    + Jellofree plateform
    + Orientable lens
    + Night Flyer
    + Partial DeviationTX support(CX-10/Blue-A protocol)

    CONS

    - Autolanding as soon as LVC is reached
    - No speed/rate expert mode
    - Fragile props
    - Non constant frame rate
    - Bouncing effect during auto-landing
    - Durability of motors ?"

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • Jackal2

    senior tag

    válasz csmat #6996 üzenetére

    Nehéz kérdés, én 4 db koptert vettem az elmúlt 1 hónapban. Ebből a JJRC H20-at eladtam, mert nem kell 4. Kell egy gyepálós, amit nem sajnálsz trükkökre, nekem ez az Eachine. Kell egy kültéren repkedős kamerázós, erre van az MJX X600.

    A Hubsan X4 meg becsúszott egy átmulatott éjszaka után az első kopterem volt és nem tudtam milyet vegyek:D

    Szóval ha mindenképpen közepes méretűt akarsz, megmondom a tutit, amit én is megvennék magamnak (annak ellenére, hogy van már 3 kopterem):
    - MJX X800 gravity control távirányító
    - FPV WIFI szett

    11K a gép 10K az FPV szett. Vedd meg a gépet, próbáld ki tetszik-e, ha igen, vegyél hozzá egy gyári FPV-t, nem kell sokat szarakodni. A távirányítója olyan mint a Nintendo Kinect, tud mozgásra is irányítani, illetve vezérli az összes MJX-et és ha egyszer akarsz nagy platformra váltani, pl. MJX X101, akkor arra is jó lesz.

    Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=QsVCjefn__8

    A kamera kérdés nehéz, mert ahhoz nem elég nagy a gép amit venni akarsz. Ahhoz ezek kellenek:
    - MJX X600 korlátozottan
    - JJRC Tarantula X6
    - MJX X101
    - Syma X8

    A Syma X8G nem rossz egyébként, a kamera jó, de ott megint előjönnek más gondok, jello (rezgés), stabilizáció, stb.

    De ez megint egy külön történet és vagy 300 sor mire leírom:D

    [ Szerkesztve ]

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz Imy #7534 üzenetére

    No, sikerult eltornom az elso propellert. 2,5 honap alatt. Ezt ugy kepzeld el h megint fak kozt szlalomoztam, neki mentem 1-2-nek, semmi. Neki egy lampaoszlopnak, semmi. Letra, semmi. Letra kozelrol, finoman epp csakhogy hallottam egy cinket, eltort.
    Tanulsag:
    Nem szabad kesztyus kezzel reptetni.
    Ha kamerazni is akarsz akkor viszont:
    a) kesztyus kezzel kell banni vele
    b) tartasz egy kamerazasra valo prop keszletet
    c) veszel egy igazi kameraplatformot

    A lapatok legkisebb egyenetlensege miatt jello effect-es lesz a kep. Az osszes kopternel igy van. :(

    Jaj, fel oraja osszejott egy 5X flip! Viszont szep barrell rollt nem tudok vele. Gyaaaaaa!

    Ja, igen ilyen hideg idoben az akksi fel, max 3/4 ideig birja. Segit, ha a kabat belso zsebeben tartod felszallas elott.
    Az megvan h par elvetemult verseny elott meg melegiti is az akkut, meg 4,3 Voltra tolti?

    [ Szerkesztve ]

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • Jackal2

    senior tag

    V686 Tiny Dealen 25.000 ért, ELÉGGÉ megéri szerintem. El is gondolkoztam rajta, hogy venni kéne egyet. Hogy miért?
    - EU raktár, még éppen ideje lenne és az MJX X600-am le van sérülve szegény
    - 3.7V-s akksi, tudom tölteni balanced charger nélkül
    - 5.8 GHZ FPV 25-ért, hmm lehet gyakorolni az FPV-zést
    - 720P kamera, egész jó képpel (árához képest)
    - jellofree gyakorlatilag, meglepő
    - rcgroupson kiterjedt fórumtéma, eléggé szeretik a népek:D

    Iszonyat olcsó alkatrészek, utánad dobják kb.

    Videó itt

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

  • Jackal2

    senior tag

    válasz jony77 #7891 üzenetére

    Na, megvettem a cuccot:D Ezeket rendeltem:

    Kábelből két félét vettem egy multi JST to USB-t
    illetve egy ilyet

    Kopterben ezt vettem, WLtoys V686G

    Illetve akksikat, 3 db-ot Holland postával 10-15 nap

    Mondom mit miért, hogy érthető legyen és hogy mi volt a koncepció:

    Igazából még mindig nem tudom, mi jönne be az egész drónos dologból, ez szeretném valahogy körbe járni. Vettem már mindent méretben, sőt el is adtam már egyet, mert túl sok volt darabra és nem tetszett. Amire rájöttem, hogy az ember akkor tudja meg, hogy mi jön neki be, ha a kezében fogja és repül vele. Na most melyikkel könnyebb ezt megtenni, egy 70-80.000-es géppel vagy egy 25.000-essel? Engem érdekel az FPV, de nem akarok emiatt venni egy gyári FPV szettes nagy gépet, mert 100.000 Ft alatt nincsen. Tudom, mert hetek óta nézem a netet, gyakorlatilag az összes típus pontos árát és beszerzési helyét tudom már, de egy kamera+gimbal+FPV + a gép ami ezt elviszi, az minimum 100E, de inkább több.

    Másik fontos dolog, hogy az FPV-zésnek van egy csomó trükkös része, amit csak akkor fogok megtudni, hogy ha már volt a kezemben ilyen. A teljesség igénye nélkül néhány:
    - mekkora kijelző, milyen fényerővel, milyen felülettel alkalmas az FPV-zésre
    - mekkora a késleltetés 100 méteren? Ezért a WIFI-t el is lehet felejteni kapásból, maradt az 5.8 GHZ
    - mennyire nehéz irányítani a gépet és ÉN mennyire tudok odafigyelni erre, miközben nézem a környezetemet is?
    - mennyire zavar a jello a kamerán

    Ezeket nem tudom máshogy kipróbálni, csak ha veszek egy gépet rá, vagy elkérem Marciaart 100 rongyos, gimbalos, kamerás FPV-s Cheersonját, amit ha összetörök mi lesz? Biztosan nagyon fog neki örülni:D

    Ezért megvettem inkább a WLtoys V686G típusú gépet. Azért vettem ezt a gépet, mert:

    - ki akarom próbálni az FPV-zést és kellett egy tűrhető, gyári kamera, aminél van sansz arra, hogy 720P-t tud legalább. Ez 5.8G-s tehát nem WIFI-n küldi át a jeleket.
    - kb. 100 méter a hatótávja, de modolható, ahogyan a kamera is maga, vagyis a látószög és a hatótáv duplázható (Seby Docky meg is mutatja, hogy kell), szóval lehet szerelgetni, ami mindig jó, mert jobban belelátsz a dolgok működésébe
    - 3.7V-s akksval megy, JST csatolóval vagyis BÁRMILYEN USB-s töltőtől, telefontöltőről tölthető, nem kell balanszolni. Nekem van egy 5 USB bemenetes Blitzwolf töltőm, szóval csak fel kell dugdosnom és kész, nem kell vacakolnom fél-profi töltővel és egyszerre fel tudok majd 4 akkumulátort töltetni vagyis meg fog nőni a repkedési idő / töltési idő hányados
    - a gépben 8.5x20-as motorok vannak, ez a legnagyobb kb. ami ilyenben van és ez megy az MJX X600-ba is, vagyis elég egy típushoz vennem motort, szabadon cserélhetőek egymás között
    - a motorok végén mini JST csatlakozó van, nem kell forrasztani, csak kiveszed, beteszed ha hibás
    - a motor ball bearinges és fém fogaskerekes, tehát nem ez fog benne beszarni, jobb megbízhatóság
    - tűrhető FPV, tűrhető kamera (720P, ami tényleg annyi), nincs jello effekt (remegés), mert a gép nagyon stabil
    - elég nagynak néz ki az akkumulátor fogadó rész, tehát bővíthető nagyobb kapacitásúra
    - van hozzá alkatrész és kiterjedt szakirodalom hozzá rcgroupson
    - sok hozzászóló szereti, elég megbízható
    - EU raktárban volt (Németország), Holland postás ami eddig a tapasztalataim szerint a leggyorsabb, kb. 1 hét alatt ideér, szóval van esély arra, hogy szabi alatt repkedhetek

    Nekem 23.500 Ft-ba került, ingyenes szállítással, EU raktárból, szerintem megjön karácsony előtt. Ennél jobb FPV gépet, ami 5.8-as jelenleg nem tudok EU raktárból.

    Gyakorlatilag egyetlen gép hiányzik már csak a repertoáromból, egy jó kis olcsó brushless racer:D

    [ Szerkesztve ]

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

  • Jackal2

    senior tag

    válasz kimista #8071 üzenetére

    Persze, mert az egyenesen nem képes repülni, szóval ott nem jello van, hanem billegés:D

    Pll itt egy, ez nem stabilitás szerintem. Vagy ez, nem képes egyenesen stabilan repülni, ezért nem látsz jellot, mert egy vonalat se tud követni. Vagy ez? VAgy ez?

    Most random rányomtam videókra, az összes szar a youtubeon.

    Az XK sokkal stabilabb, ezért ott ez feltünőbb mert az a gép áll mint a cövek, ez meg mint a részeg hazafele.

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

  • Jackal2

    senior tag

    válasz dudicukrasz #8281 üzenetére

    Csak linkeltem, hol érhető el, mert jellemzően az év ebben a szakaszában az emberek ajándékot keresnek maguknak, az meg ugye most eléggé időhöz kötött.

    A két gépet egyébként sem lehet összehasonlítani, a háromszoros árkülönbség miatt. Azért teszek egy próbát, hogy ne egymással vitatkozzunk, hanem válaszoljunk Madarasz 92 kérdésre.

    A WLtoys V686G egy játék (toy grade) kopter, így is kell kezelni. Amit ÉN látok benne, jelenleg (repültem vele szobában egy fél akksinyit, bekapcsoltam, de csak ennyi).
    - könnyű, szénkefés motoros gép (ez a gagyibb) de tűrhetően mozog
    - nagyon stabil, de borítékolható a könnyű súly miatt, hogy nem lesz túl szélálló
    - a hangja eltér az eddigi szénkefés motoros gépektől. 8.5x20mm- motorja van, a hangja szerintem attól más, hogy fém fogaskerék van a motor végén. Ez lehet jó is, mert tartós, de lehet hogy elnyírja a műanyag áttételt, ez lehet hibaforrás
    - az áttételt át szokták csapágyazni golyósra, hogy tartósabb legyen, ennek azért van valami oka
    - 5.8-as FPV-s, vagyis az átvitel valószínűleg jó lesz, nem fog késni
    - kijelző nagy, 4,3-mas, van napvédő körben ez előnyös
    - akkumulátor csak 1 cellás, ez azt jelenti, hogy nem fog leadni túl nagy teljesítményt, de itt a stabilitás fontosabb
    - kamera elmegy, 720p, viszont a neten található videókon rezgés mentes (jello free)
    - stabilizátor nincsen és nem is lesz
    - a gép gyakorlatilag a gyári súlyán kívül mást nem tud emelni
    - vannak vicces kiegészítők, buborék fújó stb.
    - üzemidő 6-8 perc, látatlanban
    -kisebb igénytelenségeket felfedeztem, pl, sorjás propeller
    - egy két szerethető érdekességet is, erről majd ha lesz egyszer teszt, akkor ott

    Az alternatívákról feljebb írtam kb. fél oldallal ha vissza lapozol látod

    XK Detect X380 egy belépő szintű hobby kamera platform (hobby grade), de viszonylag olcsó- 70-90E között van.
    - brushless motoros, nagy emelő erővel, lassú forgás nagyobb lapátokkal
    - hiper stabil
    - képes 1080p 60FPS vagy nagyobb felbontású (2,7K, 4K) kamerát vinni, mounttal
    - fogadhat gimbalt, elektronikusan stabilizáltat is, amihez van kivezetve tápellátás, így az akksiról tudod azt meghajtani
    - 5400mAh akksi, 25 perc repülési idő
    - nehezebb sokkal, payloaddal szerintem 1 kiló
    - auto land auto take off, nincs manual mode
    - GPS-t hordoz, APM alapú vezérlés, mission plannerel megy
    - egyéb funkciók: hoovering, failsafe (két állású ha jól emlékszem), headless mode (IOC), return to home, meg ami még nem jut eszembe
    - szépen repül, de sok a rezgős kép
    - típushibák: a leszálló talpban van a compass, ha ez törik, akkor az is sérül, egy két fly away volt, illetve gimbal vezérléssel voltak gondok, ha nem a gyárit használták. Más komolyat nem olvastam rc groupson

    Az alapárban csak a gép van, se FPV, se kamera, se gimbal, de az A,B,C variánsokban ez is megtalálható, de az kb. a duplája, 150 körül.

    Alternatívák (csak árban):
    - alapgéppel össze vetve: Cheerson CX-20, Flying 3D X8
    - teljesen felszerelve: Walkera mindenféle modelljei, FUAV Seraphi, Upair Chase, Wingsland Scarlet Minivet, régebbi Phantomok, Zero Explorer (csak az alapmodell), Iris+ (ebből is csak a legolcsóbb 500-600 dolláros) esetleg QW 350. A Blade 350-re nem emlékszem de azt nehéz beszerezni

    Nagyjából ennyi. Gear Bestről érhető el legolcsóbban, néha van más EU raktárban, én tuti onnan venném, de semmiképpen nem első kopternek.

    [ Szerkesztve ]

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

  • jony77

    tag

    válasz Imy #8606 üzenetére

    Én ezt egy syma x5c -vel ,és annak gyári kamerájával rögzitettem!
    Persze ufó nélkül :Y
    [syma x5c video]
    A jello effect is müködik rajta rendesen :O

    [ Szerkesztve ]

  • Jackal2

    senior tag

    Nem tudom, látta-e a kedves olvasóközönség, hogy a Wingsland Scarlet Minivet csak 111.000 Ft. Rákívántam, nulla jello, szép éles kép, jó színek, 3 axis gimbal, 1045-ös propok (ez ugye nagyobb mint a Csirke és az XK propja, szóval stabilabb a gép) FPV, telemetria, circle hoovering.

    Ez a videó elég jó, kicsit fúj a szél.

    Kb. olcsóbb, mint bármi ha rászámoljátok a kamerát és a 3 tengelyes gimbalt és kapásból van FPV-tek is (csak a kijelző ne lenne olyan kicsi).

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz wyattthoearp #9946 üzenetére

    Attol, hogy a kacsa nem tud uszni nem a viz a hulye. Mar megint egy IQ light youtuber probalja megtalalni a szent gralt 0 hozzaertessel.
    Itt pl egy Phantomra tettek iphone-t es alig van jello.
    Az elso arc csavarokkal (bazzzz) rogzitette a masik meg valamilyen gumis szerkezettel.

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • Hachiko95

    aktív tag

    Látom nagy az érdeklődés a xk x380 iránt. Én még az ünnepek előtt vettem a gearbestről, egy hét alatt volt itt.
    Hat alkalommal voltam reptetni, kb 160 levegőben töltött perc, elég sokat repül üresen és egy könnyű kamerával is. Nekem egy sj4000 van egyelőre az alap kameratartóval. A felvett videón látszódik a jello hatás, a gyári propellerek nem túl jól vannak kiegyensúlyozva. Most a phantom 3 propellerét akarom beszerezni, azok gyárilag teljesen tökéletesek vagy nagyon kicsi egyensúlybeli eltérés van. Olvastam hogy többeknek bevált, még a repülési idő is nőt minimálisan (Dustin Dunnill videóit érdemes a youtube-on megnézni). A kamera súlyát egyáltalán nem érezni a drón menetteljesítményén, egy fém gimbal és egy valamivel nehezebb kamerát is felemel. A headless, rth, circle hovering, panoráma,automata landolás, felszállás(van manuális is) tökéletesen működik, eddig semmi probléma nem volt vele.
    A firmware frissités gyors, egyszerű (bár valakinek sikerült elrontani). A quad fényei magasról, nappal is jól láthatóak. Az akksi merülését 2 fokozatban jelzi. A távirányító meg addig működik amíg látod :D.
    Rövid összefoglalóként: Megvagyok vele elégedve, ha kéne most venni megint ezt venném meg.

  • Jackal2

    senior tag

    WLtoys V686G 720p videója. Asszem látható mi a gond, egyszerűen nem lehet a gépet egy helyben megtartani. Viszont jello effekt tényleg nincs :D

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

  • Jackal2

    senior tag

    válasz carpediem007 #11943 üzenetére

    Szia, lehet nem értem a hozzászólásod lényegét.

    Egyetlen brushless géppel sem érdemes "bent repülni" amennyiben ez lakást jelent, kivéve ha egy földalatti 10.000 nm-es mélygarázzsal rendelkezel. Szóval ezt felejtsd is el, különösen hogy nem nagyon értem, mit akarsz felvenni egy lakásban? Azt a bútort amit mindennap látsz?

    A GoPro erőteljesen túlárazott, nem 3x jobb mint egy SJCAM 4000, na persze ugye melyik típusról van szó? ami most jó és jó árban is van az a Firefly 6S 4K, ez tud 1080p 60FPS-t és jó is a képe, kb 30.000.

    Az hogy egy gép kicsi vagy nagy, kizárólag orientációbefolyásoló tényező, ebből sem az ereje, sem a stabilitása nem következtethető ki. Van még egy fontos szempont, hogy mennyire hajlamos elromlani.

    Gimbal nélkül szar a kép, az összes. Még ha a gép stabil is, akkor is van jello a propeller miatt de ha még az is tökéletesen balanszolt, akkoris bedönti a szél a gépet. A P3-makon gyárilag van. A P3 kamerája egyébként elég jó, nem véletlen hogy ezzel fotózzák az esküvőket. Ha ennél jobb felvételt akarsz (tehát, valami bazi nagy DSLR gépet, komoly optikával) akkor nagyjából jön az a lépés, hogy építesz magadnak egyet, mert akkor már testre kell szabni az igényeid szerint.

    A standart 200.000-ért nagyon jó vétel mert egy hónapja még itthon 300.000 volt. Kintről sem nagyon lehet olcsóbban behozni és arra még ott a vám (vagy csempészed:P).

    A táv rádiófrekvenciás, 2.4-es, de a képátvitel változó, lehet WIFI-s is, de lehet analóg 5.8 is. A képátvitel változó, pár száz méter, de hol akarod nézni? Monitor vagy szemüveg? Mi a cél a videóval? Esküvői fotó, geodézia, búzatáblák felmérése vagy veretni akarsz a fák között?

    A szépség mennyire releváns ha több száz méterre van tőled? Úgy sem látod. Ha szépet akarsz akkor Xiro Explorer vagy Explorer 2, vagy 3DR Solo, de az úgy kezdődik hogy 1000 dollár az alap.

    Ha szerinted kicsi, akkor Thunder Tiger, 1000 dollártól felfele az égig. Ha ez is kicsi, akkor Helipal.com-on válogathatsz 50-150 cm-s gépek között tetszésre, de ott vastagon fog a ceruza.

    Szóval a kérdés, hogy mi a cél pontosan? Mennyi a keret? Honnan akarod beszerezni?

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

  • medvegy

    aktív tag

    válasz Jackal2 #12421 üzenetére

    Nagyon szuper videó! Rettentő sima a kép, semmi jello. Gimballt használtatok, vagy esetleg a kamerának van valami beépített gyroja? Milyen lábak vannak a gépen? Gondolom nem gyári, mert azok szoktak belogni rendesen a nem gyári kamera képébe.

    FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

  • Watt25

    veterán

    Na, mai történések: az X5C távjában hosszabb rézdrótra kicserélt antenna nem segített a helyzeten. Nem érzem, hogy távolabb veszítené el a jelet. Már megrendeltem a rendes WiFi antennát, csatlakozót.
    Viszont eszméletlen strapabírónak tűnik ez a kis izé... Szépen telibe nyomtam egy lámpaoszlopot, zuhant is eleget, az egyik propeller egyik szára felhajlott, jó egy centi hosszan... Hmmm.. picit visszahajlítgattam szemre kézzel, aztán repültem tovább... A később készült felvételeken sem látok továbbra sem jello effektet...
    De azért rendeltem prop balancer-t is. Bár később gondolkoztam rajta, hogy lehet, rosszat választottam? Elég kicsi a lyuk a Syma propellerén. Át fog menni ennek a tengelye rajta? Valakinek van ilyen? Mekkora a tengely átmérője?

    [ Szerkesztve ]

    Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

  • kimista

    aktív tag

    válasz Watt25 #13801 üzenetére

    De most komolyan, minek? Mert jellos a videó? Miért, milyen felvételt vársz egy vga kameratol? 4k képet? Ne az x5c-vel szorakozzunk már.. Ez olyan mint mikor valaki egeret akár venni, 3.0-s usbvel.. Komolytalan.

    Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

  • kimista

    aktív tag

    válasz Jackal2 #13984 üzenetére

    bizony, még a végén jellos lesz a vga képed ha esetleg ráraknál egy kamerát. ;] ;]

    Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz mgy #14066 üzenetére

    Csak a gepnek nem. Majdnem sikerult becsapnom a folyoba, meg szerencse, h ott volt egy fa. :)

    Majd rakok fel videot, most moblinetrol 500 megat felrakni kicsit fajdalmas lenne.

    A lenyeg az, hogy rajottem h az antennatarto hulye helyen volt, mert a kamera eltorte. Most hatrebb tettem, tobb helyet hagyva kameramountnak.

    Amugy odacsapas utan sincs szinte semmi jello, pedig a hajlott vegu propok valoszinu nem idealisak a legi felvetelhez, annak meg kicsi az eselye h feltalaltam egy uj format ami meg idealisabb propnak. :D

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • shaddam

    aktív tag

    Linkem már nincs hozzá
    MC001B 5pcs 20mm Vibration Dampening Balls DJI Phantom Anti Jello Gimbal ez ebayről jött és puha
    Ez meg fekete és kemény. Direkt beszéltem az eladóval alapból ilyen járt a gimbalhoz.

    Más. Hát csak nem hagy nyugodni a robocat, gyakorlatilag kész, csak össze kell rakni, meg tanítgatni repülni. Ami hiányzik: távirányító, akksi és olyan kényelmi funkciók mint az fpv adó+vevő. Meg a töltőm is eladtam. Tehát kellene valami budget távirányító (100 méterig legyen jó, távolabbra ott a fantom) A módokat lehessen rajta kapcsolgatni, meg esetleg csipogtatni a buzzert. Meg ha már elkezdem összerakni bekötném az fpv adót és a kamerát, vevőt majd később.

    TLDR: kellene jó ár-érték arányú távirányító meg fpv kamera+adó (gondolom 200mw bőven jó cloverleaf antennával) tipp

    RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz Patics #16364 üzenetére

    Ezen "előre döntött" motorok vannak. Ez állítható? Ha nem akkor eleve előrefelé repül felemelkedéskor, lebegni, folyamatosan hátra billentev vagy trimmelve lehet vele?
    - 10-15 fokos muanyag baszok vannak a motor alatt. Ki lehet szedni. Arra van, hogy ne kelljen annyira bedonteni a gepet ha elore akarsz menni.

    A kamera szöge állítható. Ez miért jó? Menet közben is állítható, vagy magától billeg, vagy elpre beállítható valamilyen értékre, stb. ?
    - azert jo az allithatosag, h a megszokott utazosebessegedhez idomitsd. Gimbal jobb lenne, de a racernel minden deka szamit. A gumikocsanyon logas meg a jello effektet hovatott ellensulyozni.

    Az FC ami benne van CC3D? Ez mit tud? Ebben állíthatóak a repülési tulajdonságai? Mik vannak neki? Van beginner meg stabil, meg acro vagy mik? Ehhez kell egy szoftver is, arról még semmi infót nem láttam, sajnos.
    - igen CC3D. MultiWii leszarmazott, kozeli rokona a naze32-nek. Itt vannak a flight mode-ok. Altalaban Openpilot a kezeloszoftvere es a lapon a firmware, de a legtobbre telepitheto cleanflight is. ZsoleszFPV blogjan nezz utana.

    Mivel bővíthető? Pl. baro szenzor, GPS, OSD, buzzer, stb?
    - Ha 6 dof akkor 3 gyro + 3 acc szenzoros,
    - 9 dof - u.a. + 3 mag szenzor - pl az en NightHawkom
    - 10 dof - u.a. + 1 baro

    Ha van rajta serial port akkor lehet ra mokolni gps+osd-t. CC3D-re lehet buzzert, de kell meg hozza valami, amire nem emlexem.

    Köszi ha segítetetk, majdcsak kiokosodom drónból..
    - nincs mit. ;)

    [ Szerkesztve ]

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • Patics

    tag

    válasz Teréz Atya #16366 üzenetére

    Köszönöm a válaszokat ... :R

    Lett még néhány kérdésem meg van amit nem is értek..

    jello effekt: az meg mi a csoda?

    flight mode: Ezekből (még) nem sokat értek, tanulmányozom.. Jól látom, hogy 10 féle mód van és mindegyikben az aktív, ahol az X van? Az o mit jelent?

    dof: és ez mi? A Falcon 250 -esben pl. hány "dof" van? Vagy ezt honnan lehet tudni?

    Azt írod, hogy pl. lehet rá mokolni (ez mit jelent), pl. GPS-t, ha van serial port. De pl. a repülési módok között van 4 is amihez kell GPS. Lehet, hogy tudja a repülési módot de mégsem mert nem lehet hozzá GPS-t tenni, ha nincs serial port? Szal ezt nagyon nem értem..

    Mindez mikor derül ki, mikor megvettem és a kezemben van? Mert a képelből. adatlapból nem ... Vagy igen?

    Madaraim: Sbach 342; Double Hourse 9081; Skyartec Wasp V3; Align Trex 500; WLtoys V686G; Floureon H101; ZMR-250 FPV Racer ------- Földi ellátó: M1 Abrams

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz Patics #16391 üzenetére

    jello effekt: az meg mi a csoda?
    Amikor remeg a kamera kepe mint a kocsonya vagy a zsele.

    flight mode: Ezekből (még) nem sokat értek, tanulmányozom.. Jól látom, hogy 10 féle mód van és mindegyikben az aktív, ahol az X van? Az o mit jelent?
    Nem, a legtobb ezeket a mdokat tamogatja. Ahol X van, az kotelezo a mod hasznalatahoz, ahol karika, az ajanlott. Pl. GPS Return to home. GPS nelkul nem tud haza menni. Viszont baro szenzor nelkul haza tud, de lehet h kozben felszantja a foldet. :DDD

    dof: és ez mi? A Falcon 250 -esben pl. hány "dof" van? Vagy ezt honnan lehet tudni?
    Dimension Of Freedom - szabadsagfok. Ennyi valtozot vesz figyelembe a mikrokontroller. Pl. 6 DOF - 3 gyorsulasmero + 3 giroszkop. Azert 3, mert 3 dimenzioban 3 tengely kell. Ha iranytu kell +3. Ha magassagerzekeles (baro) +1, mert a magassagot csak a foldhoz kepest mered. Ez utobbi a valosagban legnyomasmero. Feljebb kisebb a nyomas mint lejjebb, innen tudja megsaccolni, milyen magasan van.
    Altalaban 6 DOF vagy 10 DOF FCB-k vannak. A NightHawkomra nem forrasztottak ra a magassagszenzort, ezert lett 9 DOF.

    Azt írod, hogy pl. lehet rá mokolni (ez mit jelent), pl. GPS-t, ha van serial port. De pl. a repülési módok között van 4 is amihez kell GPS. Lehet, hogy tudja a repülési módot de mégsem mert nem lehet hozzá GPS-t tenni, ha nincs serial port? Szal ezt nagyon nem értem..
    Mókolás=henkölés=valahogy valamit valamire rátaknyolsz
    lasd feljebb
    Mindez mikor derül ki, mikor megvettem és a kezemben van? Mert a képelből. adatlapból nem ... Vagy igen?
    Nekem akkor, amikor megvettem, mert nem neztem utana.
    Idezem a BG-rol:
    CC3D Standard version - no, ettol nem lettunk okosabbak. Gyarto, tipus, valami?
    Naze32-t jobban kenem-vagom.

    [ Szerkesztve ]

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz XP NINJA #17411 üzenetére

    JJRC X1 talan elbirja. Meglepoen keves a jello effekt a legbenabb kameraval is, amde feletteb ideges termeszet. Es a talpakat at kell alakitani, emrt gyari allapotban csak ugy lehet leszallni mint anno Kvak kapitany tette a Kacsamesekben. En 77 euroert vettem + AFA, mert elkaptak a financok. Lenyegeben a legolcsobb brushless.
    Ha akarod delutan kiprobalom h elbir-e egy 100g-110g-os akkut.

    [ Szerkesztve ]

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • kimista

    aktív tag

    én is repkedtem ma, de nekem csomó helyen jellos.. nem nagyon tudok már min javítani.. 3 féle gimbal gumim van, a legjobbat használom. propellerek DJI eredetiek (mondjuk ezeket nem balancoltam mert nincs önzáróhoz balancerem de eredeti dji, ugytudom h nem kell balancolni), motorokhoz sem nyultam de azok se rezegnek magas fodulatnál sem.
    ötlet? (ejj, a p3s mégis csak tökéletes videót csinál, ez meg marad kínai utánzatnak..)

    Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

  • kimista

    aktív tag

    kisapam:
    3axis gimbal 30ezer (barmelyik kb)
    képstabis kamera, 30 ezer (gitup, sjx5k+)

    ezekkel mar "nagyjából" lesz ugyanolyan videód (nem, sajnos nem lesz)
    én még mindig a p3-at venném, ha lenne pénzem. rtf, fpv, tökéletes, nem kell mókolni, fpv-t heggeszteni, balancolni össze vissza, gimbalt csinálni, kamerát venni.
    alkatrészekben csak az aksi drágább, de hosszu tavon sokkal jobb rendszert kapsz készen, mintha darabokban vennéd.
    én fél éve szenvedek, de még mindig van jellom... és nem is tudom már eltüntetni.
    kamerát meg ugyse rakod kocsiba, tapasztalat (1 napot volt)

    [ Szerkesztve ]

    Van pár versenydrónom, menő telefonom, atomerős gamer laptopom, kocsim, motorom. Ide ezeket kell írni, nem?

  • Jackal2

    senior tag

    válasz Tszkr #17686 üzenetére

    Szia, kb. egyforma, úgy emlékszem mind a kettő 2MP-t ad meg gyárilag. A JJRC H11D-nek annyiban jobb a kamerája, hogy nem a gép akkumulátoráról megy, illetve elektronikus szögállításra képes. A videó 720P, vagyis HD, de itt nem ezzel, hanem a színekkel szokott gond lenni, az alacsony fényérzékenység miatt (bár ebben a kategóriában az összes gép kb. ilyen).

    Ha lecsökkented a jello effektust, egész értelmes képeket készít, de arra vigyázz, hogy mindegyik nagyon igényli a fényt.

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz kimista #17711 üzenetére

    U807 + tarantula FPV teljesen vallalhato, de Jello-zik mint a fene, ha az eredeti felfogatast hasznalod. Mindenkeppen kell valami szivacsszeruseg.

    Mas:
    Most a kollegam csesztet h szerezzek neki egy jo gepet gopro-hoz.
    Sajnos meg az U807 is kihivas neki. Allitasa szerint egy kalap x@r, mert nem is magasrol esett le neki es szettort. Mondom vegyen egy Phantomot. Az meg draga. :)
    Akkor elkezdtem neki magyarazni a CX-20-at, h bigflyshark-os vezerlovel vegyen, de asszem hagyom a fenebe, mert ahogy eszrevettem, neki az kell h kiveszi a dobozbol es repul vele. Persze nem hajlando megtanulni vezetni. Meg a vegen megvagja magat es meg engem fog hibaztatni.

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • Teréz Atya

    senior tag

    No, videJo, hogy kerulgettem a fakat a JJRC X1-el. :)
    Semmi rezgecsillapitast nem hasznaltam, a propok kicsit mar megviselodtek, mert felnyalta a gep a betonplaccot, megis alig van jello.

    7vegen mar review. Mar mult heten megirtam, csak nem volt idom videot szerkeszteni.

    [ Szerkesztve ]

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • molnigee

    aktív tag

    válasz atthany #18000 üzenetére

    Mindegyik kamera annyit ér, mint az ára :D
    Eken a legolcsóbb, de jó valamire. ~15
    Sjcam 4000, Yii mégjobb én ezek alá nem mennék semmiféleképpen. ~20
    Sjcam 5000x Elite, GitupGit 2 képsatbisak már, no jello, szép stabil kép ~35

    Mi a fő szempont? olcsó legyen? Akkor eken. minőség? akkor fentebb :)

    SJCAM eu raktár 36K

    [ Szerkesztve ]

    --> http://dronearena.hu/ <--

  • Arti1

    aktív tag

    válasz Jackal2 #18231 üzenetére

    Tapasztaltabbak véleményére lennék kíváncsi, mert a 20-as álomhatár közelében van így ez a konfig...
    Ez már brushless, vagy még mindig brushed? Próbáltam kihámozni a leírásából, de nem jöttem rá.
    Ha tényleg alkalmas lenne később kamera platformnak (fapadosnak), akkor egy rázkódásvédett kamerával lehetne belőle szegényember phantomja? (minőségben nem, csak funkcióban) vagy a rázkódásvédelem csak a jello effect ellen véd, a szél meg a fordulások dőlésétől nem?
    Nem akarok rá céget alapítani, csak örömködni kicsit a magasban majd kamerával, ha megtanultam vezetni.
    FPV szett erre is rakható, vagy ahhoz túl lomha, hogy érdemes legyen?
    H8 mini után mekkora ugrás lenne? Kell mindenképpen egy közepes méretű quad a mini és az X8 méret között?

    http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

  • molnigee

    aktív tag

    válasz Arti1 #18235 üzenetére

    Szia. Az x8 még brusshed, sem minőségben sem tudásban nem fogja megközelíteni a phantomot. Gimbal, ami véd a dőlés ellen, az nem lesz rajta.ha veszel egy jobb camot, ami tud rezgés csillapítast akkor nem lesz jello a képen, de 20es gépre nem rakunk 40k-s kamerát, ezt sokszor leirtuk már itt. Fpv hmm, hát azt is cipelni még, és tápot is adni kell neki hát passz, nem tudom a kis fpv camot rá lehet e rakni. De ahoz kell még monitor meg vevő, szóval megy a pénzed, de mire is?
    Szóval egy szó mint száz, a x8 jó gép, camot elviszi és ennyi pont. Sajnos ez egy olyan hobbi, ahol ha jót akarsz akkor zsebbe kell nyúlni.

    Igen, ez egy jól vágott videó egy jó cammal.
    A motor lehet 4szer annyi, de hányszor tovább bírja, és mennyivel erősebb? :)
    Rakj rá egy mobiust vagy runcamet, plastic csillapitoval.

    [ Szerkesztve ]

    --> http://dronearena.hu/ <--

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz Arti1 #18235 üzenetére

    X8 brushed, jo nagy es draga motorokkal, amire ugy vigyaznak az emberkek mint a szemuk fenyere.
    Amugy akarhogy csaptam oda a BL X1-et, alig volt jello a videoban, mig a kefes MJX X600 hexa videoja remegett, hiaba vigyaztam ra. Van egy elmeletem, hogy azert, mert nincs attetelezes, igy kevesebb a hezag, ahol lotyoghet a prop.
    FPV - A C4002 kamera + FPV ado kombo 23 dolcsi es kb. annyi gram is. En inkabb a felfuggesztett kamerara dugnek egy FPV adot. Altalaban 20 dollar alatt meguszhato. A vevo meg izles kerdese.

    Azonban lehet megvarnek egy review-t a BAYANGTOYS X16-rol. 130-140 dolcsi es brushless, ami tenyleg mas vilag.

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • Teréz Atya

    senior tag

    válasz molnarpeter #18937 üzenetére

    A C4001 PNP, de a kamera felfogatasa nem. Vegyel ontapados velcrot meg ez akkukhoz hasznalt lefogatot. En azzal tettem fel es alig van jello. A tepozar ugyanis eleg jol csillapitja a rezgeseket. :)

    [ Szerkesztve ]

    A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

  • jony77

    tag

    válasz medvegy #18959 üzenetére

    Szép videó!
    Meg ööö szép zselés(jellos) is! :(
    Nekem is ilyen ezért kritizálom :) ezen agyalok hogyan kéne eltüntetni!Milyen gimbalod van?storm32?

  • jony77

    tag

    válasz Pikachu24 #19005 üzenetére

    Szia!
    igen a gimbalra gondoltam,azt hittem 3 axis!
    2axishoz képest,megnagyon szép,és a vidi összeállitása is nagyon tetszik.
    Én még most kezdek repkedni több száz méterekre,én még gyakorlok! :)
    kezdő vagyok ehez képest :(
    De a jello val küszködöm,arra gondoltam,hogy rossz választás volt a hexa,mert 6 motornak azért nagyobb a rezgése mint4nek.De látom ez nem igaz. :(
    ND filtert nem próbáltál ,állitólag jó a zselésedés ellen!
    ja nekem is 5000x elitem van :)

    [ Szerkesztve ]

  • medvegy

    aktív tag

    válasz jony77 #19002 üzenetére

    Köszi, örülök, hogy tetszik ;)

    Megmondom őszintén, hogy nekem eddig nem tűnt fel, hogy jellos lenne. Ha jello, akkor valami ilyesmire gondoltam inkább. Azonban igazad lehet, mert ha nagyon meresztem a szemem, tényleg látok valami kis remegést a videón. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy a gép miatt van. Direkt újranéztem a nyers, vágatlan filmeket (1080p/60 fps) és azokon még ilyen alig észrevehető rezgés sincs, tök simák. Szerintem vagy amikor a Movie Maker-rel szerkesztem, vagy amikor a YT-re töltöm föl történik valami a konverziónál. A Movie Maker-ben elvileg 60 fps-sel mentem el, de a YT sztem visszaveszi 30-ra. Lehet át kellene állnom a videózásnál a 1080/30fps-re.

    Egy olcsó Eachine 2D gimbal-om van, meg SJ5000X Elite. Én mindig bekapcsolom a kamera gyro-t. Régebben volt EKEN-em is, és azért a built-in gyro elég sokat elvisz a pici rezgésekből, plusz a jobbra balra fordulás is puhább (ezt ugyebár a 2D gimbal-ok nem csillapítják). Elég sokat állítgattam a PID-eket, én úgy érzem ez kb a max, amit ez a gimbal tud. Eleinte gondoltam rá, hogy venni egy jobbat, akár 3d-t, 30-40k körül, de akkor vehetnék már FPV szettet is, mert az tényleg egyre jobban hiányzik már. Viszont, úgy vagyok vele, hogy nem éri meg rákölteni azt a 60-70k-t, inkább ez a gép megmarad még egy pár hónapig belépő szintű, de mégis kielégítő kamera platformnak, aztán elpasszolom és veszek egy P3-at (vagy ha beváltja hozzáfűzött reményeket akkor, egy Xiaomi drónt).

    Ez az ND filter dolog új nekem. Lehet rápróbálok. Tudsz olyat esetleg, ami kompatibilis az SJ5000X-el?

    Mégvalami: Írod, hogy küszködsz a jelloval. Azért sztem egyáltalán nem vészes helyzet. A videóban, amit itt hivatkoztál, én alig-alig veszem észre.

    [ Szerkesztve ]

    FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

  • medvegy

    aktív tag

    válasz jony77 #19065 üzenetére

    Tegnap is ezt linkelted be, nem? Sztem abszolút nem vészes a jello benne. Nagyon kell figyelni, hogy észrevegyem.

    FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

  • medvegy

    aktív tag

    válasz muranyig #19076 üzenetére

    Nagyon jó lett a videjód ;)

    jony77: Köszi, ment vissza pü. 50 colos TV-men megnéztem muranyig videóját meg a tiédet is újra (a sajátjaimat mindig ott csekkolom YT feltöltés előtt). A tiédben talán egy-két helyen veszek észre pici jello szerű remegést, de muranyigjében én nem látok semmit. Lehet a te szemed túl jó ;]

    FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

Új hozzászólás Aktív témák