Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    válasz jony77 #7891 üzenetére

    Na, megvettem a cuccot:D Ezeket rendeltem:

    Kábelből két félét vettem egy multi JST to USB-t
    illetve egy ilyet

    Kopterben ezt vettem, WLtoys V686G

    Illetve akksikat, 3 db-ot Holland postával 10-15 nap

    Mondom mit miért, hogy érthető legyen és hogy mi volt a koncepció:

    Igazából még mindig nem tudom, mi jönne be az egész drónos dologból, ez szeretném valahogy körbe járni. Vettem már mindent méretben, sőt el is adtam már egyet, mert túl sok volt darabra és nem tetszett. Amire rájöttem, hogy az ember akkor tudja meg, hogy mi jön neki be, ha a kezében fogja és repül vele. Na most melyikkel könnyebb ezt megtenni, egy 70-80.000-es géppel vagy egy 25.000-essel? Engem érdekel az FPV, de nem akarok emiatt venni egy gyári FPV szettes nagy gépet, mert 100.000 Ft alatt nincsen. Tudom, mert hetek óta nézem a netet, gyakorlatilag az összes típus pontos árát és beszerzési helyét tudom már, de egy kamera+gimbal+FPV + a gép ami ezt elviszi, az minimum 100E, de inkább több.

    Másik fontos dolog, hogy az FPV-zésnek van egy csomó trükkös része, amit csak akkor fogok megtudni, hogy ha már volt a kezemben ilyen. A teljesség igénye nélkül néhány:
    - mekkora kijelző, milyen fényerővel, milyen felülettel alkalmas az FPV-zésre
    - mekkora a késleltetés 100 méteren? Ezért a WIFI-t el is lehet felejteni kapásból, maradt az 5.8 GHZ
    - mennyire nehéz irányítani a gépet és ÉN mennyire tudok odafigyelni erre, miközben nézem a környezetemet is?
    - mennyire zavar a jello a kamerán

    Ezeket nem tudom máshogy kipróbálni, csak ha veszek egy gépet rá, vagy elkérem Marciaart 100 rongyos, gimbalos, kamerás FPV-s Cheersonját, amit ha összetörök mi lesz? Biztosan nagyon fog neki örülni:D

    Ezért megvettem inkább a WLtoys V686G típusú gépet. Azért vettem ezt a gépet, mert:

    - ki akarom próbálni az FPV-zést és kellett egy tűrhető, gyári kamera, aminél van sansz arra, hogy 720P-t tud legalább. Ez 5.8G-s tehát nem WIFI-n küldi át a jeleket.
    - kb. 100 méter a hatótávja, de modolható, ahogyan a kamera is maga, vagyis a látószög és a hatótáv duplázható (Seby Docky meg is mutatja, hogy kell), szóval lehet szerelgetni, ami mindig jó, mert jobban belelátsz a dolgok működésébe
    - 3.7V-s akksval megy, JST csatolóval vagyis BÁRMILYEN USB-s töltőtől, telefontöltőről tölthető, nem kell balanszolni. Nekem van egy 5 USB bemenetes Blitzwolf töltőm, szóval csak fel kell dugdosnom és kész, nem kell vacakolnom fél-profi töltővel és egyszerre fel tudok majd 4 akkumulátort töltetni vagyis meg fog nőni a repkedési idő / töltési idő hányados
    - a gépben 8.5x20-as motorok vannak, ez a legnagyobb kb. ami ilyenben van és ez megy az MJX X600-ba is, vagyis elég egy típushoz vennem motort, szabadon cserélhetőek egymás között
    - a motorok végén mini JST csatlakozó van, nem kell forrasztani, csak kiveszed, beteszed ha hibás
    - a motor ball bearinges és fém fogaskerekes, tehát nem ez fog benne beszarni, jobb megbízhatóság
    - tűrhető FPV, tűrhető kamera (720P, ami tényleg annyi), nincs jello effekt (remegés), mert a gép nagyon stabil
    - elég nagynak néz ki az akkumulátor fogadó rész, tehát bővíthető nagyobb kapacitásúra
    - van hozzá alkatrész és kiterjedt szakirodalom hozzá rcgroupson
    - sok hozzászóló szereti, elég megbízható
    - EU raktárban volt (Németország), Holland postás ami eddig a tapasztalataim szerint a leggyorsabb, kb. 1 hét alatt ideér, szóval van esély arra, hogy szabi alatt repkedhetek

    Nekem 23.500 Ft-ba került, ingyenes szállítással, EU raktárból, szerintem megjön karácsony előtt. Ennél jobb FPV gépet, ami 5.8-as jelenleg nem tudok EU raktárból.

    Gyakorlatilag egyetlen gép hiányzik már csak a repertoáromból, egy jó kis olcsó brushless racer:D

    [ Szerkesztve ]

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák